بازار طلا در انتظار انتشار گزارش فرصت‌های شغلی آمریکا

13:49 ۱۱۱ روز و ۱۶ ساعت پیش خبرگزاری فارس 279 0
بازار طلا در انتظار انتشار گزارش فرصت‌های شغلی آمریکا

هر چند طلا نوسانات قیمتی زیادی را امروز ثبت نکرده است اما از بالاترین قیمتی که دیروز ثبت کرد کمتر و در انتظار انتشار گزارش فرصت‌های شغلی آمریکاست.

خبرگزاری فارس

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز ، قیمت طلا امروز در بازه محدودی در نوسان است که کمتر از بالاترین رقم روز گذشته است، زیرا در آستانه انتشار گزارش فرصت های شغلی آمریکا در اواخر امروز، ارزش دلار تغییرات چندانی نداشته است.
هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 41 سنت کاهش 1275.72 دلار فروخته شد و در مسیر ثبت نخستین هفته افزایشی در 3 هفته گذشته قرار دارد. طلا دیروز بالاترین قیمت حدود 2 هفته گذشته برابر با 1284.19 دلار را ثبت کرد.
ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین المللی ثابت ماند زیرا از آنجایی که انتخاب جرمی پاول  به عنوان رئیس فدرال از سوی ترامپ تعجبی نداشت، توجه ها به انتشار آمار فرصت های شغلی آمریکا معطوف شده است.
پس از اینکه مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج شنبه بررسی مجدد کد مالیاتی را پیشنهاد کردند، ارزش دلار کاهش یافت.
به علت تعطیلات در ژاپن، حجم معاملات اندک است و در عین حال، سرمایه گذاران در آستانه انتشار گزارش فرصت های شغلی آمریکا احتیاط کرده اند.
جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا گفت: «به نظر می رسد که طلا به میزان گسترده ای نوسان قیمتی ندارد. انتصاب جرمی پاول، مورد انتظار بود.»
«بازار در انتظار آمار فرصت های شغلی آمریکاست که در صورت قوی بودن، قیمت طلا را تقویت می کند.»
هرچند ترامپ ادامه ریاست جانت یلن را تمدید نکرد، اما انتخاب پاول نشان دهنده تداوم سیاست های پولی محتاطانه وی است.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

نبض بازار
نبض بازار