سردار اشتری در سخنرانی پیش‌ از خطبه نماز جمعه تهران: افزایش ۴۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق/ شاهد رشد چند درصدی جرائم خرد هستیم

12:08 ۲۸۳ روز و ۲۱ ساعت پیش خبرگزاری فارس 442 0
سردار اشتری در سخنرانی پیش‌ از خطبه نماز جمعه تهران: افزایش ۴۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق/ شاهد رشد چند درصدی جرائم خرد هستیم

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه شاهد افزایش کشفیات کالای قاچاق از سوی ناجا به میزان ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته هستیم، گفت: با ارائه درخواست به مسئولین به دنبال استقرار و افزایش حضور در مبادی ورودی و بنادر کشور هستیم.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار انتظامی  خبرگزاری فارس ، سردار حسین اشتری در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه تهران ضمن  گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، گفت: شعار این هفته را پلیس برای امنیت و امنیت برای همه در نظر گرفته‌ایم و حفظ و ارتقاء امنیت و نظم را جزو وظایف ذاتی خود می‌دانیم.
وی افزود: بر اساس تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری ارتقاء و حفظ امنیت و نظم در کشور بر عهده نیروی انتظامی است و در این عرصه همکارانم سعی کردند با تمام وجود  از آبرو، ناموس و جان مردم دفاع کنند.
فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت:‌ نشانه این اقدامات همکاران بنده در این عرصه هم تقدیم شهدای زیادی در عرصه دفاع مقدس و بعد از آن برای استقرار نظم و امنیت از سوی نیروی انتظامی بوده است.
سردار اشتری گفت: نیروی انتظامی برای حفظ امنیت از تمام ظرفیت‌ها و امکانات و نیروهای خود استفاده خواهد کرد. 
وی تصریح کرد: امروز در اقصی‌نقاط کشور و همچنین 8500 هزار کیلومتر مرزهای آبی و خشکی فرزندان این مرز و بوم در نیروی انتظامی استقرار داشته و حراست از مرزها را بر عهده دارند و به حول و قوه الهی و همکاری و مساعدت نیروهای مسلح نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی و سازمان بسیج  مستضعفین توانسته‌ایم حافظ خوبی برای مرزهای میهن اسلامی باشیم ضمن اینکه هر تحرکی را هم در مرزها مشاهده کرده  و با قاطعیت و جدیت برخورد لازم را با برهم‌زنندگان امنیت در کشور خواهیم کرد.
فرمانده نیروی انتظامی افزود: حضور نیروی انتظامی در جاده‌ها،‌شهرها و روستاها و در تمامی فصول نشان دهنده آمادگی و عزم راسخ فرزندان این مرز و بوم است. 
سردار اشتری تأکید کرد: در حوزه‌های مختلف و همچنین برخورد با جرایم در کشور موفقیت‌های خوبی در سال گذشته تا کنون به دست آورده‌ایم و فرزندان ایران اسلامی در نیروی انتظامی توانسته‌اند با یاری خداوند و توانمندی خوبشان با جرایم مختلف برخورد کرده و با ناامنی‌ها مقابله و در این زمینه شاهد افزایش توانمندی آنها هستیم ضمن اینکه حفظ امنیت از بعد اقتصادی، نظامی، اخلاقی و فرهنگی جزو وظایف ماست که باید با اقدامات پیشگیرانه و پیش‌دستانه برای کاهش جرایم و ناامنی در حوزه‌های مختلف آن را به کار گیریم.
وی با اشاره به برگزاری صدها هزار مراسم عزاداری در میهن اسلامی در دهه اول محرم گفت:‌در این ایام نیروی انتظامی در کنار عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) حضور داشته و اجازه هیچگونه ناامنی به آنها ندادند ا ین در حالی است که با توجه به اطلاعات به دست آمده برخی افراد و گروه‌های مختلف به دنبال ایجاد ناامنی در برخی مراسم‌ها بودند، اما هوشیاری مردم و همراهی هیئت‌های مذهبی و همچنین حضور مقتدرانه و هوشمندانه نیروی انتظامی باعث شد هیچ اتفاقی در کشور رخ ندهد.
سردار اشتری افزود: بیش از 1100 جلسه قبل از محرم در سراسر کشور با هدایت سازمان تبلیغات اسلامی برگزار  و برای هماهنگی‌های بیشتر همکارانم در نیروی انتظامی در آن حضور داشتند. ضمن اینکه صدها هزار نفر از همیاران مردمی در نیروی انتظامی هم ما را همراهی کردند.
فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و عزیمت تعداد زیادی از هم‌میهنانمان به کنگره عظیم اربعیت در عراق گفت:‌نیروی انتظامی در حال آماده شدن و حضور جدی در مراسم بزرگ و جهانی اربعین است چرا که هر ساله میلیون‌ها نفر در ایام اربعین به سمت عتبات عالیات عزیمت می‌کنند.
