سال 96 هزینه‌های جاری کشور 340 هزار میلیارد تومان بوده است

11:31 ۶۷ روز و ۹ ساعت پیش تسنیم 316 0
سال 96 هزینه‌های جاری کشور 340 هزار میلیارد تومان بوده است

نماینده مردم گرمسار در مجلس گفت: در سال جاری نزدیک به ۳۴۰ هزار میلیارد تومان هزینه‌های جاری کشور بوده است.

تسنیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در جلسه  علنی امروز (دوشنبه، 22 آبان ) قوه مقننه با اشاره به نظام بودجه‌ریزی در کشور گفت: هزینه‌های جاری در آینده بحرانی در کشور ایجاد می‌کند.
وی با بیان اینکه در سال جاری نزدیک به 340 هزار میلیارد تومان هزینه‌های جاری کشور بوده است، ادامه داد: برخی هزینه‌ها در 3 بخش انجام می‌شود که در همین راستا 43 هزار میلیارد تومان در بخش هدفمندی یارانه‌ها هزینه شده و در سال 96، 40 هزار میلیارد تومان به دو صندوق بازنشستگی و نیروهای مسلح پرداخت می‌شود که اگر ادامه یابد به یک فاجعه در کشور تبدیل می‌شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه اوراق مشارکت و اسناد خزانه‌ای که اجازه انتشار آن در سال 95 داده شد، مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده است، ادامه داد: در سال96، باید 5 هزار میلیارد تومان سود اوراق پرداخت شود و نزدیک به 3 میلیارد دلار به وزارت نفت اجازه داده شده که سود اوراق پرداخت کنند.
کاتب با بیان اینکه نزدیک 30 درصد اعتبارات بودجه‌ای در هزینه‌های عمومی است، اظهار داشت: مجلس از سال 83، دولت را مکلف کرد که در برنامه چهارم و پنجم توسعه بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد را اجرایی کند اما سوال اینجاست چرا در طول 13 سال این اتفاق نیفتاده است.
وی افزود: دولت باید عزم ملی به خرج دهد تا بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد اجرایی شود و دستگاه‌های اجرایی باید پذیرش اجرای این قانون را داشته باشند و بین دولت و مجلس عزم ملی رخ دهد تا این واقعیت تلخ که بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد عملیاتی نمی‌شود؛ محقق شود.
نماینده گرمسار در مجلس  با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه باید اهداف کمی برای دستگاه‌ها تدوین کند، تصریح کرد: دستگاه‌ها باید بدانند که می‌خواهند به چه اعداد و ارقامی دست یابند و استقرار روش هزینه‌ها و برآورد قیمت‌های تمام شده از جمله اهدافی بوده که سازمان برنامه باید آن را اجرا کند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

احزاب و تشکل‌ها
احزاب و تشکل‌ها
عمومی
عمومی
مجلس
مجلس
دولت
دولت
وزارت کشور
وزارت کشور
شخصیت ها
شخصیت ها
سیاست خارجی
سیاست خارجی
سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها
سیاست داخلی
سیاست داخلی
انرژی هسته ایی
انرژی هسته ایی
برنامه‌های ویژه خبری
برنامه‌های ویژه خبری
دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی
فقه و حقوق
فقه و حقوق
اندیشه امام و رهبری
اندیشه امام و رهبری

پر بازدید ترین اخبار امروز

فقط 1 کاسب پلاسکو وام 300 میلیونی گرفت؟
درحالی رئیس ­­اتحادیه پیراهن‌دوزان گفته، از ۱۲۰ کسبه پلاسکو فقط ۱ نفر وام ۳۰۰ میلیونی را گرفته که دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی هم بدون اینکه تعداد وام های پرداخت شده را دقیق اعلام کند، گفته تاکنون برای ۲۹ نفر معرفی نامه صادر شده است.
روستائیان برای گرفتن وام اشتغال چقدر پول نقد داشته باشند؟
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفته که روستائیان برای گرفتن وام جدید اشتغال باید تا سقف ۲۰ درصد تسهیلات آورده نقدی داشته باشند.
آدرس گمراه‌کننده برخی مشاوران به روحانی
عملیات اطفای حریق نفتکش سانچی متوقف شد
واکنش نماینده سازمان ملل به حادثه نفتکش سانچی+عکس
چرا نفتکش سانچی نتوانست قبل از برخورد با کشتی چینی فرار کند؟
دعوت مستقیم ایران از عربستان سعودی، بحرین و امارات
سوال از «وزیر دادگستری» در دستورکار نمایندگان مجلس
مقام سابق صهیونیست از احتمال حمله به ایران گفت
برجام و پیامدهای انزوای ترامپ
اسامی تاخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس
ایجاد شکاف بین مردم و سپاه حربه دشمن است