جلیلی در بازدید از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی: مراکز علمی «زرادخانه قدرت» کشور است/ بجز دولت، آستان قدس و شهرداری‌ها هم در خدمت پیشرفت کشور باشند

17:50 ۲۶۵ روز و ۲۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 284 0
جلیلی در بازدید از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی: مراکز علمی «زرادخانه قدرت» کشور است/ بجز دولت، آستان قدس و شهرداری‌ها هم در خدمت پیشرفت کشور باشند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اشتغال یکی از مشکلات اصلی کشور است و اهمیت مراکزی مانند «پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی» در این است که اگر یک مرکز تحقیقاتی بتواند یک موضوع را خوب بپروراند، در آینده این کار باعث تولید هزاران شغل می‌شود.

خبرگزاری فارس

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس ، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، از «پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران» بازدید کرد.
در این بازدید که 9 ساعت به طول انجامید، مسئولان پژوهشکده به تشریح اهداف، اقدامات و محصولات پژوهشی خود پرداختند. 
جلیلی با بازدید از آزمایشگاه‌های مختلف از روند فعالیت پژوهشگران این مرکز دیدن کرد. 
وی همچنین در جمع پژوهشگران این مرکز تحقیقاتی نیز حاضر شد و با اشاره به سخنان اخیر ترامپ علیه مردم و نظام ایران گفت: رییس جمهور امریکا اخیرا راجع به کشور ما از تعابری مانند «فناتیک»، «دیکتاتور»، «سرکوبگر»، «تروریست» استفاده کرد در حالی که چند ماه قبل همین آقای ترامپ به عربستان رفت و با شاه سعودی رقص شمشیر کرد و با او پیمان بست! جلیلی افزود: می توان از کنار این اتفاق راحت عبور کرد و گفت ترامپ صرفا یک رفتار سیاسی انجام داده ولی واقعیت فراتر از این است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز مشاهده کردم که بخش عمده‌ای از مسئولان و پژوهشگران این مرکز تحقیقاتی، خواهران هستند ولی از دید رییس جمهور امریکا در کشوری که چنین مراکزی آن هم با حضور پر رنگ خانم ها وجود دارد یک کشور فناتیک است ولی عربستان سعودی یک کشور خوب و متجدد است! وی ادامه داد: در مذاکرات هسته ای هم این سوال را از کسانی که مقابل ما می نشستند می پرسیدم که هر کدام از شما چند هزار کلاهک هسته‌ای دارید ولی چرا برای ایران که برای مقاصد صلح آمیز فعالیت می کند و به گفته خود شما بمب هم ندارد، اظهار نگرانی می‌کنید؟ جلیلی گفت: اگر پاسخ این سوال را نداشته باشیم نمی توان مسیر درست را انتخاب کرد، مثلا چند هزار سانتریفیوژ ایران آن هم در جای مشخص زیر دوربین های آژانس چه خطری برای آنها دارد؟ پاسخ این سوال و علت حرفهای ترامپ در «خودباوری» است که در مراکز علمی مثل اینجا متبلور شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمن می‌فهمد که امروز با پدیده‌ای مواجه است که روز به روز قدرتمندتر می‌شود. یکی از مؤلفه‌های قدرت نیز «علم» است؛ «العلم سلطان».
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز اخیرا در دیدار با نخبگان علمی کشور فرمودند اگر دشمنان ما امروز به دنیا زور می‌گویند و قدرت‌نمایی می‌کنند، یک دلیل آن این است که با پیشرفت‌های علمی ابرقدرت شده اند. 
جلیلی ادامه داد: لذا امروز دشمنان ما می فهمند که با یک پدیده‌ای به اسم انقلاب اسلامی روبرو شده اند که در عرصه‌های مختلف دارد جوانه می‌زند و رشد میکند. نهالی که اگر ریشه پیدا بکند، می‌تواند خیلی پربار تر هم بشود. 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: دشمنان ما نگران هستند که ما به علوم مفیدی دست پیدا کنیم که برای ما تولید قدرت کند. علومی که اگر به آن دست پیدا کنیم به GDP تبدیل شود و قدرت کشور را افزایش دهد. 
وی افزود: دشمنان نگران دست یابی ما به علومی که در نهایت منجر به تولید قدرت برای کشور نشود نیستند، اما اگر بفهمند علم ما موجب می‌شود که «استقلال سیاسی»، «استقلال علمی» و «استقلال اقتصادی» ما تقویت شود نگران می شوند. برای همین به نظر بنده این مرکز و هر مرکز علمی ما یک «زرادخانه قدرت» برای کشور است. 
