وعده سر خرمن دولت برای ارائه لایحه نظام جامع رسانه‌ها

15:19 ۶۸ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 208 0
وعده سر خرمن دولت برای ارائه لایحه نظام جامع رسانه‌ها

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه ۵ سال است دولت برای ارائه لایحه نظام جامع رسانه وعده سرخرمن می‌دهد، گفت: اگر تا پیش از لایحه بودجه این لایحه نیاید نمایندگان از وزیر سوال میکنند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر با انتقاد از ارائه نشدن «لایحه نظام جامع رسانه‌ها» به مجلس اظهار داشت: در هر موضوع مهمی از جمله در حوزه رسانه، وقتی ضوابط و قوانین به روز و شفافی وجود نداشته باشد، طبیعتا حقوقافراد ذی‌نفع در آن حوزه تضییع می‌شود و فرصت‌ها تبدیل به تهدید می‌شود.
وی با اشاره به تاثیرگذاری عمیق رسانه‌ها در کشورهای مختلف ادامه داد: این تاثیرگذاری به حدی است که گاهی رسانه‌ها تا مرز جابه‌جا کردن قدرت‌ها هم پیش می‌روند.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: با توجه به اهمیت رسانه‌ها، آنچه مهم است ریل‌گذاری مستقل و دقیق برای آن‌ها منطبق با اصول و مبانی نظام جمهوری اسلامیاست که باید برخلاف آنچه در جریان حاکم رسانه‌های دنیا برقرار است، تعریف شود.
پژمان‌فر خاطرنشان کرد: متاسفانه در این دولتپنج سال است که وعده سر خرمن ارائه لایحه نظام جامع رسانه‌ها داده می‌شود و تقریبا ماه به ماه این وعده تکرار شده و با وجود سوال‌ها و تذکرهای مکرر نمایندگان، هنوز خبری از ارائه این لایحهبه کمیسیون فرهنگی مجلس نیست و این آسیب‌زا خواهد بود.
اگر لایحه ندهند، طرح می‌دهیموی ادامه داد: درخواست ما از دولت این است که حاصل کارشان را به مجلس ارائه دهند تا مجلس نیز کار کارشناسیخودش را انجام دهد و اگر تا قبل از ارائه لایحه بودجهاین لایحه به مجلس نیاید، برخی نمایندگان با جدیت به دنبال سوال از وزیر فرهنگ و ارشاداسلامیهستند.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامیخاطرنشان کرد: البته سال‌هاست که طرح جایگزینی هم برای نظام جامع رسانه‌ها داریم، اما دست نگه داشتیم تا دولت متناسب با اقتضائاتش لایحه ارائه کند.
پژمان‌فر افزود: وقتی که دولت عزمی برای ارائه این لایحه ندارد و با موج‌های جریانات زنجیره‌ای سیاسی عقب‌نشینی می‌کند، مجلس چاره‌ای ندارد جز اینکه وظیفه‌اش را انجام دهد.
  


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی
وزارت کشور
وزارت کشور
شخصیت ها
شخصیت ها
مجلس
مجلس
دولت
دولت
احزاب و تشکل‌ها
احزاب و تشکل‌ها
برنامه‌های ویژه خبری
برنامه‌های ویژه خبری
دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی
فقه و حقوق
فقه و حقوق
اندیشه امام و رهبری
اندیشه امام و رهبری
سیاست خارجی
سیاست خارجی
سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها
سیاست داخلی
سیاست داخلی
انرژی هسته ایی
انرژی هسته ایی

پر بازدید ترین اخبار امروز

فقط 1 کاسب پلاسکو وام 300 میلیونی گرفت؟
درحالی رئیس ­­اتحادیه پیراهن‌دوزان گفته، از ۱۲۰ کسبه پلاسکو فقط ۱ نفر وام ۳۰۰ میلیونی را گرفته که دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی هم بدون اینکه تعداد وام های پرداخت شده را دقیق اعلام کند، گفته تاکنون برای ۲۹ نفر معرفی نامه صادر شده است.
روستائیان برای گرفتن وام اشتغال چقدر پول نقد داشته باشند؟
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفته که روستائیان برای گرفتن وام جدید اشتغال باید تا سقف ۲۰ درصد تسهیلات آورده نقدی داشته باشند.
چرا هاشمی شاهرودی برای معالجه به آلمان رفت؟
اصرار نمایندگان مجلس بر اصلاح ثبت منابع ژنتیکی با مشخصات جدید
هیلی: آمریکا همچنان به برجام متعهد است
سرلشکر سلیمانی: ای کاش به جای پرچم ایران مرا ده بار آتش می‌زدند
لیدرهای زنِ اغتشاشات اصفهان دستگیر شدند+‌عکس
بزرگنمایی بودجه‌های فرهنگی آدرس غلط محافل سیاسی بود
مرکز پژوهش‌های مجلس مامور بررسی ˮبیت کوینˮ شد
لاریجانی: مجالس کشورهای اسلامی حساسیت ویژه‌ای بر روی مسئله قدس دارند
تغییرات در وزارت خارجه نهایی شد
پشت پرده اظهارات روحانی درباره انتقاد از ائمه معصوم و پیامبر اسلام-فرافکنی و فرار به جلوی رئیس جمهور