ویژه برنامه‌های شبکه الکوثر در اربعین حسینی

12:26 ۱۳۸ روز و ۹ ساعت پیش خبرگزاری فارس 400 0
ویژه برنامه‌های شبکه الکوثر در اربعین حسینی

شبکه الکوثر برای اربعین حسینی ویژه برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده است.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرگزری فارس، یدالله محمدی مدیر تامین برنامه پخش شبکه الکوثر درباره برنامه هایی که این واحد برای اربعین و روزهای پایانی ماه صفر تدارک دیده است، گفت: از 14 تا 19 آبان هر شب از ساعت 22 تا 23 برنامه «طریق الحسین (ع)» بصورت زنده از تهران پخش می شود.
ساختار این برنامه به نوعی میزگرد و با حضور کارشناسان برجسته و آگاه به مسائل دینی و مذهبی است که در خصوص قیام امام حسین (ع) ، اتفاقات بعد از عاشورا و اربعین حسینی (ع) صحبت خواهند کرد.
در برنامه طریق الحسین (ع) علاوه بر سخنرانی کارشناسان، کلیپ، احادیث، روایات، مصاحبه و گزارش‌های مردمی در خصوص اربعین، ارتباط زنده با خبرنگار شبکه و کارشناسانی از کربلای معلی برقرار خواهد شد.محمدی تصریح کرد: دو بخش 15 دقیقه ای برنامه زنده هم داریم که تصاویر آن را از کربلا دریافت خواهیم کرد. همچنین چهار برنامه 25 دقیقه با عنوان «علی نهج الحسین(ع)» که به فعالیت‌های شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی شیعیان نیجریه می‌پردازد.
شیخ زَکزاکی، روحانی برجسته نیجریه‌ای است که با رهنمودها و سخنرانی‌های خود در رابطه با دین مبین اسلام موجب گرویدن 10 میلیون نیجریه‌ای به مذهب شیعه شده است. در این برنامه‌ها همچنین مراسم عزاداری امام حسین (ع) در نیجریه به تصویر درآمده است.
از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای این ایام، مستند کمی تربت برای قاره سبز (قبض من تراب حسین (ع)) است که به زبان عربی دوبله شده است. این مستند به راهپیمایی عاشقان حسینی و شخصیت‌های مهم از کشورهایی همچون آلمان، انگلیس، ایتالیا، لبنان، کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی و ... می‌پردازد که به علت عشقی که به امام حسین (ع) دارند همراه خیل عظیم زائران در پیاده روی اربعین شرکت کرده‌اند.
در این مستند همچنین ادامه مسیر عاشقان حسینی به سمت مشهدالرضا (ع) خواهد بود که در واقع حلقه وصل اهل بیت (ع) در این مستند به زیبایی روایت شده است.
پخش سریال رخنه ( الدخیل )، فیلم سینمایی بسم الحسین (ع) و حدود 12 برنامه که مربوط به عزاداری و تعزیه است . حدود  30 - 35 کلیپ و تواشح نیز در خصوص اربعین و دو کلیپ رهبری هم برای اربعین آماده شده است.
گروه کودک شبکه الکوثر نیز هم گام با دیگر گروههای شبکه الکوثر ، برنامه های خود را در قالبی نرم برای آشنایی بیشتر کودکان با نهضت عاشورا و اربعین حسینی تهیه کرده است که از جمله می توان به برنامه عاشورائیان ، عقیق ، مداحی و حدیث های کوتاه و قابل فهم برای کودکان اشاره کرد.
گروه اجتماعی شبکه الکوثر نیز در یکی از برنامه های زنده خود با عنوان "یوم جدید " در آیتم های مختلف به مسائل اربعین و قیام امام حسین (ع ) می پردازد.
برنامه دیگر که ساختار مستند دارد و از تولیدات تلویزیون عراق است با نام " مامان نزیههُ " است. این مستند داستان یک بانوی مسلمان عراقی است که شوهرش در زمان جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران ، تنها به دلیل شیعه بودن به دستور صدام به شهادت رسید. با آنکه این بانوی مسلمان از شرایط مناسب اقتصادی برخوردار نیست اما در مراسم عزاداری سالار شهیدان (ع) و اربعین حسینی به زائران امام حسین (ع) اطعام دهی می کند.
سریال امام رضا (ع) که پخش آن از دهه اول صفر آغاز شده است و در سالروز شهادت آن حضرت پایان می یابد و در سالروز شهادت امام رضا (ع) پنج برنامه 55 دقیقه ای نیز در نظر گرفته شده که از حرم ثامن الحجج (ع) پخش می شود.
