جانشین پلیس آگاهی ناجا: آزمون کارآگاهی و کارآگاه یاری ۲۸ مهر در سراسر کشور برگزار می‌شود

09:44 ۳۶۷ روز و ۳ ساعت پیش خبرگزاری فارس 514 0
جانشین پلیس آگاهی ناجا: آزمون کارآگاهی و کارآگاه یاری ۲۸ مهر در سراسر کشور برگزار می‌شود

جانشین پلیس آگاهی ناجا از برگزاری دومین آزمون کارآگاهی و کارآگاه یاری در 28 مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: شروع کارآگاهی از کارآگاه پنجم و پایان آن کارآگاه یکم است که بعد از طی مراحل علمی و عملی و قبولی آن به عنوان کارآگاه تخصصی نشان آن را دریافت می‌کنند.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار مسعود منفرد گفت: دومین آزمون عمومی کارآگاهی و کارآگاه یاری به صورت همزمان صبح روز جمعه 28 مهر ماه سالجاری در سراسر کشور برگزار می شود؛ شرایط عمومی متقاضیان شرکت کننده در این آزمون برابر دستوالعمل ابلاغی به استانهای سراسر کشور قبلا اطلاع رسانی شده است.
جانشین پلیس آگاهی ناجا ضمن تشریح فرایند و مراحل رتبه بندی کارآگاه، گفت: به کارکنانی که مسئولیت رسیدگی به پرونده ها، جرایم مختلف، شناسایی و دستگیری متهمان را دارند، کارآگاه گویند.
وی به تقسیم بندی کارآگاه به سه گروه کارآگاه یار، کارآگاه عمومی و کارآگاه تخصصی اشاره و بیان کرد: افرادی که وظیفه پشتیبانی اطلاعاتی و عملیاتی- فنی، بررسی صحنه های جرم و آزمایشگاهی را در فرایند رسیدگی پرونده برعهده دارند، تحت عنوان "کارآگاه یار" معرفی می شوند؛ کارآگاه پس از اخذ رتبه قبولی در مراحل مختلف، در آزمون های تخصصی شرکت کرده تا به رتبه های بالاتر ارتقاء پیدا کند.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: شروع کارآگاهی از کارآگاه پنجم و پایان آن کارآگاه یکم است که بعد از طی مراحل علمی و عملی و قبولی آن به عنوان کارآگاه تخصصی، نشان مزبور را دریافت می کنند.
سردار منفرد، جذب و گزینش کارآگاهان و کارآگاه یاران متخصص، مجرب و توانمند در کشف جرایم و مقابله با مجرمان را هدف اصلی این آزمون عنوان و تصریح کرد: بیان و تصریح کرد: به روز رسانی دانش و اطلاعات، تقویت حرفه ای گرایی و ایجاد انگیزه در کارکنان برای رشد و تعالی از دیگر اهداف این آزمون به شمار می آید.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: بعد از پذیرش، کارآکاهان بایستی دوره های مختلفی نظیر آزمون عمومی، تست وضعیت جسمانی، توانمندی در تیراندازی، ارائه مدرک زبان خارجه و ... را با موفقیت پشت سر بگذارند تا از نظر رتبه کارآگاهی به مراحل بالاتری ارتقاء پیدا کنند.
 وی با اشاره به اینکه کارآگاه یکم به عنوان بالاترین رتبه کارآگاهی باید تمام مراحل عمومی و تخصصی را گذرانده باشد، گفت: مراحل آزمون و دوره های کارآگاه از رتبه چهارم به بعد وارد شرایط سخت تری می شود که داوطلب باید از نظر علمی و عملی در هر بخش تلاش خود را مضاعف کند.
جانشین پلیس آگاهی ناجا درباره شرایط عمومی کسب مراتب کارآگاهی و کارآگاه یاری، گفت: داوطلبان برای شرکت در آزمون باید از رسته آگاهی و یا اطلاعات بوده و دارای حکم انتصاب در مشاغل آگاهی باشند؛ همچنین از شروع خدمت نامبردگان در پلیس آگاهی حداقل دو سال گذشته باشد.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: متقاضیان آزمون بایستی در چرخه آگاهی به مدت حداقل دو سال متصدی تحقیق و رسیدگی به پرونده بوده و یا در فرایند رسیدگی پرونده به عنوان هدایت ستادی و عملیاتی به طور مستقیم و مستمر نقش داشته باشد.
وی ادامه داد: این دومین آزمونی است که در سراسر کشور به صورت همزمان در سراسر کشور انجام می شود، درصدد هستیم حتی کارآگاهان پیشین را در رتبه بندی جدید سهیم کنیم که آنها نیز بتوانند ارتقاء پیدا کنند.
سردار منفرد با بیان اینکه متقاضیان باید با آمادگی کامل در این آزمون شرکت کنند، خاطرنشان کرد: عدم حضور داوطلبان در آزمون مذکور در گزارشات عملکردی و نمره یگانی استان ثبت و تاثیر گذار است.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

