طی بیانیه‌ای : خانه احزاب ایران سخنان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

17:48 ۱۹۰ روز و ۳ ساعت پیش خبرگزاری فارس 557 0
طی بیانیه‌ای : خانه احزاب ایران سخنان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

خانه احزاب ایران طی بیانیه‌ای سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

خبرگزاری فارس

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس ، خانه احزاب ایران طی بیانیه‌ای سخنان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: برنامه جامع اقدام مشترک که با عنوان برجام در عرصه بین الملل شناخته می‌شود، جمعه هفته گذشته با سخنان رییس جمهور آمریکا به چالش مذبوحانه‌ای کشیده شد. چالشی که حاصل تنش‌های درون ساختار قدرت آمریکا و تقابل کینه ورزانه او با دموکرات‌های جناح مقابل است.
در این بیانیه می‌خوانیم: ترامپ به صرف آنکه دموکرات‌ها در توافق هسته‌ای نقش داشته‌اند وبرجام را به عنوان نمونه بارز گفت‌وگو تمدن‌ها و نشانه عینی فاز جدید دیپلماسی و الگوی مناسبی در منازعات جهانی معرفی کرده‌اند؛ باب دشمنی و تخاصم را گشوده است تا مگر با ترفندها و هیاهوی بسیار بتواند آن را لغو یا دست کم دوباره ایران را وادار به آمدن پای میز مذاکره کند.
«آنچه در این میان اتفاق افتاده است این است که آمریکایی که مدعی مبارزه با تروریسم و مدافع آزادی بیان و حق حیات است خود با داشتن صدها کلاهک هسته‌ای از یک سو و حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه که تازه گام در راه دموکراتیزه شدن نظام سیاسی خود برداشته‌اند، از سوی دیگر بر طبل جنگ می‌کوبد و هر روز یکی از کشورهای جهان را به تحریم و رویارویی تهدید می‌کند.»
در بیانیه خانه احزاب ایران تصریح شده که آمریکا در طول یک دهه گذشته با فشار بر کشورهای جهان و ایجاد جو ایران هراسی سعی کرد جمهوری اسلامی ایران را متهم به تلاش در جهت دستیابی به سلاح هسته‌ای کند. دولت‌های اروپایی با افتادن در این دام و همراه شدن با حاکمان آمریکا اقدام به تصویب تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان کردند. به فاصله کوتاهی پس از آن؛ تغییر دولت در ایران و نیز ناکارآمدی تحریم موضوع تعامل و گفت‌وگو دوباره در دستور کار قرار گرفت. این در حالی است که در طی 4 دهه گذشته همواره ایران و بسیاری از کشورهای دیگر صراحتا درخواست خلع سلاح هسته‌ای را در سازمان ملل و مجامع بین‌المللی مطرح و پیگیری کرده‌اند.
این بیانیه می‌افزاید: ایران به خوبی می‌داند که قرن کنونی دوران گفت‌وگو است نه تقابل و جنگ‌های خانمان برانداز؛ اما جمهوری خواهان که همواره آتش جنگ را در منطقه روشن کرده‌اند با روی کار آمدن ترامپ دوباره ساز تقابل و رویارویی را کوک کرده‌اند. رییس جمهور آمریکا که سیاست بین‌الملل و حتی سازمان‌های بین‌المللی ازجمله یونسکو را نیز به چشم کاسب کاری نگاه می‌کند در اندیشه بهره‌برداری اقتصادی از هر موضوع بین‌المللی است.
در این بیانیه آمده است: اینچنین نگاهی بیش از همیشه موجب دوشیدن حکام مرتجع منطقه شده است. ترامپ با سفر به خاورمیانه کارخانه‌های اسلحه‌سازی آمریکا را دوباره جان بخشید. میلیاردها دلار پادشاهان منطقه را سرکیسه کرد. لذا برای پاسخ به محبت برخی حکام منطقه راهی جز خوش رقصی و تقابل با ایران نداشته و ندارد. البته دوستان این روزهای ترامپ هم نگاهی چون او به کشورهای مستقل دارند. نژادپرستانی چون رژیم اسراییل و حاکمان دیکتاتوری چون ملک سلمان همواره بر این تنور هیزم ریخته‌اند و بر آتش تفرقه و جنگ دمیده‌اند.
خانه احزاب ایران در بیانیه خود آورده است: متاسفانه نگاه نژادپرستانه حکومت آمریکا به ملت‌ها در درون خود آمریکا هم ساری و جاری شده است؛ برخوردهای تند و دهشتناک با سیاه پوستان در آمریکا حاکی از آن است که نظام فکری حکام واشنگتن سعی دارد نوعی ادبیات و روش کهنه شده‌ای را بر آن کشور حاکم کند.در این میان اروپا بر سر دوراهی بزرگی قرار گرفته است. همراهی با آمریکا یا ایستادن در برابر زیاده خواهی‌ها و گزافه گویی‌های او. به واقع وقتی رییس جمهور یک کشور از تاریخ کهن منطقه ناآگاه است یا خود را به تجاهل می‌زند و سعی دارد دل حکام مرتجع منطقه را بدست آورد آیا می‌توان از او حمایت کرد و جهان را به سوی پرتگاهی بزرگ سوق داد؟
در این بیانیه می‌خوانیم: اتحادیه اروپا،چین و روسیه باید بساط این بی‌ادبی، توهین و زیاده خواهی ترامپ را در همین گام نخست برچینند. آمریکا در ایران و جهان سابقه خوبی از خود به جای نگذاشته است. هرجا نشانی از ظلم و تعدی، کودتای و ترور،جنگ و خونریزی در تاریخ ایران و جهان دیده می‌شود همواره ردپایی از حکام و فرمانروایان آمریکا نیز وجود دارد.
در ادامه این بیانیه به ماجراجویی‌های امریکا در ایران اشاره و تاکید شده است: کودتای 28 مرداد 1332، هشت سال جنگ تحمیلی، پناه دادن به تروریست‌های سازمان منافقین، به راه انداختن طالبان، القاعده و این روزها داعش در منطقه، همگی نشانه‌های واضحی از خون آلود بودن دستان آمریکا در تاریخ سرزمین ایرانی-اسلامی است.
در انتهای این بیانیه می‌خوانیم: ملت ایران خوب می‌داند که برای آزاده بودن و آزاد زیستن خود چگونه باید با جاهلان منطقه و دنیا برخورد کند.خانه احزاب ایران ضمن محکومیت سخنان ترامپ از دستگاه دیپلماسی می‌خواهد تا در برابر این زیاده‌خواهی و گزافه‌گویی محکم بایستد و با تعامل و تفاهم بین‌المللی ادامه رویکرد به انزوا کشاندن آمریکا -که به حق از برکات برجام است- را وا نگذارد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

