فرمانده نیروی هوایی عمان از پایگاه شهید لشکری ارتش بازدید کرد

17:44 ۱۳۵ روز و ۸ ساعت پیش خبرگزاری فارس 464 0
فرمانده نیروی هوایی عمان از پایگاه شهید لشکری ارتش بازدید کرد

فرمانده نیروی هوایی عمان و هیئت همراه، امروز با حضور در پایگاه شهید لشکری مهرآباد از بخش های مختلف این پایگاه بازدید کرد.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نهاجا، فرمانده نیروی هوایی عمان و هیئت همراه، امروز با حضور در پایگاه شهید لشکری مهرآباد از بخش های مختلف این پایگاه بازدید کرد.
امیر خلبان محمد تسویه چی فرمانده پایگاه شهید لشکری در دیدار با سرلشکر مطر علی مطر العبیدانی فرمانده نیروی هوایی عمان ضمن عرض خیر مقدم به بیان تاریخچه این پایگاه پرداخت.
وی با بیان اینکه این پایگاه در سال 1941 میلادی تاسیس شده است، گفت: رشد هوانوردی و عضویت ایران در ایکائو منجر به رشد روز افزون صنعت ترابری هوایی، مسافری و باری در فرودگاه اصلی ایران(مهرآباد) شد.
فرمانده پایگاه شهید لشکری با اشاره به تنوع هواپیماهای موجود، اعم از میگ 29، هواپیما های سوخت رسان، باربری و شناسایی بویینگ 707 و 747، هواپیماهای سی 130، جت فالکون و ... افزود: کارکنان فنی متعهد و متخصص این پایگاه توانمندی تعمیرات اساسی و بازآماد کلیه هواپیماها را دارا هستند.
 وی در ادامه اظهار داشت: رژه هوایی 29 فروردین که از سوی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران روز ارتش نامیده شد، هرساله با محوریت پایگاه شهید لشکری انجام می شود.
امیر تسویه چی در پایان با اشاره به اقدامات پایگاه شهید لشکری در امداد رسانی درحوادت غیر مترقبه تصریح کرد: دو محموله کمک رسانی به مسلمانان میانمار اخیرا توسط این پایگاه ارسال شده است و محموله های بعدی در هفته های آتی ارسال می شود.
همچنین سرلشکر مطر علی مطرالعبیدانی در این دیدار گفت: بسیار خرسندم که در این پایگاه قدیمی و کهن حضور یافته ام. مواردی که امروز مشاهده کردم دستاورد هایی حرفه ای و بیانگر توانمندی این پایگاه است و شما شایسته هستید که بین توانمندی ها افتخار کنید.  
فرمانده نیروی هوایی عمان با بیان اینکه ما همواره به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنیم افزود: گروه دوستی در نیروهای مسلح دو کشور تشکیل شده است و در آن جا زمینه های همکاری مورد بحث قرار خواهد گرفت.
وی در پایان اظهار داشت: بدون تردید موارد بسیار زیادی هستند که باید در مورد آن ها همکاری کنیم و انشاءالله به این همکاری ها توسعه خواهیم داد. 
 گفتنی است فرمانده نیروی هوایی عمان از اورهال هواپیماهای میگ 29، اف4، سی130، بوئینگ 707 و 747 و سیمیلاتورها بازدید کرد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

پر بازدید ترین اخبار امروز

اجازه تکرار نمایش‌هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد
سرلشکر باقری: اجازه تکرار نمایش‌هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد
در مقابل نفوذ و جنگ نیابتی داخلی باید هوشیار باشیم
سپاه، ستون خیمه انقلاب اسلامی است/ هیچ حادثه‌ای به وحشتناکی داعش در طول تاریخ منطقه نداشتیم
صبر و اقتدار نیروی انتظامی جلوه‌ای از هوشمندی حافظان امنیت را به تصویر کشید
انتقال اجساد با بالگرد درصورت مساعد شدن هوا
ایران توانست با پشت سر گذاشتن تحریم‌ها همه نیازمندی‌های نیروهای مسلح‌ را در داخل کشور تولید کند
وظیفه داریم هر چه سریع‌تر روابط دفاعی و نظامی میان ایران و آذربایجان را ارتقا دهیم‌
همکاری جمهوری آذربایجان و ایران برای تولید تجهیزات نظامی مشترک
روابط دفاعی و نظامی ایران و آذربایجان در سطح بسیار خوبی است