ساخت یک مستند از کودکانی که به زائران حسینی خدمت رسانی می کنند نیز از دیگر برنامه های شبکه الکوثر است که ارادت کودکان به خاندان اهل بیت (ع) را به تصویر می کشد.
سیدابراهیم حسینی بخش ، مدیر پخش شبکه الکوثر نیز از آمادگی کامل این شبکه برای پوشش مناسب و شایسته مراسم اربعین حسینی خبر داد و گفت : با توجه به اهمیت رسانه ای پیاده روی اربعین حسینی و از آنجا که شبکه های عربی و اسلامی برای این موضوع اهمیت زیادی قائل هستند ، پخش میان برنامه های مناسب اربعین با قالب های گرافیکی جذاب و با محتوای متنوع شامل احادیث ، مداحی ، کلام رهبری ، کلیپ و نماهنگ از ابتدای ماه صفر در کنداکتور پخش شبکه در دستور کار قرار گرفته است و با نزدیک شدن به روزهای اربعین حسینی حجم پخش این میان برنامه ها بیشتر خواهد شد.
حسینی بخش افزود: برای اربعین حسینی دو تیم به کربلای معلی اعزام می شود که یکی از این تیم ها، تیم مستندساز است و تیم دیگر تیم خبری است که با همکاری خبرنگاری که شبکه الکوثر در دفتر نجف دارد، گزارش‌هایی از پیاده‌روی اربعین از شهر نجف تا کربلای معلی ارسال خواهد کرد.
حسینی بخش ادامه داد با توجه به اینکه شبکه الکوثر ، شش بخش خبری دارد قرار است هر روز یک تا دو ارتباط زنده با خبرنگار مستقر در کربلا داشته باشیم.
مدیر پخش شبکه جهانی الکوثر خاطرنشان کرد: حدود 35 نقطه واحد سیار برای ارتباط های زنده فراهم است و شبکه الکوثر سعی می کند از این لوکشین ها برای ارسال گزارش های خود استفاده کند.
وی با اشاره به اینکه شبکه الکوثر در مناسبت های مهم از هشتک های خاص بر روی آنتن خود استفاده می کند ادامه داد: برای اربعین هم  هشتک طریق الحسین (ع) را انتخاب کردیم که این نام هم راه امام حسین (ع) را  تداعی می کند و اینکه ما ادامه دهنده راه ایشان هستیم و هم استعاره ای است از پیاده روی زائران حسینی برای مراسم عزاداری آن حضرت.
حسینی بخش افزود: هم اکنون این هشتک هم در سایت و سوشیال مدیا شبکه استفاده می شود و در هفت روز آخر ماه صفر هم روی آنتن قرار می‌گیرد.
مدیر پخش شبکه جهانی الکوثر ادامه داد با توجه به اینکه این شبکه ، شبکه معارفی است سعی می کنیم در مناسبت هایی همچون اعیاد مذهبی و ولادت ها از حرم های اهل بیت (ع) تصاویر دو قاب آماده کنیم که  با توجه به امکاناتی که رسانه ملی در اربعین حسینی تدارک دیده است ، این امر نیز در اربعین انجام خواهد شد.
حسینی بخش همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شبکه الکوثر یک دفتر در خوزستان دارد  در نظر داریم از مرزهای شلمچه و چزابه گزارش هایی از سیل عظیم جمعیت و عشاق حسینی (ع) که به سمت کربلای معلی در حرکتند، تهیه و پخش کنیم.
برنامه صبحگاهی یوم جدید که روزانه از بیروت پخش می شود نیز از برنامه هایی است که طبق گفته وی در هفته پایانی به اربعین، حال وهوای خاصی خواهد داشت و یک آیتم ارتباط زنده تصویری مجری در بیروت با خبرنگار الکوثر در مسیر برقرار خواهد شد. همچنین خبرنگارانی که در دفاتر یمن، فلسطین و بیروت مستقر هستند ، گزارش هایی از کاروان هایی که به سمت کربلا پیاده روی می کنند، پوشش می دهند.
حسینی بخش، برنامه سیاسی قضیه ساخنه را از دیگر برنامه های مهمی عنوان کرد که با توجه به ساختار آن در هفته پایانی منتهی به صفر به مباحث مربوط به این رویداد سیاسی-مذهبی و چگونگی حفظ امنیت در کربلا می پردازد.
بررسی مطبوعات و انعکاس مهمترین مقالاتی که اندیشمندان جهان اسلام درباره اهمیت برگزاری مراسم باشکوه پیاده روی اربعین حسینی (ع) به رشته تحریر در آورده اند از دیگر برنامه های شبکه جهانی الکوثر خواهد بود.
   


