تحقیق و تفحص نمایندگان از خود مجلس- امضای بیش از 15 نماینده

19:31 ۱۳۳ روز و ۶ ساعت پیش افکار نیوز 235 0
تحقیق و تفحص نمایندگان از خود مجلس- امضای بیش از 15 نماینده

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تهیه طرح تحقیق و تفحص از مجلس گفت: طرح تحقیق و تفحص از خود مجلس کلید خورد و این طرح به امضای بیش از 15 نماینده هم رسیده است.

افکار نیوز

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامیدر گفتگو با خبرنگارافکار نیوزبا بیان اینکه نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از خود مجلس، سازمان اداری و نحوه هزینه کرد بودجهمجلس هستند، افزود: محور این تحقیق و تفحص در خصوص تخلفات صورت رفته در زمینه هزینه های مالی، استخدام نیروها بدون توجه به شایستگی ها و برخی از اقدامات خلاف قانوندر مجلس است.
وی افزود: شکایاتی در این زمینه به نمایندگان مجلسرسیده که استخدام ها در مجلس با سفارشات انجام می شود و به شایستگی ها توجهی نمی شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلسبا بیان اینکه طرح مذکور در حاشیه جلسه علنیروز یکشنبه تهیه شده که به امضای بیش از 15 نماینده هم رسیده، تصریح کرد: گزارشاتی از تخلفات در مجلس به ما نمایندگان رسیده و به همین دلیل قصداریم تا از نحوه هزینه ها و استخدام ها در مجلس تحقیق و تفحص کنیم.
ابطحی افزود: وقتی مجلس از وزارتخانهها، دستگاهها و سازمانهای دیگر تحقیق و تفحص می کند، خوب است از خودش هم یک تحقیق و تفحصی انجام دهد.
وی با بیان اینکه تحقیق و تفحص یک ابزار نظارتی مجلس برای تقویت دستگاهها و رفع نواقص موجود است، تصریح کرد: قطعا هیئت رئیسهمجلس از این اقدام نظارتی و قانونی خود، برای خود استقبال خواهد کرد.
نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامیتصریح کرد: طرح تحقیق و تفحص مجلس بزودی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار می گیرد.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش محسن رضایی به حادثه خیابان پاسداران
توضیحات نوبخت درباره تغییرات بودجه ۹۷
آخرین‌شب عزاداری حضرت‌زهرا(س) با حضور رهبری
تبریک و تسلیت فرمانده سپاه به فرمانده ناجا
آژانس، بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد
نامه احمدی نژاد؛ چند سوال و یک شباهت عجیب
نماينده پوتین با بشار اسد دیدار کرد
سرلشکر باقری: اجازه تکرار حادثه پاسداران را نمی‌دهیم
برای دهمین بار، پایبندی ایران به برجام تایید شد
پنس: دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید نمی‌کنیم