فارس از دستگیری‌های جدید پلیس در «رعد 4» گزارش می‌دهد : از دستگیری سارق نخبه ترخیص خودرو از پارکینگ تا زمینگیر شدن سارق ۳۹ ساله با شلیک پلیس+عکس

00:01 ۲۵۴ روز و ۲۰ ساعت پیش خبرگزاری فارس 450 0
فارس از دستگیری‌های جدید پلیس در «رعد 4» گزارش می‌دهد : از دستگیری سارق نخبه ترخیص خودرو از پارکینگ تا زمینگیر شدن سارق ۳۹ ساله با شلیک پلیس+عکس

عملیات «رعد 4» نیز کلید خورد و باز هم تعداد زیادی سارق، مالخر، توزیع‌کننده و خرده‌فروش مواد دستگیر شدند؛ این بار هم در بین دستگیر شدگان نخبه‌هایی بودند که به جای آنکه فکرشان در راه درست صرف شده باشد به سمت جعل و کلاهبرداری و سرقت رفته بود.

خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس_مریم عرب انصاری: «رعد 4 کلید خورد» این خبری بود که سرتیتر اخبار رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها شد؛ خبری که امروز رئیس پلیس پایتخت در مقر پلیس پیشگیری تهران بزرگ آن را اعلام کرد و از دستگیری 605 نفر سارق، مالخر، توزیع‌کننده و خرده‌فروش مواد مخدر در عملیات 48 ساعته پلیس پایتخت خبر داد.

امروز نیز مثل سایر برنامه‌های پلیس پیشگیری، محوطه این پلیس پر بود از انواع و اقسام کشفیات و کالاهایی که توسط سارقان به سرقت رفته بودند؛ گوشی تلفن همراه، لاستیک ماشین ، رسیور، لباس و ... و همچنین انواع و اقسام مشروبات الکلی، مواد مخدر و همچنین تعداد زیادی افراد دستگیر شده.

فارس از دستگیری‌های جدید پلیس در «رعد 4» گزارش می‌دهد : از دستگیری سارق نخبه ترخیص خودرو از پارکینگ تا زمینگیر شدن سارق ۳۹ ساله با شلیک پلیس+عکس

 

اما در این بین آنچه که بیش از هر چیز دیگر توجه خبرنگاران را جلب کرد، دو نفر سارق بود که با بلوز و شلوار سبز رنگ، دست در دست هم با دستبندی که پلیس به آنها زده بود در پشت میزی که پر از برگ سبز خودرو بود جا خوش کرده بودند.

این دستگیری در حیطه عملیات مأموران کلانتری 131 شهرری بود و این دو نفر سبزپوش، دو سارق حرفه‌ای خودرو که دوستان در موردشان می‌گفتند که باید در جشنواره خوارزمی از آنها تقدیر شود.

متهم اول که سیدحسن نام دارد، 41 ساله است؛ به جرم سرقت ماشین دستگیر شده؛ خودش می‌گوید موتورفروش است و هنگامی که یک ماشین امانتی را به دوست دیگرش - همین آقا مصطفی که دستش به آن بسته شده- امانت داده توسط پلیس دستگیر شده است.

از او می‌پرسم این سند و مدارک برای کیست و او می‌گوید مدارک ماشین‌های خودم است.

تعجب می‌کنم، باز می‌پرسم یعنی اینقدر پولدار هستی که 90 دستگاه خودرو داری! پاسخ می‌دهد بعضی‌ها برای مشتری است و تعدادی خودرو هم مال خودم است که در پارکینگ قرار دارد. 

راحت صحبت می‌کند بدون هیچ ترس و واهمه‌ای؛ از دیدن این همه خبرنگار که با دقت به حرف‌هایشان گوش می‌دهد ذوق‌زده شده‌است.

از جریان پرداخت خلافی‌ها از او می‌پرسم؛ می‌گوید: کارت هدیه بانک پاسارگاد را برمی‌داشتم و با دستگاه پوز بانک ملی، خلافی‌ها را صاف می‌کردم. 

