در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل خبرگزاری فارس مطرح شد : شریعتمداری: خبرگزاری فارس تکنیک‌های رسانه‌ای را حرفه‌ای رعایت می‌کند

15:47 ۱۴۱ روز و ۲۳ ساعت پیش خبرگزاری فارس 359 0
در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل خبرگزاری فارس مطرح شد : شریعتمداری: خبرگزاری فارس تکنیک‌های رسانه‌ای را حرفه‌ای رعایت می‌کند

مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل پیشین و جدید خبرگزاری فارس با حضور چهره‌های برجسته فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور آنجام شد.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس ، عصر امروز مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل خبرگزاری فارس با حضور چهره ‌های برجسته فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور از جمله غلامعلی حدادعادل، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان، حمیدرضا حاجی بابایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، محمد دهقان، علیرضا زاکانی، بهروز کمالوندی، پرویز سروری، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل پیشین و پیام تیرانداز مدیرعامل جدید خبرگزاری و اهالی رسانه در محل این خبرگزاری اغاز شد.
در این مراسم حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت:‌برادر عزیزم سیدنظام‌الدین موسوی را سال‌های متمادی است که می‌شناسم. این آشنایی ابتدایی از حضورش در روزنامه کیهان بوده و صفحه دانشگاه این روزنامه با حضور وی رونق ویژه‌ای گرفت.
وی افزود:  خبرگزاری فارس  از برکات و موهبات الهی جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید و بعد از شکل گیری آن کمتر کسی فکر می‌کرد که در فاصله‌ای کوتاه به نقطه فعلی به عنوان اثرگذارترین خبرگزاری در جمهوری اسلامی ایران برسد.
شریعتمداری تصریح کرد:  خبرگزاری فارس  خیلی زود بسیاری از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دیگر در ایران را پشت سر گذارد.
وی اظهار داشت:‌ امروز در فرمول قدرت رسانه‌ها مدت‌هاست که جای برتری را پیدا کردند، به طوریکه ماشین‌های جنگی جای خود را در جایگاه قدرت به رسانه‌ها دادند؛ البته نه اینکه جای خود را به صورت کامل به رسانه‌ها داده باشند و هرازچندگاهی توپخانه‌های آنها شلیک می‌کند ولی قدرت برتر از آن رسانه‌هاست.
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: ما در جایگاه خوبی در عرصه رسانه هستیم اما تا رسیدن به جایگاه ویژه و مطلوب همچنان فاصله داریم.
وی به گزارش روزنامه وال‌استریت ژورنال در ایام دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این روزنامه آمریکایی در گزارش خود اعلام کرد که دیپلماسی پایه‌های توپ‌دار توسط حضرت امام خمینی(ره) به قعر اقیانوس‌ها فرستاده شده است به این معنی که ابتدا ماشین جنگی به نقطه مدنظر شلیک کرده و بعد از آتش ریختن به منطقه مدنظر نوبت به حضور فیزیکی در آنجا می‌رسد. البته ماشین جنگی سر جای خود است اما بخش دوم این جنگ به رضایت مردم بستگی دارد و طبق نظر این روزنامه آمریکایی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران توانسته این حلقه را بشکند.
شریعتمداری به ویژگی‌های  خبرگزاری فارس  به عنوان خبرگزاری برتر کشور اشاره کرد و گفت: این خبرگزاری ویژگی‌های خاص یک خبرگزاری مطلوب را دارد که به عنوان نمونه می‌توانم به چند موضوع اشاره کنم.
وی در توضیح بیشتر تصریح کرد:  خبرگزاری فارس  اولویت خبر را می‌شناسد و ممکن است خبر در زمان خاصی زیاد باشد اما خبرنگاران این خبرگزاری خبر اولویت‌دار را به خوبی می‌شناسند. 
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های برتر و حرفه‌ای  خبرگزاری فارس  تقدم در خبر است. ضمن اینکه اهالی رسانه معتقدند که اولین بار که خبر منتشر می‌شود چارچوب فکری خبر را می‌توان به راحتی به مخاطب ارائه داد سپس نظرها و تحلیل‌های بعدی در چارچوب‌های آن اعلام شده و اصطلاحاً انفعال بعدی است.
وی تصریح کرد:  خبرگزاری فارس  گستره مخاطبان خود را هر از چندگاهی فراختر کرده و این یکی دیگر از ویژگی‌های این خبرگزاری است؛ ضمن اینکه  خبرگزاری فارس  در زمینه کادرسازی هم تلاش‌های ویژه‌ای کرده به طوریکه دانشکده خبر را تشکیل داده است.
وی گفت:  خبرگزاری فارس  همپوشانی خوبی داشته است که می‌توان به راه‌اندازی فارس پلاس اشاره کرد. با این کار  
خبرگزاری فارس  توانسته به سایر بخش‌های در فضای مجازی همپوشانی دهد و خیال مخاطب را از مراجعه به ده‌ها سایت و  کانال راحت کند.
شریعتمداری گفت: از ویژگی‌های دیگر  خبرگزاری فارس  انقلابی بودن آن است در حالی که بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری همواره به این موضوع تأکید ویژه‌ای کرده‌اند ضمن اینکه پرچم بالا یکی از ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود حریف و دشمن پرچم خود را پایین بیاورد که در این زمینه  خبرگزاری فارس  ید طولانی دارد.
وی خاطرنشان کرد: تکنیک رسانه‌ای پله دوم در  خبرگزاری فارس  به خوبی رعایت می‌شود یعنی اینکه حریف و طرف مقابل سعی می‌کنند ماجرا را از پله دوم شروع می‌کنند که پله اول فراموش شود که برای مثال می‌توان به شلیک موشک انصارالله یمن بعد از ریاض به ابوظبی اشاره کرد که البته باعث توقیف روزنامه کیهان توسط دادستانی شد و احتمالاً دادستانی به این موضوع ورود کرده و انصارالله یمن را توقیف خواهد کرد.
مدیر مسئول روزنامه کیهان اظهار داشت:  خبرگزاری فارس  وقتی خبری را منتشر می‌کند همراه با خبر زمینه و پیوست را هم ارائه می‌دهد. ضمن اینکه از زمان تشکیل این خبرگزاری تا کنون گام‌های بزرگی در این مسیر برداشته شده است.
وی گفت:‌سیدنظام الدین موسوی قطعا به صورت کامل  خبرگزاری فارس  را ترک نخواهد کرد ضمن اینکه پیام تیرانداز هم به لطف خدا سوابق درخشان و خوبی در عرصه خبر دارد و در خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های مختلفی بوده و اهل قلم است و خبر را به خوبی درک کرده و تحصیلات مرتبط دارد.
شریعتمداری در پایان گفت: این جابه‌جایی‌ها در  خبرگزاری فارس  به معنای ترک یکی و جایگزینی فرد دیگری نیست، ضمن اینکه در موقعیت فعلی که رسانه نیاز به اقدام فعلی دارد قطعا پیام تیرانداز جایگزین خوبی است. 
این خبر در حال بروز رسانی است...
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

