فارس از دستگیری‌های جدید پلیس در «رعد 4» گزارش می‌دهد : از دستگیری سارق نخبه ترخیص خودرو از پارکینگ تا زمینگیر شدن سارق ۳۹ ساله با شلیک پلیس+عکس

00:01 ۱۳۴ روز و ۲۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 450 0
فارس از دستگیری‌های جدید پلیس در «رعد 4» گزارش می‌دهد : از دستگیری سارق نخبه ترخیص خودرو از پارکینگ تا زمینگیر شدن سارق ۳۹ ساله با شلیک پلیس+عکس

عملیات «رعد 4» نیز کلید خورد و باز هم تعداد زیادی سارق، مالخر، توزیع‌کننده و خرده‌فروش مواد دستگیر شدند؛ این بار هم در بین دستگیر شدگان نخبه‌هایی بودند که به جای آنکه فکرشان در راه درست صرف شده باشد به سمت جعل و کلاهبرداری و سرقت رفته بود.

خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس_مریم عرب انصاری: «رعد 4 کلید خورد» این خبری بود که سرتیتر اخبار رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها شد؛ خبری که امروز رئیس پلیس پایتخت در مقر پلیس پیشگیری تهران بزرگ آن را اعلام کرد و از دستگیری 605 نفر سارق، مالخر، توزیع‌کننده و خرده‌فروش مواد مخدر در عملیات 48 ساعته پلیس پایتخت خبر داد.

امروز نیز مثل سایر برنامه‌های پلیس پیشگیری، محوطه این پلیس پر بود از انواع و اقسام کشفیات و کالاهایی که توسط سارقان به سرقت رفته بودند؛ گوشی تلفن همراه، لاستیک ماشین ، رسیور، لباس و ... و همچنین انواع و اقسام مشروبات الکلی، مواد مخدر و همچنین تعداد زیادی افراد دستگیر شده.

فارس از دستگیری‌های جدید پلیس در «رعد 4» گزارش می‌دهد : از دستگیری سارق نخبه ترخیص خودرو از پارکینگ تا زمینگیر شدن سارق ۳۹ ساله با شلیک پلیس+عکس

 

اما در این بین آنچه که بیش از هر چیز دیگر توجه خبرنگاران را جلب کرد، دو نفر سارق بود که با بلوز و شلوار سبز رنگ، دست در دست هم با دستبندی که پلیس به آنها زده بود در پشت میزی که پر از برگ سبز خودرو بود جا خوش کرده بودند.

این دستگیری در حیطه عملیات مأموران کلانتری 131 شهرری بود و این دو نفر سبزپوش، دو سارق حرفه‌ای خودرو که دوستان در موردشان می‌گفتند که باید در جشنواره خوارزمی از آنها تقدیر شود.

متهم اول که سیدحسن نام دارد، 41 ساله است؛ به جرم سرقت ماشین دستگیر شده؛ خودش می‌گوید موتورفروش است و هنگامی که یک ماشین امانتی را به دوست دیگرش - همین آقا مصطفی که دستش به آن بسته شده- امانت داده توسط پلیس دستگیر شده است.

از او می‌پرسم این سند و مدارک برای کیست و او می‌گوید مدارک ماشین‌های خودم است.

تعجب می‌کنم، باز می‌پرسم یعنی اینقدر پولدار هستی که 90 دستگاه خودرو داری! پاسخ می‌دهد بعضی‌ها برای مشتری است و تعدادی خودرو هم مال خودم است که در پارکینگ قرار دارد. 

راحت صحبت می‌کند بدون هیچ ترس و واهمه‌ای؛ از دیدن این همه خبرنگار که با دقت به حرف‌هایشان گوش می‌دهد ذوق‌زده شده‌است.

از جریان پرداخت خلافی‌ها از او می‌پرسم؛ می‌گوید: کارت هدیه بانک پاسارگاد را برمی‌داشتم و با دستگاه پوز بانک ملی، خلافی‌ها را صاف می‌کردم. 

