فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۱۰۳ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام قرمزپوش شد

13:13 ۱۴۵ روز و ۸ ساعت پیش خبرگزاری فارس 339 0
فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۱۰۳ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام قرمزپوش شد

معامله‌گران بازار سهام امروز در حالی با غلبه عرضه بر تقاضای سهام در گروه‌های پیش‌رو شاخص‌ساز شاهد عقبگرد نماگرهای منتخب بازار بودند که لزوم استراحت مقطعی شاخص بورس و اصلاح قیمتی سهام باعث شد تا بازار قرمزپوش به تعطیلات آخر هفته برود.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهار شنبه 8 آذر ماه 96 با کاهش 103 واحدی روی رقم 91 هزار و 152واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 5 واحدی عدد 17 هزار و 622 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 97 واحدی به رقم  98 هزار و 557 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 23 واحدی به رقم 64 هزار و 956 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 484 واحدی عدد  193 هزار و 7 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 3 واحدی روی رقم یک هزار  و 30 واحد ایستاد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های مخابرات ایران با 84 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با 23 واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با 21 واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پالایش نفت بندر عباس با 56 واحد، فولاد مبارکه اصفهان با 43 واحد و فولاد خوزستان 35 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 200 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 930 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 61 هزار و 81 نوبت داد و ستد بود.
در بازار نقدی بورس اما ارزش معاملات از 173 میلیارد تومان اندکی فراتر رفت.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه حافظ، توسعه عمران شهرستان نائین، حق تقدم خرید سهام کارت اعتباری ایران کیش، کویر تایر، پتروشیمی شیراز، گروه دارویی سبحان، حق تقدم خرید سهام داروسازی جابربن حیان در حالی از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی شد که هیچ نمادی متوقف نماند. 
به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، کمتر از 184 میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش بیش از 33 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبه‌رو بود. 
در گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید نیز کمتر از 34 میلیون سهم به ارزش 6.5 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همچنین بیش از 16 میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان با تجمیع سهام از سوی سهامدار عمده به کدهای انتقالی همراه شد. 
در عین حال 16 میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص یافت. 
10 میلیون سهم مخابرات ایران نیز به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد. 
در عین حال کمتر از 9 میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 
6 میلیون سهم پالایش نفت اصفهان همچنین به ارزش 2.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو شد. 
در ریل‌سیر کوثر اما بیش از 5.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود. 
هم‌زمان بیش از 5.5 میلیون برگه اوراق اختیار فروش تبعی ریل‌سیر کوثر به ارزش بیش از 28 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همین وضعیت در پتروشیمی پردیس نیز تکرار شد به طوری که بیش از 4 میلیون سهم به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همچنین 4 میلیون سهم پتروشیم جم به ارزش کمتر از 3.5 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد. 
براساس این گزارش، امروز بازار سهام در حالی شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب گروه‌های پیشرو به خصوص در گروه فلزات اساسی و پالایشی‌ها بود که لزوم استراحت مقطعی نماگرهای بورس و اصلاح قیمتی سهام باعث شد تا بازار با نماگرهای قرمزپوش به تعطیلات آخر هفته برود، بازاری که همچنان برای ارز، انتظارهای بلندپروازانه‌ای را تا پایان سال دارد.
در حالی که به نظر می‌رسد ضعف قدرت خرید و در عین حال تداوم رکود در اقتصاد غبارگرفته کشور نتوانسته حال و هوای سهامداران وفادار بازار را از رخوت و فرسودگی به شادابی و امیدواری تغییر دهد. این در حالی است که همچنان حقیقی‌ها بازیگر اصلی بازار سهام برای روشن ماندن چراغ امید در تالار شیشه‌ای هستند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

