بیانیه فراکسیون زنان در پی سخنان اخیر ترامپ : سخنان اخیر ترامپ شالوده‌ای از گفته‌های ناصواب و فاقد ارزش دیپلماتیک بود/اجازه دخالت بیگانگان را نخواهیم داد

10:36 ۲۷۹ روز و ۱۰ ساعت پیش خبرگزاری فارس 296 0
بیانیه فراکسیون زنان در پی سخنان اخیر ترامپ : سخنان اخیر ترامپ شالوده‌ای از گفته‌های ناصواب و فاقد ارزش دیپلماتیک بود/اجازه دخالت بیگانگان را نخواهیم داد

نمایندگان فراکسیون زنان مجلس در پیامی صحبت‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

خبرگزاری فارس

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس ،‌ اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای سخنان اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به بهانه ارائه گزارش درباره چگونگی سیاست‌های این کشور در قبال برجام را محکوم کرده و نسبت به آن واکنش نشان دادند.
در متن بیانیه اعضای فراکسیون زنان مجلس دهم شورای اسلامی بدین شرح آمده است؛ سخنان اخیر آقای ترامپ علیه ملت، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران شالوده‌ای از گفته‌های ناصواب، نامستند، خلاف واقع و ناپخته بود که نه تنها فاقد ارزش دیپلماتیک بود، بلکه به مصداق این ضرب المثل شیرین پارسی که می‌گوید : "عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد"، در عرصه عمومی نیز سبب ساز انسجام، یکپارچگی و وحدت بیش از پیش ملت ایران با یکدیگر در فراسوی مرزهای جغرافیا و جناح‌بندی‌های سیاسی نیز شد؛ تا جایی که ایرانیان در فاصله اندکی پس از پایان سخنان رئیس جمهور هتاک ایالات متحده آمریکا، نام "خلیج فارس" را در صدر توییت‌های فارسی زبان، توییتر جای دادند و پیامی آشکار از همگرایی و وحدت و انسجام ملی را در راستای حفظ تمامیت ارضی و ایستادگی در مقابل هتاکان به این آب و خاک، به جهانیان مخابره کردند.
این بیانیه می‌افزاید: آنچه مشخص است اینکه ترامپ با گفته‌های خویش درصدد تهدید امنیت ملی، تمامیت ارضی، توان دفاعی این کهن مرز و بوم با نشانه گرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،  از نهادهای برآمده از بطن انقلاب اسلامی که در ٨ سال دفاع مقدس دوشادوش ارتش جمهوری اسلامی ایران به دفاع از کیان ایران پرداخته است در پی افکندن بذر تفرقه و اختلاف در میان قوای مسلح و ملت ایران و همچنین در رابطه مابین ملت و ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران بود. حال آنکه ملت شریف و شهیدپرور ایران اسلامی در طول قریب به 4 دهه پس از انقلاب نشان داده‌اند که فارغ از جناج‌بندی‌های سیاسی در برابر دشمن، همواره در صفی واحد، کَأَنَّهُم بُنیانٌ مَرصوصٌ قرار دارند.
در ادامه این بیانیه امده است: روزهای جنگ تحمیلی و 8ساله دفاع مقدس و حضور غیور مردان و شیرزنان میهن اسلامی در صحنه‌های نبرد حق علیه باطل، آشکارترین جلوه این هم‌آوایی ملی بود و زنان و مردان این مرز و بوم در سال‌های پس از جنگ تحمیلی هم بارها ثابت کرده‌اند که هرگاه، پای منافع ملی و تمامیت ایران و اسلامیت نظام در میان باشد، مانند همان روزگاران، در کنار یکدیگر و در صفی واحد در مقابل دشمن خواهند ایستاد.
این بیانیه می‌افزاید: ملت شریف ایران و به خصوص زنان و دختران آن به عنوان سکان‌داران نظام خانواده و مؤثرین در تحولات اجتماعی در مقام تعلیم و تربیت اسلامی و ایرانی در سال‌های پس از انقلاب نشان داده‌اند که فارغ از آنکه نسل اول، دوم یا سوم و چهارم انقلاب شکوهمند اسلامی باشند چه در جریان جنگ سخت و چه در جریان جنگ نرم، با اعتقاد به وحدانیت الله که در رأس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و با آرمانهایی برآمده از فرهنگ و تاریخی کهن ایران زمین و اسلام ناب محمدی(ص) همچنین با اتکا به تجربه 4 دهه ایستادگی بر اصول و حقوق خود تحت لوای جمهوری اسلامی و هدایت‌های رهبری آگاه آن، در هیچ زمینه ای اجازه دخالت به بیگانگان را نخواهند داد و در مقابل هرگونه تعرض به حریم سیاسی، فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی این آب و خاک، تا پای جان خواهند ایستاد.
در بخش پایانی این بیانیه آمده است: نمایندگان فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نمایندگان منتخب، نیمی از جامعه، باتوجه به شرایط کشور و منطقه، با  تاکید بر لزوم رعایت انسجام و وحدت ملی، ضمن محکوم کردن صحبت‌های آقای ترامپ، اهتمام خویش را برای پایداری مکتب حق و راستی و عدالت خواهی در عالم بشریت در برابر ظلم و بیداد تا تحقق حکومت جهانی قطب عالم امکان،  تحت رهبری ولی امر، مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا اعلام می‌دارند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