تأکید می‌کنم که واضح‌تر برایم بگو؛ به او می‌گویم مگرنه اینکه شهره‌ای در این کار، راستش را بگو چه می‌کردی؟ 

بعد از کمی مِن مِن کردن می‌گوید: وقتی کارت هدیه را در دستگاه می‌کشیدم دستگاه بعد از بررسی خلافی و چاپ مبلغ آن در انتهای رسید عبارت موجودی کافی نیست را چاپ می‌کرد که من آن قسمت رسید را جدا کرده و بقیه رسید را با مدارک تحویل می‌دادم تا خودروی موجود در پارکینگ را ترخیص کنم.

فارس از دستگیری‌های جدید پلیس در «رعد 4» گزارش می‌دهد : از دستگیری سارق نخبه ترخیص خودرو از پارکینگ تا زمینگیر شدن سارق ۳۹ ساله با شلیک پلیس+عکس

 

از جریان ماشین‌های موجود در پارکینگ‌ها پرسیدم. برایم گفت که ماشین‌های توقیفی را که دارای خلافی بالا بودند به نصف قیمت می‌خریده و بعد با این روش خلافی آنها را صاف کرده و آنها را ترخیص می‌کرده است؛ حتی برایم گفت چند نفر پیک موتوری که در حاشیه مراکز ترخیص فعالیت می‌کردند برایش مشتری جور می‌کردند.

از سیدحسن می‌پرسم سابقه‌داری یا نه، که می‌گوید نه اولین بار است که دستگیر شده‌ام.

آقا مصطفی دوست همین سارق هنرمندمان که باعث دستگیری وی شده، از دستگیری خود می‌گوید: سوار یک خودرویی شده بودم که سیدحسن آن را دستم داده بود، خودرو سرقتی بود و پلیس دستگیرم کرد و در نهایت سیدحسن نیز دستگیر شد.

کمی آن طرف‌تر اما، افسر پرونده برایمان از واقعیت‌های این دستگیری می‌گوید؛ از اینکه سیدحسن و آقا مصطفی هر دو سارق حرفه‌ای هستند و ماشین‌های تصادفی و خودروهای بی‌صاحب در پارکینگ‌ها را با همین روش صاحب می‌شدند؛ همچنین به مالکان خودروهای دارای خلافی بالا وعده و وعید داده و مدارکشان را می‌گرفتند و با همین ترفند خودروها را ترخیص و به سرقت می‌بردند.

این دو سارق حرفه‌ای و متبحر را ترک می‌کنم و به غرفه‌های بالاتر سری می‌زنم. 

جواد 39 ساله است و سارق خودرو، قیافه‌اش زار زار است؛ در عملیات تعقیب و پلیس با شلیک سه گلوله به دام افتاده؛ دستگیر شده کلانتری 110 شهداست. 

12 سابقه کیفری دارد و انواع و اقسام جرم‌ها؛ از سرقت و درگیری گرفته تا رابطه نامشروع... .

