طی بیانیه‌ای : خانه احزاب ایران سخنان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

17:48 ۳۰۲ روز و ۶ ساعت پیش خبرگزاری فارس 557 0
طی بیانیه‌ای : خانه احزاب ایران سخنان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

خانه احزاب ایران طی بیانیه‌ای سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

خبرگزاری فارس

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس ، خانه احزاب ایران طی بیانیه‌ای سخنان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: برنامه جامع اقدام مشترک که با عنوان برجام در عرصه بین الملل شناخته می‌شود، جمعه هفته گذشته با سخنان رییس جمهور آمریکا به چالش مذبوحانه‌ای کشیده شد. چالشی که حاصل تنش‌های درون ساختار قدرت آمریکا و تقابل کینه ورزانه او با دموکرات‌های جناح مقابل است.
در این بیانیه می‌خوانیم: ترامپ به صرف آنکه دموکرات‌ها در توافق هسته‌ای نقش داشته‌اند وبرجام را به عنوان نمونه بارز گفت‌وگو تمدن‌ها و نشانه عینی فاز جدید دیپلماسی و الگوی مناسبی در منازعات جهانی معرفی کرده‌اند؛ باب دشمنی و تخاصم را گشوده است تا مگر با ترفندها و هیاهوی بسیار بتواند آن را لغو یا دست کم دوباره ایران را وادار به آمدن پای میز مذاکره کند.
«آنچه در این میان اتفاق افتاده است این است که آمریکایی که مدعی مبارزه با تروریسم و مدافع آزادی بیان و حق حیات است خود با داشتن صدها کلاهک هسته‌ای از یک سو و حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه که تازه گام در راه دموکراتیزه شدن نظام سیاسی خود برداشته‌اند، از سوی دیگر بر طبل جنگ می‌کوبد و هر روز یکی از کشورهای جهان را به تحریم و رویارویی تهدید می‌کند.»
در بیانیه خانه احزاب ایران تصریح شده که آمریکا در طول یک دهه گذشته با فشار بر کشورهای جهان و ایجاد جو ایران هراسی سعی کرد جمهوری اسلامی ایران را متهم به تلاش در جهت دستیابی به سلاح هسته‌ای کند. دولت‌های اروپایی با افتادن در این دام و همراه شدن با حاکمان آمریکا اقدام به تصویب تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان کردند. به فاصله کوتاهی پس از آن؛ تغییر دولت در ایران و نیز ناکارآمدی تحریم موضوع تعامل و گفت‌وگو دوباره در دستور کار قرار گرفت. این در حالی است که در طی 4 دهه گذشته همواره ایران و بسیاری از کشورهای دیگر صراحتا درخواست خلع سلاح هسته‌ای را در سازمان ملل و مجامع بین‌المللی مطرح و پیگیری کرده‌اند.
این بیانیه می‌افزاید: ایران به خوبی می‌داند که قرن کنونی دوران گفت‌وگو است نه تقابل و جنگ‌های خانمان برانداز؛ اما جمهوری خواهان که همواره آتش جنگ را در منطقه روشن کرده‌اند با روی کار آمدن ترامپ دوباره ساز تقابل و رویارویی را کوک کرده‌اند. رییس جمهور آمریکا که سیاست بین‌الملل و حتی سازمان‌های بین‌المللی ازجمله یونسکو را نیز به چشم کاسب کاری نگاه می‌کند در اندیشه بهره‌برداری اقتصادی از هر موضوع بین‌المللی است.
در این بیانیه آمده است: اینچنین نگاهی بیش از همیشه موجب دوشیدن حکام مرتجع منطقه شده است. ترامپ با سفر به خاورمیانه کارخانه‌های اسلحه‌سازی آمریکا را دوباره جان بخشید. میلیاردها دلار پادشاهان منطقه را سرکیسه کرد. لذا برای پاسخ به محبت برخی حکام منطقه راهی جز خوش رقصی و تقابل با ایران نداشته و ندارد. البته دوستان این روزهای ترامپ هم نگاهی چون او به کشورهای مستقل دارند. نژادپرستانی چون رژیم اسراییل و حاکمان دیکتاتوری چون ملک سلمان همواره بر این تنور هیزم ریخته‌اند و بر آتش تفرقه و جنگ دمیده‌اند.
خانه احزاب ایران در بیانیه خود آورده است: متاسفانه نگاه نژادپرستانه حکومت آمریکا به ملت‌ها در درون خود آمریکا هم ساری و جاری شده است؛ برخوردهای تند و دهشتناک با سیاه پوستان در آمریکا حاکی از آن است که نظام فکری حکام واشنگتن سعی دارد نوعی ادبیات و روش کهنه شده‌ای را بر آن کشور حاکم کند.در این میان اروپا بر سر دوراهی بزرگی قرار گرفته است. همراهی با آمریکا یا ایستادن در برابر زیاده خواهی‌ها و گزافه گویی‌های او. به واقع وقتی رییس جمهور یک کشور از تاریخ کهن منطقه ناآگاه است یا خود را به تجاهل می‌زند و سعی دارد دل حکام مرتجع منطقه را بدست آورد آیا می‌توان از او حمایت کرد و جهان را به سوی پرتگاهی بزرگ سوق داد؟
در این بیانیه می‌خوانیم: اتحادیه اروپا،چین و روسیه باید بساط این بی‌ادبی، توهین و زیاده خواهی ترامپ را در همین گام نخست برچینند. آمریکا در ایران و جهان سابقه خوبی از خود به جای نگذاشته است. هرجا نشانی از ظلم و تعدی، کودتای و ترور،جنگ و خونریزی در تاریخ ایران و جهان دیده می‌شود همواره ردپایی از حکام و فرمانروایان آمریکا نیز وجود دارد.
در ادامه این بیانیه به ماجراجویی‌های امریکا در ایران اشاره و تاکید شده است: کودتای 28 مرداد 1332، هشت سال جنگ تحمیلی، پناه دادن به تروریست‌های سازمان منافقین، به راه انداختن طالبان، القاعده و این روزها داعش در منطقه، همگی نشانه‌های واضحی از خون آلود بودن دستان آمریکا در تاریخ سرزمین ایرانی-اسلامی است.
در انتهای این بیانیه می‌خوانیم: ملت ایران خوب می‌داند که برای آزاده بودن و آزاد زیستن خود چگونه باید با جاهلان منطقه و دنیا برخورد کند.خانه احزاب ایران ضمن محکومیت سخنان ترامپ از دستگاه دیپلماسی می‌خواهد تا در برابر این زیاده‌خواهی و گزافه‌گویی محکم بایستد و با تعامل و تفاهم بین‌المللی ادامه رویکرد به انزوا کشاندن آمریکا -که به حق از برکات برجام است- را وا نگذارد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

