سردار اشتری در سخنرانی پیش‌ از خطبه نماز جمعه تهران: افزایش ۴۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق/ شاهد رشد چند درصدی جرائم خرد هستیم

12:08 ۱۶۷ روز و ۱۰ ساعت پیش خبرگزاری فارس 442 0
سردار اشتری در سخنرانی پیش‌ از خطبه نماز جمعه تهران: افزایش ۴۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق/ شاهد رشد چند درصدی جرائم خرد هستیم

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه شاهد افزایش کشفیات کالای قاچاق از سوی ناجا به میزان ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته هستیم، گفت: با ارائه درخواست به مسئولین به دنبال استقرار و افزایش حضور در مبادی ورودی و بنادر کشور هستیم.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی  خبرگزاری فارس ، سردار حسین اشتری در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه تهران ضمن  گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، گفت: شعار این هفته را پلیس برای امنیت و امنیت برای همه در نظر گرفته‌ایم و حفظ و ارتقاء امنیت و نظم را جزو وظایف ذاتی خود می‌دانیم.
وی افزود: بر اساس تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری ارتقاء و حفظ امنیت و نظم در کشور بر عهده نیروی انتظامی است و در این عرصه همکارانم سعی کردند با تمام وجود  از آبرو، ناموس و جان مردم دفاع کنند.
فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت:‌ نشانه این اقدامات همکاران بنده در این عرصه هم تقدیم شهدای زیادی در عرصه دفاع مقدس و بعد از آن برای استقرار نظم و امنیت از سوی نیروی انتظامی بوده است.
سردار اشتری گفت: نیروی انتظامی برای حفظ امنیت از تمام ظرفیت‌ها و امکانات و نیروهای خود استفاده خواهد کرد. 
وی تصریح کرد: امروز در اقصی‌نقاط کشور و همچنین 8500 هزار کیلومتر مرزهای آبی و خشکی فرزندان این مرز و بوم در نیروی انتظامی استقرار داشته و حراست از مرزها را بر عهده دارند و به حول و قوه الهی و همکاری و مساعدت نیروهای مسلح نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی و سازمان بسیج  مستضعفین توانسته‌ایم حافظ خوبی برای مرزهای میهن اسلامی باشیم ضمن اینکه هر تحرکی را هم در مرزها مشاهده کرده  و با قاطعیت و جدیت برخورد لازم را با برهم‌زنندگان امنیت در کشور خواهیم کرد.
فرمانده نیروی انتظامی افزود: حضور نیروی انتظامی در جاده‌ها،‌شهرها و روستاها و در تمامی فصول نشان دهنده آمادگی و عزم راسخ فرزندان این مرز و بوم است. 
سردار اشتری تأکید کرد: در حوزه‌های مختلف و همچنین برخورد با جرایم در کشور موفقیت‌های خوبی در سال گذشته تا کنون به دست آورده‌ایم و فرزندان ایران اسلامی در نیروی انتظامی توانسته‌اند با یاری خداوند و توانمندی خوبشان با جرایم مختلف برخورد کرده و با ناامنی‌ها مقابله و در این زمینه شاهد افزایش توانمندی آنها هستیم ضمن اینکه حفظ امنیت از بعد اقتصادی، نظامی، اخلاقی و فرهنگی جزو وظایف ماست که باید با اقدامات پیشگیرانه و پیش‌دستانه برای کاهش جرایم و ناامنی در حوزه‌های مختلف آن را به کار گیریم.
وی با اشاره به برگزاری صدها هزار مراسم عزاداری در میهن اسلامی در دهه اول محرم گفت:‌در این ایام نیروی انتظامی در کنار عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) حضور داشته و اجازه هیچگونه ناامنی به آنها ندادند ا ین در حالی است که با توجه به اطلاعات به دست آمده برخی افراد و گروه‌های مختلف به دنبال ایجاد ناامنی در برخی مراسم‌ها بودند، اما هوشیاری مردم و همراهی هیئت‌های مذهبی و همچنین حضور مقتدرانه و هوشمندانه نیروی انتظامی باعث شد هیچ اتفاقی در کشور رخ ندهد.
سردار اشتری افزود: بیش از 1100 جلسه قبل از محرم در سراسر کشور با هدایت سازمان تبلیغات اسلامی برگزار  و برای هماهنگی‌های بیشتر همکارانم در نیروی انتظامی در آن حضور داشتند. ضمن اینکه صدها هزار نفر از همیاران مردمی در نیروی انتظامی هم ما را همراهی کردند.
فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و عزیمت تعداد زیادی از هم‌میهنانمان به کنگره عظیم اربعیت در عراق گفت:‌نیروی انتظامی در حال آماده شدن و حضور جدی در مراسم بزرگ و جهانی اربعین است چرا که هر ساله میلیون‌ها نفر در ایام اربعین به سمت عتبات عالیات عزیمت می‌کنند.
