فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۱۰۳ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام قرمزپوش شد

13:13 ۳۲۴ روز و ۱۹ ساعت پیش خبرگزاری فارس 339 0
فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۱۰۳ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام قرمزپوش شد

معامله‌گران بازار سهام امروز در حالی با غلبه عرضه بر تقاضای سهام در گروه‌های پیش‌رو شاخص‌ساز شاهد عقبگرد نماگرهای منتخب بازار بودند که لزوم استراحت مقطعی شاخص بورس و اصلاح قیمتی سهام باعث شد تا بازار قرمزپوش به تعطیلات آخر هفته برود.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهار شنبه 8 آذر ماه 96 با کاهش 103 واحدی روی رقم 91 هزار و 152واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 5 واحدی عدد 17 هزار و 622 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 97 واحدی به رقم  98 هزار و 557 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 23 واحدی به رقم 64 هزار و 956 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 484 واحدی عدد  193 هزار و 7 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 3 واحدی روی رقم یک هزار  و 30 واحد ایستاد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های مخابرات ایران با 84 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با 23 واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با 21 واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پالایش نفت بندر عباس با 56 واحد، فولاد مبارکه اصفهان با 43 واحد و فولاد خوزستان 35 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 200 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 930 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 61 هزار و 81 نوبت داد و ستد بود.
در بازار نقدی بورس اما ارزش معاملات از 173 میلیارد تومان اندکی فراتر رفت.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه حافظ، توسعه عمران شهرستان نائین، حق تقدم خرید سهام کارت اعتباری ایران کیش، کویر تایر، پتروشیمی شیراز، گروه دارویی سبحان، حق تقدم خرید سهام داروسازی جابربن حیان در حالی از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی شد که هیچ نمادی متوقف نماند. 
به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، کمتر از 184 میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش بیش از 33 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبه‌رو بود. 
در گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید نیز کمتر از 34 میلیون سهم به ارزش 6.5 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همچنین بیش از 16 میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان با تجمیع سهام از سوی سهامدار عمده به کدهای انتقالی همراه شد. 
در عین حال 16 میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص یافت. 
10 میلیون سهم مخابرات ایران نیز به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد. 
در عین حال کمتر از 9 میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 
6 میلیون سهم پالایش نفت اصفهان همچنین به ارزش 2.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو شد. 
در ریل‌سیر کوثر اما بیش از 5.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود. 
هم‌زمان بیش از 5.5 میلیون برگه اوراق اختیار فروش تبعی ریل‌سیر کوثر به ارزش بیش از 28 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همین وضعیت در پتروشیمی پردیس نیز تکرار شد به طوری که بیش از 4 میلیون سهم به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همچنین 4 میلیون سهم پتروشیم جم به ارزش کمتر از 3.5 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد. 
براساس این گزارش، امروز بازار سهام در حالی شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب گروه‌های پیشرو به خصوص در گروه فلزات اساسی و پالایشی‌ها بود که لزوم استراحت مقطعی نماگرهای بورس و اصلاح قیمتی سهام باعث شد تا بازار با نماگرهای قرمزپوش به تعطیلات آخر هفته برود، بازاری که همچنان برای ارز، انتظارهای بلندپروازانه‌ای را تا پایان سال دارد.
در حالی که به نظر می‌رسد ضعف قدرت خرید و در عین حال تداوم رکود در اقتصاد غبارگرفته کشور نتوانسته حال و هوای سهامداران وفادار بازار را از رخوت و فرسودگی به شادابی و امیدواری تغییر دهد. این در حالی است که همچنان حقیقی‌ها بازیگر اصلی بازار سهام برای روشن ماندن چراغ امید در تالار شیشه‌ای هستند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

