فارس از تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقب‌گرد ۱۶۰ واحدی شاخص کل بورس/ مقاومت حقوقی‌ها در کانال ۸۵ هزار واحدی با اهرم کد به کد

13:16 ۳۱۵ روز و ۱۰ ساعت پیش خبرگزاری فارس 857 0
فارس از تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقب‌گرد ۱۶۰ واحدی شاخص کل بورس/ مقاومت حقوقی‌ها در کانال ۸۵ هزار واحدی با اهرم کد به کد

بورس تهران امروز در گروه خودرویی‌ها در حالی نظاره‌گر معاملات کد به کد و دوطرفه بازیگران این گروه بود که سایه اخبار سیاسی حول محور برجام باعث شد تا غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی حاکم شود.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 11 مهر ماه 96 با کاهش 159 واحدی روی رقم 85 هزار و 355 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 131 واحدی عدد 17 هزار و 762 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 290 واحدی به رقم  92 هزار و 587  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 113 واحدی به رقم  59 هزار و 93  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 342 واحدی عدد 189 هزار و 862  واحد را به نمایش گذاشت.
ارزش روز بورس اوراق بهادار تهران امروز به 340 هزار میلیارد تومان رسید.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 5 واحدی به رقم 942 واحد رضایت داد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد ارتباطات سیار ایران با 52 واحد ، فولاد خوزستان با 28 واحد و مخابرات ایران با 27 واحد افزایش  بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با 30 واحد، ملی صنایع مس ایران با 21 واحد و پالایش نفت تهران با 18 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 145 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 553 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 68 هزار و 668 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان کردستان، فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد خوزستان، مهندسی نصیر ماشین، شیرین دارو، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، مهندسی فیروزا، پشمبافی طوس، ورزیران، مالیبل سایپا، صنعتی و شیمیایی رنگین، پشمبافی افشار یزد، سیمان لارستان و جوش و اکسیژن ایران از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های مهندسی نصیر ماشین، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، اوراق رهنی بانک مسکن، اوراق مشارکت شهرداری قم، گواهی سپرده عام بانک رفاه کارگران، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان متوقف شدند. 
به گزارش فارس، امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، اندکی بیش از 74 میلیون سهم سرمایه‌گذاری خوارزمی به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان میان سهامداران این سهم با معاملات انتقالی همراه شد. 
در معدنی و صنعتی گلگهر نیز 28 میلیون سهم به ارزش 7.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد. 
همچنین 10 میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همین وضعیت در بیمه سامان نیز تکرار شد به طوری که 8 میلیون سهم این ناشر به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان کد به کد شد. 
در عین حال 2 میلیون سهم آسان‌پرداخت پرشین به ارزش 2.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد. 
و درنهایت، واحدهای صندوق قابل معامله سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین پارسیان با جابجایی بیش از 11 میلیون واحد سرمایه‌گذاری به ارزش کمتر از 20 میلیارد تومان در بازار معاملات بلوکی از سوی سهامدار عمده این سهم مواجه بود. 
براساس این گزارش، امروز بورس تهران زیر سایه سنگین اخبار سیاسی پیرامون برجام و نگرانی از اقدام‌های غیرقابل پیش‌بینی رئیس‌جمهور امریکا در کنار کشیدن از توافقنامه هسته‌ای، در حالی همچنان شاهد عقبگرد نماگرهای منتخب خود هم‌زمان با غلبه عرضه بر تقاضای سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی بود که با وجود حجم کم‌فروغ معاملات سهام در روز جاری، اما حامیان سنتی بازار از طریق نمادهای شاخص‌ساز در گروه مخابرات، فولاد و تجهیزاتی‌ها اهرمی برای مقاومت شاخص بورس در کانال 85 هزار واحدی شده‌اند.
در نماد آلومینیوم ایران اما در حالی صف فروش 20 میلیونی این سهم در پایین‌ترین دامنه نوسان قیمتی پایدار ماند که معاملات دوطرفه در این سهم امروز به حجم معاملات قابل اتکایی منجر نشد. 
در نماد آلومینیوم ایران به عنوان یکی از برندهای صنعتی شهر اراک و در جوار برندهایی همچون آذراب، هپکو و ماشین‌سازی اراک آنچه که بیش از هر چیز قابل تأمل است، رشد عجیب این سهم پس از بازگشت از توقف دو ساله به بورس تهران و جهش از حدود 85 تومان به ازای هر سهم به حدود 192 تومان است، در حالی که با توجه به بدهی و ارزش ذاتی این سهم، رشد چنین قیمت‌هایی به دور از منطق بازار سرمایه است، این در حالی است که ممانعت از معامله بلوکی در این سهم، اصلی‌ترین دلیل رشد قیمت کاذب بر روی تابلوی معاملات بورس معرفی می‌شود. 
امروز در گروه پتروشیمی صنایع ایرانیان نیز سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد همچنان میزبان معاملات درون گروهی و کد به کد بود. 
در ملی صنایع مس ایران با وجود انباشت عرضه سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی اما حقوقی این سهم از آن حمایت کرد. 
در گروه خودرویی‌ها اما زمزمه‌های تغییرات مدیریتی در حالی قوت گرفته که معاملات کد به کد و دوطرفه میان معامله‌گران اغلب حقیقی در گروه سایپا و ایران خودرو قابل تأمل است. 
همچنین در گروه بانک‌ها در حالی همچنان توقف نماد معاملاتی بانک صادرات در حال تبدیل شدن به یک خاطره قدیمی است که این گروه به زودی شاهد تغییر و تحولات مدیریتی به ویژه میان بانک‌های دولتی خواهد بود. 
در میان تک‌سهم‌های بازار نیز هنکل پاک‌وش در حالی به ارزش بازار سهام 798 میلیارد تومانی در بازار پایه ب فرابورس دست یافته که هم‌اکنون بیش از 98 درصد این سهم دراختیار شرکت هنکل KGI آلمان قرار دارد. 
امرور در گروه سرب و روی نیز تحت‌تأثیر قیمت‌های جهانی با رنج شدن قیمت‌ها در دامنه نوسان مثبت قیمتی از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی روبه‌رو شدند، هر چند که روند معاملات در این گروه متأثر معاملات دوطرفه و کد به کد بود. 
به گزارش فارس امروز بازار سهام بازاری کم‌حجم و بی‌رمق بود که زیر سایه معاملات کد به کد حقوقی‌ها تلاش می‌کرد، تا اهرمی برای مقاومت شاخص در کانال 85 هزار واحدی بیابد. 
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