وی گفت: نظم و امنیت در تسهیل تردد این زائرین کار بزرگی است که جز با لطف و عنایت اباعبدالله‌الحسین (ع) و همت مسئولین نمی‌توان این جمعیت عظیم را در مقطعی کوتاه هدایت و با نظم خاصی از خارج و مجدداً به کشور وارد کرد.
سردار اشتری به همه زائرین اربعین توصیه کرد: از هم اکنون مدارک لازم را همراه داشته و به فرزندان خود در نیروی انتظامی ارائه و با آنها همکاری کنند.
وی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با جرائم صورت گرفته در فضای مجازی، افزود: در حوزه مقابله با جرائم رخ داده در فضای مجازی که این روزها متأسفانه افزایش هم پیدا کرده کارهای خوبی را انجام داد‌ه‌ایم این در حالی که شاهد افزایش 40 درصدی در حوزه جرائم فضای مجازی هستیم، اما پلیس سایبری با افزایش ظرفیت مقابله‌ای خود کارهای جدی در این خصوص انجام داده است.
فرمانده نیروی انتظامی به همه کاربران و خانواده‌ها توصیه کرد: دقت لازم را ضمن حفظ رعایت توصیه‌های پلیسی در بخش فضای مجازی انجام دهند تا به دامن گروه‌ها و باندهای فسادانگیز نیفتند.
سردار اشتری گفت: قرارگاه مقابله با سرقت با توان بالایی در نیروی انتظامی کار خود را ادامه می‌دهد و می‌کوشد در مقابله با جرائم خشن و پیشگیری از آن اقدامات خوبی را انجام دهد. البته متأسفانه در جرائم خرد چند درصدی افزایش داشته‌ایم که باید سهم همه دستگاه‌ها را در آن دید و با  اقدامات مشترک این خلاء‌ها را پر کرد.
وی با اشاره به ورود حجم زیادی از کالای قاچاق به کشور گفت:‌در موضوع مبارزه با کالای قاچاق به کشور شاهد افزایش کشفیات در این حوزه از سوی ناجا به میزان 40 درصد نسبت به سال گذشته هستیم. لذا باید همه برای ممانعت از ورود کالای قاچاق در کشور همت کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا استقرار خود را به مبادی ورودی و بنادر در کشور افزایش دهیم البته این تقاضا را از ماه‌های قبل به مسئولان ارائه کرده‌ایم تا کنترل‌های لازم را در این مبادی داشته و اقدامات جدی‌تری در این خصوص انجام دهیم زیرا برخورد و مقابله با ورود کالای قاچاق و نظارت بر کالاهای ورودی به کشور در آنجا بهتر است داخل و هنگام توزیع کالاست.
سردار اشتری تصریح کرد: در بخش مبارزه و مقابله با کالای قاچاق کشور می‌کوشیم گام‌های جدی برداریم و در این زمینه با توجه به شعار سال جاری نیروی انتظامی می‌تواند همکار خوبی برای همه دستگاه‌های مسئول باشد.
وی  گفت:‌در موضوع مقابله و مبارزه با مواد مخدر و برخورد با باندها و شبکه‌های مافیایی در مرزها اقدامات مؤثری انجام شده که البته آن را کافی نمی‌دانیم ضمن اینکه در حوزه جمع‌آوری خرده‌فروشان و معتادان متجاهر اقدامات خوبی شده اما راضی به این مقدار نیستیم، همچنین آمادگی لازم را داریم ظرف یک هفته معتادان متجاهر را در کشور جمع‌آوری کرده و به مسئولان تحویل دهیم هر چند که در سال گذشته جلسات خوبی در این خصوص برگزار شده و امیدواریم نتایج آن را مشاهده کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت:‌در حوزه‌های مختلف نیروی انتظامی سعی و تلاش کرده تا امنیت و آرامش را در کشور ارتقاء دهد تا نتیجه آن احساس رضایت مردم، اعتماد آنها و مسئولین و در رأس همه آنها مقام معظم رهبری به نیروی انتظامی باشد.
وی گفت:‌ مفتخریم که وصایای حضرت امام خمینی (ره) و فرامین مقام معظم رهبری را همواره در سرلوحه کارها و نصب‌العین خود قرار دهیم. 
سردار اشتری گفت:‌ نیروی انتظامی در تثبیت هنجارها و پاسداری از انقلاب اسلامی همواره ایستادگی کرده و می‌کوشد با همت مردم توفیقات خوبی را در این مسیر به دست آورد.
وی گفت: فرزندان این کشور در نیروی انتظامی با عشق و علاقه و انگیزه، آماده هرگونه جانفشانی برای ارتقاء امنیت، آرامش و آسایش انها هستند و امیدواریم که امنیت مثال‌زدنی فعلی کشور که با عنایت الهی و به برکت خون شهدا و هدایت مقام معظم رهبری و انسجام مردم و پایداری نیروهای مسلح و به ویژه نیروی انتظامی به دست آمده هر روز نسبت به قبل ارتقاء پیدا کند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حمایت 8 کشور اروپایی از برگزاری همه‌پرسی درباره توافق برگزیت
لندن - ایرنا - رهبران 8 کشور اروپایی روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف دوباره از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) از طرح حزب لیبرال دمکرات انگلیس مبنی بر برگزاری همه‌پرسی درباره توافق نهایی برگزیت حمایت کردند.