پانزدهمین دوره‌ جشن خانه تئاتر در خانه هنرمندان
پانزدهمین دوره‌ جشن خانه تئاتر به مناسبت بزرگداشت روز جهانی تئاتر و روز ملی تئاتر ایران برگزار می شود.
آلودگی هوای کهگیلویه و بویراحمد به 2 و نیم برابر مجاز رسید
یاسوج- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: غلظت ریزگردها در مناطق گرمسیری و سردسیری این استان به 2 و نیم برابر حد مجاز رسیده است.
آغاز طرح ترافیک از ۱۵ اردیبهشت به صورت ارشادی
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح ترافیک سال 97 از 15 اردبیهشت ماه جاری خبر داد.
برگزاری دهمین جلسه رسیدگی به پرونده « دکل نفتی»
وکیل‌ مدافع یکی از متهمان پرونده موسوم به دکل نفتی از برگزاری دهمین جلسه رسیدگی به پرونده دکل نفتی خبر داد و گفت: زمان جلسه بعدی به ما ابلاغ می‌شود.
هاشمی شاهرودی درگذشت آیت الله مهمان نواز را تسلیت گفت
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی در گذشت آیت الله حبیب‌الله مهمان نواز، پیام تسلیتی صادر کرد.
بیماران تالاسمی 62 هزار واحد گلبول قرمز مصرف کردند
زاهدان - ایرنا - مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: بیماران تالاسمی این استان سال گذشته 62 هزار واحد گلبول قرمز متراکم مصرف کردند.
«اکبر آقا آکتور صدا» به شبکه مستند می آید
مراسم پاسداشت استاد اکبر منانی نویسنده، دوبلور، مدیر دوبلاژ و گوینده پیشکسوت با رونمایی از مستند «اکبر آقا آکتور صدا» ‌شنبه ۸ اردیبهشت، ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای ابن سینا برگزار می‌شود.
کودک آزاری در ماهشهر
عصر ایران؛ تصویری از شکنجه یکی از سه کودک ماهشهری را منتشر کرد.
حضور معاون وزیر دادگستری و رییس سازمان تعزیرات حکومتی در ایسنا
معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کل کشور صبح امروز در ایسنا حضور یافت.
احتمال بازار سیاه تجهیزات پزشکی و دارو وجود دارد
تهران - ایرنا - رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: به دلیل نوسانات قیمت ارز، احتمال احتکار، کم فروشی، ایجاد بازار سیاه و دلالی تجهیزات پزشکی درمانی و دارو وجود دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خطرات بی تحرکی را جدی بگیرید
بی‌تحرکی، عامل اصلی ابتلا به دیابت و افزایش خطر مرگ در اثر بیماری‌های قلبی عروقی است.
تصویر مومیایی منتسب به رضا شاه
تصویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و ادعا می‌شود متعلق به جسد مومیایی کشف شده در شهر ری است. تایید اصالت این تصاویر یا ارتباط آن با رضا پهلوی هنوز ممکن نیست.
وزیر دادگستری: عبور از مشکلات هدف اصلی دولت است
تبریز- ایرنا - وزیر دادگستری گفت: هدف دولت حل مشکلات مردم و برداشتن گام های اساسی در راستای توسعه کشور است.
معاون سیاسی استانداری اصفهان منصوب شد
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان در حکمی، سید حمیدرضا طباطبایی نائینی را به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی این استان منصوب کرد.
بردهای استقلال و یک قدم تا نایب‌قهرمانی
طرفداران استقلال حالا بیشتر از هر زمان دیگر افسوس روزهای ابتدایی فصل را می‌خورند، روزهایی که بدون مربی موفق و محبوب این روزها با از دست دادن امتیازات هدر رفت.