تأکید می‌کنم که واضح‌تر برایم بگو؛ به او می‌گویم مگرنه اینکه شهره‌ای در این کار، راستش را بگو چه می‌کردی؟ 

بعد از کمی مِن مِن کردن می‌گوید: وقتی کارت هدیه را در دستگاه می‌کشیدم دستگاه بعد از بررسی خلافی و چاپ مبلغ آن در انتهای رسید عبارت موجودی کافی نیست را چاپ می‌کرد که من آن قسمت رسید را جدا کرده و بقیه رسید را با مدارک تحویل می‌دادم تا خودروی موجود در پارکینگ را ترخیص کنم.

فارس از دستگیری‌های جدید پلیس در «رعد 4» گزارش می‌دهد : از دستگیری سارق نخبه ترخیص خودرو از پارکینگ تا زمینگیر شدن سارق ۳۹ ساله با شلیک پلیس+عکس

 

از جریان ماشین‌های موجود در پارکینگ‌ها پرسیدم. برایم گفت که ماشین‌های توقیفی را که دارای خلافی بالا بودند به نصف قیمت می‌خریده و بعد با این روش خلافی آنها را صاف کرده و آنها را ترخیص می‌کرده است؛ حتی برایم گفت چند نفر پیک موتوری که در حاشیه مراکز ترخیص فعالیت می‌کردند برایش مشتری جور می‌کردند.

از سیدحسن می‌پرسم سابقه‌داری یا نه، که می‌گوید نه اولین بار است که دستگیر شده‌ام.

آقا مصطفی دوست همین سارق هنرمندمان که باعث دستگیری وی شده، از دستگیری خود می‌گوید: سوار یک خودرویی شده بودم که سیدحسن آن را دستم داده بود، خودرو سرقتی بود و پلیس دستگیرم کرد و در نهایت سیدحسن نیز دستگیر شد.

کمی آن طرف‌تر اما، افسر پرونده برایمان از واقعیت‌های این دستگیری می‌گوید؛ از اینکه سیدحسن و آقا مصطفی هر دو سارق حرفه‌ای هستند و ماشین‌های تصادفی و خودروهای بی‌صاحب در پارکینگ‌ها را با همین روش صاحب می‌شدند؛ همچنین به مالکان خودروهای دارای خلافی بالا وعده و وعید داده و مدارکشان را می‌گرفتند و با همین ترفند خودروها را ترخیص و به سرقت می‌بردند.

این دو سارق حرفه‌ای و متبحر را ترک می‌کنم و به غرفه‌های بالاتر سری می‌زنم. 

جواد 39 ساله است و سارق خودرو، قیافه‌اش زار زار است؛ در عملیات تعقیب و پلیس با شلیک سه گلوله به دام افتاده؛ دستگیر شده کلانتری 110 شهداست. 

12 سابقه کیفری دارد و انواع و اقسام جرم‌ها؛ از سرقت و درگیری گرفته تا رابطه نامشروع... .

