کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

07:43 ۲۵۴ روز و ۱۱ ساعت پیش برترین ها 638 0
         کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

این اولین بار نیست که شورولت ما را سوپرایز کرده است اما این بار باید گفت شورولت با رونمایی از کوروت ZR1 2019، غوغایی به پا کرده است.

برترین ها

برترین ها - ترجمه از محمدپارسا حاتمی: ما که به یاد نمی‌آوریم که تا به حال شورولت مدلی معمولی و سطح پایین از کوروت عرضه کرده باشد، شما چطور؟ خیلی فکر نکنید، مطمعنا شما هم موردی به ذهنتان خطور نمی‌کند. این اولین بار نیست که شورولت ما را سوپرایز کرده است اما این بار باید گفت شورولت با رونمایی از کوروت ZR1 2019، غوغایی به پا کرده است.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است
 
بیایید از همین ابتدا با اعداد و ارقام شروع کنیم. موتور 6.2 لیتری V8 سوپر شارژ آن در زیر کاپوت بلند و کشیده‌اش جای خوش کرده است که با یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است و از آنجایی که نمونه کوپه آن سقف سرعتی معادل 341 کیلومتر بر ساعت دارد، انتظار می‌رود سقف سرعت این نمونه کانورتیبل بالاتر از 320 کیلومتر بر ساعت باشد. در تست‌های اولیه کوروت صفر تا 100 را در کمتر از 3 ثانیه پیموده و تست درگ 1/4 مایل را نیز در حدود 10 ثانیه به اتمام رسانده است.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

این خودرو در دو مدل کوپه و کانورتیبل در همین بهار پیش رو وارد بازار خواهد شد و مدل کوپه با قیمت پایه 199,995 دلار و مدل کانورتیبل با قیمت پایه 123,995 دلار عرضه خواهند شد.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

تیم کوروت می‌دانسته که وقت آن رسیده است که باید ZR1 را متفاوت‌تر از همیشه و به عنوان پادشاه و پرچم‌دار خود ارائه دهد. پس چه بهتر که این پرچم‌دار با جعبه دنده‌ای اتومات و سقف‌هایی جمع شونده باشد. سقف‌‌هایی که در عرض 21 ثانیه هم در حالت سکون و هم در حال حرکت تا سقف سرعت 50 km/h، جمع یا باز می‌شوند.

موتور 6.2 لیتری آن با میل سوپاپ‌های کوتاه‌تر به همراه سوپرشارژر بزرگی که حجم 2.65 لیتر به پیشرانه اضافه می‌کند توانایی تولید قدرت فوق العاده‌ی 755 اسب بخار به همراه 970 نیوتن متر گشتاور را دارد. این موتور به LT5 معروف است که در آن از سوپاپ‌های سنتی و مخصوص کوروت استفاده شده و به ازای هر سیلندر 2 سوپاپ قرار داده شده است. در خصوص قدرت این موتور، مهندس ارشد این پروژه گفته است "هر زمان که ما فکر می‌کردیم دیگر تمام قدرت را از این موتور گرفته‌ایم در واقع در اشتباه بودیم و باز هم حالت ایده‌آل‌تری وجود داشت. در حال حاضر ZR1 قدرتمند‌ترین مدل کانورتیبل موجود است و در بازار هیچ رقیبی ندارد. در زیر کاپوت هر دو مدل هیچ فرقی با هم ندارند و حتی هر دو از شاسی‌‌های آلومینیومی و سیستم تعلیق تقویت شده استفاده می‌کنند."
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

شاید بتوان گفت تنها چیزی که بین این دو مدل متفاوت است جنس سقف و ستون کمربند ایمنی است و مدل کانورتیبل حدود 30 کیلوگرم سبک‌تر از کوپه می‌باشد. کوپه‌ای که 1,615 کیلوگرم وزن دارد.

همانند مدل کوپه، کانورتیبل نیز با بال عقبی عریض و با ارتفاعی کوتاه که به شاسی پیچ شده است، عرضه می‌شود که توانایی تولید 430 Kg نیروی داون فرس (downforce) را دارد و برای آنکه چرخ‌‌های جلو را بلند نکند از اسپلیتر‌ی در جلوی خودرو استفاده کرده‌‌اند تا نوک خودرو را پایین نگه دارد. البته یک نوع بال با ارتفاعی بلندتر نیز برای انتخاب وجود دارد که آن را بر روی پکیج ZTK قرار داده‌اند که قیمتی معادل 2,995 دلار دارد.

