کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

07:43 ۱۶۵ روز و ۱۰ ساعت پیش برترین ها 638 0
         کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

این اولین بار نیست که شورولت ما را سوپرایز کرده است اما این بار باید گفت شورولت با رونمایی از کوروت ZR1 2019، غوغایی به پا کرده است.

برترین ها

برترین ها - ترجمه از محمدپارسا حاتمی: ما که به یاد نمی‌آوریم که تا به حال شورولت مدلی معمولی و سطح پایین از کوروت عرضه کرده باشد، شما چطور؟ خیلی فکر نکنید، مطمعنا شما هم موردی به ذهنتان خطور نمی‌کند. این اولین بار نیست که شورولت ما را سوپرایز کرده است اما این بار باید گفت شورولت با رونمایی از کوروت ZR1 2019، غوغایی به پا کرده است.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است
 
بیایید از همین ابتدا با اعداد و ارقام شروع کنیم. موتور 6.2 لیتری V8 سوپر شارژ آن در زیر کاپوت بلند و کشیده‌اش جای خوش کرده است که با یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است و از آنجایی که نمونه کوپه آن سقف سرعتی معادل 341 کیلومتر بر ساعت دارد، انتظار می‌رود سقف سرعت این نمونه کانورتیبل بالاتر از 320 کیلومتر بر ساعت باشد. در تست‌های اولیه کوروت صفر تا 100 را در کمتر از 3 ثانیه پیموده و تست درگ 1/4 مایل را نیز در حدود 10 ثانیه به اتمام رسانده است.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

این خودرو در دو مدل کوپه و کانورتیبل در همین بهار پیش رو وارد بازار خواهد شد و مدل کوپه با قیمت پایه 199,995 دلار و مدل کانورتیبل با قیمت پایه 123,995 دلار عرضه خواهند شد.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

تیم کوروت می‌دانسته که وقت آن رسیده است که باید ZR1 را متفاوت‌تر از همیشه و به عنوان پادشاه و پرچم‌دار خود ارائه دهد. پس چه بهتر که این پرچم‌دار با جعبه دنده‌ای اتومات و سقف‌هایی جمع شونده باشد. سقف‌‌هایی که در عرض 21 ثانیه هم در حالت سکون و هم در حال حرکت تا سقف سرعت 50 km/h، جمع یا باز می‌شوند.

موتور 6.2 لیتری آن با میل سوپاپ‌های کوتاه‌تر به همراه سوپرشارژر بزرگی که حجم 2.65 لیتر به پیشرانه اضافه می‌کند توانایی تولید قدرت فوق العاده‌ی 755 اسب بخار به همراه 970 نیوتن متر گشتاور را دارد. این موتور به LT5 معروف است که در آن از سوپاپ‌های سنتی و مخصوص کوروت استفاده شده و به ازای هر سیلندر 2 سوپاپ قرار داده شده است. در خصوص قدرت این موتور، مهندس ارشد این پروژه گفته است "هر زمان که ما فکر می‌کردیم دیگر تمام قدرت را از این موتور گرفته‌ایم در واقع در اشتباه بودیم و باز هم حالت ایده‌آل‌تری وجود داشت. در حال حاضر ZR1 قدرتمند‌ترین مدل کانورتیبل موجود است و در بازار هیچ رقیبی ندارد. در زیر کاپوت هر دو مدل هیچ فرقی با هم ندارند و حتی هر دو از شاسی‌‌های آلومینیومی و سیستم تعلیق تقویت شده استفاده می‌کنند."
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

شاید بتوان گفت تنها چیزی که بین این دو مدل متفاوت است جنس سقف و ستون کمربند ایمنی است و مدل کانورتیبل حدود 30 کیلوگرم سبک‌تر از کوپه می‌باشد. کوپه‌ای که 1,615 کیلوگرم وزن دارد.

همانند مدل کوپه، کانورتیبل نیز با بال عقبی عریض و با ارتفاعی کوتاه که به شاسی پیچ شده است، عرضه می‌شود که توانایی تولید 430 Kg نیروی داون فرس (downforce) را دارد و برای آنکه چرخ‌‌های جلو را بلند نکند از اسپلیتر‌ی در جلوی خودرو استفاده کرده‌‌اند تا نوک خودرو را پایین نگه دارد. البته یک نوع بال با ارتفاعی بلندتر نیز برای انتخاب وجود دارد که آن را بر روی پکیج ZTK قرار داده‌اند که قیمتی معادل 2,995 دلار دارد.

