الاخبار: محور آمریکایی با حمله به حزب‌الله از شکست در عراق و سوریه عقده‌گشایی می‌کند

11:15 ۱۶۲ روز و ۱۱ ساعت پیش خبرگزاری فارس 567 0
الاخبار: محور آمریکایی با حمله به حزب‌الله از شکست در عراق و سوریه عقده‌گشایی می‌کند

روزنامه لبنانی الاخبار تعیین جایزه از سوی وزارت خارجه آمریکا برای اطلاعات درباره ۲ فرمانده حزب‌الله و تهدیدهای عربستان و اسرائیل علیه لبنان را عقده گشایی بی حاصل محور ضد مقاومت از شکست در سوریه و لبنان دانست.

خبرگزاری فارس

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، روزنامه لبنانی «الاخبار» در گزارشی با عنوان «بسیج آمریکا، اسرائیل و عربستان علیه مقاومت» نوشت: تحرکات آمریکا علیه مقاومت متوقف‌ نمی‌شود و روز به روز توطئه‌ها و محاسبات آمریکا، اسرائیل و عربستان در سوریه که به همت جبهه مقاومت به هم می‌خورد، بیش‌تر روشن می‌شود و روز به روز همبستگی بین واشنگتن، تل آویو وریاض بیش‌تر برملا می‌شود.
در ادامه این گزارش آمده است: حکام سعودی لبنانی‌ها را تهدید کردند بین مقابله با حزب الله یا تحمل پیامدهای حمایت از آن یکی را برگزینند همزمان مقاماتی اسرائیلی نیز تهدیدهای مشابه آشکاری را بیان می‌کنند، دیروز «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ این رژیم ارتش لبنان و همه نهادهای حکومتی لبنان را در دایره هدف اسرائیل قرار داد و همین دیروز دولت آمریکا که جلودار لشکر حمله به مقاومت است از کشورهایی که در تحریم حزب الله شریک نیستند خواست که سیاست‌هایی برای در تنگنا قرار دادن این حزب اتخاذ کنند.
«ناتان سیلز»، هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم وزارت امور خارجه آمریکا در وهله نخست کشورهای اروپایی را خطاب قرار داد بدون اینکه نامی از آنها ببرد وی تاکید کرد که فرقی بین شاخه‌های نظامی و سیاسی حزب الله نیست در حالی که به طور مشخص کشورهای اروپایی بین آن 2 فرق قائل شده و همچنان مخالف درج شاخه سیاسی حزب الله در فهرست تروریسم هستند.
این مقام آمریکایی گفت: ما از آنها می‌خواهیم تلاش‌های خود را تقویت کرده و به ما در مقابله با این تهدید مشترک کمک کنند و به طور مشخص به گروه هماهنگی قدرت‌های امنیتی آمریکا و اروپا ملحق شوند  که مرکب از 25 کشوری است که برای مقابله با این تهدید با یکدیگر همپیمان شدند.
در همین راستا دیپلمات‌هایی اروپایی به مقاماتی از لبنان تاکید کردند که واشنگتن از کشورهای اروپایی می‌خواهد در تحریم حزب الله در سطوح اقتصادی و سیاسی مشارکت کنند.
هماهنگ کننده وزارت خارجه آمریکا دیروز این سخنان را در نشستی خبری  در محل این وزارتخانه و در ذیل اعلام تعیین جوایز 12 میلیون دلاری برای ارائه اطلاعات درباره دو نفر از فرماندهان ارشد حزب الله بیان کرد.
مقامات آمریکا ادعا می‌کنند که «طلال حمیه»، نخستین فرمانده‌ای که نام آن برده شده با چندین حمله تروریستی و ربایش در ارتباط بوده که شهروندان آمریکایی را هدف گرفته است اما درباره «فواد شُکر» نفر دوم تحت تعقیب آمریکا نیز به گفته این کشور یک فرمانده نظامی ارشد حزب الله در جنوب لبنان و عضو عالی‌ترین تشکل نظامی حزب الله است که شورای جهادی خوانده می‎شود.
به نوشته الاخبار تشدید حملات آمریکا، اسرائیل و عربستان علیه حزب الله احتمال‌های زیادی را مطرح می‌کند که از بین آنها 2 مورد برجسته‌تر است، احتمال نخست اینکه جبهه ضد مقاومت دیگر تاب تحمل پیامدهای شکست در تسلط بر عراق و سوریه را ندارد و چاره‌ای نمی‌بیند جز اینکه قبل از بیش‌تر شدن سطح قدرت مقاومت، ماجراجویی نظامی جدید علیه آن به راه اندازد.
این روزنامه افزود: از همین رو محور آمریکایی حملات گسترده خود را با خباثت و حقه بازی و مخدوش کردن چهره مقاومت پیش از حمله به آن آغاز کردند در حالی که به خوبی از میزات خسارت و نابودی رژیم صهیونیستی در صورت ارتکاب هر گونه حماقتی از سوی این رژیم برای حمله به لبنان باخبر است و درک این موضوع در اظهارات سران نظامی، سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی کاملا آشکار است و مقاومت دیوار بازدارندگی در برابر دشمن را مستحکم کرده است.
اما احتمال دوم می‌گوید که محور آمریکا، عربستان و اسرائیل به راه‌های دیگری برای مقابله با مقاومت متوسل می‌شوند که بارزترین آن تحریم‌های اقتصادی و به راه انداختن جنگ اطلاعاتی است و اعلام جوایز مالی برای ارائه اطلاعات درباره فرماندهان مقاومت هم در همین راستاست یا سعی در ایجاد اختلال در جامعه مقاومت می‌کنند اعم از اینکه با ایجاد فتنه‌های داخلی از مشکلات اجتماعی بهره‌برداری می‌کنند و در هر حال امیدی به آرامش مرحله پیش رو نیست.
.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