شورولت سنت شکنی نکرده است و هنوز هم از یک جعبه دنده 7 سرعته دستی استفاده می‌کند اما این بار دست مشتریان را باز گذاشته است و آن‌ها می‌توانند برای اولین بار جعبه دنده 8 سرعته GM را با شیفترهای تعویض پشت دنده سفارش دهند. پس این بار خبری از جعبه دنده 10 سرعته GM نیست. همچنین این خودروها از سیستم تزریق سوخت دوبل GM که از یک پورت مستقیم و یک پورت مکمل تشکیل شده‌ است، بهره می‌برد و در تست‌ها مشخص شده است که با جعبه دنده دستی در شهر 16 و در جاده 11 لیتر در هر 100km مصرف می‌کند. همین تست با جعبه دنده اتوماتیک به ترتیب 18 و 11 لیتر در هر 100km بوده است.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

ZR1 2019 دقیقا همان گزینه‌ی مناسبی است برای اشخاصی که همه چیز را با هم می‌خواهند، خودرویی رویایی، آپشن‌های متعدد، انواع جعبه دنده، کوپه یا کانورتیبل و... . مردم خواهان بهترین هر چیزی هستند و این خودرو دقیقا همان بهترینِ موجود است. کافی است به فرم کلی و دراماتیک بدنه‌ی خودرو نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید این خودرو هدیه‌ای به جهانیان است.
 
از هرچه بگذریم نمی‌توانیم از سیستم اگزوز این خودرو بگذریم. صدایی آشوب برانگیز که از کیلومترها دورتر شنیده می‌شود. در مدل‌‌های پیشین از سیستم‌های دوحالته استفاده می‌شد که معمولا یا بی صدا بودند یا غرشی شگفت انگیز داشتند، اما این بار این سیستم اگزوز، 4 حالت متفاوت را پشتیبانی می‌کند. در حالت خفگی (Stealth mode)، ZR1 از کوروت Z06 نیز ساکت‌تر است. در حالت جاده (Track) صدا بلندتر می‌شود زیرا سوپاپ‌ها برای افزایش کارایی و تغییر جریان خروجی بسته‌تر می‌شوند. دو حالت دیگر نیز Sport و Tour می‌باشند. اگر روزی خواستید خودِ واقعی این کوروت را بشناسید کافی است آن را بر روی حالت Tour قرار داده و پای خود را تا انتها بر روی پدال گاز فشار دهید.
 
          کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است

شورولت پیش بینی کرده‌ است که 2 تا 3 هزار ZR1 را در سال 2019 بفروش برساند و قطعا بازار آمریکای شمالی و خاورمیانه دو هدف اصلی این خودروساز می‌باشد چرا که با وجود قوانین مبتنی بر انتشار آلودگی هوا در اروپا، کوروت امکان فروش در اروپا را ندارد.

با این حال شاید خریداران نسخه کانورتیبل هرگز خودرو خود را به جاده‌ها نکشانند و فقط خواهان آن هستند که خودرو را در پارکینگ خود پارک کرده و به تماشای آن بپردازند. تا به امروز که خبر‌‌هایی از تست درایو این خودرو به گوش نرسیده است و ما هم تنها به معرفی قوای محرکه و ظاهر خودرو پرداختیم و به این نتیجه هم رسیدیم که ZR1 هر نوع عملکرد و بازده‌ای هم که در جاده ‌ها از خود نشان دهد، چه بد و چه خوب، باز هم خودرویی قابل ستایش است.
 
         کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۹؛ این صدای ۷۷۵ اسب بخار قدرت است  


گروه های زیر مجموعه علم و فناوری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی هندبال مقابل قطر
تیم ملی هندبال کشورمان در چارچوب دیدارهای بازیهای آسیایی جاکارتا از به مصاف قطر رفته است.
شکست سنگین هندبال ایران برابر قطر
تیم ملی هندبال ایران در دومین دیدار از مرحله مقدماتی بازی های آسیایی به مصاف قطر رفت و با 15 امتیاز اختلاف شکست خورد.
کاستاراتویچ: اشتباهات تاکتیکی داشتیم
سرمربی تیم ملی هندبال ایران معتقد است تیمش در دیدار با قطر اشتباه تاکتیکی داشته است.
تکواندوکاران ایران رقبای خود را شناختند.
آئین قرعه کشی رقابتهای تکواندو در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی برگزار و طی آن تکواندو کاران کشورمان رقبای خود را شناختند.
اطمینان خاطر امری به دروازه بان تیمش
اونای امری به پتر چک اطمینان خاطر داد که او همچنان دروازه بان شماره یک تیمش خواهد بود.
دروازه‌بان استقلال به تهران برنگشت
سید حسین حسینی دروازه‌بان استقلال به همراه کاروان این تیم به تهران برنگشت.
شکایت باشگاه نساجی از داور دیدار با فولاد
باشگاه نساجی مازندران قصد دارد از موعود بنیادی‌فر شکایت کند.
ترکیب کره شمالی برای بازی با امید ایران
تریکب تیم فوتبال کره شمالی برای دیدار مقابل تیم امید ایران در بازی‌های آسیایی مشخص شد.
منچستر یونایتد هرگز پوگبا را نمی‌فروشد
روزنامه میرر انگلیس مدعی شد که باشگاه منچستر یونایتد به هیچ وجه ستاره فرانسوی خود را نمی فروشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تکنولوژی‌‌های پیشرفته خودروهای نظامی دارپا
در حال حاضر دارپا پروژه‌های بسیار جالبی را در دست توسعه دارد و یکی از همین پروژه‌ها، برنامه Ground X-Vehicle Technologies است که در طی آن خودروی آفرود نظامی آینده طراحی و تولید می شود؛ خودرویی که می‌تواند از پس ۹۵ درصد مسیرهای آفرود برآید.
اصلاح نظام بانکی نیازمند عزم جدی قوای سه گانه است
تهران-ایرنا-امام جمعه موقت تهران گفت: سه قوه با عزم جدی و نگاه بلند مدت اصلاح نظام بانکی را در دستور کار قرار دهند و این کار نیازمند برنامه ریزی، استفاده از نخبگان و اجماع نخبگان علمی و سیاسی است.
زباله های بیمارستانی تهدیدی جدی برای سلامت جامعه
کرمانشاه - ایرنا - زباله های بیمارستانی اگر به درستی مدیریت و دفع نشود، به عنوان یکی از مهمترین معضلات جوامع شهری و تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می شود و این در حالی است که همواره شاهد حجم زیادی از زباله های رها شده در اطراف شهرها هستیم.
حج؛ قداست اسلام را به جهانیان معرفی می کند
زاهدان – ایرنا - امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: اجتماع حج، به عنوان مهمترین واجب مسلمانان طهارت، صافی و قداست اسلام را به جهانیان معرفی می کند.
78 طرح عمرانی در زیرکوه آماده افتتاح است
بیرجند - ایرنا - سرپرست فرمانداری زیرکوه گفت: 78 طرح عمرانی به مناسبت هفته دولت با اعتبار 85 میلیارد ریال در این شهرستان مرزی آماده افتتاح است.
تکنولوژی‌‌های پیشرفته خودروهای نظامی دارپا
فهرست تازه‌ای از سریع‌ترین خودرو‌های دنیا
معرفی ۳ خودرو‌ دهه نودی مناسب برای دریفت
همه آنچه باید درباره اصطلاحات آفرودی بدانید
سیستم‌ ترمز خودکار اضطراری (AEB) چیست و چگونه کار می‌کند؟
آشنایی با بی ام و X۴ جدید مدل ۲۰۱۹
۱۰ نکته مهم برای محافظت از خودرو‌های اتوماتیک و توربو
۲۰ برند خودروسازی محبوب در اینستاگرام
۷ برند بزرگی که حاضر به ساخت شاسی بلند نشده‌اند
یک ویدیوی دیدنی؛ وقتی رنج روور از ۹۹۹ پله بالا می‌رود!