جذابترین ایده‌های تزئین کدوحلوایی برای هالووین
هالووین نزدیک است، اما تزئین کدوحلوایی فقط مختص هالووین نیست و می‌تواند به عنوان یک سرگرمی و فعالیت خانوادگی برای ایجاد فضای زندگی زیباتر و متناسب با فصل استفاده شود.
کافه‌ای در ویتنام؛ لطفا پایتان را روی ماهی‌ها نگذارید!
کافه‌های حیوانات در نقاط مختلف دنیا وجود دارند، اما کافه «آمیکس» تنها کافه جهان است که می‌توانید در کنار صد‌ها ماهی که زیر پایتان شنا می‌کنند، استراحت کنید.
تصاویر احساسی که روحتان را گرم می‌کند
گاهی فکر می‌کنیم به سختی تحت تاثیر قرار می‌گیریم، چون زندگی سخت است و ما مجبوریم آماده همه چیز باشیم؛ اما بعد می‌فهمیم کودک درونمان هنوز زنده است و می‌تواند شگفت زده یا احساساتی شود.
کارگران در ادبیات ایران چگونه بازتاب پیدا کرده اند؟
اغلب شاعران و نویسندگان ایرانی از پدرانی زاده شده اند که یا کارگر بوده اند یا کشاورز. تعداد کمی از آن‌ها را می‌توان نام برد که از پدرانی نظامی و کارمند متولد شده باشند. البته مسئله فراتر از اینهاست. اغلب شاعران و نویسندگان ایرانی خود برای مدتی کار گل کرده اند و در کارگاه‌ها یا کارخانه‌ها مشغول کارگری بوده اند.
بهترین فیلم‌های تام هاردی؛ پسر همه فن حریف سینما
با اکران فیلم «ونوم» بار دیگر تام هاردی در معرض توجه‌ها قرار گرفته است. این بازیگر انگلیسی در هزاره سوم توانسته نام خودش را به عنوان یکی از ستاره‌های مهم سینما ثبت کند.
روایتی تکان‌دهنده از حرمسرای قذافی
۲۰ اکتبر مصادف با ۲۸ مهرماه سال‌مرگ معمر قذافی، رهبر انقلاب لیبی است. او پس از کودتا تا سال ۱۹۷۷ رئیس کشور لیبی بود. در سال ۱۹۷۷ از منصب رسمی ریاست شورای فرماندهی انقلاب لیبی کناره‌گیری کرد و مدعی شد که فقط یک نماد ملی خواهد بود.
ابراهیم گلستان ۹۶ ساله شد
ابراهیم گلستان در آغاز جوانی برای تحصیل، از زادگاهش، شیراز، به تهران آمد و به خانه عمویش رفت. پس از مدتی با دخترعمویش فخری گلستان ازدواج کرد. ابراهیم و فخری به زودی صاحب دختری شدند که امروز یکی از مترجمان بنام و مدیر گالری گلستان است؛ لیلی گلستان.
سریال دنباله‌داری به نام «امیر تتلو»
هفته گذشته، شبکه بی‌بی‌سی فارسی هم از وسوسه پرداختن به این حواشی در امان نماند و در برنامه مربوط به موسیقی خودش، با این پدیده به گفتگو نشست. گرچه این برنامه را به هیچ عنوان نمی‌توان در قالب یک برنامه تخصصی موسیقی دید، اما قدری غیرمنتظره بود که بی‌بی‌سی‌فارسی یک برنامه خود را به تتلو اختصاص دهد.
لیگ NBA؛ پیروزی وریز با درخشش دورانت
تیم گلدن استیت وریرز در بازی امروز خود در لیگ NBA با درخشش کوین دورانت توانست میزبان خود یوتا جز را شکست دهد.
غایبان بزرگ پاری سن ژرمن برابر تیم قدوس
پاری سن ژرمن برابر آمیان در هفته دهم رقابت‌های لیگ فرانسه چند بازیکن سرشناس خود را در اختیار ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

میرباقری: انتخاب بازیگران «سلمان فارسی» آغاز شد
داوود میرباقری کارگردان مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» از آغاز انتخاب بازیگران این سریال فاخر خبر داد.
آغاز پیش‌فروش ۵۰ هزار خودروی سایپا
طرح پیش‌فروش ۵۰ هزار خودروی سایپا از ساعت ۸ صبح امروز ۲۸ مهر آغاز شد.
بهترین بازیگران مرد سینمای پس از انقلاب
این فهرستی از بهترین بازیگران مرد ۴۰ سال سینمای پس از انقلاب است. یک لیست ده نفره اصلی و یک لیست دوازده نفری فرعی.
خنثی شدن طرح داعش برای حمله به زائران اربعین
رسانه‌های عراقی از موفقیت نیروهای امنیتی در خنثی‌ کردن طرح‌های تروریست‌های داعشی برای حمله به زائران اربعین حسینی خبر دادند.
ضارب اصلی محیط بان گلستانی تسلیم قانون شد
امنیت، نظر کشورهای دنیا را به ایران معطوف کرده است
10 درصد پرونده های طلاق ایلام به سازش منجر شد
45 گونه جانوری در اسفراین به آغوش طبیت بازگشتند
صدور63کیفرخواست ومحکومیت 30 نفر در پرونده های مفاسد اقتصادی
زندانیان با حرفه‌آموزی تسهیلات قضایی اشتغال می‌گیرند
٤٠ درصد از برگزیدگان آزمون قضات در  بررسی شخصیت رد می شوند
رقابت ٣٠ هزار داوطلب برای تصدی منصب قضا آغاز شد
حمایت از محیط بانان بیشتر می شود
اشتغال زندانیان پس از آزادی از اهداف اداره کل زندان هاست