فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای خبر می‌دهد : تقویت ۶۶۲ واحدی شاخص کل بورس/ تکیه بازار سهام به پالایشی‌ها و فولادی‌ها

13:09 ۱۸۴ روز و ۸ ساعت پیش خبرگزاری فارس 465 0
فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای خبر می‌دهد : تقویت ۶۶۲ واحدی شاخص کل بورس/ تکیه بازار سهام به پالایشی‌ها و فولادی‌ها

معامله‌گران بورس تهران امروز معاملاتی معتدل و آرام را در حالی به نظاره نشستند که تقویت دلار در بازارهای جهانی و انتظار برای رشد کالایی‌ها باعث شد، تا معامله‌گران به گروه فلزات اساسی و پالایشی‌ها تکیه کند.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه 29 مهر ماه 96 با افزایش 662 واحدی روی رقم 86 هزار و 430 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 53 واحدی عدد 17 هزار و 556 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 746 واحدی به رقم  93 هزار و 580  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما  در حالی با افزایش 651 واحدی به رقم  60 هزار و 182  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 474 واحدی عدد  190 هزار و 462  واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 11 واحدی روی رقم 940 واحد ایستاد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد ملی صنایع مس ایران و تاپیکو هر یک تا 22 واحد ، ایران خودرو تا 16 واحد و سایپا با 10 واحد کاهش بیشترین تاثیرمنفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با 263 واحد، پالایش نفت تهران با 65 واحد و پالایش نفت بندرعباس با 62 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 186 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 661 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 58 هزار و 593 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، قراردادهای اختیار خرید و فروش فولاد مبارکه اصفهان، اختیار فروش تبعی فولاد مبارکه، قند شیرین خراسان، حق تقدم استفاده نشده سرمایه‌گذاری اعتلا البرز، صنایع فولاد آلیاژی یزد، سیمان لار سبزوار از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های نفت سپاهان، فولاد هرمزگان جنوب، تولید صنعتی درخشان تهران متوقف شدند.
به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که در معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، 10 میلیون سهم گسترش نفت پارسیان به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.
97 میلیون واحد سرمایه‌گذاری صندوق با درآمد ثابت کمند، نیز به ارزش کمتر از یک میلیارد تومان کد به کد شد.
در کارتن ایران نیز 8 میلیون سهم به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد و 5 میلیون واحد سرمایه‌گذاری صندوق قابل معامله امین یکم فردا به ارزش 500 میلیون تومان کد به کد شد.
همچنین امروز بیش از 174 هزار ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد سخاب به ارزش بیش از 17 میلیارد تومان با معاملات کد به کد مواجه بود.
براساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی با تقویت نسبی حجم معاملات سهام در گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها در کنار شرکت‌های پالایشی بود که تقویت قابل توجه دلار در بازارهای جهانی و انتظار برای افزایش قیمت‌ها در بازار جهانی فلزات اساسی باعث شد، تا بازار سهام به این گروه تکیه کند.
بر این اساس امروز اغلب حقوقی‌ها در گروه فلزات اساسی، معدنی و پالایشی‌ها در حالی عرضه‌کننده بودند که کدهای حقیقی اغلب خریداران سهام را در این گروه‌های پیش‌رو شکل می‌داد.
در فرابورس ایران نیز با وجود گذشت 9 روز از عرضه اولیه آسیاسیر ارس اما این سهم امروز نیز با افزایش عرضه سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی امروز در پایین‌ترین دامنه نوسان قیمتی و نزدیک به قیمت کشف شده خود در روز عرضه اولیه رسید.
در لیزینگ ایران و شرق نیز همین وضعیت حاکم بوده به طوری که این سهم عرضه اولیه‌ای پس از رشد قیمت‌ها تا حدود 227 تومان به ازای هر سهم، امروز در کف دامنه نوسان قیمتی و با فاصله کمتر از 30 تومانی نسبت به قیمت روز عرضه اولیه به کار خود پایان داد.
به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری پرتحرک و به نسبت پرحجم‌تر از روزهای قبل بود که تک‌سهم‌های برخوردار از سهام شناوری پایین و به اصطلاح زیرخاکی ها در کانون توجه آن قرار داشت.
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

