اسرائیل هیوم: عربستان به اسرائیل نیاز دارد/ ترس از ایران، ریاض را به سمت تل‌آویو می‌آورد

17:20 ۹۲ روز و ۱۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 257 0
اسرائیل هیوم: عربستان به اسرائیل نیاز دارد/ ترس از ایران، ریاض را به سمت تل‌آویو می‌آورد

نشریه اسرائیل هیوم نوشت: عربستان به اسرائیل نیاز دارد و ترس از ایران، ریاض را به سمت تل‌آویو خواهد کشاند.

خبرگزاری فارس

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نشریه « اسرائیل هیوم » در یادداشتی به قلم «موردخای کِدار» تحلیلگر و استاد دانشگاه تل‌آویو به بررسی مصاحبه «گادی آیزنکوت» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی با نشریه سعودی «ایلاف» پرداخته و نوشت اسرائیل نباید نسبت به نزدیک شدن به عربستان رغبت نشان دهد زیرا ریاض به تل‌آویو نیاز دارد.
در ابتدای این یادداشت به تیتر روزنامه‌های اسرائیلی بعد از  این مصاحبه اشاره شده است: «صلح با عربستان سعودی آغاز شد!» ، «آخرالزمان شده است!» ، بر همه این روزنامه‌ها جوی از شادی و خوشحالی غالب شده بود.
کِدار ضمن تاکید بر اینکه اسرائیلی‌ها نباید در برابر نزدیک شدن به عربستان از خود رغبت نشان دهند، نوشت: «سعودی‌ها بخاطر ایران، به ما نیاز دارند. آنها حتی حاضرند با شیطان همبستر شوند به شرط اینکه در برابر فارس‌ها از آنها محافظت کند.»
وی با بیان اینکه 70 سال نفرت، تحریم و انتقاد از سوی کشورهای منطقه علیه اسرائیل، باعث شده آنها از هر لبخندی بسیار هیجان‌زده شوند، افزود مقامات اسرائیلی اما باید در زمان مذاکره با سعودی‌ها چهره بی‌تفاوتی به خود بگیرند و آنها را مجبور کنند امتیاز بیشتری برای قانع کردن تل‌آویو بدهند.
این شرق‌شناس صهیونیست ادامه داد: «اضطراب و ترس (عربستان) از ایران، سعودی‌ها را به سمت ما (اسرائیل) می‌آورد که شاید برای اولین بار به ما این فرصت را می‌دهد شروط خود را بیان کنیم: مذاکرات مستقیم صلح فقط با سعودی‌ها و بدون هرگونه دخالت خارجی، تاسیس سفارتخانه عربستان در قدس، به رسمیت شناختن حق زندگی برای یهودیان در هر منطقه‌ای از فلسطین، تمایز قائل شدن بین مناقشات سعودی-اسرائیل و مناقشات اسرائیل-فلسطین، تعهد عربستان به امتناع از رای دادن علیه اسرائیل در مجامع بین‌المللی، عادی‌سازی کامل روابط اقتصادی، تجاری، فرهنگی و پذیرفته شدن پرچم (اسرائیل) در مراسمات ورزشی.»
عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس  


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

اروپا و آمریکا
اروپا و آمریکا
سیاستمدار صهیونیست خواستار اعمال فشار اتحادیه اروپا بر حزب الله شد
کشته شدن ۸۲ نفر در حملات ائتلاف آمریکا در سوریه در ماه فوریه
کشته شدن ۷۱ فرد مسلح در مصر در دو هفته گذشته
مقام قطری: از سال ۲۰۱۴ بیست بار به سرزمین‌های اشغالی فلسطین سفر کرده‌ام!
کشته و زخمی شدن ۵۰ مزدور سعودی در مرز یمن
تایید کشته شدن ۱۰ غیرنظامی در حملات هوایی ائتلاف آمریکا
دویچه وله: 150 آلمانی عضو داعش در سوریه و عراق کشته شدند
اردن تصمیمی برای از سرگیری روابط سیاسی با قطر ندارد
تداوم درگیری گروه های تروریستی در سوریه
کردها کنترل سه محله شرق حلب را به ارتش سوریه واگذار کردند