رئیس بنیاد فرهنگی شهید چمران در جمع خبرنگاران: خلوص، پاکی و عقیده خالص شهید چمران، وی را چمران کرد/ چمران خودش را شاگرد و خاک پای مکتب علی(ع) می‌دانست

12:39 ۱۲۷ روز و ۱۷ ساعت پیش خبرگزاری فارس 699 0
رئیس بنیاد فرهنگی شهید چمران در جمع خبرنگاران: خلوص، پاکی و عقیده خالص شهید چمران، وی را چمران کرد/ چمران خودش را شاگرد و خاک پای مکتب علی(ع) می‌دانست

رئیس بنیاد فرهنگی شهید چمران در خصوص ویژگی‌های شهید چمران گفت: وی صفات متضاد را با هم داشت و خودش را شاگرد و خاک پای مکتب علی(ع) می‌دانست؛ وی دانشمند، عارف، سیاستمدار و یک مدیر توانمند بود.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس ، مهدی چمران رئیس بنیاد فرهنگی شهید چمران در حاشیه همایش ملی تربیت در تراز شهید چمران در دانشگاه علوم انتظامی امین در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص اینکه شهید چمران چه داشت که چمران شد، اظهار داشت: آنچه به چمران شخصیت داد، خلوص، پاکی و عقیده خالصانه وی بود. 
رئیس بنیاد فرهنگی شهید چمران تصریح کرد: او همه کارها را برای خدا می‌خواست و خودش مطرح نبود، درست مثل آن دست‌نوشته‌ای که خدمت امام خمینی نوشت و هرگز به وی نداد، چرا که معتقد بود اگر خدا بداند کافی است. 
وی ادامه داد: اگر ما اینگونه بدانیم که برای خدا کار کنیم نه برای خوشایند مردم و قطعا کارمان برای خدا باشد، یقینا خدا دست ما را می‌گیرد و به ما شخصیت والا می‌دهد، درست همانطور که به شهید چمران داد. 
برادر شهید چمران در خصوص ویژگی‌های این شهید بزرگوار اعلام کرد: اگر شهید چمران فقط در دانش خود که فیزیک بود باقی می‌ماند، به عنوان یک شخصیت علمی شناخته می‌شد، اما ما شهید چمران را هم به عنوان دانشمند، عارف، سیاستمدار و مدیر توانمند می‌شناسیم، چرا که هم در شهر و هم در جبهه با توانمندی خود و با کمترین امکانات توانست بزرگترین حماسه‌ها را خلق کند، چرا که هم هنرمند بود و هم رزمنده. 
چمران خاطرنشان کرد: شهید چمران صفات متضاد را با هم داشت و خودش را شاگرد و خاک پای مکتب علی(ع) می‌دانست؛ آنهایی که علی‌گونه‌اند، جامع اضداد هستند. 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی
استقلال وکلا زمینه انجام درست رسالت های این حرفه را ایجاد می کند
استقلال وکلا زمینه انجام درست رسالت های این حرفه را ایجاد می کند
کیفرخواست عامل شهادت 3 نفر از مأموران ناجا صادر شد
برای برقراری عدالت اجتماعی برخورد با قدرت طلبان محلی ضروری است
دستگیری سارق پسته و سارقان احشام دو خبر انتظامی در مه ولات
استاندار هرمزگان: عملکرد قوا بر میزان رضایت مندی مردم تاثیرگذار است
صدور کیفرخواست عامل شهادت سه نفر از مأموران ناجا
عاملان شهادت ماموران انتظامی و بسیج مستوجب اعدام هستند
پروازی ناتمام، چشم های منتظر، تلاش های مستمر
دادستان کل: حوادث اخیر کشور نباید ساده گرفته شود