دبیر ستاد حقوق بشر: دستگیری و انتقال خانم نگار قدس کنی به آمریکا مورد قبول نیست/ این عمل دولت آمریکا را در لیست بلند سیاه کارنامه این کشور یک اقدام جدید می‌دانیم

15:34 ۱۲۳ روز و ۱۵ ساعت پیش خبرگزاری فارس 560 0
دبیر ستاد حقوق بشر: دستگیری و انتقال خانم نگار قدس کنی به آمریکا مورد قبول نیست/ این عمل دولت آمریکا را در لیست بلند سیاه کارنامه این کشور یک اقدام جدید می‌دانیم

دبیر ستاد حقوق بشر در رابطه با آخرین وضعیت خانم نگار قدس کنی شهروند ایرانی محبوس در استرالیا، با بیان اینکه این عمل دولت آمریکا را در لیست بلند سیاه کارنامه این کشور یک اقدام جدید می‌دانیم، گفت: قوانین ما در این قسمت هم روشن و هم منعطف است، بنابراین دستگیری ایشان را واقعا خلاف قانون می‌دانیم و این اقدام هیچ توجیهی ندارد.

خبرگزاری فارس

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس ، محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در پاسخ به سئوالی در رابطه با آخرین وضعیت خانم نگار قدس کنی شهروند ایرانی محبوس در استرالیا، با بیان اینکه این عمل دولت آمریکا را در لیست بلند سیاه کارنامه این کشور یک اقدام جدید می‌دانیم، گفت: قوانین ما در این قسمت هم روشن و هم منعطف است، بنابراین دستگیری ایشان را واقعا خلاف قانون می‌دانیم و این اقدام هیچ توجیهی ندارد.
وی افزود: مخالف دستگیری و انتقال ایشان به آمریکا هستیم به خصوص اینکه نامبرده در وضعیت جسمانی نامساعدی به سر می‌برد و باردار است و در دسترسی‌ها و تغذیه و مسائل پزشکی محدودیت‌های زیادی دارد.
دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه بهانه دستگیری و انتقال خانم نگار قدس کنی به آمریکا مقبول نیست، تصریح کرد: این اقدام خلاف قانون و نُرم‌های بین المللی است.
لاریجانی تصریح کرد: بنده با مسئول مربوطه دولت استرالیا صحبت کرده و از آن‌ها خواسته‌ایم خویشتنداری کنند و از دستگاه قضایی و اطلاعاتی ما اطلاعات لازم را بگیرند.
   5 ماه پیش نگار قدس کنی، خانم باردار ایرانی به جرم نقض قانون تحریم آمریکا علیه ایران، در زندان زنان استرالیا زندانی شده است و احتمال استرداد وی به آمریکا وجود دارد.
  مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.
بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی


گروه های زیر مجموعه وب سایت ها