وی گفت: نظم و امنیت در تسهیل تردد این زائرین کار بزرگی است که جز با لطف و عنایت اباعبدالله‌الحسین (ع) و همت مسئولین نمی‌توان این جمعیت عظیم را در مقطعی کوتاه هدایت و با نظم خاصی از خارج و مجدداً به کشور وارد کرد.
سردار اشتری به همه زائرین اربعین توصیه کرد: از هم اکنون مدارک لازم را همراه داشته و به فرزندان خود در نیروی انتظامی ارائه و با آنها همکاری کنند.
وی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با جرائم صورت گرفته در فضای مجازی، افزود: در حوزه مقابله با جرائم رخ داده در فضای مجازی که این روزها متأسفانه افزایش هم پیدا کرده کارهای خوبی را انجام داد‌ه‌ایم این در حالی که شاهد افزایش 40 درصدی در حوزه جرائم فضای مجازی هستیم، اما پلیس سایبری با افزایش ظرفیت مقابله‌ای خود کارهای جدی در این خصوص انجام داده است.
فرمانده نیروی انتظامی به همه کاربران و خانواده‌ها توصیه کرد: دقت لازم را ضمن حفظ رعایت توصیه‌های پلیسی در بخش فضای مجازی انجام دهند تا به دامن گروه‌ها و باندهای فسادانگیز نیفتند.
سردار اشتری گفت: قرارگاه مقابله با سرقت با توان بالایی در نیروی انتظامی کار خود را ادامه می‌دهد و می‌کوشد در مقابله با جرائم خشن و پیشگیری از آن اقدامات خوبی را انجام دهد. البته متأسفانه در جرائم خرد چند درصدی افزایش داشته‌ایم که باید سهم همه دستگاه‌ها را در آن دید و با  اقدامات مشترک این خلاء‌ها را پر کرد.
وی با اشاره به ورود حجم زیادی از کالای قاچاق به کشور گفت:‌در موضوع مبارزه با کالای قاچاق به کشور شاهد افزایش کشفیات در این حوزه از سوی ناجا به میزان 40 درصد نسبت به سال گذشته هستیم. لذا باید همه برای ممانعت از ورود کالای قاچاق در کشور همت کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا استقرار خود را به مبادی ورودی و بنادر در کشور افزایش دهیم البته این تقاضا را از ماه‌های قبل به مسئولان ارائه کرده‌ایم تا کنترل‌های لازم را در این مبادی داشته و اقدامات جدی‌تری در این خصوص انجام دهیم زیرا برخورد و مقابله با ورود کالای قاچاق و نظارت بر کالاهای ورودی به کشور در آنجا بهتر است داخل و هنگام توزیع کالاست.
سردار اشتری تصریح کرد: در بخش مبارزه و مقابله با کالای قاچاق کشور می‌کوشیم گام‌های جدی برداریم و در این زمینه با توجه به شعار سال جاری نیروی انتظامی می‌تواند همکار خوبی برای همه دستگاه‌های مسئول باشد.
وی  گفت:‌در موضوع مقابله و مبارزه با مواد مخدر و برخورد با باندها و شبکه‌های مافیایی در مرزها اقدامات مؤثری انجام شده که البته آن را کافی نمی‌دانیم ضمن اینکه در حوزه جمع‌آوری خرده‌فروشان و معتادان متجاهر اقدامات خوبی شده اما راضی به این مقدار نیستیم، همچنین آمادگی لازم را داریم ظرف یک هفته معتادان متجاهر را در کشور جمع‌آوری کرده و به مسئولان تحویل دهیم هر چند که در سال گذشته جلسات خوبی در این خصوص برگزار شده و امیدواریم نتایج آن را مشاهده کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت:‌در حوزه‌های مختلف نیروی انتظامی سعی و تلاش کرده تا امنیت و آرامش را در کشور ارتقاء دهد تا نتیجه آن احساس رضایت مردم، اعتماد آنها و مسئولین و در رأس همه آنها مقام معظم رهبری به نیروی انتظامی باشد.
وی گفت:‌ مفتخریم که وصایای حضرت امام خمینی (ره) و فرامین مقام معظم رهبری را همواره در سرلوحه کارها و نصب‌العین خود قرار دهیم. 
سردار اشتری گفت:‌ نیروی انتظامی در تثبیت هنجارها و پاسداری از انقلاب اسلامی همواره ایستادگی کرده و می‌کوشد با همت مردم توفیقات خوبی را در این مسیر به دست آورد.
وی گفت: فرزندان این کشور در نیروی انتظامی با عشق و علاقه و انگیزه، آماده هرگونه جانفشانی برای ارتقاء امنیت، آرامش و آسایش انها هستند و امیدواریم که امنیت مثال‌زدنی فعلی کشور که با عنایت الهی و به برکت خون شهدا و هدایت مقام معظم رهبری و انسجام مردم و پایداری نیروهای مسلح و به ویژه نیروی انتظامی به دست آمده هر روز نسبت به قبل ارتقاء پیدا کند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