مداد چگونه ساخته می‌شود؟
ساخت مداد یک فرآیند ظریف و البته دشوار است، چوب باید به قدری قوی باشد تا زیر فشار دست نشکند و در عین حال نرم و تیز باشد.
تصاویر باورنکردنی از برخورد رعدوبرق با آتشفشان
عکاس شیلیایی «فرانچسکو نگرونی» با تصاویر فوق العاده اش که شرایط آب و هوایی استثنایی را نشان می‌دهد مشهور است.
گربه‌های فوق العاده واقعی هنرمند ژاپنی از جنس نمد
تکنیک سنتی کچه دوزی هر روز در میان هنرمندان محبوب‌تر می‌شود و با این روش مجسمه‌های پشمی جذابی خلق می‌کنند.
اصلاح موی سر به سبک هیپ هاپی
آرایشگری هنر و تخصصی برای زیباتر جلوه دادن ظاهر افراد است.اگر علاقه مند به این رشته هنری هستید، ویدئو زیر با عنوان آموزش اصلاح سر به سبک هیپ هاپی توسط AROD اِراد آرایشگر ماهر آمریکایی را از دست ندهید.
چاه شیطانی و سنگ کننده نارسبورو
چاه نارسبورو در نزدیکی شهر نارسبورو و در شمال ناحیه "یورک شایر" یکی از قدیمی‌ترین ‏جاذبه‌های گردشگری کشور انگلستان واقع‌شده است. چاه نارسبورو، چاهی وحشتناک است که زمانی تصور می‌شد که شیطان آن را نفرین کرده است، ‏زیرا وقتی آب چاه روی هر چیزی می‌چکید آن را تبدیل به سنگ می‌کرد.
نقاشی شخصیت پنی وایز به شیوه استاپ موشن
کوثر هنرمند استاپ موشن کار بحرینی آثار حرفه ای و شگفت انگیزی با استفاده این تکنیک خلق می کند، در این قسمت او شخصیت پنی وایز دلقک ترسناک فیلم "آن" را نقاشی کرده است.
سازی که با خوشی و ناخوشی روزگار کوک می شود -محمود رئیسی*
شهرکرد- ایرنا - اگر عزاست، چپ نواخته می شود، اگر عروسی؛ راست کوک می شود، هم به رزم است و هم به بزم، صدایی که شنیدش نیز از دور خوش است.
تازه ترین آمار از مصدومان زلزله «تازه آباد»
کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه گفت: تعداد مصدومان زلزله 5.9 ریشتری ساعت 14.37 امروز (یکشنبه) تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی به 156 نفر رسید.
اپه ایست تیم ملی از حضور در بازیهای آسیایی انصراف داد
ارومیه- ایرنا- «طاهر عاشوری» اپه ایست باسابقه تیم ملی شمشیربازی به دلیل آنچه که آن را بی توجهی مسوولان خوانده است، از حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا انصراف داد.
مراکز غیر رسمی، بلای جان آموزشگاه های خصوصی فنی و حرفه ای
قزوین - ایرنا - فعالیت موازی مراکز غیر رسمی و نامجاز با آموزشگاه های خصوصی فنی و حرفه ای، این آموزشگاه ها و سرمایه گذاران آنها را با مشکلات عدیده روبرو ساخته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گزارشی از حضور کاروان‌های زیر سایه خورشید در ۲۰۰۰ نقطه در سه قاره جهان
در دهه کرامت که از ولادت حضرت معصومه (س) هم‌زمان با اولین روز ماه ذی‌قعده آغاز می‌شود و تا یازدهم این ماه و با ولادت حضرت رضا (ع) ادامه می‌یابد، دل‌های همه عاشقان و دلدادگان به کریمان اهل‌بیت (ع) غرق در شادی سرور می‌شود.
نفس خودروسازان به شماره افتاد-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 31 تیر 97 را در اینجا مشاهده کنید.
حریق گسترده در ساختمان ۲۰ طبقه شهرک راه آهن
تهران- معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران از وقوع حریق گسترده در ساختمان ۲۰ طبقه شهرک راه آهن خبر داد.
گرمای هوا تغییر ساعت کاری ادارات مازندران را ماندگار کرد
ساری - ایرنا - تداوم گرمای هوا در مازندران سبب شده است تا استانداری با انتشار اطلاعیه ای اعلام کند که تغییر ساعات کار ادارات این استان در ماه مرداد نیز ادامه خواهد یافت .
افزایش تنش ها میان اوکراین و روسیه
مسکو- ایرنا- دامنه اختلافات میان روسیه و اوکراین که از سال 2014 در پی روی کار آمدن دولتی غربگرا در اوکراین و الحاق کریمه به روسیه آغاز شد، هر روز بیشتر می شود و اوکراین در سیاست فاصله گیری از روسیه و همگرایی با غرب اقدامات خود را تشدید کرده است.
بررسی وضعیت صادرات نفت در شرایط تحریمی در کمیسیون امنیت ملی
در تنگه هرمز قرار نیست جنگ کنیم
بررسی چگونگی اجرای قانون حذف کنکور در کمیسیون آموزش
بررسی مشکلات  شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت
ایجاد وزارت مدیریت بحران در کمیسیون اجتماعی رای نیاورد
بررسی التهابات بازار سکه و ارز در کمیسیون حقوقی
رای منفی کمیسیون انرژی به تشکیل وزارتخانه «انرژی» و «آب و محیط زیست»
نقش چریک کت و شلواری را در جهان ایفا کنید
موافقت کمیسیون عمران با کلیات طرح انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان
چگونگی تامین ارز حجاج از دغدغه ها است