مدیر عامل مرکز مالی ایران در گفت گو با فارس: داده‌های تحقیقاتی بورس در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد/مکاتبه با بیش از یک هزار دانشگاه کشور

14:38 ۳۴۹ روز و ۲۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 349 0
مدیر عامل مرکز مالی ایران در گفت گو با فارس: داده‌های تحقیقاتی بورس در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد/مکاتبه با بیش از یک هزار دانشگاه کشور

مدیر عامل مرکز مالی ایران با بیان اینکه بزودی با دانشگاه الزهرا، پیام نور و سایر دانشگاه‌های مستقر در تهران تفاهم نامه هایی منعقد خواهد شد ،گفت:قرار است هر ماه پایگاه داده های تحقیقاتی در یکی از دانشگاه ها معرفی می شود.

خبرگزاری فارس

مدیر عامل مرکز مالی ایران در گفت و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه توسعه تقویت ارتباط بازار سرمایه با دانشگاه های کشور در سال جاری با هدف ارایه ابزارهای پژوهشی به اساتید و دانشجویان گفت:همکاری های دانشگاهی از جمله  اهداف توسعه ای این مرکز است که پیشتر با دانشگاه صنعت نفت کلید زده شد.
علی نقوی افزود: پس از راه اندازی پایگاه داده های تحقیقاتی مرکز مالی ایران برای مخاطبان اصلی آن از جمله دانشجویان ، اساتید دانشگاه ها و پژوهشگران کشور؛  از مهر ماه امسال دور جدیدی از همکاری ها در زمینه ارایه داده های این پایگاه با مراکز علمی و پژوهشی از جمله دانشگاه امیر کبیر  فعال شده است.
وی با اشاره به امکانات و قابلیت پایگاه داده های تحقیقاتی ، درباره تفاهم نامه مرکز مالی ایران با دانشگاه صنعتی امیر کبیر سخن گفت و افزود: در قالب این تفاهم نامه در برگزاری دوره های عالی مدیریت حرفه ای کسب و کار _ DBA _ برای اولین بار در حوزه مالی همکاری خواهیم داشت که این همکاری پیوند بین بازار سرمایه و دانشگاه خواهد بود.
به گفته این مقام مسئول با توجه به امکانات و توانمندی های دانشگاه مهندسی صنایع امیر کبیر و وجود گرایش مهندسی مالی در این دانشگاه از سوی مرکز مالی ایران درحوزه داده های تحقیقاتی نیز قابلیت ها و امکاناتی برای دانشجویان پیاده سازی خواهد شد تا از داده های بازار برای انجام تحقیقات خود استفاده کنند.
نقوی ادامه داد: با توجه به اینکه گواهینامه های حرفه ای بین المللی مثل CFA یکی از مدارکی است که فارغ التحصیلان دانشگاهها علاقمند به دریافت آن برای ورود به بازار کار هستند و با توجه به همکاری مرکز مالی ایران با موسسه وایلی (WILEY) زمینه ارایه این خدمات به دانشجویان سراسر کشور فراهم شده است.
وی با بیان اینکه بزودی با دانشگاه الزهرا ، پیام نور و سایر دانشگاه های مستقر در تهران تفاهم نامه های منعقد خواهد شد، گفت:مطابق با برنامه ریزی ها در هر ماه پایگاه داده های تحقیقاتی در یکی از دانشگاه ها معرفی خواهد شد.
به گفته نقوی به لحاظ ترکیب سهامداری مرکز مالی ایران و زیر ساخت های فراهم شده، امکان بهره گیری دانشجویان مدیریت مالی و مهندسی مالی از حوزه های ستادی و اجرایی بازار سهام فراهم شده تا کاربردی تر فرایند بازار را یاد بگیرند و یا از طریق کارگاه های کوتاه مدت از نزدیک فرآیند حضور در بازار سهام و یا فعالیت های تحقیقاتی را درک کنند.
وی در برابر این پرسش که چه تعاملاتی با مراکز مطرح مدیریت مالی دانشگاهها صورت گرفته است،پاسخ داد: با دانشگاه الزهرا و امام صادق(ع) همکاری هایی صورت گرفته اما امسال برنامه تقویت ارتباط با تمام دانشگاهها با توجه به ابزارهای ایجاد شده برای مخاطب خاص پژوهشی ،اساتید و دانشجویان در دستور کار مرکز مالی ایران است.
نقوی تاکید کرد : با بیش از یک هزار واحد دانشگاهی دولتی و آزاد که در ایران دوره های مالی ،حسابداری و اقتصاد را برگزار می کنند از سه هفته پیش مکاتبه شده که امید می رود با حضور در این واحد ها  پایگاه داده های تحقیقاتی معرفی و ارایه شود.
همچنین با مجلات علمی و پژوهشی وابسته به دانشگاه ها نیز مکاتباتی صورت گرفته تا پایگاه داده های تحقیقاتی با هدف تسهیل دسترسی پژوهشگران معرفی شود.
این مقام مسئول در مورد برگزاری دوره های آمادگی آزمون های CFA و DBA گفت: دوره های آمادگی آزمون های CFA از پارسال در مرکز مالی ایران شروع شده و برای دانشجویان با تخفیف های قابل توجهی همراه است اما برای دوره های DBA با توجه به اینکه سرفصل های آن از سوی دانشگاه تعیین می شود از هم اکنون کلید زده شده و کارگاه های کاربردی این دوره در مرکز مالی ایران فراهم می شود که ثبت نام آن بزودی آغاز می شود.
وی افزود: تلاش های زیادی از سوی سازمان بورس و نیز از سوی مرکز مالی برای برگزاری آزمون های CFA در ایران صورت گرفته، ضمن ارایه مستندات و مکاتبات با این موسسه همچنان منتظر ارایه نظرات آنها هستیم.
طی 9 ماه اخیری که با همکاری موسسه وایلی دوره های آمادگی آزمون های CFA شروع شده استقبال مناسبی از سوی افراد مختلف صورت گرفته که می تواند عاملی برای افزایش تعداد کاندیداهای برگزاری این دوره در ایران باشد . این موضوع باعث خواهد شد تا برگزاری دوره های آزمون های  CFA در ایران توجیه پذیر باشد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

