فارس از تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقب‌گرد ۱۶۰ واحدی شاخص کل بورس/ مقاومت حقوقی‌ها در کانال ۸۵ هزار واحدی با اهرم کد به کد

13:16 ۴۰۷ روز و ۲۱ ساعت پیش خبرگزاری فارس 857 0
فارس از تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقب‌گرد ۱۶۰ واحدی شاخص کل بورس/ مقاومت حقوقی‌ها در کانال ۸۵ هزار واحدی با اهرم کد به کد

بورس تهران امروز در گروه خودرویی‌ها در حالی نظاره‌گر معاملات کد به کد و دوطرفه بازیگران این گروه بود که سایه اخبار سیاسی حول محور برجام باعث شد تا غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی حاکم شود.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 11 مهر ماه 96 با کاهش 159 واحدی روی رقم 85 هزار و 355 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 131 واحدی عدد 17 هزار و 762 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 290 واحدی به رقم  92 هزار و 587  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 113 واحدی به رقم  59 هزار و 93  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 342 واحدی عدد 189 هزار و 862  واحد را به نمایش گذاشت.
ارزش روز بورس اوراق بهادار تهران امروز به 340 هزار میلیارد تومان رسید.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 5 واحدی به رقم 942 واحد رضایت داد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد ارتباطات سیار ایران با 52 واحد ، فولاد خوزستان با 28 واحد و مخابرات ایران با 27 واحد افزایش  بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با 30 واحد، ملی صنایع مس ایران با 21 واحد و پالایش نفت تهران با 18 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 145 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 553 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 68 هزار و 668 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان کردستان، فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد خوزستان، مهندسی نصیر ماشین، شیرین دارو، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، مهندسی فیروزا، پشمبافی طوس، ورزیران، مالیبل سایپا، صنعتی و شیمیایی رنگین، پشمبافی افشار یزد، سیمان لارستان و جوش و اکسیژن ایران از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های مهندسی نصیر ماشین، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، اوراق رهنی بانک مسکن، اوراق مشارکت شهرداری قم، گواهی سپرده عام بانک رفاه کارگران، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان متوقف شدند. 
به گزارش فارس، امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، اندکی بیش از 74 میلیون سهم سرمایه‌گذاری خوارزمی به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان میان سهامداران این سهم با معاملات انتقالی همراه شد. 
در معدنی و صنعتی گلگهر نیز 28 میلیون سهم به ارزش 7.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد. 
همچنین 10 میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همین وضعیت در بیمه سامان نیز تکرار شد به طوری که 8 میلیون سهم این ناشر به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان کد به کد شد. 
در عین حال 2 میلیون سهم آسان‌پرداخت پرشین به ارزش 2.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد. 
و درنهایت، واحدهای صندوق قابل معامله سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین پارسیان با جابجایی بیش از 11 میلیون واحد سرمایه‌گذاری به ارزش کمتر از 20 میلیارد تومان در بازار معاملات بلوکی از سوی سهامدار عمده این سهم مواجه بود. 
براساس این گزارش، امروز بورس تهران زیر سایه سنگین اخبار سیاسی پیرامون برجام و نگرانی از اقدام‌های غیرقابل پیش‌بینی رئیس‌جمهور امریکا در کنار کشیدن از توافقنامه هسته‌ای، در حالی همچنان شاهد عقبگرد نماگرهای منتخب خود هم‌زمان با غلبه عرضه بر تقاضای سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی بود که با وجود حجم کم‌فروغ معاملات سهام در روز جاری، اما حامیان سنتی بازار از طریق نمادهای شاخص‌ساز در گروه مخابرات، فولاد و تجهیزاتی‌ها اهرمی برای مقاومت شاخص بورس در کانال 85 هزار واحدی شده‌اند.
