سردار اشتری در سخنرانی پیش‌ از خطبه نماز جمعه تهران: افزایش ۴۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق/ شاهد رشد چند درصدی جرائم خرد هستیم

12:08 ۳۸۱ روز و ۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 442 0
سردار اشتری در سخنرانی پیش‌ از خطبه نماز جمعه تهران: افزایش ۴۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق/ شاهد رشد چند درصدی جرائم خرد هستیم

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه شاهد افزایش کشفیات کالای قاچاق از سوی ناجا به میزان ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته هستیم، گفت: با ارائه درخواست به مسئولین به دنبال استقرار و افزایش حضور در مبادی ورودی و بنادر کشور هستیم.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی  خبرگزاری فارس ، سردار حسین اشتری در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه تهران ضمن  گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، گفت: شعار این هفته را پلیس برای امنیت و امنیت برای همه در نظر گرفته‌ایم و حفظ و ارتقاء امنیت و نظم را جزو وظایف ذاتی خود می‌دانیم.
وی افزود: بر اساس تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری ارتقاء و حفظ امنیت و نظم در کشور بر عهده نیروی انتظامی است و در این عرصه همکارانم سعی کردند با تمام وجود  از آبرو، ناموس و جان مردم دفاع کنند.
فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت:‌ نشانه این اقدامات همکاران بنده در این عرصه هم تقدیم شهدای زیادی در عرصه دفاع مقدس و بعد از آن برای استقرار نظم و امنیت از سوی نیروی انتظامی بوده است.
سردار اشتری گفت: نیروی انتظامی برای حفظ امنیت از تمام ظرفیت‌ها و امکانات و نیروهای خود استفاده خواهد کرد. 
وی تصریح کرد: امروز در اقصی‌نقاط کشور و همچنین 8500 هزار کیلومتر مرزهای آبی و خشکی فرزندان این مرز و بوم در نیروی انتظامی استقرار داشته و حراست از مرزها را بر عهده دارند و به حول و قوه الهی و همکاری و مساعدت نیروهای مسلح نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی و سازمان بسیج  مستضعفین توانسته‌ایم حافظ خوبی برای مرزهای میهن اسلامی باشیم ضمن اینکه هر تحرکی را هم در مرزها مشاهده کرده  و با قاطعیت و جدیت برخورد لازم را با برهم‌زنندگان امنیت در کشور خواهیم کرد.
فرمانده نیروی انتظامی افزود: حضور نیروی انتظامی در جاده‌ها،‌شهرها و روستاها و در تمامی فصول نشان دهنده آمادگی و عزم راسخ فرزندان این مرز و بوم است. 
سردار اشتری تأکید کرد: در حوزه‌های مختلف و همچنین برخورد با جرایم در کشور موفقیت‌های خوبی در سال گذشته تا کنون به دست آورده‌ایم و فرزندان ایران اسلامی در نیروی انتظامی توانسته‌اند با یاری خداوند و توانمندی خوبشان با جرایم مختلف برخورد کرده و با ناامنی‌ها مقابله و در این زمینه شاهد افزایش توانمندی آنها هستیم ضمن اینکه حفظ امنیت از بعد اقتصادی، نظامی، اخلاقی و فرهنگی جزو وظایف ماست که باید با اقدامات پیشگیرانه و پیش‌دستانه برای کاهش جرایم و ناامنی در حوزه‌های مختلف آن را به کار گیریم.
وی با اشاره به برگزاری صدها هزار مراسم عزاداری در میهن اسلامی در دهه اول محرم گفت:‌در این ایام نیروی انتظامی در کنار عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) حضور داشته و اجازه هیچگونه ناامنی به آنها ندادند ا ین در حالی است که با توجه به اطلاعات به دست آمده برخی افراد و گروه‌های مختلف به دنبال ایجاد ناامنی در برخی مراسم‌ها بودند، اما هوشیاری مردم و همراهی هیئت‌های مذهبی و همچنین حضور مقتدرانه و هوشمندانه نیروی انتظامی باعث شد هیچ اتفاقی در کشور رخ ندهد.
سردار اشتری افزود: بیش از 1100 جلسه قبل از محرم در سراسر کشور با هدایت سازمان تبلیغات اسلامی برگزار  و برای هماهنگی‌های بیشتر همکارانم در نیروی انتظامی در آن حضور داشتند. ضمن اینکه صدها هزار نفر از همیاران مردمی در نیروی انتظامی هم ما را همراهی کردند.
فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و عزیمت تعداد زیادی از هم‌میهنانمان به کنگره عظیم اربعیت در عراق گفت:‌نیروی انتظامی در حال آماده شدن و حضور جدی در مراسم بزرگ و جهانی اربعین است چرا که هر ساله میلیون‌ها نفر در ایام اربعین به سمت عتبات عالیات عزیمت می‌کنند.
