مضرات خطرناک اسپینر/ این وسیله با بدن ما چه می‌کند؟

15:43 ۶ روز و ۱۳ ساعت پیش باشگاه خبرنگاران جوان 131 0
 مضرات خطرناک اسپینر/ این وسیله با بدن ما چه می‌کند؟

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ فیجت اسپینر حاوی میزان بالایی سرب است. این اطلاعات حاصل آزمایش 33 هزار قطعه در میلیون است.
به دلیل اینکه اسپینرهای تولیدی مخصوص کودکان زیر 14 سال نیست، بنابراین قوانین CPSC محدودیت‌های اسباب‌بازی‌های کودکان را بر روی این محصولات اعمال نمی‌کند. کمسیون
ایمنی محصولات مصرفی (CPSC) اسپینرها را محصولاتی برای استفاده عموم تعریف کرده است و در واقع به عنوان اسباب‌بازی تعریف نشده‌اند و در نتیجه هیچ محدودیتی از نظر آلوده بودن به سرب بر روی آنها اعمال نمی‌شود.
اما اسپینرها به عنوان اسباب‌بازی برای کودکان عرضه می‌شوند و آنها بدون توجه به برچسب‌گذاری با این وسیله سرگرم‌کننده بازی می‌کنند.
هرچند که شرکت‌های سازنده اعلام کرده‌اند اسپینرها برای "سن 14+" مناسب هستند، اما این وسیله بازی در کنار اسباب‌بازی‌های مناسب سن 6 سال در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.
مسمومیت با سرب مخصوصا برای کودکان یک نگرانی جدی است. دلیل این نگرانی آن است که کودکان این مواد را به راحتی جذب می‌کنند. آنان این مواد سربی را به راحتی در دهان و نزدیک بینی خود نگه می‌دارند. سطوح بالای سرب در کودکان منجر به بیش‌فعالی، عدم اشتها، مشکلات رفتاری و ناتوانی در یادگیری شود.
البته سرب برای بزرگسالان نیز سمی است و سطوح بالای سرب منجر به بیماری‌های مغزی و عصبی، مشکلات معده و کلیه، فشارخون بالا، ضعف، سردرد و مشکلات عضلانی در آنها می‌شود.
منبع:ایسنا فیجت اسپینرها حاوی مواد آلوده به سرب هستند


گروه های زیر مجموعه وب‌گردی

خواندنی‌ها
خواندنی‌ها
وبگردی
وبگردی
مناسبتی
مناسبتی
چه چیزهایى سبب آمرزش گناهان می شود؟
مجتبی جباری مربی می‌شود
۷ فایده شگفت‌انگیز قارچ برای سلامتی
این داروها شما راچاق می کنند
کشف یک کامیون کنسرو تاریخ‌ مصرف گذشته توسط هلال احمر در کرمانشاه + فیلم
چندروش ساده برای ذخیره کردن شارژ باتری موبایل+تصاویر
تصاویری از مدارسی که در زلزله کرمانشاه تخریب شدند
صحبت‌های جالب بنزما درباره رونالدو
مثلث شوم نتانیاهو، ترامپ و بن‌سلمان چه در سر دارند؟
خبر خوب برای طرفداران فیلم مرد عنکبوتی