جانشین پلیس آگاهی ناجا: آزمون کارآگاهی و کارآگاه یاری ۲۸ مهر در سراسر کشور برگزار می‌شود

09:44 ۲۷۶ روز و ۲۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 514 0
جانشین پلیس آگاهی ناجا: آزمون کارآگاهی و کارآگاه یاری ۲۸ مهر در سراسر کشور برگزار می‌شود

جانشین پلیس آگاهی ناجا از برگزاری دومین آزمون کارآگاهی و کارآگاه یاری در 28 مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: شروع کارآگاهی از کارآگاه پنجم و پایان آن کارآگاه یکم است که بعد از طی مراحل علمی و عملی و قبولی آن به عنوان کارآگاه تخصصی نشان آن را دریافت می‌کنند.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار مسعود منفرد گفت: دومین آزمون عمومی کارآگاهی و کارآگاه یاری به صورت همزمان صبح روز جمعه 28 مهر ماه سالجاری در سراسر کشور برگزار می شود؛ شرایط عمومی متقاضیان شرکت کننده در این آزمون برابر دستوالعمل ابلاغی به استانهای سراسر کشور قبلا اطلاع رسانی شده است.
جانشین پلیس آگاهی ناجا ضمن تشریح فرایند و مراحل رتبه بندی کارآگاه، گفت: به کارکنانی که مسئولیت رسیدگی به پرونده ها، جرایم مختلف، شناسایی و دستگیری متهمان را دارند، کارآگاه گویند.
وی به تقسیم بندی کارآگاه به سه گروه کارآگاه یار، کارآگاه عمومی و کارآگاه تخصصی اشاره و بیان کرد: افرادی که وظیفه پشتیبانی اطلاعاتی و عملیاتی- فنی، بررسی صحنه های جرم و آزمایشگاهی را در فرایند رسیدگی پرونده برعهده دارند، تحت عنوان "کارآگاه یار" معرفی می شوند؛ کارآگاه پس از اخذ رتبه قبولی در مراحل مختلف، در آزمون های تخصصی شرکت کرده تا به رتبه های بالاتر ارتقاء پیدا کند.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: شروع کارآگاهی از کارآگاه پنجم و پایان آن کارآگاه یکم است که بعد از طی مراحل علمی و عملی و قبولی آن به عنوان کارآگاه تخصصی، نشان مزبور را دریافت می کنند.
سردار منفرد، جذب و گزینش کارآگاهان و کارآگاه یاران متخصص، مجرب و توانمند در کشف جرایم و مقابله با مجرمان را هدف اصلی این آزمون عنوان و تصریح کرد: بیان و تصریح کرد: به روز رسانی دانش و اطلاعات، تقویت حرفه ای گرایی و ایجاد انگیزه در کارکنان برای رشد و تعالی از دیگر اهداف این آزمون به شمار می آید.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: بعد از پذیرش، کارآکاهان بایستی دوره های مختلفی نظیر آزمون عمومی، تست وضعیت جسمانی، توانمندی در تیراندازی، ارائه مدرک زبان خارجه و ... را با موفقیت پشت سر بگذارند تا از نظر رتبه کارآگاهی به مراحل بالاتری ارتقاء پیدا کنند.
 وی با اشاره به اینکه کارآگاه یکم به عنوان بالاترین رتبه کارآگاهی باید تمام مراحل عمومی و تخصصی را گذرانده باشد، گفت: مراحل آزمون و دوره های کارآگاه از رتبه چهارم به بعد وارد شرایط سخت تری می شود که داوطلب باید از نظر علمی و عملی در هر بخش تلاش خود را مضاعف کند.
جانشین پلیس آگاهی ناجا درباره شرایط عمومی کسب مراتب کارآگاهی و کارآگاه یاری، گفت: داوطلبان برای شرکت در آزمون باید از رسته آگاهی و یا اطلاعات بوده و دارای حکم انتصاب در مشاغل آگاهی باشند؛ همچنین از شروع خدمت نامبردگان در پلیس آگاهی حداقل دو سال گذشته باشد.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: متقاضیان آزمون بایستی در چرخه آگاهی به مدت حداقل دو سال متصدی تحقیق و رسیدگی به پرونده بوده و یا در فرایند رسیدگی پرونده به عنوان هدایت ستادی و عملیاتی به طور مستقیم و مستمر نقش داشته باشد.
وی ادامه داد: این دومین آزمونی است که در سراسر کشور به صورت همزمان در سراسر کشور انجام می شود، درصدد هستیم حتی کارآگاهان پیشین را در رتبه بندی جدید سهیم کنیم که آنها نیز بتوانند ارتقاء پیدا کنند.
سردار منفرد با بیان اینکه متقاضیان باید با آمادگی کامل در این آزمون شرکت کنند، خاطرنشان کرد: عدم حضور داوطلبان در آزمون مذکور در گزارشات عملکردی و نمره یگانی استان ثبت و تاثیر گذار است.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