وی گفت: نظم و امنیت در تسهیل تردد این زائرین کار بزرگی است که جز با لطف و عنایت اباعبدالله‌الحسین (ع) و همت مسئولین نمی‌توان این جمعیت عظیم را در مقطعی کوتاه هدایت و با نظم خاصی از خارج و مجدداً به کشور وارد کرد.
سردار اشتری به همه زائرین اربعین توصیه کرد: از هم اکنون مدارک لازم را همراه داشته و به فرزندان خود در نیروی انتظامی ارائه و با آنها همکاری کنند.
وی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با جرائم صورت گرفته در فضای مجازی، افزود: در حوزه مقابله با جرائم رخ داده در فضای مجازی که این روزها متأسفانه افزایش هم پیدا کرده کارهای خوبی را انجام داد‌ه‌ایم این در حالی که شاهد افزایش 40 درصدی در حوزه جرائم فضای مجازی هستیم، اما پلیس سایبری با افزایش ظرفیت مقابله‌ای خود کارهای جدی در این خصوص انجام داده است.
فرمانده نیروی انتظامی به همه کاربران و خانواده‌ها توصیه کرد: دقت لازم را ضمن حفظ رعایت توصیه‌های پلیسی در بخش فضای مجازی انجام دهند تا به دامن گروه‌ها و باندهای فسادانگیز نیفتند.
سردار اشتری گفت: قرارگاه مقابله با سرقت با توان بالایی در نیروی انتظامی کار خود را ادامه می‌دهد و می‌کوشد در مقابله با جرائم خشن و پیشگیری از آن اقدامات خوبی را انجام دهد. البته متأسفانه در جرائم خرد چند درصدی افزایش داشته‌ایم که باید سهم همه دستگاه‌ها را در آن دید و با  اقدامات مشترک این خلاء‌ها را پر کرد.
وی با اشاره به ورود حجم زیادی از کالای قاچاق به کشور گفت:‌در موضوع مبارزه با کالای قاچاق به کشور شاهد افزایش کشفیات در این حوزه از سوی ناجا به میزان 40 درصد نسبت به سال گذشته هستیم. لذا باید همه برای ممانعت از ورود کالای قاچاق در کشور همت کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا استقرار خود را به مبادی ورودی و بنادر در کشور افزایش دهیم البته این تقاضا را از ماه‌های قبل به مسئولان ارائه کرده‌ایم تا کنترل‌های لازم را در این مبادی داشته و اقدامات جدی‌تری در این خصوص انجام دهیم زیرا برخورد و مقابله با ورود کالای قاچاق و نظارت بر کالاهای ورودی به کشور در آنجا بهتر است داخل و هنگام توزیع کالاست.
سردار اشتری تصریح کرد: در بخش مبارزه و مقابله با کالای قاچاق کشور می‌کوشیم گام‌های جدی برداریم و در این زمینه با توجه به شعار سال جاری نیروی انتظامی می‌تواند همکار خوبی برای همه دستگاه‌های مسئول باشد.
وی  گفت:‌در موضوع مقابله و مبارزه با مواد مخدر و برخورد با باندها و شبکه‌های مافیایی در مرزها اقدامات مؤثری انجام شده که البته آن را کافی نمی‌دانیم ضمن اینکه در حوزه جمع‌آوری خرده‌فروشان و معتادان متجاهر اقدامات خوبی شده اما راضی به این مقدار نیستیم، همچنین آمادگی لازم را داریم ظرف یک هفته معتادان متجاهر را در کشور جمع‌آوری کرده و به مسئولان تحویل دهیم هر چند که در سال گذشته جلسات خوبی در این خصوص برگزار شده و امیدواریم نتایج آن را مشاهده کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت:‌در حوزه‌های مختلف نیروی انتظامی سعی و تلاش کرده تا امنیت و آرامش را در کشور ارتقاء دهد تا نتیجه آن احساس رضایت مردم، اعتماد آنها و مسئولین و در رأس همه آنها مقام معظم رهبری به نیروی انتظامی باشد.
وی گفت:‌ مفتخریم که وصایای حضرت امام خمینی (ره) و فرامین مقام معظم رهبری را همواره در سرلوحه کارها و نصب‌العین خود قرار دهیم. 
سردار اشتری گفت:‌ نیروی انتظامی در تثبیت هنجارها و پاسداری از انقلاب اسلامی همواره ایستادگی کرده و می‌کوشد با همت مردم توفیقات خوبی را در این مسیر به دست آورد.