شوخی به سبک جنگ ستارگان
در این دوربین مخفی افرادی در نقش شخصیت های فیلم جنگ ستارگان با اجرای نمایشی حرکات ماورایی باعث ترس مردم حاضر در صحنه می شوند.
دانستنی‌های جالب؛ از پخت غذا با آهن مذاب تا مسابقه هیچ کاری نکن!
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
سرمربی پدیده: هافبک های سپیدرود را از کار انداختیم
رشت - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد گفت: هدف ما ، از کار انداختن هافبک های سپیدرود بود که در نهابت موفق به این امر شدیم.
250 میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده به عشایر تعلق گرفت
کرمانشاه - ایرنا - رییس سازمان امور عشایری ایران گفت: سالیانه از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده ، دولت مبلغ 250 میلیارد تومان باید صرف خدمات رسانی به عشایر کشور کند و شاخصه های توزیع این اعتبارات در هر استان مشخص است.
تیم فوتبال سپیدرود در رشت پدیده را صدرنشین کرد
رشت - ایرنا - تیم فوتبال سپیدرود در هفته چهارم مسابقات لیگ برتر کشور در رشت با نتیجه دو بر صفر از حریفش تیم پدیده مشهد شکست خورد.
سرباز آزاد شده خراسان شمالی وارد بجنورد شد
بجنورد- ایرنا- سعید براتی سرباز ربوده شده خراسان شمالی پس از آزادی، عصر امروز پنجشنبه وارد بجنورد شد و مورد استقبال گسترده مردم این شهر قرار گرفت.
طرح 'ایران مهارت' در مشهد رونمایی شد
مشهد - ایرنا - دستورالعمل اجرایی طرح آموزشهای کوتاه مدت 'ایران مهارت' عصر پنجشنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش در مشهد رونمایی شد.
چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است
بوشهر-ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: چینی اقتصاد آمریکا به دلیل رفتار تمامیت خواهی دولتمردان آن کشور ترک برداشته است.
کمبود معلم در سال جدید تحصیلی نداریم
مشهد - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: مشکلی از نظر فضا، تجهیزات و نیروی انسانی در سال جدید تحصیلی وجود ندارد و سال تحصیلی را بدون کمبود نیرو آغاز خواهیم کرد.
2.5 میلیون سند مهندسی جنگ جهاد در کشور ثبت شد
مهاباد- ایرنا- دبیر قرارگاه راهیان نور و مسوول مرکز اسناد دفاع مقدس وزارت جهادکشاورزی گفت: بیش از سه میلیون سند از دوران هشت سال دفاع مقدس در کشور جمع آوری و 2 میلیون و 500 هزار سند ثبت و ذخیره شده که در حال نشر است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

