از سوی مدیر عامل بیمه معلم بیان شد : آخرین وضعیت بیمه معلم برای ورود به فرابورس

13:11 ۲۸۶ روز و ۱۰ ساعت پیش خبرگزاری فارس 498 0
از سوی مدیر عامل بیمه معلم بیان شد : آخرین وضعیت بیمه معلم برای ورود به فرابورس

به گفته مدیر عامل بیمه معلم، این شرکت در حالی آماده ورود به فرابورس می‌شود که صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان سهند در تدارک شروع پذیره نویسی در بورس تهران است.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ؛ محمد ابراهیم تحسیری مدیر عامل بیمه معلم در نمایشگاه بانک بورس و بیمه کیش درباره برنامه این بیمه برای ورود به بازار سرمایه در جمع خبرنگاران گفت: برنامه ریزی ورود شرکت بیمه معلم به فرابورس در راستای جلب رضایت سهامداران و رشد شرکت بوده چرا که بورس، ویترین اقتصادی یک کشور به حساب می‏آید و بدون شک قرار گرفتن نام شرکت ها در تابلوی بورس، سبب شفافیت هر چه بیشتر آن مجموعه در اقتصاد می‌شود.
وی ادامه داد: تعیین ارزش سهام بیمه معلم برای سهامدارن موضوع مهمی است که ورود به فرابورس این موضوع را امکان پذیر کرده و  تعیین قیمت سهم بر روی تابلوی بورس قابلیت ارزش‏ گذاری دارایی سهامداران را فراهم می‌کند.
به گفته این مقام مسئول ورود به فرابورس موجب می شود، تا شفافیت در صورتهای مالی و گزارش های مالی شرکت افزایش یابد و امکان وثیقه گذاری سهام شرکت جهت تامین مالی برای سهامداران فراهم شود. همچنین دارایی سهامداران قابلیت نقدشوندگی پیدا می کند و قابلیت نقل و انتقال سریع سهام برای سهامداران امکان پذیر می شود.
مدیرعامل بیمه معلم با اشاره به کارنامه مالی سال گذشته این شرکت گفت: تحقق 110 درصدی بودجه و رشد 27 درصدی فروش نسبت به سال گذشته، نشان از تحقق مناسب اهداف بوده است. جایگاه شرکت از نظر حق بیمه صادره از سال 89 که در رتبه دوازدهم شرکت‏ های بیمه بود به رتبه هشتم در سال 94 دست پیدا کرد. در سال 95 نیز جایگاه هشتم خود را تثبیت کرده و در تلاش هستیم به چشم‏ انداز شرکت که دست یافتن به جایگاه پنجم در بین شرکت‏ های بیمه است، دست پیدا کنیم.
وی افزود: موضوع بیمه عمر مکمل فرهنگیان که دربیمه معلم پیگیری می شود ، در سال های گذشته حداکثر 50 میلیون ریال بود که با تلاش های صورت گرفته و تعامل، سطح خدمات تا 170 میلیون ریال افزایش یافته است.
تحسیری  درباره پوشش بیمه حوادث دانش ‏آموزی نیز گفت: افزایش پوشش بیمه حوادث دانش‏ آموزی از 50 میلیون ریال به یک میلیارد ریال بوده است. صدور 14 میلیون کارت دانش آموزی برای کلیه دانش ‏آموزان و آگاه سازی خانواده‌ها از خدمات قابل دریافت این بیمه نامه، منجر به پرداخت خسارتهای متعدد حوادث دانش‏ آموزی تا سقف مبلغ تعیین شده که رضایت بالای خانواده‌های دانش ‏آموزان را نتیجه داده است.
وی یکی دیگر از اقدامات شرکت پرداخت خسارت به صندوق بیماران صعب العلاج اعلام کرد و گفت: بیمه معلم تا کنون به بیش از 54 هزار نفر از فرهنگیان و دانش آموزان عضو این صندوق خسارت پرداخت کرده است.
در ادامه این نشست امید علیجانی، مدیرعامل شرکت ساختمانی معلم نیز با بیان اینکه در سال مالی گذشته، زیربنای کل پروژه‌های در دست ساخت شرکت ساختمانی معلم بیش از 400  هزار مترمربع شامل 706 واحد تجاری، 135 واحد اداری و 259 واحد مسکونی بوده است عنوان کرد: سهم بیشتر پروژه‌های در دست ساخت شرکت در شهر تهران متمرکز شده است، به‌نحوی‌که قدرالسهم شرکت در این پروژه‌ها شامل 80 هزار و 631 مترمربع کاربری تجاری،  58 هزار و 138 مترمربع کاربری اداری، زیربنای 10 هزار و 012 کاربری مسکونی و کاربری فرهنگی و ورزشی با زیربنای 13 هزار و 550 مترمربع می‌باشد.
مدیرعامل شرکت ساختمانی معلم در مورد بکارگیری ابزارهای نوین تأمین مالی در شرکت گفت: چرخه ساخت و پیش‌فروش بخوبی گذشته پاسخگوی نیاز شرکت‌ها نیست. از طرف دیگر بحث تسهیلات، هزینه‌های مالی ناشی از آن و مشکلات شرکت‌ها در بازپرداخت اصل و سود تسهیلات دچار چالش اساسی شده است.در این راستا صندوق‌های زمین و ساختمان به‌دلیل مهندسی مالی مناسب، قابلیت انطباق مناسبی با جریان نقدی پروژه‌های ساختمانی دارند.
به گفته وی این صندوق‌ها قابلیت سرمایه‌گذاری اقشار مختلف را با حداقل سرمایه در صنعت ساختمان فراهم می‌سازد. بازار سرمایه می‌تواند بستری امن برای تامین مالی شرکت‌ها و پروژه‌ها فراهم نماید. شرکت ساختمانی معلم نیز تأسیس یک صندوق زمین و ساختمان برای بهره‌مندی از مزایای آن در دستور کار خود قرار داده است.
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

