مدیر عامل مرکز مالی ایران در گفت گو با فارس: داده‌های تحقیقاتی بورس در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد/مکاتبه با بیش از یک هزار دانشگاه کشور

14:38 ۲۵۴ روز پیش خبرگزاری فارس 349 0
مدیر عامل مرکز مالی ایران در گفت گو با فارس: داده‌های تحقیقاتی بورس در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد/مکاتبه با بیش از یک هزار دانشگاه کشور

مدیر عامل مرکز مالی ایران با بیان اینکه بزودی با دانشگاه الزهرا، پیام نور و سایر دانشگاه‌های مستقر در تهران تفاهم نامه هایی منعقد خواهد شد ،گفت:قرار است هر ماه پایگاه داده های تحقیقاتی در یکی از دانشگاه ها معرفی می شود.

خبرگزاری فارس

مدیر عامل مرکز مالی ایران در گفت و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه توسعه تقویت ارتباط بازار سرمایه با دانشگاه های کشور در سال جاری با هدف ارایه ابزارهای پژوهشی به اساتید و دانشجویان گفت:همکاری های دانشگاهی از جمله  اهداف توسعه ای این مرکز است که پیشتر با دانشگاه صنعت نفت کلید زده شد.
علی نقوی افزود: پس از راه اندازی پایگاه داده های تحقیقاتی مرکز مالی ایران برای مخاطبان اصلی آن از جمله دانشجویان ، اساتید دانشگاه ها و پژوهشگران کشور؛  از مهر ماه امسال دور جدیدی از همکاری ها در زمینه ارایه داده های این پایگاه با مراکز علمی و پژوهشی از جمله دانشگاه امیر کبیر  فعال شده است.
وی با اشاره به امکانات و قابلیت پایگاه داده های تحقیقاتی ، درباره تفاهم نامه مرکز مالی ایران با دانشگاه صنعتی امیر کبیر سخن گفت و افزود: در قالب این تفاهم نامه در برگزاری دوره های عالی مدیریت حرفه ای کسب و کار _ DBA _ برای اولین بار در حوزه مالی همکاری خواهیم داشت که این همکاری پیوند بین بازار سرمایه و دانشگاه خواهد بود.
به گفته این مقام مسئول با توجه به امکانات و توانمندی های دانشگاه مهندسی صنایع امیر کبیر و وجود گرایش مهندسی مالی در این دانشگاه از سوی مرکز مالی ایران درحوزه داده های تحقیقاتی نیز قابلیت ها و امکاناتی برای دانشجویان پیاده سازی خواهد شد تا از داده های بازار برای انجام تحقیقات خود استفاده کنند.
نقوی ادامه داد: با توجه به اینکه گواهینامه های حرفه ای بین المللی مثل CFA یکی از مدارکی است که فارغ التحصیلان دانشگاهها علاقمند به دریافت آن برای ورود به بازار کار هستند و با توجه به همکاری مرکز مالی ایران با موسسه وایلی (WILEY) زمینه ارایه این خدمات به دانشجویان سراسر کشور فراهم شده است.