جلیلی اظهار داشت: امروز علیرغم اینکه در توان هسته ای خود بتن ریختیم و مواد غنی شده را نیز از کشور خارج کردیم، دشمن دست روی توانمندی موشکی مان گذاشته و اگر این روند ادامه پیدا کند بر روی سایر مولفه های قدرت کشور از جمله همین مراکز تحقیقاتی و علمی نیز دست خواهند گذاشت زیرا می خواهند منابع اصلی قدرت ما را از بین ببرند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش گفت: همانطور که معتقدیم مباحثات سیاسی خوب است و باید باعث پیشرفت کشور شود، به طریق اولی «مباحثات علمی» نیز باید همین طور باشد و نه تنها مانع پیشرفت نشود بلکه موجب پیشرفت کشور شود.
وی افزود: امروز اشتغال یکی از مشکلات اصلی کشور است و اهمیت مراکزی مانند «پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی» در این است که اگر یک مرکز تحقیقاتی بتواند یک موضوع یا ایده‌ای را خوب بپروراند، در آینده این کار باعث تولید هزاران شغل و افزایش تولید می شود.
جلیلی ادامه داد: بر این اساس سؤالی که بنده دارم این است که اگر مثلاً امروز مجموعه نظام جمهوری اسلامی (فراتر از قوه مجریه) بگوید اولویت من ایجاد اشتغال است و برای این کار بودجه قابل توجهی را صرف مراکز تحقیقاتی کشور کند، مثلاً یک مرکزی مثل پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی تا چه حد می‌تواند منشأ اشتغال و تولید شود؟ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی می توان از موفقیت این مجموعه و مجموعه های مشابه علمی کشور سخن گفت که اولویت های کشور به خوبی فهم شود و برای آینده آنها سرمایه گذاری شود. بالاخره منابع محدود است و همه چیز هم نباید متوجه قوه مجریه باشد، لذا تا جای ممکن سایر ظرفیت‌های نظام را مدیریت کرد تا سود آن متوجه مردم و کشور شود.
وی افزود: نقدینگی در مرداد سال 92 چهارصد و هفتاد هزار میلیارد تومان  و امروز بعد از 4 سال به رقم بی سابقه هزار و سیصد هزار میلیارد تومان رسیده است. اگر فقط پنج درصد این رقم به برخی تحقیقات کاربردی معظوف می شد، امروز چه اتفاقی می افتاد؟
جلیلی ادامه داد: مثلاً آستان قدس، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی، شهرداری ها و سایر نهادهای کشور را باید با این نوع موضوعات آشنا کرد تا با استفاده از امکانات آنها بتوان روند تحقیقات علمی و پیشرفت کشور را سرعت داد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در کشور خیلی سرمایه‌های سرگردان وجود دارد که باید به درستی و در جهت صحیح مدیریت شود. لذا ارتباط مراکزی مثل اینجا با مراکزی که امکانات بیشتری دارند ولی در خیلی مواقع هزینه های غیر ضرور می‌کنند، بسیار لازم است. 
جلیلی تصریح کرد: بازدید از این مجموعه برای بنده مغتنم بود. این پیشرفت ها ثمرات انقلاب اسلامی است که روز به روز نیز بیشتر به ثمر می رسد و اتفاقا دشمنان هم از همین نگران هستند و نمی‌خواهند  «استقلال سیاسی» که با انقلاب اسلامی شکل گرفت، با «استقلال علمی» و به تبع آن «استقلال اقتصادی» تکمیل شود. لذا یک روز سانتری‌فیوژ را بهانه می‌کنند و روز دیگر موشک را.
وی در پایان گفت: اگر دشمن شهدای هسته‌ای را هدف قرار داد به این علت بود که آنها کار علمی به معنای واقعی انجام می دادند و دشمن به خوبی معنای این کار را می دانست و می فهمید که نتیجه کار علمی امثال آنها چگونه به قدرتمند شدن کشور منجر خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

گزینه آقای خاص برای تقویت خط دفاع منچستر
آقای خاص در نظر دارد در صورت امکان مدافع میانی روسونری را به ترکیب شیاطین سرخ اضافه کند.