4 راه مقابله با چشم زخم در دستورات اهل بیت(ع)
چشم زخم نوعی از حسد نفسانی است که هنگام مشاهده چیزی که در نظر شور چشم، زیاد و تعجب انگیز است محقق می‌شود.
بازیگر مهاجرت کرده: ˮنمی‌گذارند برگردم به ایران!ˮ
این سوال مطرح است که چرا بازیگران و هنرمندان ما به اینجا می‌رسند یا خانه‌نشینی را تجربه می‌کنند و یا این‌طور بی‌خانمان می‌شوند و به شبکه‌های ضدانقلاب مثل جم می‌پیوندند...؟!
نبرد ˮبهنوش طباطباییˮ با پاندای کونگ فوکار-عکس
"بهنوش طباطبایی" ، بازیگر مطرح ایرانی، تصویر زیر را در اینستاگرامش منتشر کرد.
جدیدترین عکسی که ˮساره بیاتˮ منتشر کرد
"ساره بیات" ؛ بازیگر مطرح ایرانی، با انتشار عکس زیر، صفحه شخصی خود را به روز کرد.
باید‌ها و نباید‌ها برای شنا کردن
یک متخصص طب اورژانس، علایم غرق شدگی و باید‌ها و نباید‌ها برای شنا کردن را تشریح کرد.
قبل از خواب این نوشیدنی را بخورید تا دیابت نگیرید
در تحقیقات جدید وقتی که موش هایی که دارای رژیم پرچربی بودند پودرکاکائو مصرف کردند با التهاب کمتری رو به رو شدند. رژیم پرچربی خود عاملی برای ابتلا به «دیابت نوع 2» محسوب می شود.
بلایی که فامیل‌بازی بر سر مدارس غیردولتی آورد
مدارس غیردولتی در کنار مدارس عادی در کشور به جذب و تعلیم و تربیتدانش‌آموزان می‌پردازند منتها تفاوت آنها با مدارس عادی این است که خانواده‌ها هزینه تحصیل دانش‌آموزان خود را تقبل می‌کنند.
حاشیه های تاثیر قطعی ۳۰درصدی سوابق تحصیلی
تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور حاشیه‌های زیادی را ایجاد کرده و صدای بسیاری از دانش‌آموزان را بلند کرده است؛ اما این طرح به نفع یا به ضرر کنکوری‌هاست؟
کیارستمی: در آلمان به دنبال آماده‌سازی تیم کامپوند بودیم نه کسب مدال!
دبیر فدراسیون تیروکمان گفت: هدف از اعزام تیم کامپوند زنان و مردان و زهرا نعمتی به جام جهانی آلمان ارزیابی عملکرد کمانداران و آماده‌سازی برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا بود نه کسب مدال.
قرآن پژوه عربستانی بازداشت شد
نیروهای امنیتی عربستان در ادامه دستگیری ، علما ، دانشمندان و صاحبان اندیشه ، ' مساعد الطیار' استاد دانشگاه ملک سعود ریاض و قرآن پژوه این کشور را بازداشت کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گفت و شنود- حقوق!
یکی از نامزدها در متینگ انتخاباتی خود می‌گفت؛ من با سوسیالیسم و امپریالیسم و کمونیسم و فمنیسم و... مبارزه می‌کنم! پیرمردی گفت؛ کاش یک فکری هم برای روماتیسم من می‌کردید!
ولی‌عهد سعودی هر لحظه منتظر توطئه شاهزادگان
منابع نزدیک به خانواده سلطنتی در ریاض، گفته‌اند که بن سلمان نگران توطئه شاهزادگان علیه خود است و پادشاه سعودی قصد ندارد در شرایط فعلی قدرت را به او واگذار کند.
برخواه: سهراب بهترین وزنه‌هایش را در جاکارتا می‌زند- علی حسینی هنوز با رکوردهایش فاصله دارد
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: امیدوارم سلیمی بتواند سومین طلای بازی‌های آسیایی خود را بگیرد، عملکرد سهراب مرادی هم عالی است اما علی حسینی هنوز با رکوردهای خودش فاصله دارد.
4 راه مقابله با چشم زخم در دستورات اهل بیت(ع)
چشم زخم نوعی از حسد نفسانی است که هنگام مشاهده چیزی که در نظر شور چشم، زیاد و تعجب انگیز است محقق می‌شود.
بازیگر مهاجرت کرده: ˮنمی‌گذارند برگردم به ایران!ˮ
این سوال مطرح است که چرا بازیگران و هنرمندان ما به اینجا می‌رسند یا خانه‌نشینی را تجربه می‌کنند و یا این‌طور بی‌خانمان می‌شوند و به شبکه‌های ضدانقلاب مثل جم می‌پیوندند...؟!
2.2 میلیون نفر در آذربایجان شرقی برای کارت ملی ثبت نام کردند
سانحه رانندگی در محور بجنورد-شیروان 2 کشته داشت
دلایل عضویت اقلیت های دینی در شوراها منتشر شد
دادگاه رسیدگی به تخلفات مدیرعامل موسسه ثامن الحجج برگزار شد
سرکرده باند مواد مخدر در کرمان بازداشت شد
صلح و سازش میان 2طایفه در زاهدان برقرار شد
ولادت در گلستان کاهش یافت
امسال 24 باند قاچاق کالا در کردستان کشف شد
پرونده باند سرقت از زنان در دادگاه گرگان
بازنشستگان می روند، جوانان می آیند