صدای سوت می‌آید، سردار وارد می‌شود، جواد، سیدحسن، آقا مصطفی و همه دستگیرشدگان را با 357 کیلو موادمخدر، 200 دستگاه خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه سرقتی و 30 قبضه سلاح و انواع و اقسام کشفیات دیگر «رعد 4» به پلیس می‌سپارم و برای مصاحبه با سردار به دیگر خبرنگاران ملحق می‌شوم.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بانوان اصفهان در مسابقات دو صحرانوردی اول شدند
بجنورد- ایرنا- بانوان اصفهان در مسابقات دو صحرانوردی بانوان کارگر کشور که روز جمعه به میزبانی بجنورد مرکز استان خراسان شمالی برگزار شد، در جایگاه نخست قرار گرفتند.
حمله با چاقو در آلمان 14 زخمی برجای گذاشت
تهران - ایرنا - فردی مسلح به چاقو با حمله به مسافران اتوبوسی در آلمان دست کم 14 نفر را زخمی و راهی بیمارستان کرد.
سفیر یونان در روسیه احضار شد
مسکو - ایرنا - روسیه در اعتراض به آنچه اظهارات ضد روسی مقامات یونانی عنوان شده است، سفیر این کشور در مسکو را احضار کرد.
تشنج انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا
لندن – ایرنا - نخست‌وزیر انگلیس روز جمعه در اظهاراتی تند از موضع اتحادیه اروپا درباره آینده مرزی ایرلندشمالی در دوره پسا برگزیت انتقاد و تصریح کرد که با حاکمیت قوانین تجاری اروپایی در این منطقه مخالف است؛ با این حال اروپا می گوید که لندن راهبرد عملی ندارد.
850 نظامی سودان در تجاوز به یمن کشته شدند
الجزیره - ایرنا - تارنمای «العربی الجدید» در گزارشی در خصوص مشارکت مزدوران سودانی در تجاوز به یمن نوشت، شمار دقیق نیروهای نظامی سودان در جنگ مشخص نیست، اما بر اساس آمارهای موجود، بیش از 850 افسر و سرباز سودانی تاکنون در این جنگ کشته شده اند.
حریق در یک واحد صنعتی «خمین» دو کشته و یک مصدوم برجا گذاشت
آتش‌سوزی در یکی از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی خمین دو کشته و یک مصدوم برجا گذاشت.
ارتش سوریه مناطقی را در قنیطره و درعا آزاد کرد
دمشق- ایرنا- ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود بر 21 شهرک و روستا در استان های قنیطره و درعا مسلط شد.
رد شایعه شیوع وبا در «نوشهر»
مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر گفت: بر اساس آزمایش‌های انجام شده، شایعه مسمومیت در نوشهر ناشی از وبا رد شد.
سه فلسطینی در نوار غزه به شهادت رسیدند
تهران - ایرنا - سه فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در نوار غزه به شهادت رسیدند و شماری نیز زخمی شدند.
گام‌ نخست برای شناسایی خانه‌های خالی برداشته شد
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: روز چهارشنبه معمار سامانه جامع املاک و مستغلات که یکی از کارکردهای آن شناسایی خانه‌های خالی است انتخاب شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ارزیابی 8 ماه اجرای طرح اشتغال روستایی؛ نه وامی دادند نه شغلی ایجاد شد
مرکز پژوهش‌های مجلس با ارائه گزارشی از اجرای طرح اشتغالزایی روستایی اعلام کرد به رغم گذشت ۸ ماه از ابلاغ آئین نامه، عملکرد مشخصی از اشتغالزایی یا حتی اعطای تسهیلات به این منظور دیده نمی شود.
خواراکی‌هایی که صبح بمب انرژی شما هستند
انواع مختلفی از دانه‌های خوراکی وجود دارند که می‌توانند با خستگی صبحگاهی مقابله کنند. این مواد غذایی کالری کمی دارند و سرشار از مواد مغذی هستند که به حفظ و تقویت سلامت بدن کمک می‌کنند.
حادثه آتش سوزی خمین 2 فوتی و یک مصدوم داشت
اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: حادثه انفجار و آتش سوزی واحد صنعتی خمین، 2 فوتی و یک مصدوم داشت.
انفجار در خمین یک مصدوم بر جا گذاشت
خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: انفجار در یک واحد صنعتی این شهرستان، یک مصدوم بر جا گذاشت.
شهیدی که در مرقد امام حسین (ع) جواز شهادت گرفت
بجنورد - ایرنا - مرتضی زرهرن شهید مدافع حرم شیروان که قبل از اعزام به سوریه به زیارت امام حسین (ع) و عتبات عالیات مشرف شد و مجوز شهادتش را برای دفاع از حرم آل الله از سرور و سالار شهیدان گرفت.
زندان جای ناامن کنندگان جامعه است نه بدهکاران مالی
پلیس بوشهر معمای مفقودی دختربچه آبپخشی را کشف کرد
سارقان احشام مه ولات دستگیر شدند
117 هزار نخ سیگار قاچاق از یک دستگاه اتوبوس کشف شد
قاچاقچی سیگار در قزوین 370 میلیون ریال جریمه شد
نقشه کاداستری10درصد اراضی ملی گچساران تهیه شد
میزگرد راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم برگزار شد
1200 پرونده در تعزیرات حکومتی ری مختومه شد
مرگ شاگرد مکانیک، کارفرما را راهی زندان کرد
700 پرونده مرتبط با واردات خودرو به تعزیرات ارسال شد