اذعان دادستان کل آمریکا به ارتباط تیم ترامپ با مقامات روس

10:14 ۳ روز و ۱۸ ساعت پیش افکار نیوز 131 0
اذعان دادستان کل آمریکا به ارتباط تیم ترامپ با مقامات روس

جف سشنز در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با تغییر اظهارات پیشین خود، اقرار کرد که در نشست اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ با مقامات روس حضور داشته است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، «جف سشنز»، دادستان کل آمریکا روز گذشته (سه شنبه) در کمیته قضایی مجلس نمایندگان اقرار کرد که از ارتباط اعضای کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکاو مقامات روس مطلع بوده است.
اظهارات سشنز به بدست آمدن سرنخ های جدیدی درباره ارتباط اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ و روسها کمک نکرد؛ اما بر دروغ گفتن یکی دیگر از مقامات ارشد آمریکا مهر تأیید زد.
سشنز در مقابل کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به پرسشهای مکرر نمایندگان درباره ارتباط تیم ترامپ و مقامات روسپاسخ داد. وی اقرار کرد که سال گذشته میلادی در یک نشست شرکت کرده است که در آن جورج پاپادوپولوس، مشاور
سیاست خارجیترامپ و دیگر مقامات کمپین انتخاباتی وی حضور داشته اند.
سشنز در این خصوص گفت: «من نشستی را در مارس 2016 در هتل ترامپ به یاد می آوردم که آقای پاپادوپولوس هم در آن حضور داشت. اما جزئیات این نشست و اینکه چه حرف هایی در آن رد و بدل شد را به خاطر نمی آورم.»
جف سشنز این اظهارات را در حالی مطرح کرد که پیشتر در مقابل کنگره با قاطعیت گفته بود از هیچ تماسی میان اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ و مقامات روس اطلاع ندارد. همین اظهارات دو پهلوی سشنز باعث شد دموکرات ها وی را به دروغ گویی متهم کنند.
سشنر در این باره گفت: من این اتهامات را رد می کنم که تاکنون به کنگره دروغ گفته باشم. این یک دروغ است.
رابرت مولر، مسئول تحقیقات دخالت روسیهدر انتخابات آمریکاپیشتر علیه «پال منافورت» و همچنین «جورج پاپادوپولوس» اعلام جرم کرد. پال منافورت از ژوئن تا اوت سال گذشته میلادی ریاست ستاد انتخاباتی ترامپ را بر عهده داشت. این در حالیست که دونالد ترامپ این اعلام
جرمها را «اخبار جعلی» خواند و تلاش کرد موضوع را به سمت هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات و ارتباط وی با روسها معطوف کند.
از زمانی که رابرت مولر تحقیقات در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخاباتآمریکارا آغاز کرده است، تعداد زیادی از اطرافیان ترامپ به ارتباط با مقامات روس اقرار کرده اند. از جمله آنها می توان به «دونالد ترامپ جونیور»، فرزند ارشد ترامپ، جرد کوشنر، مشاور ارشد و داماد ترامپ و «پال منافورت» اشاره کرد.
آژانس های اطلاعاتی آمریکا پیشتر به این نتیجه رسیدند که مسکودر انتخابات ریاست جمهوری2016 آمریکا به نفع دونالد ترامپ مداخله کرده است. این در حالیست که
کرملینبارها این ادعاها را تکذیب کرده است. دونالد ترامپ هم پیشتر اعلام کرد باور نمی کند روسیه در انتخابات مداخله کرده باشد و اگر این اتفاق افتاده است، باراک اوباما،
رئیس جمهورسابق آمریکا باید جلوی آن را می گرفت.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

آسیا و اقیانوسیه
آسیا و اقیانوسیه
بین‌الملل
بین‌الملل
اقتصاد بین الملل
اقتصاد بین الملل
داعش
داعش
ایران
ایران
اروپا و آمریکا
اروپا و آمریکا
خاورمیانه
خاورمیانه
افریقا
افریقا
انتخابات آمریکا
انتخابات آمریکا
کافه بین‌الملل
کافه بین‌الملل
تسلیت نخست وزیر اسپانیا به ملت ایران در پی زلزله غرب کشور
حمایت ناقضان حقوق بشر از قطعنامه علیه ایران دلیلی بر بی‌اعتباری آن است
واکنش مقامات مسکو به ادعای جدید نخست وزیر انگلیس
تظاهرات گسترده ناسیونالیست‌های لهستانی با شعارهای نژادپرستانه در روز استقلال
فرانسه همچنان نگران تهدید داخلی است
باتلاق محمد بن سلمان برای سعودی‌ها
انتحاری داعش در میان آوارگان سوری در دیرالزور
هشدار هلند درباره زنان داعشی
تظاهرات دانشجویان  انگلیسی به دلیل گرانی شهریه
لامبورگینی پاپ حراج می‌شود