نخستین وزنه‌بردار بانوی ایران روی تخته رفت
محمودیان به عنوان نخستین وزنه بردار بانوی تاریخ ایران در مسابقات بین المللی وزنه برداری نوجوانان و جوانان آسیا روی تخته رفت.
نشست خبری مهابادی و تارتار لغو شد
نشست خبری سرمربیان تیم‌های مشکی پوشان و پارس جنوبی لغو شد.
افاضلی: فردا برای شرافت فوتبال بازی می‌کنیم
سرمربی نفت تهران گفت: تیم سقوط کرده شرایط روحی خوبی ندارد و فردا برای شرافت فوتبال بازی می‌کنیم.
مهدی قائدی: می‌خواهم دل هواداران را بدست آورم
بازیکن جوان استقلال می‌گوید به دنبال بدست آوردن دل هواداران این تیم است.
اظهارنظر جالب راموس درباره اینیستا
سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید مدعی شد که اگر نام اینیستا، آندرسینیو بود، دو توپ طلا برده بود.
گرشاسبی: اجازه ندارم پرسپولیس را کوچک کنم
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: ۵ نفر از بازیکنان باقی مانده‌اند که هیچکدام نگفتند که در پرسپولیس نمی‌مانیم.
خوردبین: کار پرسپولیس برای فصل بعد سخت‌تر است
سرپرست سابق تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید این تیم فصل آینده کار سخت‌تنری پیش رو دارد.
یوفا، بایرن مونیخ را جریمه خواهد کرد
یوفا قصد دارد باشگاه بایرن مونیخ را به خاطر حضور یک هوادار در میانه بازی در داخل زمین و همینطور استفاده از بنرهای غیرقانونی، با جریمه روبرو کند.
شکست دختران فوتبالیست ایران در گام نخست تورنمنت ایتالیا
تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال ایران در نخستین بازی خود در تورنمنت ایتالیا با دریافت ۸ گل نتیجه را به آمریکا واگذار کرد.
کریمی: ۷ پله صعود، نشان دهنده کیفیت ماست
سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز با بیان این‌که در اوج حساسیت به این تیم آمده است، گفت که صعود هفت پله‌ای این تیم شان دهنده کیفیت کار آنها بوده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ترامپ: بن سلمان شپش دارد
رئیس جمهور آمریکا ولیعهد عربستان را دارای شپش دانست.
شکواییه علیه ضارب معلم حمیدیه تقدیم مراجع قضایی شد
اهواز - ایرنا - رییس روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان گفت: شکایتی علیه ولی یک دانش آموز مدرسه روستای دهکده از توابع شهرستان حمیدیه که روز چهارشنبه دبیر فیزیک را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، به مراجع قضایی تسلیم شد.
ارتش سوریه چند منطقه در جنوب دمشق را آزاد کرد
دمشق- ایرنا- ارتش سوریه در ادامه پیشروی های اخیر در جنوب دمشق امروز (پنجشنبه) نیز چند نقطه جدید در منطقه حجرالاسود را آزاد کرد.
مالک باشگاه سپیدرود: از کریمی حمایت می‌کنم
مالک باشگاه سپیدرود گفت: علی کریمی به دلیل دور ماندن باشگاه سپیدرود از حواشی موجود استعفا داد که با این استعفا مخالفت شد.
درخواست اشد مجازات برای پدر کودکان ماهشهری
روزنامه شهروند با عموی سه کودک ماهشهری آزار دیده گفتگویی انجام داده است.
مسائل روز کشور را می توان با نگاه آیت الله جعفری پیگیری کرد
آیت الله جعفری همواره محل رجوع مردم بوده اند
آیت الله جعفری همواره محل رجوع مردم بوده اند
هجمه به حوزه علمیه بیانگر جایگاه تاثیرگذار روحانیت است
آخرین فرصت احزاب جهت تطبیق با قانون فعلی، 14 خرداد است
مشاور وزیرکشور: حوزه زنان باید به دور از مسائل سیاسی باشد
نگاه دولت تدبیر و امید به سازمان های مردم  نهاد امنیتی نیست
نمازجمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد اقامه می شود
نقش و جایگاه محسن هاشمی در انسجام شورای پنجم مهم است
کاهش شکاف با همبستگی ملی