طعمه کردن زنان جوان برای سرقت از طلافروشی ها+عکس

12:34 ۱۷۸ روز و ۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 422 0
طعمه کردن زنان جوان برای سرقت از طلافروشی ها+عکس

مرد سارقی که از زنان جوان به بهانه خرید طلا برای مادر پیرش سو‌ءاستفاده کرده و آنها را با خود همراه می‌کرد دستگیر شد.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، در روز ۲۷ مرداد وقوع یک فقره سرقت از طلافروشی به شیوه کش روی در میدان پانزده خرداد – طبقه اول پاساژ خرداد بهمراه دستگیری یک متهم خانم به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که آقای حدودا 40 ساله بهمراه خانمی جوان وارد مغازه طلافروشی شده و در ادامه ، در حالیکه همراه وی ( خانم جوان ) در داخل طلافروشی حضور داشته به شیوه کلاهبرداری اقدام به سرقت یک رشته دستبند به ارزش تقریبی 4 میلیون و 500 تومان کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری و سرقت" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 12 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

صاحب طلافروشی ( مالباخته ) با حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: اینجانب مغازه بودم که یک خانم جوان بهمراه یک آقا ، حدود ساعت 5 بعداز ظهر وارد مغازه بنده شدند . هر بیننده ای فکر می کرد که آنها زن و شوهر و یا خواهر و برادر هستند ؛ آنها پس از ورود به مغازه درخواست یک دستبند یا گردنبند به ارزش تقریبی 4 تا 5/4 میلیون تومان کردند و من نیز دستبند و گردنبندها را مقابل آنها گذاشتم ؛ زمانیکه مشغول وزن کردن یکی از دستبندها بودم ، آن آقا در یک لحظه با یکی از دستبندهایی که در دست داشت ، از مغازه خارج شد و به پشت ویترین رفت که ناگهان ناپدید شد ؛ تا آنزمان فکر می کردم که این آقا و خانم ، زن و شوهر هستند که ناگهان این خانم مدعی شد: من آن آقا را نمی شناسم !!! و من هم گفتم: مگر می شود ؛ شما با هم وارد مغازه شدید ؛ حالا می گوئید نمی شناسم. بعد از از آن به 110 زنگ زده و پس از آن مأمورین در محل حاضر شدند.

خانم جوان که به عنوان متهمه دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: جهت فروش دستبند و انگشترهای خود به بازار بزرگ رفته بودم؛ آقایی حدودا 40 ساله با التماس و اصرار و قسم خوردن مرا راضی کرد تا جهت خرید طلا برای مادرش که مدعی بود پیر و ناتوان است و امکان خروج از منزل را ندارد، او را همراهی کنم؛ با یکدیگر به مغازه طلافروشی که گویا قبلا توسط وی شناسایی شده بود رفتیم، چون مغازه فاقد دوربین مداربسته بود؛ حالا که فکر می کنم متوجه شدم که این شخص بسیار حرفه ای بوده و به کارش تسلط داشته است.

پس از ورود به مغازه این شخص از مغازه دار درخواست دستبند کرد که فروشنده نیز تعداد 4 عدد دستبند را با قیمت های متفاوت در اختیار وی گذاشت؛ بنا به اصرار سارق، فروشنده جهت توزین و تعیین قیمت دقیق دستبندها مشغول به انجام درخواست او شد و این شخص ( سارق ) نیز به صورت کاملا حرفه ای یکی از دستبندها را سرقت کرد و از داخل مغازه خارج شد طوریکه نه بنده، نه فروشنده و حتی مشتری که داخل مغازه حضور داشت ، متوجه خروج وی نشدیم.

همزمان با رسیدگی به پرونده اولیه، وقوع سرقت های مشابه دیگری در محدوده بازار تهران به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که در تمامی آنها فردی حدودا 40 ساله با حیله و ترفند، بهمراه خانم های عمدتا جوان به مغازه های طلافروشی مراجعه و در آنجا اقدام به سرقت طلاجات از چندین مغازه ی طلافروشی کرده است.