وی با بیان اینکه بزودی با دانشگاه الزهرا ، پیام نور و سایر دانشگاه های مستقر در تهران تفاهم نامه های منعقد خواهد شد، گفت:مطابق با برنامه ریزی ها در هر ماه پایگاه داده های تحقیقاتی در یکی از دانشگاه ها معرفی خواهد شد.
به گفته نقوی به لحاظ ترکیب سهامداری مرکز مالی ایران و زیر ساخت های فراهم شده، امکان بهره گیری دانشجویان مدیریت مالی و مهندسی مالی از حوزه های ستادی و اجرایی بازار سهام فراهم شده تا کاربردی تر فرایند بازار را یاد بگیرند و یا از طریق کارگاه های کوتاه مدت از نزدیک فرآیند حضور در بازار سهام و یا فعالیت های تحقیقاتی را درک کنند.
وی در برابر این پرسش که چه تعاملاتی با مراکز مطرح مدیریت مالی دانشگاهها صورت گرفته است،پاسخ داد: با دانشگاه الزهرا و امام صادق(ع) همکاری هایی صورت گرفته اما امسال برنامه تقویت ارتباط با تمام دانشگاهها با توجه به ابزارهای ایجاد شده برای مخاطب خاص پژوهشی ،اساتید و دانشجویان در دستور کار مرکز مالی ایران است.
نقوی تاکید کرد : با بیش از یک هزار واحد دانشگاهی دولتی و آزاد که در ایران دوره های مالی ،حسابداری و اقتصاد را برگزار می کنند از سه هفته پیش مکاتبه شده که امید می رود با حضور در این واحد ها  پایگاه داده های تحقیقاتی معرفی و ارایه شود.
همچنین با مجلات علمی و پژوهشی وابسته به دانشگاه ها نیز مکاتباتی صورت گرفته تا پایگاه داده های تحقیقاتی با هدف تسهیل دسترسی پژوهشگران معرفی شود.
این مقام مسئول در مورد برگزاری دوره های آمادگی آزمون های CFA و DBA گفت: دوره های آمادگی آزمون های CFA از پارسال در مرکز مالی ایران شروع شده و برای دانشجویان با تخفیف های قابل توجهی همراه است اما برای دوره های DBA با توجه به اینکه سرفصل های آن از سوی دانشگاه تعیین می شود از هم اکنون کلید زده شده و کارگاه های کاربردی این دوره در مرکز مالی ایران فراهم می شود که ثبت نام آن بزودی آغاز می شود.
وی افزود: تلاش های زیادی از سوی سازمان بورس و نیز از سوی مرکز مالی برای برگزاری آزمون های CFA در ایران صورت گرفته، ضمن ارایه مستندات و مکاتبات با این موسسه همچنان منتظر ارایه نظرات آنها هستیم.
طی 9 ماه اخیری که با همکاری موسسه وایلی دوره های آمادگی آزمون های CFA شروع شده استقبال مناسبی از سوی افراد مختلف صورت گرفته که می تواند عاملی برای افزایش تعداد کاندیداهای برگزاری این دوره در ایران باشد . این موضوع باعث خواهد شد تا برگزاری دوره های آزمون های  CFA در ایران توجیه پذیر باشد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

