از سوی مدیر عامل بیمه معلم بیان شد : آخرین وضعیت بیمه معلم برای ورود به فرابورس

13:11 ۳۷۸ روز و ۲۱ ساعت پیش خبرگزاری فارس 498 0
از سوی مدیر عامل بیمه معلم بیان شد : آخرین وضعیت بیمه معلم برای ورود به فرابورس

به گفته مدیر عامل بیمه معلم، این شرکت در حالی آماده ورود به فرابورس می‌شود که صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان سهند در تدارک شروع پذیره نویسی در بورس تهران است.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ؛ محمد ابراهیم تحسیری مدیر عامل بیمه معلم در نمایشگاه بانک بورس و بیمه کیش درباره برنامه این بیمه برای ورود به بازار سرمایه در جمع خبرنگاران گفت: برنامه ریزی ورود شرکت بیمه معلم به فرابورس در راستای جلب رضایت سهامداران و رشد شرکت بوده چرا که بورس، ویترین اقتصادی یک کشور به حساب می‏آید و بدون شک قرار گرفتن نام شرکت ها در تابلوی بورس، سبب شفافیت هر چه بیشتر آن مجموعه در اقتصاد می‌شود.
وی ادامه داد: تعیین ارزش سهام بیمه معلم برای سهامدارن موضوع مهمی است که ورود به فرابورس این موضوع را امکان پذیر کرده و  تعیین قیمت سهم بر روی تابلوی بورس قابلیت ارزش‏ گذاری دارایی سهامداران را فراهم می‌کند.
به گفته این مقام مسئول ورود به فرابورس موجب می شود، تا شفافیت در صورتهای مالی و گزارش های مالی شرکت افزایش یابد و امکان وثیقه گذاری سهام شرکت جهت تامین مالی برای سهامداران فراهم شود. همچنین دارایی سهامداران قابلیت نقدشوندگی پیدا می کند و قابلیت نقل و انتقال سریع سهام برای سهامداران امکان پذیر می شود.
مدیرعامل بیمه معلم با اشاره به کارنامه مالی سال گذشته این شرکت گفت: تحقق 110 درصدی بودجه و رشد 27 درصدی فروش نسبت به سال گذشته، نشان از تحقق مناسب اهداف بوده است. جایگاه شرکت از نظر حق بیمه صادره از سال 89 که در رتبه دوازدهم شرکت‏ های بیمه بود به رتبه هشتم در سال 94 دست پیدا کرد. در سال 95 نیز جایگاه هشتم خود را تثبیت کرده و در تلاش هستیم به چشم‏ انداز شرکت که دست یافتن به جایگاه پنجم در بین شرکت‏ های بیمه است، دست پیدا کنیم.
وی افزود: موضوع بیمه عمر مکمل فرهنگیان که دربیمه معلم پیگیری می شود ، در سال های گذشته حداکثر 50 میلیون ریال بود که با تلاش های صورت گرفته و تعامل، سطح خدمات تا 170 میلیون ریال افزایش یافته است.
تحسیری  درباره پوشش بیمه حوادث دانش ‏آموزی نیز گفت: افزایش پوشش بیمه حوادث دانش‏ آموزی از 50 میلیون ریال به یک میلیارد ریال بوده است. صدور 14 میلیون کارت دانش آموزی برای کلیه دانش ‏آموزان و آگاه سازی خانواده‌ها از خدمات قابل دریافت این بیمه نامه، منجر به پرداخت خسارتهای متعدد حوادث دانش‏ آموزی تا سقف مبلغ تعیین شده که رضایت بالای خانواده‌های دانش ‏آموزان را نتیجه داده است.
وی یکی دیگر از اقدامات شرکت پرداخت خسارت به صندوق بیماران صعب العلاج اعلام کرد و گفت: بیمه معلم تا کنون به بیش از 54 هزار نفر از فرهنگیان و دانش آموزان عضو این صندوق خسارت پرداخت کرده است.