تعیین تکلیف بیش از ٨٥ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانک صادرات ایران
​بانک صادرات ایران ضمن تعیین تکلیف بیش از ٨٥ هزار میلیارد ریال از مطالبات غیرجاری خود در سال ٩٦، بالغ بر ٧هزار و ٣٠٠ میلیارد ریال از مطالبات خود را به صورت نقدی وصول کرد.
دولت درصدد توسعه فضاهای فرهنگی و هنری است
تبریز- ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فضاهای فرهنگی، فضاهای تنفس معنوی و روحی شهرها هستند، گفت: دولت درصدد توسعه فضاهای فرهنگی و هنری است.
200 میلیون دلار برای طرح آبخیزداری کشور اختصاص می یابد
سنندج - ایرنا - معاون امور جنگل های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: امسال برای اجرای طرح های آبخیزداری در استان ها، 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص می یابد.
سلطانی: سرمایه شرکت های دانش بنیان 25000میلیارد ریال است
تبریز - ایرنا - رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه تا ابتدای فعالیت دولت یازدهم ریالی به هیچ شرکت دانش بنیانی در کشور پرداخت نشده بود، گفت: این در حالی است که امروزه سرمایه تجمیعی این شرکت ها نزد صندوق نوآوری به 25 هزار میلیارد ریال می رسد.
مراسم عقد قرارداد آل‌اشپورت با برانکو و حسینی
مراسم امضای قرارداد شرکت آل‌اشپورت با سرمربی پرسپولیس و دروازه‌بان استقلال برگزار شد.
رئیس جمهوری 3.25 هزار میلیارد تومان به کرمانشاه اختصاص داد
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری دستاوردهای بسیار خوبی برای استان به همراه داشت، گفت: سه هزار و 25 میلیارد تومان بودجه توسط رئیس جمهوری به استان اختصاص داده شد که جزئیات آن را متعاقباً اعلام می کنم.
توتی: بازی رم ـ. لیورپول تماشایی می‌شود
اسطوره باشگاه رم پیش از دیدار تیمش با لیورپول در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا عنوان کرد این دیدار تماشایی خواهد شد.
8هزار میلیارد ریال تسهیلات به عشایر کشور پرداخت شد
یاسوج - ایرنا- رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: افزون بر هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات اعم از قرض الحسنه با سود چهاردرصد و یا از محل صندوق توسعه ملی ظرف سه سال گذشته به جامعه عشایری در سراسر کشور پرداخت شده است.
پرداخت ۱۰ درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال
بخشی از مبالغ قرارداد بازیکنان تیم فوتبال استقلال پرداخت شد.
دولت ساخت خط آهن میانه - تبریز را سرعت داد
تبریز- ایرنا - نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و مجری طرح خط آهن میانه- تبریز با اشاره به اینکه این طرح تا شروع به کار دولت تدبیر و امید 38 درصد پیشرفت داشت و در 5 سال گذشته به پیشرفت 71 درصدی رسیده است، گفت: شاهد سرعت گرفتن این طرح با اختصاص اعتبار لازم هستیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داستان عجیب پست اینستاگرامی بازیکن پرسپولیس !
بازی دو تیم در فولادشهر در نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت. 45 دقیقه‌ای که با کمترین فرصت از سوی دو تیم همراه شد. در آغاز بازی در نیمه دوم اما اتفاق عجیبی رخ داد و یکی از بازیکنان تیم با انتشار یک پست در استوری اینستاگرام خبرساز شد.
احضار یک فعال رسانه ای به دادسرا به اتهام توهین به مقدسات
تهران-ایرنا- یک فعال رسانه ای که در فضای مجازی به یکی از ائمه معصومین اهانت کرده بود، تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.
مربی و باشگاه دار حق تجویز برنامه غذایی به ورزشکار ندارند
زنجان - ایرنا - رئیس هیات پزشکی ورزشی استان زنجان گفت: مربیان و مسئولان باشگاه های ورزشی، حق تجویز برنامه و رژیم غذایی به ورزشکاران را ندارند و برنامه غذایی باید توسط متخصص تغذیه ارایه شود.
وقتی قبر هر روز 5 مرتبه انسان را صدا میزند
حدیثی از رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) درباره قبر و یاد مرگ را در ادامه می خوانید.
عضو شورای شهر مشهد بازداشت شد
مشهد- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: یکی اعضای شورای شهر مشهد امروز سوم اردیبهشت در این شهر بازداشت شد.
جهانگیری: سامانه نیما اطمینان فعالیت های ارزی را بیشتر کرد
ارزش وام مسکن، به حدود نصف قیمت ملک رسید
رییس کل بیمه مرکزی: نرخگذاری غیرفنی دلیل رشد ضریب خسارت بیمه ای است
وزیر علوم:مشکل ارز دانشجویی برطرف شد
شاخص بورس 194 واحد افت کرد
معاملات بورس با نگاه به احکام فقهی طراحی می شود
بانک ها کار آفرینی را در جامعه احیا کنند
نیکوکاران هرمزگان 77 میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند
شرکت های اروپایی و حاشیه خلیج فارس به دنبال استارتاپ های ایرانی هستند
خسارت کشاورزان خسارت دیده از سرمای بهاره جبران می شود