جذابترین ایده‌های تزئین کدوحلوایی برای هالووین
هالووین نزدیک است، اما تزئین کدوحلوایی فقط مختص هالووین نیست و می‌تواند به عنوان یک سرگرمی و فعالیت خانوادگی برای ایجاد فضای زندگی زیباتر و متناسب با فصل استفاده شود.
کافه‌ای در ویتنام؛ لطفا پایتان را روی ماهی‌ها نگذارید!
کافه‌های حیوانات در نقاط مختلف دنیا وجود دارند، اما کافه «آمیکس» تنها کافه جهان است که می‌توانید در کنار صد‌ها ماهی که زیر پایتان شنا می‌کنند، استراحت کنید.
تصاویر احساسی که روحتان را گرم می‌کند
گاهی فکر می‌کنیم به سختی تحت تاثیر قرار می‌گیریم، چون زندگی سخت است و ما مجبوریم آماده همه چیز باشیم؛ اما بعد می‌فهمیم کودک درونمان هنوز زنده است و می‌تواند شگفت زده یا احساساتی شود.
کارگران در ادبیات ایران چگونه بازتاب پیدا کرده اند؟
اغلب شاعران و نویسندگان ایرانی از پدرانی زاده شده اند که یا کارگر بوده اند یا کشاورز. تعداد کمی از آن‌ها را می‌توان نام برد که از پدرانی نظامی و کارمند متولد شده باشند. البته مسئله فراتر از اینهاست. اغلب شاعران و نویسندگان ایرانی خود برای مدتی کار گل کرده اند و در کارگاه‌ها یا کارخانه‌ها مشغول کارگری بوده اند.
بهترین فیلم‌های تام هاردی؛ پسر همه فن حریف سینما
با اکران فیلم «ونوم» بار دیگر تام هاردی در معرض توجه‌ها قرار گرفته است. این بازیگر انگلیسی در هزاره سوم توانسته نام خودش را به عنوان یکی از ستاره‌های مهم سینما ثبت کند.
روایتی تکان‌دهنده از حرمسرای قذافی
۲۰ اکتبر مصادف با ۲۸ مهرماه سال‌مرگ معمر قذافی، رهبر انقلاب لیبی است. او پس از کودتا تا سال ۱۹۷۷ رئیس کشور لیبی بود. در سال ۱۹۷۷ از منصب رسمی ریاست شورای فرماندهی انقلاب لیبی کناره‌گیری کرد و مدعی شد که فقط یک نماد ملی خواهد بود.
ابراهیم گلستان ۹۶ ساله شد
ابراهیم گلستان در آغاز جوانی برای تحصیل، از زادگاهش، شیراز، به تهران آمد و به خانه عمویش رفت. پس از مدتی با دخترعمویش فخری گلستان ازدواج کرد. ابراهیم و فخری به زودی صاحب دختری شدند که امروز یکی از مترجمان بنام و مدیر گالری گلستان است؛ لیلی گلستان.
سریال دنباله‌داری به نام «امیر تتلو»
هفته گذشته، شبکه بی‌بی‌سی فارسی هم از وسوسه پرداختن به این حواشی در امان نماند و در برنامه مربوط به موسیقی خودش، با این پدیده به گفتگو نشست. گرچه این برنامه را به هیچ عنوان نمی‌توان در قالب یک برنامه تخصصی موسیقی دید، اما قدری غیرمنتظره بود که بی‌بی‌سی‌فارسی یک برنامه خود را به تتلو اختصاص دهد.
لیگ NBA؛ پیروزی وریز با درخشش دورانت
تیم گلدن استیت وریرز در بازی امروز خود در لیگ NBA با درخشش کوین دورانت توانست میزبان خود یوتا جز را شکست دهد.
غایبان بزرگ پاری سن ژرمن برابر تیم قدوس
پاری سن ژرمن برابر آمیان در هفته دهم رقابت‌های لیگ فرانسه چند بازیکن سرشناس خود را در اختیار ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