تولید و تجارت
تولید و تجارت

آخرین اخبار

۱۵ کشوری که ۱۰۰ سال پیش بودند، ولی دیگر وجود ندارند
از وقایعی مانند فروپاشی امپراتور‌های باستانی گرفته تا تغییر نام کشور‌های مختلف، باعث شده اند که نقشه کنونی دنیا با نقشه‌ای که یک قرن پیش از آن در دست بود، تفاوت بسیاری کرده باشد. در لیست ما با ۱۵ کشور یا امپراتوری آشنا خواهید شد که دیگر نام آن‌ها بر نقشه‌های جهانی چاپ نمی‌شود!
ممنوعیت واردات یک هزار و 339 قلم کالا بازنگری می شود
انزلی - ایرنا - معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از بازنگری در ممنوعیت واردات یک هزار و 339 قلم کالا خبر داد.
کشمکش ها باید به همگرایی بیشتر در کشور تبدیل شود
قم- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی روزهای سختی را درکشور پشت سر می گذاریم لذا باید کشمکش ها به همگرایی بیشتر تبدیل شود.
نارنجک صوتی در منطقه آسپیچ سراوان منفجر شد
زاهدان - ایرنا - معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یک نارنجک صوتی شامگاه سه شنبه در منطقه آسپیچ سراوان در جنوب شرق این استان منفجر شد.
شهرداری تهران متولی دفن پسماند پزشکی نیست
تهران - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران با بیان این که شهرداری متولی دفن پسماند پزشکی نیست، گفت: در صورت تشخیص بی خطر بودن زباله های پزشکی توسط سازمان حفاظت محیط زیست آن ها دفن می شود.
طرح خروج و مراجعت اتباع افغانستانی در خراسان رضوی اجرایی شد
مشهد- ایرنا - مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح خروج و مراجعت اتباع افغانستانی، 186 هزار تن از افغان های مقیم خراسان رضوی، از فردا می توانند به کشور خود رفته و مجدد به ایران بازگردند.
الحریری تشکیل دولت لبنان را به قطع روابط با سوریه مشروط کرد
بیروت - ایرنا - «سعد الحریری» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان با تاکید بر مخالفت خود با بازگشت روابط کشورش با سوریه تهدید کرد در صورتی که کسانی بر این مساله اصرار کنند، کابینه جدید لبنان تشکیل نخواهد شد.
وضعیت فرودگاه بن گوریون تل آویو به حالت فوق العاده درآمد
تهران - ایرنا - مسئولان فرودگاه بین المللی بن گوریون تل آویو سرزمین های اشغالی شامگاه سه شنبه اعلام کردند به دنبال نقص فنی یک هواپیما که منجر به فرود اضطراری شد، در این فرودگاه آماده باش کامل اعلام شد.
السیسی در دیدار و مذاکره با سران کشورهای عربی به دنبال چیست
الجزیره-ایرنا- «عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر طی هفته اخیر روزهای پرکاری را پشت سر گذاشته و با چندین مقام عالی رتبه کشورهای منطقه و از جمله شاه عربستان دیدار و گفت و گو کرد اما هنوز جزئیات و محورهای اصلی گفت و گوهای وی با مقام های عربی فاش نشده است.
افزایش مخالفت با طرح معامله قرن، السیسی را به عربستان کشاند
دوحه – ایرنا – همزمان با افزایش مخالفت سران کشورهای عربی با طرح آمریکایی - صهیونیستی ' معامله قرن '، 'عبدالفتاح السیسی' رییس جمهوری مصر به عربستان رفت و با ملک سلمان پادشاه این کشور دیدار کرد .