حمایت 8 کشور اروپایی از برگزاری همه‌پرسی درباره توافق برگزیت
لندن - ایرنا - رهبران 8 کشور اروپایی روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف دوباره از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) از طرح حزب لیبرال دمکرات انگلیس مبنی بر برگزاری همه‌پرسی درباره توافق نهایی برگزیت حمایت کردند.
اعتصاب حمل ونقل عمومی رم را فلج کرد
رم - ایرنا - اعتصاب 24 ساعته کارکنان بخش حمل و نقل عمومی، شهر رم پایتخت ایتالیا را فلج کرد.
آتش‌سوزی گسترده در مرکز خرید شهر گلاسکو
لندن - ایرنا - منابع انگلیسی روز پنجشنبه از آتش‌سوزی گسترده در مرکز خرید شهر گلاسکو واقع در شمال انگلیس خبر دادند.
عراق تجاوز ترکیه به خاک خود را محکوم کرد
بغداد - ایرنا - عراق تداوم تجاوز نیروهای ترکیه به خاک مناطق مرزی کشورش را محکوم و اعلام کرد این اقدامات کمکی به پیشرفت روابط دو کشور نخواهد کرد.
کویت واردات پرندگان از 11 کشور را ممنوع کرد
دوحه – ایرنا – دولت کویت اعلام کرد که به طور موقت واردات انواع پرندگان از سه کشور اروپایی و 8 کشور آسیای جنوب شرقی را ممنوع کرده است .
نخست وزیر هند با دعوت پاپ به دهلی نو مخالفت کرد
دهلی نو-ایرنا- نارندرا مودی نخست وزیر هند همچنان پس از گذشت یکسال از دعوت پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان به این کشور خودداری می کند.
مذاکره هند و پاکستان در هنگامه نزاع سیاسی
اسلام آباد-ایرنا-هند و پاکستان قصد دارنددر میان تنش دیپلماتیک که برای دیپلمات های دو طرف در اسلام آباد و دهلی نو ایجاد شده در باره مدیریت منابع آبی مذاکره کنند.
خانواده های قربانیان داعش از دولت هند انتقاد کردند
دهلی نو-ایرنا- خانواده های گروگان های هندی که در موصل عراق به هنگام اسارت در دست گروه تروریستی داعش، جانشان را از دست دادند از عملکرد دولت هند انتقاد و تاکید کردند وزارت خارجه این کشور باید از همان اول اخبار صحیح را منتشر می کرد و به آنها امیدواری بیهوده نمی داد.
مردم و کارگزاران نظام همه تلاش کنند تا شعار سال تحقق یابد
کوالالامپور- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی گفت: کارگزاران نظام و آحاد مردم همگی در سال جدید تلاش کنند تا شعارسال 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی تحقق یابد.
ره آورد سفر روحانی به هند
دهلی نو - ایرنا - ایران و هند در سالی که همین دو روز پیش به پایان رسید تلاش های مستمر و نزدیکی برای ارتقاء روابط دوجانبه با تمرکز بر حوزه های اقتصادی انجام دادند که نقطه اوج آنها دیدار سه روزه حسن روحانی رییس جمهوری ایران از این کشور بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داریوش شایگان درگذشت
داریوش شایگان نویسنده و متفکر معاصر ایرانی درگذشت.
سفیر ایران در هلند: پیام نوروز ارتقای صلح و همبستگی است
وین - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند در مراسم روز بین المللی نوروز گفت: پیام نوروز ارتقاء صلح و همبستگی بین نسل های مختلف در سطوح ملی و بین المللی است.
تسلیت علیرضا تابش برای درگذشت داریوش شایگان
علیرضا تابش در پیامی درگذشت داریوش شایگان را تسلیت گفت و اظهار کرد: سینمای ایران و فیلمسازان اندیشمند غم از دست دادن شایگان را لمس می‌کنند.
گفت‌وگوی عیدانه مرجانه گلچین در شبکه نسیم
ویژه‌برنامه «وقتشه» به تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری و مقداد مومن‌نژاد از ۲۶ اسفند روی آنتن شبکه نسیم رفته است. امشب نیز کامران تفتی میزبان مرجانه گلچین است و گفت‌وگویی عیدانه با او انجام می‌دهد.
دلیل نامگذاری لیلة الرغائب چیست؟
نخستین شب جمعه ماه رجب، لیلة الرغائب به معنای شب بخشش‌های فراوان یا شبی که مورد رغبت است، نام دارد.
عراق تجاوز ترکیه به خاک خود را محکوم کرد
یمن تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را هدف قرارداد
مقام صهیونیست:افشای حمله به تاسیسات هسته ای سوریه شکست بزرگی است
اسپوتنیک:9 نظامی ترکیه در عفرین سوریه کشته شدند
حماس:فرد مظنون به ترور نخست وزیر تشکیلات فلسطینی کشته شد
رای الیوم:پاسخ ایران رژیم تل آویو را به لرزه در می آورد
جشن نوروز با حضور سفیران 10 کشور در دوحه برگزار شد
داعشی ها چهار مرزبان عراقی را کشتند
بغداد به حملات ارتش ترکیه واکنش نشان دهد
عامل انفجار خودرو نخست وزیرتشکیلات خودگردان فلسطین دستگیر شد