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

رسانه
رسانه

آخرین اخبار

حمایت 8 کشور اروپایی از برگزاری همه‌پرسی درباره توافق برگزیت
لندن - ایرنا - رهبران 8 کشور اروپایی روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف دوباره از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) از طرح حزب لیبرال دمکرات انگلیس مبنی بر برگزاری همه‌پرسی درباره توافق نهایی برگزیت حمایت کردند.
اعتصاب حمل ونقل عمومی رم را فلج کرد
رم - ایرنا - اعتصاب 24 ساعته کارکنان بخش حمل و نقل عمومی، شهر رم پایتخت ایتالیا را فلج کرد.
آتش‌سوزی گسترده در مرکز خرید شهر گلاسکو
لندن - ایرنا - منابع انگلیسی روز پنجشنبه از آتش‌سوزی گسترده در مرکز خرید شهر گلاسکو واقع در شمال انگلیس خبر دادند.
عراق تجاوز ترکیه به خاک خود را محکوم کرد
بغداد - ایرنا - عراق تداوم تجاوز نیروهای ترکیه به خاک مناطق مرزی کشورش را محکوم و اعلام کرد این اقدامات کمکی به پیشرفت روابط دو کشور نخواهد کرد.
کویت واردات پرندگان از 11 کشور را ممنوع کرد
دوحه – ایرنا – دولت کویت اعلام کرد که به طور موقت واردات انواع پرندگان از سه کشور اروپایی و 8 کشور آسیای جنوب شرقی را ممنوع کرده است .
نخست وزیر هند با دعوت پاپ به دهلی نو مخالفت کرد
دهلی نو-ایرنا- نارندرا مودی نخست وزیر هند همچنان پس از گذشت یکسال از دعوت پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان به این کشور خودداری می کند.
مذاکره هند و پاکستان در هنگامه نزاع سیاسی
اسلام آباد-ایرنا-هند و پاکستان قصد دارنددر میان تنش دیپلماتیک که برای دیپلمات های دو طرف در اسلام آباد و دهلی نو ایجاد شده در باره مدیریت منابع آبی مذاکره کنند.
خانواده های قربانیان داعش از دولت هند انتقاد کردند
دهلی نو-ایرنا- خانواده های گروگان های هندی که در موصل عراق به هنگام اسارت در دست گروه تروریستی داعش، جانشان را از دست دادند از عملکرد دولت هند انتقاد و تاکید کردند وزارت خارجه این کشور باید از همان اول اخبار صحیح را منتشر می کرد و به آنها امیدواری بیهوده نمی داد.
مردم و کارگزاران نظام همه تلاش کنند تا شعار سال تحقق یابد
کوالالامپور- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی گفت: کارگزاران نظام و آحاد مردم همگی در سال جدید تلاش کنند تا شعارسال 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی تحقق یابد.
ره آورد سفر روحانی به هند
دهلی نو - ایرنا - ایران و هند در سالی که همین دو روز پیش به پایان رسید تلاش های مستمر و نزدیکی برای ارتقاء روابط دوجانبه با تمرکز بر حوزه های اقتصادی انجام دادند که نقطه اوج آنها دیدار سه روزه حسن روحانی رییس جمهوری ایران از این کشور بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داریوش شایگان درگذشت
داریوش شایگان نویسنده و متفکر معاصر ایرانی درگذشت.
سفیر ایران در هلند: پیام نوروز ارتقای صلح و همبستگی است
وین - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند در مراسم روز بین المللی نوروز گفت: پیام نوروز ارتقاء صلح و همبستگی بین نسل های مختلف در سطوح ملی و بین المللی است.
تسلیت علیرضا تابش برای درگذشت داریوش شایگان
علیرضا تابش در پیامی درگذشت داریوش شایگان را تسلیت گفت و اظهار کرد: سینمای ایران و فیلمسازان اندیشمند غم از دست دادن شایگان را لمس می‌کنند.
گفت‌وگوی عیدانه مرجانه گلچین در شبکه نسیم
ویژه‌برنامه «وقتشه» به تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری و مقداد مومن‌نژاد از ۲۶ اسفند روی آنتن شبکه نسیم رفته است. امشب نیز کامران تفتی میزبان مرجانه گلچین است و گفت‌وگویی عیدانه با او انجام می‌دهد.
دلیل نامگذاری لیلة الرغائب چیست؟
نخستین شب جمعه ماه رجب، لیلة الرغائب به معنای شب بخشش‌های فراوان یا شبی که مورد رغبت است، نام دارد.
بهترین سریال‌های خارجی برای تماشا در نوروز: شبکه CW
تلویزیون! باز هم جذاب نشدی...
بهترین سریال های خارجی برای تماشا در نوروز: شبکه History
بهترین سریال های خارجی برای تماشا در نوروز: شبکه Showtime
بهترین سریال های خارجی برای تماشا در نوروز: شبکه Starz
فصل جدید «پایتخت» خارج از مرز‌های ایران چگونه می‌گذرد؟
بهترین سریال های خارجی برای تماشا در نوروز: شبکه FX
بهترین سریال‌های خارجی برای تماشا در نوروز: شبکه AMC
بهترین سریال‌های خارجی برای تماشا در نوروز: شبکه NBC