طعمه کردن زنان جوان برای سرقت از طلافروشی ها+عکس

12:34 ۳۵۸ روز و ۲۱ ساعت پیش خبرگزاری فارس 422 0
طعمه کردن زنان جوان برای سرقت از طلافروشی ها+عکس

مرد سارقی که از زنان جوان به بهانه خرید طلا برای مادر پیرش سو‌ءاستفاده کرده و آنها را با خود همراه می‌کرد دستگیر شد.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، در روز ۲۷ مرداد وقوع یک فقره سرقت از طلافروشی به شیوه کش روی در میدان پانزده خرداد – طبقه اول پاساژ خرداد بهمراه دستگیری یک متهم خانم به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که آقای حدودا 40 ساله بهمراه خانمی جوان وارد مغازه طلافروشی شده و در ادامه ، در حالیکه همراه وی ( خانم جوان ) در داخل طلافروشی حضور داشته به شیوه کلاهبرداری اقدام به سرقت یک رشته دستبند به ارزش تقریبی 4 میلیون و 500 تومان کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری و سرقت" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 12 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

صاحب طلافروشی ( مالباخته ) با حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: اینجانب مغازه بودم که یک خانم جوان بهمراه یک آقا ، حدود ساعت 5 بعداز ظهر وارد مغازه بنده شدند . هر بیننده ای فکر می کرد که آنها زن و شوهر و یا خواهر و برادر هستند ؛ آنها پس از ورود به مغازه درخواست یک دستبند یا گردنبند به ارزش تقریبی 4 تا 5/4 میلیون تومان کردند و من نیز دستبند و گردنبندها را مقابل آنها گذاشتم ؛ زمانیکه مشغول وزن کردن یکی از دستبندها بودم ، آن آقا در یک لحظه با یکی از دستبندهایی که در دست داشت ، از مغازه خارج شد و به پشت ویترین رفت که ناگهان ناپدید شد ؛ تا آنزمان فکر می کردم که این آقا و خانم ، زن و شوهر هستند که ناگهان این خانم مدعی شد: من آن آقا را نمی شناسم !!! و من هم گفتم: مگر می شود ؛ شما با هم وارد مغازه شدید ؛ حالا می گوئید نمی شناسم. بعد از از آن به 110 زنگ زده و پس از آن مأمورین در محل حاضر شدند.

خانم جوان که به عنوان متهمه دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: جهت فروش دستبند و انگشترهای خود به بازار بزرگ رفته بودم؛ آقایی حدودا 40 ساله با التماس و اصرار و قسم خوردن مرا راضی کرد تا جهت خرید طلا برای مادرش که مدعی بود پیر و ناتوان است و امکان خروج از منزل را ندارد، او را همراهی کنم؛ با یکدیگر به مغازه طلافروشی که گویا قبلا توسط وی شناسایی شده بود رفتیم، چون مغازه فاقد دوربین مداربسته بود؛ حالا که فکر می کنم متوجه شدم که این شخص بسیار حرفه ای بوده و به کارش تسلط داشته است.

پس از ورود به مغازه این شخص از مغازه دار درخواست دستبند کرد که فروشنده نیز تعداد 4 عدد دستبند را با قیمت های متفاوت در اختیار وی گذاشت؛ بنا به اصرار سارق، فروشنده جهت توزین و تعیین قیمت دقیق دستبندها مشغول به انجام درخواست او شد و این شخص ( سارق ) نیز به صورت کاملا حرفه ای یکی از دستبندها را سرقت کرد و از داخل مغازه خارج شد طوریکه نه بنده، نه فروشنده و حتی مشتری که داخل مغازه حضور داشت ، متوجه خروج وی نشدیم.

همزمان با رسیدگی به پرونده اولیه، وقوع سرقت های مشابه دیگری در محدوده بازار تهران به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که در تمامی آنها فردی حدودا 40 ساله با حیله و ترفند، بهمراه خانم های عمدتا جوان به مغازه های طلافروشی مراجعه و در آنجا اقدام به سرقت طلاجات از چندین مغازه ی طلافروشی کرده است.

یکی از خانم ها که فریب متهم اصلی پرونده را خورده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ناصر خسرو قصد خرید سرویس آشپرخانه را داشتم که مرد ناشناسی به من مراجعه کرد و خواهش و التماس کرد که مادرش به تازگی از سفر زیارتی برگشته و می خواهد برایش طلا بخرد. آنقدر التماس کرد که نهایتا قبول کردم؛ با یکدیگر وارد یک مغازه طلافروشی شدیم؛ یک خانم هم به عنوان مشتری در داخل مغازه حضور داشت که ایشان هم راهنمایی کرد. این آقا یک دستبند برداشت؛ نفهمیدم دستبند را کی برداشت و ناپدید شد؛ فکر کردم پشت ویترین رفته اما آنجا نبود . زمانیکه متوجه غیبتش شدم ، خودم اولین نفری بودم که موضوع را به شخص طلافروش اطلاع دادم. این شخص ماهرانه مرا فریب داد و حالا بدون هیچگونه گناهی گرفتار شدم.

با توجه به شیوه و شگرد متهم در فریب زنان و در ادامه سرقت از مغازه های طلافروشی بازار تهران ، کارآگاهان با بهره گیری از دوربین های مداربسته و بازبینی تصاویر زمان سرقت ها موفق به شناسایی تصویر متهم پرونده شدند.

با شناسایی دقیق تصویر متهم از سوی مالباختگان و همچنین زنان جوانی که فریب او را خورده بودند، تصاویر متهم جهت شناسایی در اختیار کسبه بازار تهران بویژه بازار طلا قرار گرفت تا در صورت مشاهده وی ، بلافاصله موضوع را به کارآگاهان اطلاع دهند .