این تصاویر نشان می‌دهد زمین گریه‌کنان از ما کمک می‌خواهد
هر روز چیز‌های زیادی درباره گرمایش جهانی یا حوادث عجیب در محیط زیست می‌شنویم، اما آن‌ها را به مسخره می‌گیریم و بی توجهی می‌کنیم.
حرکات نمایشی دیدنی با اسکوتر
اگر از علاقه مندان به هنرنمایی های ورزشی هستید، شما را دعوت به دیدن حرکات نمایشی دیدنی چند نوجوان اهل بوستون آمریکا با استفاده از اسکوتر می کنیم.
با ۱ دلار در کشور‌های مختلف چه غذایی می‌توانید بخورید؟
فکر می‌کنید با ۱ دلار در کشور‌های مختلف جهان چه غذایی می‌توان خورد؟
انسان‌های صفر تا صد سال در ۳ دقیقه!
ما چطور زندگی می‌کنیم؟ چطور بزرگ می‌شویم؟ ما انسان‌ها از نوزادی تا پیری خیلی متفاوت و در عین حال خیلی شبیه هستیم. همه ما زمان محدودی داریم، بنابراین آن را خوب و با احترام به این سیاره و موجودات ساکن در آن بگذرانید و از خودتان لذت ببرید. در ویدئو دیدنی زیر که در نیویورک، نیوجرسی و هلند تصویربرداری شده است، ۱۰۰ نفر از صفر تا صدسال حضور دارند و سن خودشان را به ترتیب معرفی می‌کنند.
تصاویر هوایی شگفت انگیز از مزارع گل لاله
کشاورزان هلندی هر سال حدود ۲ میلیارد گل لاله به عمل می‌آورند. گل‌ها به مدت ۳ تا ۴ هفته در سال بین ماه‌های آوریل و می‌ به شکوفایی کامل می‌رسند. تام هلنِ عکاس، تصاویر هوایی زیبای زیر را از این فرآیند ثبت کرده است.
کشتی چگونه راه اندازی می‌شود؟
راه اندازی کشتی فرآیند انتقال کشتی به آب و یک سنت دریایی در بسیاری از فرهنگ هاست که قدمت آن به هزاران سال پیش می‌رسد. انداختن کشتی به آب فشار زیادی به کشتی وارد می‌کند که علاوه بر اندازه و وزن کشتی، یک چالش مهندسی قابل توجه و یک منظره دیدنی است.
حیواناتی که نمی‌توانند احساساتشان را پنهان کنند
فکر می‌کنید حیوانات می‌توانند خودشان را بروز دهند؟ اگر به نظریه داروین اعتقاد دارید، پس بله، حیوانات احساس و توانایی ابراز آن را دارند.
وینگ سوت در میان ابرهای توگولاوا
وینگ‌ سوت یا همان لباس بالدار تجربه‌ای است که افراد کمی سراغش می‌روند چراکه رسیدن به پیش‌زمینه آن‌که انجام تعداد قابل‌توجهی (200 پرش استاندارد) سقوط آزاد است به‌راحتی به‌دست نمی‌آید. لاک راجرز و همکارش کریس بایرن وینگ سوت را در میان ابرهای توگولاوا استرالیا تجربه و آن را با دوربین گوپرو خود به ثبت رساندند. شما را دعوت به دیدن این تجربه لذت بخش می کنیم.
ساخت کیف و کلاه از پول بی ارزش ونزوئلا!
نرخ تورم ونزوئلا در ماه ژوئن به ۱۲۸.۴ درصد رسید که بیشترین نرخ تورم در سال جاری میلادی بوده است. هم اکنون یک دلار آمریکا برابر حدود ۱۲۰ هزار بولیوار (واحد پول ونزوئلا) است. همین کاهش ارزش پول سبب شده است برخی از افراد از اسکناس‌های ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ بولیواری برای تولید صنایع دستی نظیر انواع کیف و کمربند استفاده نمایند. قیمت یک کیف تولید شده از اسکناس در مناطق مرزی، ۵ دلار است که ارزشی بسیار بیشتر از اسکناس‌های مصرف شده در تولید آن دارد.
جوان روستایی در جاده آزادشهر - شاهرود به قتل رسید
گنبدکاووس - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان آزادشهر واقع در شرق استان گلستان از قتل یک جوان اهل روستای فارسیان در جاده آزادشهر به شاهرود خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بولتون: تا زمانی که تهدید ایران پابرجا باشد در سوریه می‌مانیم
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه منتشر شده ادعاها علیه ایران را تکرار کرده و گفته نظامیان آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند.
وحشت نخست وزیر سابق ایتالیا از رونالد!
مالک سابق باشگاه میلان از قدرت گرفتن رقیب دیرینه این تیم با جذب ستاره پرتغالی رئال مادرید ناراحت است.
زمان واریز یارانه تیرماه 97
هشتاد و هفتمین مرحله یارانه نقدی مربوط به تیر ماه سال جاری ساعت ۲۴ روز سه شنبه مورخ ۹۷.۰۴.۲۶ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت خواهد شد.
درباره کولیندا کیتاروویچ؛ آغوش گرم برای همه!
تلویزیون برای اولین بار در آغوش کشیده شدن زن و مرد را پخش کرد؛ آن هم یک زن و چندین مرد! حالا اگر عذرخواهی کند بابت این همه سال سانسور بی جهت دست دادن مردان و زنان در فیلم‌ها و مراسم‌ها شاید مردم رسانه ملی را ببخشند.
پرونده 50 خریدار عمده سکه در دست بررسی است
بهای جهانی طلا در پی افت شاخص دلار بالا رفت
تمامی آمار اشتغال در استانها واقعی است
تسهیلات به مثابه مفر رهایی از بیکاری
نوسان ارزی دامن الکامپ را گرفت
مالیات خراسان شمالی 220 میلیارد ریال به شهرداریها پرداخت
صندوق جسورانه سرمایه گذاری حامی جدید در حوزه معادن است
برق پنج ساختمان مرکزی بانک ها قطع شد
بیمه زنان خانه دار در گیلان استقبال شد
بیشترین طرح اشتغال مربوط به شهرستان بیرجند است