طی بیانیه‌ای : خانه احزاب ایران سخنان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

17:48 ۳۹۴ روز و ۲۳ ساعت پیش خبرگزاری فارس 557 0
طی بیانیه‌ای : خانه احزاب ایران سخنان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

خانه احزاب ایران طی بیانیه‌ای سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

خبرگزاری فارس

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس ، خانه احزاب ایران طی بیانیه‌ای سخنان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: برنامه جامع اقدام مشترک که با عنوان برجام در عرصه بین الملل شناخته می‌شود، جمعه هفته گذشته با سخنان رییس جمهور آمریکا به چالش مذبوحانه‌ای کشیده شد. چالشی که حاصل تنش‌های درون ساختار قدرت آمریکا و تقابل کینه ورزانه او با دموکرات‌های جناح مقابل است.
در این بیانیه می‌خوانیم: ترامپ به صرف آنکه دموکرات‌ها در توافق هسته‌ای نقش داشته‌اند وبرجام را به عنوان نمونه بارز گفت‌وگو تمدن‌ها و نشانه عینی فاز جدید دیپلماسی و الگوی مناسبی در منازعات جهانی معرفی کرده‌اند؛ باب دشمنی و تخاصم را گشوده است تا مگر با ترفندها و هیاهوی بسیار بتواند آن را لغو یا دست کم دوباره ایران را وادار به آمدن پای میز مذاکره کند.
«آنچه در این میان اتفاق افتاده است این است که آمریکایی که مدعی مبارزه با تروریسم و مدافع آزادی بیان و حق حیات است خود با داشتن صدها کلاهک هسته‌ای از یک سو و حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه که تازه گام در راه دموکراتیزه شدن نظام سیاسی خود برداشته‌اند، از سوی دیگر بر طبل جنگ می‌کوبد و هر روز یکی از کشورهای جهان را به تحریم و رویارویی تهدید می‌کند.»
در بیانیه خانه احزاب ایران تصریح شده که آمریکا در طول یک دهه گذشته با فشار بر کشورهای جهان و ایجاد جو ایران هراسی سعی کرد جمهوری اسلامی ایران را متهم به تلاش در جهت دستیابی به سلاح هسته‌ای کند. دولت‌های اروپایی با افتادن در این دام و همراه شدن با حاکمان آمریکا اقدام به تصویب تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان کردند. به فاصله کوتاهی پس از آن؛ تغییر دولت در ایران و نیز ناکارآمدی تحریم موضوع تعامل و گفت‌وگو دوباره در دستور کار قرار گرفت. این در حالی است که در طی 4 دهه گذشته همواره ایران و بسیاری از کشورهای دیگر صراحتا درخواست خلع سلاح هسته‌ای را در سازمان ملل و مجامع بین‌المللی مطرح و پیگیری کرده‌اند.
این بیانیه می‌افزاید: ایران به خوبی می‌داند که قرن کنونی دوران گفت‌وگو است نه تقابل و جنگ‌های خانمان برانداز؛ اما جمهوری خواهان که همواره آتش جنگ را در منطقه روشن کرده‌اند با روی کار آمدن ترامپ دوباره ساز تقابل و رویارویی را کوک کرده‌اند. رییس جمهور آمریکا که سیاست بین‌الملل و حتی سازمان‌های بین‌المللی ازجمله یونسکو را نیز به چشم کاسب کاری نگاه می‌کند در اندیشه بهره‌برداری اقتصادی از هر موضوع بین‌المللی است.
در این بیانیه آمده است: اینچنین نگاهی بیش از همیشه موجب دوشیدن حکام مرتجع منطقه شده است. ترامپ با سفر به خاورمیانه کارخانه‌های اسلحه‌سازی آمریکا را دوباره جان بخشید. میلیاردها دلار پادشاهان منطقه را سرکیسه کرد. لذا برای پاسخ به محبت برخی حکام منطقه راهی جز خوش رقصی و تقابل با ایران نداشته و ندارد. البته دوستان این روزهای ترامپ هم نگاهی چون او به کشورهای مستقل دارند. نژادپرستانی چون رژیم اسراییل و حاکمان دیکتاتوری چون ملک سلمان همواره بر این تنور هیزم ریخته‌اند و بر آتش تفرقه و جنگ دمیده‌اند.
خانه احزاب ایران در بیانیه خود آورده است: متاسفانه نگاه نژادپرستانه حکومت آمریکا به ملت‌ها در درون خود آمریکا هم ساری و جاری شده است؛ برخوردهای تند و دهشتناک با سیاه پوستان در آمریکا حاکی از آن است که نظام فکری حکام واشنگتن سعی دارد نوعی ادبیات و روش کهنه شده‌ای را بر آن کشور حاکم کند.در این میان اروپا بر سر دوراهی بزرگی قرار گرفته است. همراهی با آمریکا یا ایستادن در برابر زیاده خواهی‌ها و گزافه گویی‌های او. به واقع وقتی رییس جمهور یک کشور از تاریخ کهن منطقه ناآگاه است یا خود را به تجاهل می‌زند و سعی دارد دل حکام مرتجع منطقه را بدست آورد آیا می‌توان از او حمایت کرد و جهان را به سوی پرتگاهی بزرگ سوق داد؟
در این بیانیه می‌خوانیم: اتحادیه اروپا،چین و روسیه باید بساط این بی‌ادبی، توهین و زیاده خواهی ترامپ را در همین گام نخست برچینند. آمریکا در ایران و جهان سابقه خوبی از خود به جای نگذاشته است. هرجا نشانی از ظلم و تعدی، کودتای و ترور،جنگ و خونریزی در تاریخ ایران و جهان دیده می‌شود همواره ردپایی از حکام و فرمانروایان آمریکا نیز وجود دارد.
در ادامه این بیانیه به ماجراجویی‌های امریکا در ایران اشاره و تاکید شده است: کودتای 28 مرداد 1332، هشت سال جنگ تحمیلی، پناه دادن به تروریست‌های سازمان منافقین، به راه انداختن طالبان، القاعده و این روزها داعش در منطقه، همگی نشانه‌های واضحی از خون آلود بودن دستان آمریکا در تاریخ سرزمین ایرانی-اسلامی است.
در انتهای این بیانیه می‌خوانیم: ملت ایران خوب می‌داند که برای آزاده بودن و آزاد زیستن خود چگونه باید با جاهلان منطقه و دنیا برخورد کند.خانه احزاب ایران ضمن محکومیت سخنان ترامپ از دستگاه دیپلماسی می‌خواهد تا در برابر این زیاده‌خواهی و گزافه‌گویی محکم بایستد و با تعامل و تفاهم بین‌المللی ادامه رویکرد به انزوا کشاندن آمریکا -که به حق از برکات برجام است- را وا نگذارد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