تعیین تکلیف بیش از ٨٥ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانک صادرات ایران
​بانک صادرات ایران ضمن تعیین تکلیف بیش از ٨٥ هزار میلیارد ریال از مطالبات غیرجاری خود در سال ٩٦، بالغ بر ٧هزار و ٣٠٠ میلیارد ریال از مطالبات خود را به صورت نقدی وصول کرد.
دولت درصدد توسعه فضاهای فرهنگی و هنری است
تبریز- ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فضاهای فرهنگی، فضاهای تنفس معنوی و روحی شهرها هستند، گفت: دولت درصدد توسعه فضاهای فرهنگی و هنری است.
200 میلیون دلار برای طرح آبخیزداری کشور اختصاص می یابد
سنندج - ایرنا - معاون امور جنگل های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: امسال برای اجرای طرح های آبخیزداری در استان ها، 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص می یابد.
سلطانی: سرمایه شرکت های دانش بنیان 25000میلیارد ریال است
تبریز - ایرنا - رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه تا ابتدای فعالیت دولت یازدهم ریالی به هیچ شرکت دانش بنیانی در کشور پرداخت نشده بود، گفت: این در حالی است که امروزه سرمایه تجمیعی این شرکت ها نزد صندوق نوآوری به 25 هزار میلیارد ریال می رسد.
مراسم عقد قرارداد آل‌اشپورت با برانکو و حسینی
مراسم امضای قرارداد شرکت آل‌اشپورت با سرمربی پرسپولیس و دروازه‌بان استقلال برگزار شد.
رئیس جمهوری 3.25 هزار میلیارد تومان به کرمانشاه اختصاص داد
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری دستاوردهای بسیار خوبی برای استان به همراه داشت، گفت: سه هزار و 25 میلیارد تومان بودجه توسط رئیس جمهوری به استان اختصاص داده شد که جزئیات آن را متعاقباً اعلام می کنم.
توتی: بازی رم ـ. لیورپول تماشایی می‌شود
اسطوره باشگاه رم پیش از دیدار تیمش با لیورپول در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا عنوان کرد این دیدار تماشایی خواهد شد.
8هزار میلیارد ریال تسهیلات به عشایر کشور پرداخت شد
یاسوج - ایرنا- رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: افزون بر هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات اعم از قرض الحسنه با سود چهاردرصد و یا از محل صندوق توسعه ملی ظرف سه سال گذشته به جامعه عشایری در سراسر کشور پرداخت شده است.
پرداخت ۱۰ درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال
بخشی از مبالغ قرارداد بازیکنان تیم فوتبال استقلال پرداخت شد.
دولت ساخت خط آهن میانه - تبریز را سرعت داد
تبریز- ایرنا - نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و مجری طرح خط آهن میانه- تبریز با اشاره به اینکه این طرح تا شروع به کار دولت تدبیر و امید 38 درصد پیشرفت داشت و در 5 سال گذشته به پیشرفت 71 درصدی رسیده است، گفت: شاهد سرعت گرفتن این طرح با اختصاص اعتبار لازم هستیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داستان عجیب پست اینستاگرامی بازیکن پرسپولیس !
بازی دو تیم در فولادشهر در نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت. 45 دقیقه‌ای که با کمترین فرصت از سوی دو تیم همراه شد. در آغاز بازی در نیمه دوم اما اتفاق عجیبی رخ داد و یکی از بازیکنان تیم با انتشار یک پست در استوری اینستاگرام خبرساز شد.
احضار یک فعال رسانه ای به دادسرا به اتهام توهین به مقدسات
تهران-ایرنا- یک فعال رسانه ای که در فضای مجازی به یکی از ائمه معصومین اهانت کرده بود، تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.
مربی و باشگاه دار حق تجویز برنامه غذایی به ورزشکار ندارند
زنجان - ایرنا - رئیس هیات پزشکی ورزشی استان زنجان گفت: مربیان و مسئولان باشگاه های ورزشی، حق تجویز برنامه و رژیم غذایی به ورزشکاران را ندارند و برنامه غذایی باید توسط متخصص تغذیه ارایه شود.
وقتی قبر هر روز 5 مرتبه انسان را صدا میزند
حدیثی از رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) درباره قبر و یاد مرگ را در ادامه می خوانید.
عضو شورای شهر مشهد بازداشت شد
مشهد- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: یکی اعضای شورای شهر مشهد امروز سوم اردیبهشت در این شهر بازداشت شد.
جهانگیری: سامانه نیما اطمینان فعالیت های ارزی را بیشتر کرد
ارزش وام مسکن، به حدود نصف قیمت ملک رسید
رییس کل بیمه مرکزی: نرخگذاری غیرفنی دلیل رشد ضریب خسارت بیمه ای است
وزیر علوم:مشکل ارز دانشجویی برطرف شد
شاخص بورس 194 واحد افت کرد
معاملات بورس با نگاه به احکام فقهی طراحی می شود
بانک ها کار آفرینی را در جامعه احیا کنند
نیکوکاران هرمزگان 77 میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند
شرکت های اروپایی و حاشیه خلیج فارس به دنبال استارتاپ های ایرانی هستند
خسارت کشاورزان خسارت دیده از سرمای بهاره جبران می شود