تولید و تجارت
تولید و تجارت

آخرین اخبار

۱۵ کشوری که ۱۰۰ سال پیش بودند، ولی دیگر وجود ندارند
از وقایعی مانند فروپاشی امپراتور‌های باستانی گرفته تا تغییر نام کشور‌های مختلف، باعث شده اند که نقشه کنونی دنیا با نقشه‌ای که یک قرن پیش از آن در دست بود، تفاوت بسیاری کرده باشد. در لیست ما با ۱۵ کشور یا امپراتوری آشنا خواهید شد که دیگر نام آن‌ها بر نقشه‌های جهانی چاپ نمی‌شود!
ممنوعیت واردات یک هزار و 339 قلم کالا بازنگری می شود
انزلی - ایرنا - معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از بازنگری در ممنوعیت واردات یک هزار و 339 قلم کالا خبر داد.
کشمکش ها باید به همگرایی بیشتر در کشور تبدیل شود
قم- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی روزهای سختی را درکشور پشت سر می گذاریم لذا باید کشمکش ها به همگرایی بیشتر تبدیل شود.
نارنجک صوتی در منطقه آسپیچ سراوان منفجر شد
زاهدان - ایرنا - معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یک نارنجک صوتی شامگاه سه شنبه در منطقه آسپیچ سراوان در جنوب شرق این استان منفجر شد.
شهرداری تهران متولی دفن پسماند پزشکی نیست
تهران - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران با بیان این که شهرداری متولی دفن پسماند پزشکی نیست، گفت: در صورت تشخیص بی خطر بودن زباله های پزشکی توسط سازمان حفاظت محیط زیست آن ها دفن می شود.
طرح خروج و مراجعت اتباع افغانستانی در خراسان رضوی اجرایی شد
مشهد- ایرنا - مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح خروج و مراجعت اتباع افغانستانی، 186 هزار تن از افغان های مقیم خراسان رضوی، از فردا می توانند به کشور خود رفته و مجدد به ایران بازگردند.
الحریری تشکیل دولت لبنان را به قطع روابط با سوریه مشروط کرد
بیروت - ایرنا - «سعد الحریری» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان با تاکید بر مخالفت خود با بازگشت روابط کشورش با سوریه تهدید کرد در صورتی که کسانی بر این مساله اصرار کنند، کابینه جدید لبنان تشکیل نخواهد شد.
وضعیت فرودگاه بن گوریون تل آویو به حالت فوق العاده درآمد
تهران - ایرنا - مسئولان فرودگاه بین المللی بن گوریون تل آویو سرزمین های اشغالی شامگاه سه شنبه اعلام کردند به دنبال نقص فنی یک هواپیما که منجر به فرود اضطراری شد، در این فرودگاه آماده باش کامل اعلام شد.
السیسی در دیدار و مذاکره با سران کشورهای عربی به دنبال چیست
الجزیره-ایرنا- «عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر طی هفته اخیر روزهای پرکاری را پشت سر گذاشته و با چندین مقام عالی رتبه کشورهای منطقه و از جمله شاه عربستان دیدار و گفت و گو کرد اما هنوز جزئیات و محورهای اصلی گفت و گوهای وی با مقام های عربی فاش نشده است.
افزایش مخالفت با طرح معامله قرن، السیسی را به عربستان کشاند
دوحه – ایرنا – همزمان با افزایش مخالفت سران کشورهای عربی با طرح آمریکایی - صهیونیستی ' معامله قرن '، 'عبدالفتاح السیسی' رییس جمهوری مصر به عربستان رفت و با ملک سلمان پادشاه این کشور دیدار کرد .