در نماد آلومینیوم ایران اما در حالی صف فروش 20 میلیونی این سهم در پایین‌ترین دامنه نوسان قیمتی پایدار ماند که معاملات دوطرفه در این سهم امروز به حجم معاملات قابل اتکایی منجر نشد. 
در نماد آلومینیوم ایران به عنوان یکی از برندهای صنعتی شهر اراک و در جوار برندهایی همچون آذراب، هپکو و ماشین‌سازی اراک آنچه که بیش از هر چیز قابل تأمل است، رشد عجیب این سهم پس از بازگشت از توقف دو ساله به بورس تهران و جهش از حدود 85 تومان به ازای هر سهم به حدود 192 تومان است، در حالی که با توجه به بدهی و ارزش ذاتی این سهم، رشد چنین قیمت‌هایی به دور از منطق بازار سرمایه است، این در حالی است که ممانعت از معامله بلوکی در این سهم، اصلی‌ترین دلیل رشد قیمت کاذب بر روی تابلوی معاملات بورس معرفی می‌شود. 
امروز در گروه پتروشیمی صنایع ایرانیان نیز سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد همچنان میزبان معاملات درون گروهی و کد به کد بود. 
در ملی صنایع مس ایران با وجود انباشت عرضه سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی اما حقوقی این سهم از آن حمایت کرد. 
در گروه خودرویی‌ها اما زمزمه‌های تغییرات مدیریتی در حالی قوت گرفته که معاملات کد به کد و دوطرفه میان معامله‌گران اغلب حقیقی در گروه سایپا و ایران خودرو قابل تأمل است. 
همچنین در گروه بانک‌ها در حالی همچنان توقف نماد معاملاتی بانک صادرات در حال تبدیل شدن به یک خاطره قدیمی است که این گروه به زودی شاهد تغییر و تحولات مدیریتی به ویژه میان بانک‌های دولتی خواهد بود. 
در میان تک‌سهم‌های بازار نیز هنکل پاک‌وش در حالی به ارزش بازار سهام 798 میلیارد تومانی در بازار پایه ب فرابورس دست یافته که هم‌اکنون بیش از 98 درصد این سهم دراختیار شرکت هنکل KGI آلمان قرار دارد. 
امرور در گروه سرب و روی نیز تحت‌تأثیر قیمت‌های جهانی با رنج شدن قیمت‌ها در دامنه نوسان مثبت قیمتی از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی روبه‌رو شدند، هر چند که روند معاملات در این گروه متأثر معاملات دوطرفه و کد به کد بود. 
به گزارش فارس امروز بازار سهام بازاری کم‌حجم و بی‌رمق بود که زیر سایه معاملات کد به کد حقوقی‌ها تلاش می‌کرد، تا اهرمی برای مقاومت شاخص در کانال 85 هزار واحدی بیابد. 
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

واژگونی اتوبوس بانوان کاراته کار فارس 16 مصدوم داشت
شیراز- ایرنا- مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس گفت: در حادثه واژگونی اتوبوس حامل بانوان کاراته کار این استان 16 نفر از آنها مصدوم شدند.
تلخی های مرض شیرین
سنندج - ایرنا - شیرینی هایی که روی میز چیده شده به او چشمک می زنند، دلش می خواهد مثل همه با چای اش قند بخورد، عاشق هندوانه و میوه های شیرین است اما سوزش سرنگ هایی که هر روز به خود تزریق می کند را که بخاطر می آورد بر روی خواسته ها و علایقش سرپوش می گذارد.
بارش ها سبب ریزش سنگ در جاده کرج - چالوس  شد
کرج- ایرنا- رئیس پلیس راه البرز اعلام کرد که بارش برف و باران سبب ریزش سنگ درجاده کرج - چالوس شد لیکن خسارتی در پی نداشت.
3میلیارد و351 میلیون دلار محصولات کشاوزی صادر شد
بوشهر- ایرنا- معاون دفتر کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در هفت ماه امسال سه میلیون 673 هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش سه میلیارد و351 میلیون دلار به خارج از کشور صادر شد.