یکی از خانم ها که فریب متهم اصلی پرونده را خورده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ناصر خسرو قصد خرید سرویس آشپرخانه را داشتم که مرد ناشناسی به من مراجعه کرد و خواهش و التماس کرد که مادرش به تازگی از سفر زیارتی برگشته و می خواهد برایش طلا بخرد. آنقدر التماس کرد که نهایتا قبول کردم؛ با یکدیگر وارد یک مغازه طلافروشی شدیم؛ یک خانم هم به عنوان مشتری در داخل مغازه حضور داشت که ایشان هم راهنمایی کرد. این آقا یک دستبند برداشت؛ نفهمیدم دستبند را کی برداشت و ناپدید شد؛ فکر کردم پشت ویترین رفته اما آنجا نبود . زمانیکه متوجه غیبتش شدم ، خودم اولین نفری بودم که موضوع را به شخص طلافروش اطلاع دادم. این شخص ماهرانه مرا فریب داد و حالا بدون هیچگونه گناهی گرفتار شدم.

با توجه به شیوه و شگرد متهم در فریب زنان و در ادامه سرقت از مغازه های طلافروشی بازار تهران ، کارآگاهان با بهره گیری از دوربین های مداربسته و بازبینی تصاویر زمان سرقت ها موفق به شناسایی تصویر متهم پرونده شدند.

با شناسایی دقیق تصویر متهم از سوی مالباختگان و همچنین زنان جوانی که فریب او را خورده بودند، تصاویر متهم جهت شناسایی در اختیار کسبه بازار تهران بویژه بازار طلا قرار گرفت تا در صورت مشاهده وی ، بلافاصله موضوع را به کارآگاهان اطلاع دهند .

سرانجام در روز ۴ آبان کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم به همان شیوه و شگرد مجددا قصد سرقت از یک مغازه طلافروشی در پاساژ خرداد را دارد که توسط صاحب مغازه طلافروشی مورد شناسایی قرار گرفته ؛ بلافاصله با حضور در پاساژ خرداد  ، متهم دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم در همان اعترافات اولیه صراحتا به فریب زنان جوان با هدف سوء استفاده از حضور آنها جهت انجام سرقت هایش از مغازه های طلافروشی اعتراف کرد و عنوان داشت که این خانم ها هیچ دخالتی در سرقت ها او نداشته اند.

طعمه کردن زنان جوان برای سرقت از طلافروشی ها+عکس

 

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به شیوه و شگرد متهم در فریب زنان جوان و انجام سرقت از مغازه های طلافروشی سطح شهر تهران بویژه در محدوده بازار تهران و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان احتمالی ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان پانزدهم خرداد – جنب کلانتری 113 بازار مراجعه نمایند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