صدای سوت می‌آید، سردار وارد می‌شود، جواد، سیدحسن، آقا مصطفی و همه دستگیرشدگان را با 357 کیلو موادمخدر، 200 دستگاه خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه سرقتی و 30 قبضه سلاح و انواع و اقسام کشفیات دیگر «رعد 4» به پلیس می‌سپارم و برای مصاحبه با سردار به دیگر خبرنگاران ملحق می‌شوم.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حمایت 8 کشور اروپایی از برگزاری همه‌پرسی درباره توافق برگزیت
لندن - ایرنا - رهبران 8 کشور اروپایی روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف دوباره از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) از طرح حزب لیبرال دمکرات انگلیس مبنی بر برگزاری همه‌پرسی درباره توافق نهایی برگزیت حمایت کردند.
اعتصاب حمل ونقل عمومی رم را فلج کرد
رم - ایرنا - اعتصاب 24 ساعته کارکنان بخش حمل و نقل عمومی، شهر رم پایتخت ایتالیا را فلج کرد.
آتش‌سوزی گسترده در مرکز خرید شهر گلاسکو
لندن - ایرنا - منابع انگلیسی روز پنجشنبه از آتش‌سوزی گسترده در مرکز خرید شهر گلاسکو واقع در شمال انگلیس خبر دادند.
عراق تجاوز ترکیه به خاک خود را محکوم کرد
بغداد - ایرنا - عراق تداوم تجاوز نیروهای ترکیه به خاک مناطق مرزی کشورش را محکوم و اعلام کرد این اقدامات کمکی به پیشرفت روابط دو کشور نخواهد کرد.
کویت واردات پرندگان از 11 کشور را ممنوع کرد
دوحه – ایرنا – دولت کویت اعلام کرد که به طور موقت واردات انواع پرندگان از سه کشور اروپایی و 8 کشور آسیای جنوب شرقی را ممنوع کرده است .
نخست وزیر هند با دعوت پاپ به دهلی نو مخالفت کرد
دهلی نو-ایرنا- نارندرا مودی نخست وزیر هند همچنان پس از گذشت یکسال از دعوت پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان به این کشور خودداری می کند.
مذاکره هند و پاکستان در هنگامه نزاع سیاسی
اسلام آباد-ایرنا-هند و پاکستان قصد دارنددر میان تنش دیپلماتیک که برای دیپلمات های دو طرف در اسلام آباد و دهلی نو ایجاد شده در باره مدیریت منابع آبی مذاکره کنند.
خانواده های قربانیان داعش از دولت هند انتقاد کردند
دهلی نو-ایرنا- خانواده های گروگان های هندی که در موصل عراق به هنگام اسارت در دست گروه تروریستی داعش، جانشان را از دست دادند از عملکرد دولت هند انتقاد و تاکید کردند وزارت خارجه این کشور باید از همان اول اخبار صحیح را منتشر می کرد و به آنها امیدواری بیهوده نمی داد.
مردم و کارگزاران نظام همه تلاش کنند تا شعار سال تحقق یابد
کوالالامپور- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی گفت: کارگزاران نظام و آحاد مردم همگی در سال جدید تلاش کنند تا شعارسال 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی تحقق یابد.
ره آورد سفر روحانی به هند
دهلی نو - ایرنا - ایران و هند در سالی که همین دو روز پیش به پایان رسید تلاش های مستمر و نزدیکی برای ارتقاء روابط دوجانبه با تمرکز بر حوزه های اقتصادی انجام دادند که نقطه اوج آنها دیدار سه روزه حسن روحانی رییس جمهوری ایران از این کشور بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داریوش شایگان درگذشت
داریوش شایگان نویسنده و متفکر معاصر ایرانی درگذشت.
سفیر ایران در هلند: پیام نوروز ارتقای صلح و همبستگی است
وین - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند در مراسم روز بین المللی نوروز گفت: پیام نوروز ارتقاء صلح و همبستگی بین نسل های مختلف در سطوح ملی و بین المللی است.
تسلیت علیرضا تابش برای درگذشت داریوش شایگان
علیرضا تابش در پیامی درگذشت داریوش شایگان را تسلیت گفت و اظهار کرد: سینمای ایران و فیلمسازان اندیشمند غم از دست دادن شایگان را لمس می‌کنند.
گفت‌وگوی عیدانه مرجانه گلچین در شبکه نسیم
ویژه‌برنامه «وقتشه» به تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری و مقداد مومن‌نژاد از ۲۶ اسفند روی آنتن شبکه نسیم رفته است. امشب نیز کامران تفتی میزبان مرجانه گلچین است و گفت‌وگویی عیدانه با او انجام می‌دهد.
دلیل نامگذاری لیلة الرغائب چیست؟
نخستین شب جمعه ماه رجب، لیلة الرغائب به معنای شب بخشش‌های فراوان یا شبی که مورد رغبت است، نام دارد.
هشدار پلیس: برای اخذ ویزا به واسطه ها اعتماد نکنید
آمادگی قضات کشیک برای رسیدگی به پرونده های قضایی در گیلان
پزشکی قانونی در سال پر حادثه
قانون مجازات های جایگزین حبس اقدامی مناسب و مطلوب است
سبد کالا به 60 خانواده از زندانیان خاش اهدا شد
87 پرونده تخلف صنفی در قزوین توسط تعزیرات مختومه شد
ترافیک در محورهای خروجی استان البرز سنگین است
بیش از 97 هکتار از اراضی دولتی رفسنجان رفع تصرف شد
قاتلی پای چوبه دار دردشتی بوشهر بخشیده شد
دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت مراکز مشاوره خانواده ابلاغ شد