سیف تا آخر هفته می‌رود؟
تازه ترین خبرها نشان می دهد، رئیس کل جدید بانک مرکزی از سوی رئیس جمهوری انتخاب شده و بزودی معرفی می شود.
معاون راه آهن: مجوزسیر واگن های بالای 30 سال صادرشد
تهران - ایرنا - معاون ناوگان شرکت راه‌آهن از صدور مجوز سیر واگن‌های مسافری با طول عمر بالای 30 سال خبر داد و گفت: این مجوز مشروط به رعایت الزامات کنترلی تا 31 خرداد ماه سال 98تمدید شد.
کنترل تسلیحات اتمی از دست ترامپ خارج می‌شود
کاخ سفید در حال مقابله با طرحی تحریک‌آمیز است که در صورت تصویب به از دست رفتن نظارت مستقیم دولت آمریکا بر ذخایر بزرگ تسلیحات هسته‌ای این کشور منجر می‌شود.
استفاده از ظرفیت های وزارت دفاع برای رونق تولید
معاون اول رئیس جمهور، گفت: در شرایط تحریم، می توانیم از ظرفیت های گسترده موجود در کشور نظیر توانمندی های وزارت دفاع برای پیشبرد اهداف و رونق تولید کشور استفاده کرد.
حکمت کارت ایثارگران به زودی توزیع می‌شود
مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: در پی امضای تفاهم‌نامه میان نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مقرر شد تا اواخر هفته آینده «حکمت کارت» برای ایثارگران صادر و به‌ تدریج در سراسر کشور توزیع شود.
آلمان خواستار خویشتنداری ایران و آمریکا شد
در پی بالا گرفتن تنش‌های لفظی میان ایران و آمریکا، آلمان خواستار خوشتنداری طرفین شد.
کمیته راهبری هوشمندسازی شهر بوشهر تشکیل شد
بوشهر-ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: با هدف اجرای طرح هوشمندسازی بوشهر کمیته راهبری در این زمینه تشکیل شد.
«تهران ۲۰» عوض می‌شود
تهیه‌کننده برنامه "تهران ۲۰" از رونمایی بسته جدید گرافیگی این برنامه خبر داد و گفت: این بسته شامل لوگو، تیتراژ شروع و پایان، آرم استیشن و ... خواهد بود.
دیدار هیات رئیسه فراکسیون امید با روحانی
پیش از این اعلام شده بود که در این دیدار درباره مسائلی نظیر چگونگی دست‌یابی به اتحاد عملی در کشور به علاوه مسائل روز اقتصادی بحث و تبادل نظر خواهد شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نذری عجیب برای سلامتی «بهاره رهنما»! -عکس
بهاره رهنما، تصویر زیر را در استوری اینستاگرامش منتشر کرد.
فواید و برکات «بسم الله الرحمن الرحیم» که از آن بی خبرید
عبارت «بسم اللّه الرحمن الرحیم» نخستین عبارت قرآن است که در اول سوره علق (اقرا) بر پیامبر (صلی الله علیه وآله) نازل شد و در احادیث شیعی این عبارت سرآغاز قرآن معرفی شده است.
دلار در حوالی 9000 تومان-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز دوشنبه اول مرداد 97 را در اینجا مشاهده کنید.
خوشامدگویی حقانیان به احمدی نژاد در ختم پدرش
مراسم ختم مرحوم سیدحسن حقانیان پدر وحید حقانیان عصر امروز(یک شنبه)در مسجد نور میدان فاطمی برگزار شد. در ویدیوی زیر خوشامدگویی حقانیان به احمدی نژاد را می بینید.
اخراج خانم مجری مشهور به دلیل ارتباط با پسر ترامپ
مجری مشهور یکی از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا به دلیل رابطه با پسر بزرگ دونالد ترامپ رئیس این کشور، از کارش اخراج شد.
باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ماند
جمعیت اصلاح طلبان خراسان جنوبی فراگیری گسترده دارد
استاندار: خانه احزاب همدان هفته جاری راه اندازی می شود
خانه احزاب استان مرکزی آغاز به کار کرد
احزاب پل ارتباطی شهروندان و حاکمیت هستند
آقاتهرانی: حفظ نظام از نماز شب واجب تر است
آقاتهرانی: حفظ نظام از نماز شب واجب تر است
رییس شورای شهر: بازگشت نیکنام عیدی نظام به مردم یزد است
سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد باز می گردد
تاسیس حزب در خراسان جنوبی 100 درصد رشد داشت