شورولت سنت شکنی نکرده است و هنوز هم از یک جعبه دنده 7 سرعته دستی استفاده می‌کند اما این بار دست مشتریان را باز گذاشته است و آن‌ها می‌توانند برای اولین بار جعبه دنده 8 سرعته GM را با شیفترهای تعویض پشت دنده سفارش دهند. پس این بار خبری از جعبه دنده 10 سرعته GM نیست. همچنین این خودروها از سیستم تزریق سوخت دوبل GM که از یک پورت مستقیم و یک پورت مکمل تشکیل شده‌ است، بهره می‌برد و در تست‌ها مشخص شده است که با جعبه دنده دستی در شهر 16 و در جاده 11 لیتر در هر 100km مصرف می‌کند. همین تست با جعبه دنده اتوماتیک به ترتیب 18 و 11 لیتر در هر 100km بوده است.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

ZR1 2019 دقیقا همان گزینه‌ی مناسبی است برای اشخاصی که همه چیز را با هم می‌خواهند، خودرویی رویایی، آپشن‌های متعدد، انواع جعبه دنده، کوپه یا کانورتیبل و... . مردم خواهان بهترین هر چیزی هستند و این خودرو دقیقا همان بهترینِ موجود است. کافی است به فرم کلی و دراماتیک بدنه‌ی خودرو نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید این خودرو هدیه‌ای به جهانیان است.
 
از هرچه بگذریم نمی‌توانیم از سیستم اگزوز این خودرو بگذریم. صدایی آشوب برانگیز که از کیلومترها دورتر شنیده می‌شود. در مدل‌‌های پیشین از سیستم‌های دوحالته استفاده می‌شد که معمولا یا بی صدا بودند یا غرشی شگفت انگیز داشتند، اما این بار این سیستم اگزوز، 4 حالت متفاوت را پشتیبانی می‌کند. در حالت خفگی (Stealth mode)، ZR1 از کوروت Z06 نیز ساکت‌تر است. در حالت جاده (Track) صدا بلندتر می‌شود زیرا سوپاپ‌ها برای افزایش کارایی و تغییر جریان خروجی بسته‌تر می‌شوند. دو حالت دیگر نیز Sport و Tour می‌باشند. اگر روزی خواستید خودِ واقعی این کوروت را بشناسید کافی است آن را بر روی حالت Tour قرار داده و پای خود را تا انتها بر روی پدال گاز فشار دهید.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

شورولت پیش بینی کرده‌ است که 2 تا 3 هزار ZR1 را در سال 2019 بفروش برساند و قطعا بازار آمریکای شمالی و خاورمیانه دو هدف اصلی این خودروساز می‌باشد چرا که با وجود قوانین مبتنی بر انتشار آلودگی هوا در اروپا، کوروت امکان فروش در اروپا را ندارد.

با این حال شاید خریداران نسخه کانورتیبل هرگز خودرو خود را به جاده‌ها نکشانند و فقط خواهان آن هستند که خودرو را در پارکینگ خود پارک کرده و به تماشای آن بپردازند. تا به امروز که خبر‌‌هایی از تست درایو این خودرو به گوش نرسیده است و ما هم تنها به معرفی قوای محرکه و ظاهر خودرو پرداختیم و به این نتیجه هم رسیدیم که ZR1 هر نوع عملکرد و بازده‌ای هم که در جاده ‌ها از خود نشان دهد، چه بد و چه خوب، باز هم خودرویی قابل ستایش است.
 
         کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است  


گروه های زیر مجموعه علم و فناوری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

توسعه کیف پول آفلاین کیپاد
کیف پول همراه پاسارگاد با نام تجاری کیپاد به منظور ساماندهی بازار پرداخت خرد کشور راه‌اندازی شده و حالا بعد از قزوین و مشهد قرار است در کلانشهر تهران توسعه پیدا کند.
مشارکت بانک پارسیان در طرح‌های فولادی گام مثبتی برای خروج از اقتصاد تک محصولی
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: حضور بخش خصوصی و به خصوص بانک پارسیان در عرصه طرح‌های صنعتی همچون طرح گندله‌سازی اپال سنگان پارسیان و طرح پارس فولاد سبزوار، توانسته است اشتغال پایدار و مولد در راستای شعارسال مبنی برحمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشد.
قیمت همه خدمات خانگی اعلام شد
شفاف شدن قیمت تمامی خدمات منزل با اپلیکیشن هوم سرویز به تحقق پیوست.
مژده به دوستداران پات در ماه رمضان
شرکت کارت اعتباری ایران کیش اعلام کرد: پات به مناسبت ماه مبارک رمضان برای همه کسانی که این اپلیکیشن را به دیگران معرفی کنند، هدیه‌ای بی‌نظیر در نظر گرفته است.
راهنمای خرید اینترنتی صندلی اداری مناسب
ارگونومی علمی است با موضوع برقراری تطبیق بین افراد و کار آن ها، هدفش این است که اطمینان حاصل کند کار، تجهیزات و محیط برای افرادی که آن جا کار می کنند، مناسب باشد. می توانید برای اطمینان از ارگونومیک بودن صندلی به سمت برند های معتبرتر مانند صندلی کارشناسی راد سیستم، نیلپر، لیو و ... بروید.
واکنش رییس انجمن جت اسکی به مرگ یک نفر در مازندران
رییس انجمن جت اسکی در مورد مرگ یک جت اسکی سوار در سواحل مازندران می گوید که باشگاه مجوز برای اجاره دادن دستگاه‌های جت اسکی نداشته و زیر نظر انجمن جت اسکی فعالیت نمی‌کرده اند.
ترافیک، مرحله اول تور دوچرخه سواری فیلیپین را کنسل کرد
مرحله اول تور دوچرخه سواری فیلیپین به علت ترافیک کنسل شد.
جوانمردی: امیدوارم لیاقت پرچمداری در پاراآسیایی را داشته باشم
پرچمدار کاروان ایران در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا گفت: با توجه به مسوولیت بزرگی که کمیته ملی پارالمپیک بر عهده من گذاشته است، امیدوارم لیاقت پرچمداری در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا را داشته باشم.
کسب ۳ سهمیه پارالمپیک توکیو توسط ۳ تیرانداز
ساره جوانمردی، سمیرا ارم و مهدی زمانی سه تیرانداز معلولی هستند که در جریان مسابقات جهانی کره جنوبی موفق به کسب سهمیه مستقیم بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شدند.
تجارت شخصی یا تحول در بسکتبال ایران؟
ماجراهای عجیب و غریب فدراسیون بسکتبال تمامی ندارد و در جدیدترین اتفاق مسوول یکی از کمیته‌های فدراسیون قصد دارد نونهالان و نوجوانان را با هزینه خودشان و به بهانه حضور در کمپ تمرینی راهی گرجستان کند. او برای این اعزام نیز مبالغی را از خانواده‌ها مطالبه کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خانم بازیگر در کنار سرمربی جنجالی استقلال-عکس
"متین ستوده" بازیگر سینما و تلویزیون، با انتشار عکسی از خود و "شفر" ؛ سرمربی باشگاه استقلال، صفحه شخصی اش را به روز کرد.
باند خرید و فروش نوزادان در مشهد متلاشی شد
مشهد- ایرنا- فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با دستگیری اعضای باند خرید و فروش نوزادان در مشهد شبکه مزبور متلاشی شد.
500 پرونده قضایی در اندیمشک به سازش منجر شد
دزفول - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب اندیمشک گفت:در سال 96 حدود هزار و 200پرونده به شورای حل اختلاف این شهرستان ارجاع شد که از این تعداد 500 پرونده به سازش منجر شد.
مواد خوراکی تقویت کننده انرژی را بشناسید
مصرف یک لیوان آب همراه با آبلیمو می تواند به اندازه یک فنجان قهوه در صبح انرژی بخش باشد. مصرف آب یک لیموترش می تواند ۴۰ درصد نیاز روزانه ویتامین C بدن را تامین کند.
احتمال ریزش تگرگ در تهران و ۱۲ استان کشور
سازمان هواشناسی کشور برای روز سه‌شنبه هفته جاری، وزش تندباد و احتمال ریزش تگرگ در تهران و ۱۲ استان کشور را پیش‌بینی کرد.