پر بازدید ترین اخبار امروز

علائم عفونت لوزه بزرگسالان و درمان خانگی آن
لوزه ها در پشت گلو واقع شده است و در واقع مجموعه ای از بافت لنفی هستند که بخشی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهند. عفونت لوزه ها اگر چه ناراحت کننده و ناخوشایند است، ولی به ندرت پیش می آید که وضعیت نگران کننده ای باشد.
پنج سناریوی ترسناک درباره هوش مصنوعی
هوش مصنوعی علاوه بر جنبه‌های مثبت، دارای عوارض منفی و ناخواسته نیز هست که حذف مشاغل، بروز جنگ و نژادپرستی از آن جمله است.
هجوم ایرانیان برای خرید ملک در ترکیه
«سودای خرید ملک در ترکیه توسط ایرانی‌ها، آرام‌آرام در حال شدت گرفتن است. عبارتی کوتاه یکی - دو روز است که در سایت‌های مختلف معاملات املاک و سرمایه‌گذاری منتشر می‌شود و مخاطبان را به سرمایه‌گذاری در ترکیه دعوت می‌کند: «سقوط ارزش لیر، فرصت استثنایی برای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه».
خشکسالی و خطر کمبود غذا در افغانستان
کمبود بارندگی‌ها در طول زمستان، بخش زیادی از افغانستان را با کمبود شدید آب و از بین رفتن محصولات زمستانی مواجه کرده است.
واژگونی تریلی و برخورد زنجیره‌ای ۲۰ سواری در اتوبان قزوین
معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به واژگونی تریلی و برخورد زنجیره‌ای ۲۰ سواری در اتوبان قزوین - کرج، گفت: ۴۵ مسافر در اثر این تصادف دچار حادثه شدند.
تخصیص 98 میلیون دلار برای تامین کود کشاورزی تایید شد
تقاضای اتاق ایران از دولت درباره پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز
تسهیلات اشتغال مددجویان هرمزگان 2 برابر شد
آزادسازی واردات طلا، حباب قیمتی را از بین می برد
بانک ملی نیاز ارزی فعالان اقتصادی را تامین می کند
مالکان خودرو الحاقیه بیمه بدنه دریافت کنند
بررسی پرداخت مابه التفاوت های ارزیِ واردات آغاز شد
تامین اجتماعی بدون استفاده از منابع عمومی فعالیت دارد
روند ارز دولتی دانشگاه ها باید اصلاح شود
امید بزرگِ صنایع کوچک