وی گفت: فرزندان این کشور در نیروی انتظامی با عشق و علاقه و انگیزه، آماده هرگونه جانفشانی برای ارتقاء امنیت، آرامش و آسایش انها هستند و امیدواریم که امنیت مثال‌زدنی فعلی کشور که با عنایت الهی و به برکت خون شهدا و هدایت مقام معظم رهبری و انسجام مردم و پایداری نیروهای مسلح و به ویژه نیروی انتظامی به دست آمده هر روز نسبت به قبل ارتقاء پیدا کند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

این تیم‌ملی کشتی از قبل محکوم به #باید_ببازی بود
بعد از ناکامی در مسابقات جهانی پاریس، این بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بوداپست هم کشتی ایران نتوانست چهره‌ای درخشان داشته باشد.
بیرانوند: بازی سختی با السد داریم
دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه دلیل موفقیت این تیم در بازی رفت با السد سازماندهی خوب بوده است، گفت: هرچه داریم برای قهرمانی در آسیا می‌گذاریم.
الصنحاجی: پیروزی در آزادی غیرممکن نیست
رئیس پیشین باشگاه السد در حالی به عنوان مهمان افتخاری کاروان این تیم در سفر به تهران را همراهی کرد که مدعی شد برتری در ورزشگاه آزادی سخت اما غیرممکن نیست.
قاسم‌پور: در قهرمانی السد عضو تیمشان بودم
کارشناس فوتبال کشورمان درباره بازی پرسپولیس و السد صحبت کرد.
درخشان: بازوبند السد در اختیارم بود
سرمربی سابق پرسپولیس سابقه بازی در السد را هم دارد.
پادوانی چرا در تهران ماندگار شده؟
بازیکن برزیلی فصل قبل استقلال هنوز در تهران مراحل درمانش را می‌گذراند.
درخواست پرسپولیسی‌ها از مسئولان ورزشگاه آزادی
این روزها یکی از دغدغه های مدیران باشگاه و هواداران پرسپولیس، احتمال شیطنت برخی تماشاگران در ورزشگاه است.
بازگشت مصلح به جایی که عاشقش بود!
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار با السد در ترکیب اصلی تیمش به میدان خواهد رفت.
مدیرعامل‌های پرسپولیس و استقلال در دادسرا
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تهران در دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافتند.
ویسی: چرا با رحمتی مثل آزمون برخورد نشد؟
سرمربی سابق تیم نفت مسجد سلیمان گفت: چرا برخوردی که کی‌روش با سردار آزمون کرد با مهدی رحمتی نداشت و خوب نیست که بین بازیکنان یک کشور فرق گذاشته شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خاندان حاکم عربستان به خانواده خاشقچی تسلیت گفت
تهران- ایرنا- خاندان حاکم عربستان که خود متهم به صدور دستور قتل خاشقچی روزنامه نگار سعودی هستند، مرگ وی را به خانواده اش تسلیت گفتند.
مرور آثار عباس کیارستمی در جشنواره‌ی فیلم رشد
فیلم‌های آموزشی و تربیتی عباس کیارستمی در چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد نمایش داده خواهد شد.
میدل ایست: محافظ ˮبن سلمانˮ بخشی از جسد ˮخاشقچیˮ را به عربستان انتقال داده است
یک سایت انگلیسی به نقل از منابع ترکیه‌ای نوشته است، محافظ ولی‌عهد عربستان سعودی بخشی از جسد خبرنگار مخالف حکومت را به عربستان سعودی انتقال داده است.
افزایش قیمت طلا در واکنش به عقب‌گرد دلار
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا که دلار افت کرد و نگرانی‌ها نسبت به رشد تنش‌های سیاسی بر اقتصاد جهانی از این فلز ارزشمند پشتیبانی کرد، افزایش یافت.
صادقیان: پنجره بسته هم حریف پرسپولیس نشد
پیام صادقیان این روزها در فوتبال ترکیه حضور دارد و کمتر از او خبری می‌رسد. در فصل جدید زندگی‌اش تصمیم گرفته کارش را در فوتبال ترکیه دنبال کند تا دوباره به متن فوتبال بازگردد.
قاچاقچی کالا در سراوان 632 میلیون ریال جریمه شد
7 عضو شوراهای استان تهران در بازداشت هستند
7 عضو شوراهای استان تهران در بازداشت هستند
اولین جاده آهنگین کشور در سمنان ایجاد شد
اولین جاده آهنگین کشور در سمنان ایجاد شد
شکارچیان متخلف در باشت جریمه شدند
معاون سابق مرتضوی، وکیل متهمان پرونده محیط زیست شد
429 پرونده همسرآزاری در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد
تعزیرات و سازمان حمایت در فرودگاه ها مستقر می شوند
مدیریت شهری برای احیای حقوق عامه تلاش کند