پارسال 6 هزار میلیارد ریال در مازندران سرمایه گذاری صنعتی شد
ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت که در سال گذشته برای توسعه زیرساخت ها در این خطه شمال کشور 6 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه صنعتی انجام شد.
واکنشی انتقادآمیز به خبر تغییر مدیر دفتر هنرهای تجسمی
شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به خبری مبنی بر تغییر مدیریت دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد واکنش نشان داد و از بی‌اطلاعی انجمن‌ها در تغییرات مدیریتی جامعه تجسمی انتقاد کرد.
تاجیکستان و فلسطین مذاکره کردند
دومین دور رایزنی‌های سیاسی تاجیکستان و فلسطین با حضور مقامات ارشد ۲ کشور در «دوشنبه» برگزار شد.
پشت پرده حذف محسن هاشمی از گزینه های شهرداری تهران
انتخاب هفت کاندیدای نهایی شهرداری تهران در حالی در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران برای انتخاب جانشین شهردار مستعفی انجام شد که محسن هاشمی رئیس شورا جایی در این لیست نداشت.
«آبگیر مرگ»، مرثیه‌ای برای یک هنرمند جوان
گالری فردا میزبان آثار نقاشی مریم محبوب، هنرمند جوانی خواهد شد که یک ماه پیش از عید در اثر سانحه نصادف از میان ما رفت.
عربستان دکل‌های آبی صعده را بمباران کرد
جنگنده‌های عربستان سعودی همزمان با حمله امروز به شهرستان «عبس» در استان «حجه»، دکل‌های آبی در شهرستان «مجز» واقع در «صعده» را نیز هدف قرار دادند.
سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی البرز بیش از 60 درصد است
کرج - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی البرز گفت که سهم بخش خدمات در تولید ناخالص داخلی این استان بیش از 60 درصد است.
9 کشته و مصدوم در  واژگونی مینی‌بوس در کردستان +اسامی
سخنگوی اورژانس کشور در خصوص آخرین جزییات حادثه واژگونی مینی‌بوس توضیحاتی را ارایه داد.
علیرضا افتخاری: هنوز هم شنونده رادیو هستم
علیرضا افتخاری ـ خواننده موسیقی سنتی ـ می‌گوید که هنوز هم شنونده رادیو است.
کاخ سفید اخراج مولر توسط ترامپ را تکذیب کرد
کاخ سفید اعلام کرد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا هیچ برنامه‌ای برای اخراج رابرت مولر، بازرس ویژه اف‌بی‌آی در پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خطرات بی تحرکی را جدی بگیرید
بی‌تحرکی، عامل اصلی ابتلا به دیابت و افزایش خطر مرگ در اثر بیماری‌های قلبی عروقی است.
تصویر مومیایی منتسب به رضا شاه
تصویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و ادعا می‌شود متعلق به جسد مومیایی کشف شده در شهر ری است. تایید اصالت این تصاویر یا ارتباط آن با رضا پهلوی هنوز ممکن نیست.
وزیر دادگستری: عبور از مشکلات هدف اصلی دولت است
تبریز- ایرنا - وزیر دادگستری گفت: هدف دولت حل مشکلات مردم و برداشتن گام های اساسی در راستای توسعه کشور است.
معاون سیاسی استانداری اصفهان منصوب شد
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان در حکمی، سید حمیدرضا طباطبایی نائینی را به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی این استان منصوب کرد.
بردهای استقلال و یک قدم تا نایب‌قهرمانی
طرفداران استقلال حالا بیشتر از هر زمان دیگر افسوس روزهای ابتدایی فصل را می‌خورند، روزهایی که بدون مربی موفق و محبوب این روزها با از دست دادن امتیازات هدر رفت.
نقش عابران پیاده در بروز 31 درصد تصادفات درون شهری
جزئیات واژگونی مینی‌بوس بنز با ۱۵ سرنشین در کردستان
طرح امحاء کالاهای قاچاق مکشوفه در پلیس آگاهی پایتخت کلید خورد
براساس اعلام رسمی سازمانهای مردمی : خشونت جنسی تازه‌ترین بحران انگلیس است
18 کشته در پی حریق در باشگاهی در چین
رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد : ۱۰-۱۵ روز اول اجرای طرح ترافیک ۹۷ ارشادی است/ هیچ گونه مشکل امنیتی در نوروز نداشتیم
فرمانده انتظامی تهران بزرگ: مبارزه با کالای قاچاق اولویت اصلی پلیس پایتخت است/ پلمب ۴۴ صرافی غیرمجاز و دستگیری ۳۷ دلال ارز
زلزله 5.2 ریشتری در ترکیه/ 13 نفر مجروح شدند
مدیر اداره راه نروژ: دانش‌آموزان از «رابطه جنسی»در کنار خیابان‌ها پرهیز کنند
حریق در چین ۱۸ کشته برجا گذاشت