روز «قم» به تقویم اضافه شد
شورای فرهنگ عمومی استان قم سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم را، "روز قم" نامگذاری کرد.
صادرات کالا از هرمزگان روی ریل تدبیر
بندرعباس – ایرنا – با وجود همه بد عهدی آمریکا و مشکلاتی که این کشور برای ایران بوجود آورده، با تدبیر دولت صادرات کالا به کشورها از جمله کشورهای همسایه با شدت و آهنگ خوبی به پیش می رود و از رونق خوبی برخوردار است.
کشورهای منطقه دیگر گوش به فرمان امریکا نیستند
باکو – ایرنا – رهبر حزب دموکرات جمهوری آذربایجان گفت: امریکا در تحریم اقتصادی علیه ملت ایران تنهاست و کشورهای منطقه دیگر گوش به فرمان امریکا نیستند.
۲۴ درصد از مردم نشانه‌های اختلات روانی دارند
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: 24 درصد از مردم نشانه‌های اختلات روانی دارند.
ایران در بازسازی استان صلاح الدین عراق مشارکت کند
بغداد - ایرنا - شخصیت های برجسته شیعه و اهل سنت استان صلاح الدین عراق (شمال) خواستار مشارکت ایران در بازسازی این استان داعش زده شدند.
تقلید از خارجی‌ها؛ «هولی» در تور‌های گردشگری
«جشن رنگ» میراث کشور هند است. با این حال چند وقتی است به جمع جشن‌های بیگانه در ایران اضافه شده و پای ثابت تورهای آخر زمستان شده است. جشنی که محققان هندی آن را تهدیدی برای طبیعت و مهم‌تر از آن جان انسان دانسته‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عکس ساده اما لوکس «سحر قریشی»
سحر قریشی با انتشار این عکس نوشت:زندگی زیباست ساده لباس بپوش، ساده راه برو ولی در برخورد با دیگران ساده نباش زیرا سادگیت را نشانه میگیرند برای در هم شکستن ِ غرورت.
احتساب رایگان مدت سربازی به سوابق بیمه افراد متقاضی
بر اساس استفساریه ماده 95 قانون تأمین اجتماعی مصوب مجلس، افرادی که متقاضی احتساب مدت سربازی به سوابق بیمه خود هستند می توانند بصورت رایگان از این مزایا بهره مند شوند. ‌‌‌‌‌
سنای آمریکا برای قطع فروش تسلیحات به بحرین رای گیری می کند
تهران - ایرنا - سناتور آمریکایی که قطعنامه ای برای قطع فروش تسلیحات به بحرین در سنای آمریکا ارائه کرده است، گفت: امروز (پنجشنبه) برای این قطعنامه رای گیری می شود.
قربون صدقه های خانم بازیگر برای یک گربه -عکس
متین ستوده با انتشار این عکس نوشت: قربون نگاهت با جذبه من.
نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ˮظریفˮ
برخی از نمایندگان مجلس در واکنش به اظهارات ظریف درباره پولشویی خواستار حضور وی در کمیسیون امنیت ملی مجلس و توضیح درباره اظهاراتش شدند.
ارزش معاملات بورس مازندران به بیش 483 میلیارد ریال رسید
سخت گیری بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی قابل قبول نیست
پرداخت 31هزار میلیارد ریال به قربانیان حوادث رانندگی در 4سال
نخستین نشست شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد
تنوع تامین منابع مالی برای سرمایه گذاری در کردستان ضروری است
وزارت کار در اختیارات استانی طرح های اشتغالزایی دخالت نکند
بورس یک هزار و 217 واحد عقب کشید
رئیس صندوق بین المللی پول:کشورها ارز دیجیتالی ایجاد کنند
بیمه اجتماعی خراسان شمالی فعالان صنایع دستی را پایش می کند
ایلام رتبه نخست جذب اعتبارات اشتغال فراگیر را کسب کرد