علائم عفونت لوزه بزرگسالان و درمان خانگی آن
لوزه ها در پشت گلو واقع شده است و در واقع مجموعه ای از بافت لنفی هستند که بخشی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهند. عفونت لوزه ها اگر چه ناراحت کننده و ناخوشایند است، ولی به ندرت پیش می آید که وضعیت نگران کننده ای باشد.
پنج سناریوی ترسناک درباره هوش مصنوعی
هوش مصنوعی علاوه بر جنبه‌های مثبت، دارای عوارض منفی و ناخواسته نیز هست که حذف مشاغل، بروز جنگ و نژادپرستی از آن جمله است.
اجلاس وزیران خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر آغاز شد
تهران – ایرنا – اجلاس کشورهای ساحلی دریای خزر شامگاه شنبه (به وقت محلی) با حضور وزیران امور خارجه این کشورها از جمله ایران در قزاقستان آغاز شد.
کوتاه و گذرا درباره سهم ایران از دریای خزر و تاریخچه پر فراز و نشیب آن
تقسیم درصد تملک پنج کشور حاشیه دریای خزر، جزو پرونده‌های بسیار پیچیده حقوق بین‌الملل طی سال‌های اخیر است؛ که هنوز بعد از ربع قرن مذاکره و نشست و رفت و آمد، به‌طور کامل حل و فصل نشده است.
دلبریِ وزیر جوان با تیشرت و شلوار جین!
متاسفانه به جرات می‌توان گفت که بیشتر مسئولان این نکات را رعایت نمی‌کنند و صرفا فقط به پوشیدن کت و شلوار بسنده می‌کنند. این نکته بدان جهت بیان شد که همین افراد که خوش پوش هم نیستند به نوع لباس‌های وزیر جوان کشورمان یعنی محمد جواد آذری جهرمی خرده گرفته و او را مورد نقد قرار داده‌اند.
لاریجانی و جلالی نیامدند، نعمتی و شهاب صدر، پرچم‌دار شدند
کشور نیازمند احزاب کارآمد و فراگیری است
باید امانت دار میراث نسل های آینده باشیم
فیاض زاهد: فرصت زیادی برای اصلاحات باقی نمانده است
حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه این هفته تهران است
مسیحیان ایران به نسخه پیچی پدرخوانده های آمریکا نیاز ندارند
دسترسی به اطلاعات حقوق مسئولان را فراهم کنید
فرمانداراسفراین: خانه سمن ها تشکیل شود
شرایط و بایسته های اقتصادی احزاب
فرماندار ری: سمن ها نقش مهمی در توسعه پایدار کشور دارند