اعتصاب حمل ونقل عمومی رم را فلج کرد
رم - ایرنا - اعتصاب 24 ساعته کارکنان بخش حمل و نقل عمومی، شهر رم پایتخت ایتالیا را فلج کرد.
آتش‌سوزی گسترده در مرکز خرید شهر گلاسکو
لندن - ایرنا - منابع انگلیسی روز پنجشنبه از آتش‌سوزی گسترده در مرکز خرید شهر گلاسکو واقع در شمال انگلیس خبر دادند.
عراق تجاوز ترکیه به خاک خود را محکوم کرد
بغداد - ایرنا - عراق تداوم تجاوز نیروهای ترکیه به خاک مناطق مرزی کشورش را محکوم و اعلام کرد این اقدامات کمکی به پیشرفت روابط دو کشور نخواهد کرد.
کویت واردات پرندگان از 11 کشور را ممنوع کرد
دوحه – ایرنا – دولت کویت اعلام کرد که به طور موقت واردات انواع پرندگان از سه کشور اروپایی و 8 کشور آسیای جنوب شرقی را ممنوع کرده است .
نخست وزیر هند با دعوت پاپ به دهلی نو مخالفت کرد
دهلی نو-ایرنا- نارندرا مودی نخست وزیر هند همچنان پس از گذشت یکسال از دعوت پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان به این کشور خودداری می کند.
مذاکره هند و پاکستان در هنگامه نزاع سیاسی
اسلام آباد-ایرنا-هند و پاکستان قصد دارنددر میان تنش دیپلماتیک که برای دیپلمات های دو طرف در اسلام آباد و دهلی نو ایجاد شده در باره مدیریت منابع آبی مذاکره کنند.
خانواده های قربانیان داعش از دولت هند انتقاد کردند
دهلی نو-ایرنا- خانواده های گروگان های هندی که در موصل عراق به هنگام اسارت در دست گروه تروریستی داعش، جانشان را از دست دادند از عملکرد دولت هند انتقاد و تاکید کردند وزارت خارجه این کشور باید از همان اول اخبار صحیح را منتشر می کرد و به آنها امیدواری بیهوده نمی داد.
مردم و کارگزاران نظام همه تلاش کنند تا شعار سال تحقق یابد
کوالالامپور- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی گفت: کارگزاران نظام و آحاد مردم همگی در سال جدید تلاش کنند تا شعارسال 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی تحقق یابد.
ره آورد سفر روحانی به هند
دهلی نو - ایرنا - ایران و هند در سالی که همین دو روز پیش به پایان رسید تلاش های مستمر و نزدیکی برای ارتقاء روابط دوجانبه با تمرکز بر حوزه های اقتصادی انجام دادند که نقطه اوج آنها دیدار سه روزه حسن روحانی رییس جمهوری ایران از این کشور بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داریوش شایگان درگذشت
داریوش شایگان نویسنده و متفکر معاصر ایرانی درگذشت.
سفیر ایران در هلند: پیام نوروز ارتقای صلح و همبستگی است
وین - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند در مراسم روز بین المللی نوروز گفت: پیام نوروز ارتقاء صلح و همبستگی بین نسل های مختلف در سطوح ملی و بین المللی است.
تسلیت علیرضا تابش برای درگذشت داریوش شایگان
علیرضا تابش در پیامی درگذشت داریوش شایگان را تسلیت گفت و اظهار کرد: سینمای ایران و فیلمسازان اندیشمند غم از دست دادن شایگان را لمس می‌کنند.
گفت‌وگوی عیدانه مرجانه گلچین در شبکه نسیم
ویژه‌برنامه «وقتشه» به تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری و مقداد مومن‌نژاد از ۲۶ اسفند روی آنتن شبکه نسیم رفته است. امشب نیز کامران تفتی میزبان مرجانه گلچین است و گفت‌وگویی عیدانه با او انجام می‌دهد.
دلیل نامگذاری لیلة الرغائب چیست؟
نخستین شب جمعه ماه رجب، لیلة الرغائب به معنای شب بخشش‌های فراوان یا شبی که مورد رغبت است، نام دارد.
هشدار پلیس: برای اخذ ویزا به واسطه ها اعتماد نکنید
آمادگی قضات کشیک برای رسیدگی به پرونده های قضایی در گیلان
پزشکی قانونی در سال پر حادثه
قانون مجازات های جایگزین حبس اقدامی مناسب و مطلوب است
سبد کالا به 60 خانواده از زندانیان خاش اهدا شد
87 پرونده تخلف صنفی در قزوین توسط تعزیرات مختومه شد
ترافیک در محورهای خروجی استان البرز سنگین است
بیش از 97 هکتار از اراضی دولتی رفسنجان رفع تصرف شد
قاتلی پای چوبه دار دردشتی بوشهر بخشیده شد
دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت مراکز مشاوره خانواده ابلاغ شد