روش تهیه کرپ صبحانه با میوه
در این مطلب طرز تهیه یه کرپ خوشمزه رو براتون آماده کردیم که سه بخش مهم از نیاز‌های بدنمون یعنی ویتامین، پروتئین و کربوهیدرات رو به واسطه داشتن میوه، تخم مرغ و آرد تامین میکنه.
ساندویچ‌های پنیری به سبک بازی جنگا!
با بازی پر هیجان جنگا که آشنا هستید. در این ویدیو نشان داده ایم که چگونه می‌توانید به جای چوب‌های جنگا از ساندویچ‌های خوشمزه استفاده کنید. در این بازی هرکس بازنده شود باید ساندویچ هایش را به دیگر بازیکنان بدهد!
بهترین بازیگران مرد سینمای پس از انقلاب
این فهرستی از بهترین بازیگران مرد ۴۰ سال سینمای پس از انقلاب است. یک لیست ده نفره اصلی و یک لیست دوازده نفری فرعی.
قربانی اسیدپاشی که روی صحنه تئاتر می‌درخشد
پدرشوهر معصومه از عروس سابقش خواست چشمانش را برای لحظه‌ای ببندد تا هدیه‌ای که برای نوه‌اش خریده را به او بدهد، اما سوزش صورت و چشمان معصومه او را از دیدن دنیا برای همیشه محروم کرد. معصومه عطایی قربانی حمله اسیدی پدرشوهر سابقش شد و در نهایت هم او را بخشید.
مادلینگ کودکان؛ کودک آزاری پرزرق و برق
چندروز قبل، رسانه‌های کشورمان، خبر قابل‌تاملی درباره برگزاریِ یک شوی زنده لباس کودکان، در محله ولنجکِ تهران منتشر کردند. خبری که می‌گفت: کودکان، در قالب مینی‌مدل‌های حرفه‌ای، با پوشیدن لباس‌های رنگارنگ، روی سن و جلوی چشم حاضران که شامل مادرانِ این بچه‌ها هم می‌شد، کت‌واک (catwalk) رفتند تا لباس‌ها را برای فروش به نمایش بگذارنـــد.
فصل قبل گریزمان، بهترین بازیکن جهان بود
دیگو سیمئونه، سرمربی آرژانتینی اتلتیکومادرید معتقد است فصل قبل آنتوان گریزمان بهترین عملکرد ممکن را ارائه داده است.
نوازی: زشت است جباری مربی سکونشین شود
بازیکن سابق استقلال تهران و تیم ملی اعتقاد دارد ملی‌پوشان ایران باید با حریفان قدرتمند‌تری نسبت به بولیوی بازی کنند تا درجام ملت‌ها نتایج بهتری بگیرند.
حسینی ناگهان دوباره فیکس شد!
یک وقت‌هایی، اصل ماجرا یا جان کلام همان دیالوگ فیلم «کرید» است وقتی «راکی بالبوآ»ی سالخورده به بوکسور جوان می‌گوید: «تصویر خودت را در آینه می‌بینی؟ این بزرگ‌ترین دشمن توست.
انصاری: بازی با السد ملی است
بازی سخت پرسپولیس مقابل 90ارومیه با تک گل محمد انصاری برای سرخ‌پوشان به پایان رسید تا تیم برانکو راهی مرحله بعدی جام حذفی شود.
میرزاپور: بیرانوند بهترین گلر ایران است
تیم ملی فوتبال ایران سه‌شنبه‌شب موفق شد بولیوی را طی یک بازی زیبا شکست دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

میرباقری: انتخاب بازیگران «سلمان فارسی» آغاز شد
داوود میرباقری کارگردان مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» از آغاز انتخاب بازیگران این سریال فاخر خبر داد.
خنثی شدن طرح داعش برای حمله به زائران اربعین
رسانه‌های عراقی از موفقیت نیروهای امنیتی در خنثی‌ کردن طرح‌های تروریست‌های داعشی برای حمله به زائران اربعین حسینی خبر دادند.
دلسوزی امارات برای عربستان در ماجرای خاشقجی
وزیر خارجه امارات متحده عربی گفت ماجرای جنجالی ناپدیدشدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی نباید به ابزاری برای بی ثباتی عربستان تبدیل شود.
روش تهیه کرپ صبحانه با میوه
در این مطلب طرز تهیه یه کرپ خوشمزه رو براتون آماده کردیم که سه بخش مهم از نیاز‌های بدنمون یعنی ویتامین، پروتئین و کربوهیدرات رو به واسطه داشتن میوه، تخم مرغ و آرد تامین میکنه.
مقررات ناظر بر شعب نمایندگی بانک های خارجی تصویب شد
رفع هیجان بازار خودرو نیازمند منطقی شدن نرخ های کارخانه است
بیش از یکهزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی جذب شد
آبخیزداری حوزه سدهای خراسان شمالی 34میلیارد ریال اعتبار دارد
پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان را از عرصه بیرون می کند
دلال‌های دلار مزاحم ترند یا دستفروش ها
حاجی بابایی: وضعیت پتروشیمی های کشور مبهم است
70 درصد اسناد خزانه باید جذب شود
نرخ ارزهای خارجی در بازار ترکیه سقوط کرد
بانک کشاورزی کردستان 678 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت کرد