خانواده
خانواده

آخرین اخبار

ورود تیم داوری به ایران با استقبال مسئولان ورزش
تیم داوری ایران با استقبال مسئولان ورزش وارد ایران شد.
روزه ای که ثواب 900 سال زیارت را برایتان دارد
در یکشنبه‌های ماه ذی‌القعده خواندن یک نماز چهار رکعتی که مختص این روز است و ثواب بالایی دارد. از پیامبر اکرم(ص) روایت شده هر شخصی در روز یکشنبه این ماه توبه کند و دعای خاصی که در این روز بر اساس مفاتیح‌الجنان بیان شده است را بخواند خداوند به او برکت می‌دهد.
جشنی برای ورزش های آبی در چالوس برگزار می‌شود
مدیرعامل جامعه ورزش چالوس گفت:چالوس میزبان جشنواره ورزش های آبی و ساحلی است.
3 عملی که برترین اعمال در آن دنیا خواهند بود
روایتی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) را در اینجا بخوانید.
7 پیست اتومبیلرانی در کشور احداث می‌شود
‌رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: با توافق ادارات کل ورزش و جوانان و فدراسیون اتومبیلرانی با تخصیص زمین در هفت استان کشور پیست موتورسواری و اتومبیلرانی راه‌اندازی می‌شود.
سپیده توکلی: توقع داریم پاداش‌ها به صورت سکه پرداخت شود
بانوی ملی‌پوش دوومیدانی گفت که امیدوار است پاداش باقی مانده از سال‌های ۹۵ و ۹۶ طبق آیین نامه به صورت سکه پرداخت شود نه واحد پولی.
ˮپدرˮ ؛ سریالی ساختار شکنانه با موضوع خانواده-عکس
سریال پدر اثری خانوادگی و ساختار شکنانه است و در آن علاوه بر موضوع عشق ویژگی‌های اخلاقی چون فداکاری، مردانگی، جوانمردی و گذشت تاکید شده که گروه نیز به دنبال تحقق نتیجه‌ای خوب از ساخت آن بوده است.
واکنش جالب مورینیو به جدایی رونالدو
سرمربی منچستریونایتد به حضور کریستیانو رونالدو در یوونتوس واکنش نشان داد.
زمان اکران فیلم جدید ˮرامبد جوانˮ مشخص شد
محمد شایسته تهیه کننده فیلم سینمایی «طلا» از پایان فیلمبرداری نیمی از این فیلم به کارگردانی پرویز شهبازی خبر داد.
حرکت انسان دوستانه ام‌باپه
پدیده جام جهانی 2018 روسیه بعد از قهرمانی با فرانسوی‌ها دست به اقدامی انسان دوستانه و جالب زد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سقوط جوان ۲۰ ساله در حوالی پل طبیعت
دقایقی پیش یک جوان ۲۰ ساله از پل عابرپیاده حوالی پل طبیعت سقوط کرد که سقوط وی در اتوبان مدرس باعث ترافیک در این بزرگراه شده است.
بازیگران زن ایرانی پشت نیسان! -عکس
سیما مطلبی بازیگر زن سینما و تلویزیون عکس زیر را در اینستاگرامش منتشر کرد.
رسانه ها از اختلافات برادران شریف پرده برداشتند
رسانه پاکستانی مدعی شد نواز شریف متوجه فریبی که از شهباز شریف خورد شده و مسیر خود را از او جدا کرده است.
تأیید درخواست ۱-۱ میلیون دلاری تیام از استقلال!
شایعات پرداخت یک تا یک میلیون و یکصد هزار دلاری به تیام برای تمدید قرارداد آن هم با شرط و شروط خاص همگی با انتشار فایل صوتی تأیید شد.
تاکید اتحادیه اروپا و چین بر اجرای کامل برجام
اتحادیه اروپا و چین در بیانیه پایانی نشست امروز خود بر لزوم اجرای کامل و موثر برجام تاکید کردند.
نخستین کاروان زائران حج صبح فردا راهی مدینه می شود
نظریه پلیس در خصوص تصادف رانندگی شهر سنندج قطعی نیست
منعی برای دخالت شورای نگهبان در انتخابات شوراها نیست
برخی مسئولان وزارت صنعت در پرونده واردات خودرو بازجویی شدند
بیش از 8 تن برنج و عدس قاچاق در پاکدشت کشف شد
نگاه ویژه جشنواره بیست و پنجم تئاتر کودک و نوجوان به حقوق اجتماعی
سازمان اوقاف آمار امامزادگان کشور را تصحیح می کند
متهم پرونده ثامن الحجج بازداشت شد
رد پای قاچاق چوب مازندران در پایتخت
رد پای قاچاق چوب مازندران در پایتخت