پر بازدید ترین اخبار امروز

علائم عفونت لوزه بزرگسالان و درمان خانگی آن
لوزه ها در پشت گلو واقع شده است و در واقع مجموعه ای از بافت لنفی هستند که بخشی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهند. عفونت لوزه ها اگر چه ناراحت کننده و ناخوشایند است، ولی به ندرت پیش می آید که وضعیت نگران کننده ای باشد.
پنج سناریوی ترسناک درباره هوش مصنوعی
هوش مصنوعی علاوه بر جنبه‌های مثبت، دارای عوارض منفی و ناخواسته نیز هست که حذف مشاغل، بروز جنگ و نژادپرستی از آن جمله است.
هجوم ایرانیان برای خرید ملک در ترکیه
«سودای خرید ملک در ترکیه توسط ایرانی‌ها، آرام‌آرام در حال شدت گرفتن است. عبارتی کوتاه یکی - دو روز است که در سایت‌های مختلف معاملات املاک و سرمایه‌گذاری منتشر می‌شود و مخاطبان را به سرمایه‌گذاری در ترکیه دعوت می‌کند: «سقوط ارزش لیر، فرصت استثنایی برای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه».
خشکسالی و خطر کمبود غذا در افغانستان
کمبود بارندگی‌ها در طول زمستان، بخش زیادی از افغانستان را با کمبود شدید آب و از بین رفتن محصولات زمستانی مواجه کرده است.
واژگونی تریلی و برخورد زنجیره‌ای ۲۰ سواری در اتوبان قزوین
معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به واژگونی تریلی و برخورد زنجیره‌ای ۲۰ سواری در اتوبان قزوین - کرج، گفت: ۴۵ مسافر در اثر این تصادف دچار حادثه شدند.
تخصیص 98 میلیون دلار برای تامین کود کشاورزی تایید شد
تقاضای اتاق ایران از دولت درباره پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز
تسهیلات اشتغال مددجویان هرمزگان 2 برابر شد
آزادسازی واردات طلا، حباب قیمتی را از بین می برد
بانک ملی نیاز ارزی فعالان اقتصادی را تامین می کند
مالکان خودرو الحاقیه بیمه بدنه دریافت کنند
بررسی پرداخت مابه التفاوت های ارزیِ واردات آغاز شد
تامین اجتماعی بدون استفاده از منابع عمومی فعالیت دارد
روند ارز دولتی دانشگاه ها باید اصلاح شود
امید بزرگِ صنایع کوچک