در ادامه این نشست امید علیجانی، مدیرعامل شرکت ساختمانی معلم نیز با بیان اینکه در سال مالی گذشته، زیربنای کل پروژه‌های در دست ساخت شرکت ساختمانی معلم بیش از 400  هزار مترمربع شامل 706 واحد تجاری، 135 واحد اداری و 259 واحد مسکونی بوده است عنوان کرد: سهم بیشتر پروژه‌های در دست ساخت شرکت در شهر تهران متمرکز شده است، به‌نحوی‌که قدرالسهم شرکت در این پروژه‌ها شامل 80 هزار و 631 مترمربع کاربری تجاری،  58 هزار و 138 مترمربع کاربری اداری، زیربنای 10 هزار و 012 کاربری مسکونی و کاربری فرهنگی و ورزشی با زیربنای 13 هزار و 550 مترمربع می‌باشد.
مدیرعامل شرکت ساختمانی معلم در مورد بکارگیری ابزارهای نوین تأمین مالی در شرکت گفت: چرخه ساخت و پیش‌فروش بخوبی گذشته پاسخگوی نیاز شرکت‌ها نیست. از طرف دیگر بحث تسهیلات، هزینه‌های مالی ناشی از آن و مشکلات شرکت‌ها در بازپرداخت اصل و سود تسهیلات دچار چالش اساسی شده است.در این راستا صندوق‌های زمین و ساختمان به‌دلیل مهندسی مالی مناسب، قابلیت انطباق مناسبی با جریان نقدی پروژه‌های ساختمانی دارند.
به گفته وی این صندوق‌ها قابلیت سرمایه‌گذاری اقشار مختلف را با حداقل سرمایه در صنعت ساختمان فراهم می‌سازد. بازار سرمایه می‌تواند بستری امن برای تامین مالی شرکت‌ها و پروژه‌ها فراهم نماید. شرکت ساختمانی معلم نیز تأسیس یک صندوق زمین و ساختمان برای بهره‌مندی از مزایای آن در دستور کار خود قرار داده است.
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

گردشگری ازمحورهای تاکیدی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است
گناوه-ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور گناوه گفت: گسترش قطب های گردشگری یکی از محورهای مورد تاکید درسند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است که تحقق این مهم نیازمند ایجاد زمینه های مناسب ازجمله تسهیل گری و پرهیز از سخت گیری سلیقه ای نسبت به گردشگران خارجی است.
سهم تاثیرگذار راه آهن در توسعه همه جانبه آذربایجان غربی
ارومیه- ایرنا- طرح اتصال ارومیه به شبکه ریلی کشور که به عنوان یکی از دستاوردهای ارزشمند دولت همزمان با سفر قریب الوقوع دکتر روحانی به بهره برداری می رسد، دارای آثار اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مستقیم و غیرمستقیم خواهد بود و زیرساخت مهمی توسعه همه جانبه شمال، جنوب و مرکز آذربایجان غربی به شمار می رود.
تعداد هنرجویان کشاورزی تا 10 درصد قابل افزایش است
گنبدکاووس - ایرنا - کارشناس مسئول آموزش کشاورزی دفتر آموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سهم 4 درصدی هنرجویان هنرستان های کشاورزی کشور، گفت: درصورت بسترسازی مناسب، این سهم تا 10 درصد قابل افزایش است.
نشاط اجتماعی زمینه ساز تقویت هویت ملی و بهزیستی
زنجان - ایرنا - جامعه شناسان براین باورند که هدف از شادی و نشاط لذت نیست، بلکه این مهم در جامعه بروز انسجام اجتماعی، تقویت هویت ملی، پویایی و در نهایت بهزیستی و رفاه اجتماعی را موجب می شود.