میرباقری: انتخاب بازیگران «سلمان فارسی» آغاز شد
داوود میرباقری کارگردان مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» از آغاز انتخاب بازیگران این سریال فاخر خبر داد.
آغاز پیش‌فروش ۵۰ هزار خودروی سایپا
طرح پیش‌فروش ۵۰ هزار خودروی سایپا از ساعت ۸ صبح امروز ۲۸ مهر آغاز شد.
بهترین بازیگران مرد سینمای پس از انقلاب
این فهرستی از بهترین بازیگران مرد ۴۰ سال سینمای پس از انقلاب است. یک لیست ده نفره اصلی و یک لیست دوازده نفری فرعی.
خنثی شدن طرح داعش برای حمله به زائران اربعین
رسانه‌های عراقی از موفقیت نیروهای امنیتی در خنثی‌ کردن طرح‌های تروریست‌های داعشی برای حمله به زائران اربعین حسینی خبر دادند.
9.5 میلیارد دلار برای تامین 25 قلم کالای اساسی اختصاص یافت
309 میلیارد ریال در بورس اردبیل معامله شد
مقررات ناظر بر شعب نمایندگی بانک های خارجی تصویب شد
رفع هیجان بازار خودرو نیازمند منطقی شدن نرخ های کارخانه است
بیش از یکهزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی جذب شد
آبخیزداری حوزه سدهای خراسان شمالی 34میلیارد ریال اعتبار دارد
پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان را از عرصه بیرون می کند
دلال‌های دلار مزاحم ترند یا دستفروش ها
حاجی بابایی: وضعیت پتروشیمی های کشور مبهم است
70 درصد اسناد خزانه باید جذب شود