زمان نشست خبری برانکو و جلالی اعلام شد
زمان نشست خبری سرمربیان دو تیم پرسپولیس و پیکان اعلام شد.
گزارش تمرین تیم امید
آخرین تمرین تیم فوتبال امید قبل از اعزام به عمان ظهر امروز برگزار شد.
باقری دروازه بان جدید پرسپولیس شد!
تیم فوتبال پرسپولیس تمرین امروز شنبه خود را در حالی انجام داد که مربی سرخپوشان در بازی فوتبال، درون دروازه ایستاد.
ویدال در تلاش برای حضور مجدد در کالچو
رسانه‌ها می‌گویند آرتورو ویدال از حضور در بارسلونا پشیمان است و راهی برای حضور مجدد در فوتبال ایتالیا را دنبال می‌کند.
واکنش نیمار به بازگشت احتمالی به بارسلونا
مهاجم پاری سن ژرمن نسبت به بازگشت احتمالی‌اش به بارسلونا واکنش نشان داد.
وضعیت عجیب نیمکت پرسپولیس مقابل پیکان
با برگزاری مسابقه پرسپولیس در روزهای فیفا و عدم حضور ملی‌پوشان، نیمکت سرخپوشان مقابل پیکان تهران خالی خواهد ماند.
گرو در چه صورتی از استقلال جدا می‌شود؟
مهاجم تیم فوتبال استقلال به دلیل عملکرد ضعیفی که داشته ممکن است از تیمش جدا شود.
توصیه ونگر به پاریسی‌ها برای جذب رمزی
سرمربی سابق آرسنال رمزی را به مسئولان باشگاه پاری‌سن‌ژرمن پیشنهاد کرده است.
کرانچار: هیچ بازیکنی را خط نزده‌ام
سرمربی تیم فوتبال امید گفت: نمی‌دانم وضعیت فدراسیون چگونه است، اما ما از خردادماه برنامه‌هایمان را بسته‌ایم و فقط به بازی‌ها فکر می‌کنیم.
دانشگر همچنان بدون جانشین در ترکیب استقلال
مدافع استقلال همچنان جایگاهش در ترکیب اصلی تیمش دست نخورده باقی خواهد ماند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
سرمایه گذاری خارجی 78 درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری خارجی جذب شده از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 78 درصد در این استان رشد داشته است.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
تشکیل خانه احزاب به گفتمان سازی ملی منجر می شود
وابستگی سیاسی برای جنبش دانشجویی مضر است
مجاهدین خلق می‌گفتند شریعتی لالایی می‌خواند
توفان پرسشگری و ضرورت های پاسخ گویی
استفاده نکردن از ظرفیت ها بزرگترین مشکل کشور است
تلاش مسوولان تحریم ها را کم اثرکرد
شکوری راد: اصلاحات راه برون‌رفت از شرایط کنونی است
مُبلغ: برخورداری یک جناح از رانت مانع اجماع ملی می‌شود
نوبخت دبیرکل حزب اعتدال و توسعه ماند
اصلاح طلبان و ضرورت شناسایی ضعف ها و تهدیدها