قهر مرزنشینان ترکمن خراسان شمالی با تسهیلات مسکن
بجنورد- ایرنا- ترکمن های مرزنشین شهرستان راز و جرگلان، در واحدهای مسکونی فرسوده و نامقاوم زندگی می کنند اما حاضر به دریافت تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی و یا نوسازی منازل خود، نیستند.
کشتی 72 هزار تنی ذرت در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت
چابهار- ایرنا - مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین کشتی ذرت فله ای با 72 هزار تن بار در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگرفته و در حال تخلیه محموله است.
استاندار جدید همدان را بهتر بشناسیم
همدان - ایرنا - سیدسعید شاهرخی استاندار جدید همدان با بیش از 28 سال سابقه درخشان مدیریتی، شخصیتی تعاملی و معتدل بین سیاسیون شناخته می شود و همواره در جهت توسعه مناسبات گام برداشته است.
واژگونی اتوبوس بانوان کاراته کار فارس 16 مصدوم داشت
شیراز- ایرنا- مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس گفت: در حادثه واژگونی اتوبوس حامل بانوان کاراته کار این استان 16 نفر از آنها مصدوم شدند.
تلخی های مرض شیرین
سنندج - ایرنا - شیرینی هایی که روی میز چیده شده به او چشمک می زنند، دلش می خواهد مثل همه با چای اش قند بخورد، عاشق هندوانه و میوه های شیرین است اما سوزش سرنگ هایی که هر روز به خود تزریق می کند را که بخاطر می آورد بر روی خواسته ها و علایقش سرپوش می گذارد.
بارش ها سبب ریزش سنگ در جاده کرج - چالوس  شد
کرج- ایرنا- رئیس پلیس راه البرز اعلام کرد که بارش برف و باران سبب ریزش سنگ درجاده کرج - چالوس شد لیکن خسارتی در پی نداشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عکس ساده اما لوکس «سحر قریشی»
سحر قریشی با انتشار این عکس نوشت:زندگی زیباست ساده لباس بپوش، ساده راه برو ولی در برخورد با دیگران ساده نباش زیرا سادگیت را نشانه میگیرند برای در هم شکستن ِ غرورت.
احتساب رایگان مدت سربازی به سوابق بیمه افراد متقاضی
بر اساس استفساریه ماده 95 قانون تأمین اجتماعی مصوب مجلس، افرادی که متقاضی احتساب مدت سربازی به سوابق بیمه خود هستند می توانند بصورت رایگان از این مزایا بهره مند شوند. ‌‌‌‌‌
سنای آمریکا برای قطع فروش تسلیحات به بحرین رای گیری می کند
تهران - ایرنا - سناتور آمریکایی که قطعنامه ای برای قطع فروش تسلیحات به بحرین در سنای آمریکا ارائه کرده است، گفت: امروز (پنجشنبه) برای این قطعنامه رای گیری می شود.
قربون صدقه های خانم بازیگر برای یک گربه -عکس
متین ستوده با انتشار این عکس نوشت: قربون نگاهت با جذبه من.
نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ˮظریفˮ
برخی از نمایندگان مجلس در واکنش به اظهارات ظریف درباره پولشویی خواستار حضور وی در کمیسیون امنیت ملی مجلس و توضیح درباره اظهاراتش شدند.
ارزش معاملات بورس مازندران به بیش 483 میلیارد ریال رسید
سخت گیری بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی قابل قبول نیست
پرداخت 31هزار میلیارد ریال به قربانیان حوادث رانندگی در 4سال
نخستین نشست شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد
تنوع تامین منابع مالی برای سرمایه گذاری در کردستان ضروری است
وزارت کار در اختیارات استانی طرح های اشتغالزایی دخالت نکند
بورس یک هزار و 217 واحد عقب کشید
رئیس صندوق بین المللی پول:کشورها ارز دیجیتالی ایجاد کنند
بیمه اجتماعی خراسان شمالی فعالان صنایع دستی را پایش می کند
ایلام رتبه نخست جذب اعتبارات اشتغال فراگیر را کسب کرد