سرانجام در روز ۴ آبان کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم به همان شیوه و شگرد مجددا قصد سرقت از یک مغازه طلافروشی در پاساژ خرداد را دارد که توسط صاحب مغازه طلافروشی مورد شناسایی قرار گرفته ؛ بلافاصله با حضور در پاساژ خرداد  ، متهم دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم در همان اعترافات اولیه صراحتا به فریب زنان جوان با هدف سوء استفاده از حضور آنها جهت انجام سرقت هایش از مغازه های طلافروشی اعتراف کرد و عنوان داشت که این خانم ها هیچ دخالتی در سرقت ها او نداشته اند.

طعمه کردن زنان جوان برای سرقت از طلافروشی ها+عکس

 

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به شیوه و شگرد متهم در فریب زنان جوان و انجام سرقت از مغازه های طلافروشی سطح شهر تهران بویژه در محدوده بازار تهران و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان احتمالی ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان پانزدهم خرداد – جنب کلانتری 113 بازار مراجعه نمایند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حکم اعدام مظلومین و محمد سالم در دیوان عالی کشور تأیید شد
معاون اول قوه قضاییه از تأیید حکم اعدام وحید مظلومین و محمد سالم در دیوان عالی کشور خبر داد.
جلسه محرمانه مجلس با ظریف و عراقچی
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، از برگزاری نشست غیرعلنی خانه ملت با حضور مسئولان مربوطه برای بررسی لوایح مربوط به FATF از جمله CFT خبر داد.
اسکای‌لب؛ اولین و تنها ایستگاه مداری آمریکا+تصاویر
اسکای لب نخستین و تنها ایستگاه مداری آمریکا، پس از ماموریت سفینه‌های آپولو در سال 1973 به فضا پرتاب شد.
نظر یک نماینده درباره وزرای پیشنهادی دولت به مجلس
نماینده مردم رفسنجان در مجلس معتقد است ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس مشکل چندانی در روز رای‌گیری در مجلس نخواهند داشت.
ماجرای تغییر اتهام ۵ متهم محیط زیستی
وکیل مدافع تعدادی از متهمان پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، از تغییر اتهام 5 متهم این پرونده از جاسوسی به افساد فی الارض خبر داد و گفت: کیفرخواست این افراد به اتهام افساد فی الارض صادر شده است.
طرح گازرسانی به دهستان میانکوه مهریز آغاز شد
یزد - ایرنا - بخشدار مرکزی مهریز گفت: عملیات گازرسانی به 11 روستای دهستان میانکوه این شهرستان به طول 50 کیلومتر با احداث خط انتقال اصلی آغاز شد.
تسلیت پادشاه و بن سلمان به خانواده خاشقچی
پادشاه و ولی‌عهد سعودی به خانواده «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی که در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسیده، تسلیت گفتند.
آخوندی رفت ولی دیر رفت!- تبعات بازگشت «شاه زل»
نامه استعفای آقای آخوندی حاوی نکته مهمی است و آن اینکه آخوندی با تاکید مجدد بر گزاره‌های حقوق مالکیت، بازار آزاد و حاکمیت قانون، مجددا ارادت خود را به ساحت قدسی(!) نولیبرالیسم نشان می‌دهد.
تکذیب خبر کناره‌گیری ظریف از سمت خود
روابط عمومی وزارت امور خارجه به ادعاهای منتشر شده در مورد استعفای ظریف واکنش نشان داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خاندان حاکم عربستان به خانواده خاشقچی تسلیت گفت
تهران- ایرنا- خاندان حاکم عربستان که خود متهم به صدور دستور قتل خاشقچی روزنامه نگار سعودی هستند، مرگ وی را به خانواده اش تسلیت گفتند.
صادقیان: پنجره بسته هم حریف پرسپولیس نشد
پیام صادقیان این روزها در فوتبال ترکیه حضور دارد و کمتر از او خبری می‌رسد. در فصل جدید زندگی‌اش تصمیم گرفته کارش را در فوتبال ترکیه دنبال کند تا دوباره به متن فوتبال بازگردد.
حکم اعدام مظلومین و محمد سالم در دیوان عالی کشور تأیید شد
معاون اول قوه قضاییه از تأیید حکم اعدام وحید مظلومین و محمد سالم در دیوان عالی کشور خبر داد.
جلسه محرمانه مجلس با ظریف و عراقچی
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، از برگزاری نشست غیرعلنی خانه ملت با حضور مسئولان مربوطه برای بررسی لوایح مربوط به FATF از جمله CFT خبر داد.
اسکای‌لب؛ اولین و تنها ایستگاه مداری آمریکا+تصاویر
اسکای لب نخستین و تنها ایستگاه مداری آمریکا، پس از ماموریت سفینه‌های آپولو در سال 1973 به فضا پرتاب شد.
راز مرگ بنگاه دار مشهور جنوب تهران
ریزش تونل راه کربلا در مسیر ایلام - مهران
وقوع طوفان در منطقه مرزی مهران یک نفر فوتی و ۱۵ تن مصدوم بر جای گذاشت
زائران اربعین در صورت امکان به طرف مرزهای جنوبی تغییر مسیر دهند
امدادرسانی به بیش از ۵۰۰۰ زائر درپی طوفان در مهران
قاتل خاموش، جان ۵ عضو یک خانواده را گرفت
اسامی مصدومان در تصادف زائران ایرانی در عراق
واژگونی ون زائران ایرانی در مسیر حله- 11 مازندرانی مصدوم شدند
مرگ خاموش پنج نفر در شمال شرق تهران
تسهیل تردد زائران اربعین از مرزها-مشکل امنیتی نداریم