فارس از تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقب‌گرد ۱۶۰ واحدی شاخص کل بورس/ مقاومت حقوقی‌ها در کانال ۸۵ هزار واحدی با اهرم کد به کد

13:16 ۲۰۵ روز و ۸ ساعت پیش خبرگزاری فارس 857 0
فارس از تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقب‌گرد ۱۶۰ واحدی شاخص کل بورس/ مقاومت حقوقی‌ها در کانال ۸۵ هزار واحدی با اهرم کد به کد

بورس تهران امروز در گروه خودرویی‌ها در حالی نظاره‌گر معاملات کد به کد و دوطرفه بازیگران این گروه بود که سایه اخبار سیاسی حول محور برجام باعث شد تا غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی حاکم شود.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 11 مهر ماه 96 با کاهش 159 واحدی روی رقم 85 هزار و 355 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 131 واحدی عدد 17 هزار و 762 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 290 واحدی به رقم  92 هزار و 587  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 113 واحدی به رقم  59 هزار و 93  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 342 واحدی عدد 189 هزار و 862  واحد را به نمایش گذاشت.
ارزش روز بورس اوراق بهادار تهران امروز به 340 هزار میلیارد تومان رسید.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 5 واحدی به رقم 942 واحد رضایت داد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد ارتباطات سیار ایران با 52 واحد ، فولاد خوزستان با 28 واحد و مخابرات ایران با 27 واحد افزایش  بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با 30 واحد، ملی صنایع مس ایران با 21 واحد و پالایش نفت تهران با 18 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 145 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 553 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 68 هزار و 668 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان کردستان، فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد خوزستان، مهندسی نصیر ماشین، شیرین دارو، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، مهندسی فیروزا، پشمبافی طوس، ورزیران، مالیبل سایپا، صنعتی و شیمیایی رنگین، پشمبافی افشار یزد، سیمان لارستان و جوش و اکسیژن ایران از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های مهندسی نصیر ماشین، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، اوراق رهنی بانک مسکن، اوراق مشارکت شهرداری قم، گواهی سپرده عام بانک رفاه کارگران، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان متوقف شدند. 
به گزارش فارس، امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، اندکی بیش از 74 میلیون سهم سرمایه‌گذاری خوارزمی به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان میان سهامداران این سهم با معاملات انتقالی همراه شد. 
در معدنی و صنعتی گلگهر نیز 28 میلیون سهم به ارزش 7.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد. 
همچنین 10 میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همین وضعیت در بیمه سامان نیز تکرار شد به طوری که 8 میلیون سهم این ناشر به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان کد به کد شد. 
در عین حال 2 میلیون سهم آسان‌پرداخت پرشین به ارزش 2.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابجا شد. 
و درنهایت، واحدهای صندوق قابل معامله سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین پارسیان با جابجایی بیش از 11 میلیون واحد سرمایه‌گذاری به ارزش کمتر از 20 میلیارد تومان در بازار معاملات بلوکی از سوی سهامدار عمده این سهم مواجه بود. 
براساس این گزارش، امروز بورس تهران زیر سایه سنگین اخبار سیاسی پیرامون برجام و نگرانی از اقدام‌های غیرقابل پیش‌بینی رئیس‌جمهور امریکا در کنار کشیدن از توافقنامه هسته‌ای، در حالی همچنان شاهد عقبگرد نماگرهای منتخب خود هم‌زمان با غلبه عرضه بر تقاضای سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی بود که با وجود حجم کم‌فروغ معاملات سهام در روز جاری، اما حامیان سنتی بازار از طریق نمادهای شاخص‌ساز در گروه مخابرات، فولاد و تجهیزاتی‌ها اهرمی برای مقاومت شاخص بورس در کانال 85 هزار واحدی شده‌اند.
در نماد آلومینیوم ایران اما در حالی صف فروش 20 میلیونی این سهم در پایین‌ترین دامنه نوسان قیمتی پایدار ماند که معاملات دوطرفه در این سهم امروز به حجم معاملات قابل اتکایی منجر نشد. 
در نماد آلومینیوم ایران به عنوان یکی از برندهای صنعتی شهر اراک و در جوار برندهایی همچون آذراب، هپکو و ماشین‌سازی اراک آنچه که بیش از هر چیز قابل تأمل است، رشد عجیب این سهم پس از بازگشت از توقف دو ساله به بورس تهران و جهش از حدود 85 تومان به ازای هر سهم به حدود 192 تومان است، در حالی که با توجه به بدهی و ارزش ذاتی این سهم، رشد چنین قیمت‌هایی به دور از منطق بازار سرمایه است، این در حالی است که ممانعت از معامله بلوکی در این سهم، اصلی‌ترین دلیل رشد قیمت کاذب بر روی تابلوی معاملات بورس معرفی می‌شود. 
امروز در گروه پتروشیمی صنایع ایرانیان نیز سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد همچنان میزبان معاملات درون گروهی و کد به کد بود. 
در ملی صنایع مس ایران با وجود انباشت عرضه سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی اما حقوقی این سهم از آن حمایت کرد. 
در گروه خودرویی‌ها اما زمزمه‌های تغییرات مدیریتی در حالی قوت گرفته که معاملات کد به کد و دوطرفه میان معامله‌گران اغلب حقیقی در گروه سایپا و ایران خودرو قابل تأمل است. 
همچنین در گروه بانک‌ها در حالی همچنان توقف نماد معاملاتی بانک صادرات در حال تبدیل شدن به یک خاطره قدیمی است که این گروه به زودی شاهد تغییر و تحولات مدیریتی به ویژه میان بانک‌های دولتی خواهد بود. 
در میان تک‌سهم‌های بازار نیز هنکل پاک‌وش در حالی به ارزش بازار سهام 798 میلیارد تومانی در بازار پایه ب فرابورس دست یافته که هم‌اکنون بیش از 98 درصد این سهم دراختیار شرکت هنکل KGI آلمان قرار دارد. 
امرور در گروه سرب و روی نیز تحت‌تأثیر قیمت‌های جهانی با رنج شدن قیمت‌ها در دامنه نوسان مثبت قیمتی از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی روبه‌رو شدند، هر چند که روند معاملات در این گروه متأثر معاملات دوطرفه و کد به کد بود. 
به گزارش فارس امروز بازار سهام بازاری کم‌حجم و بی‌رمق بود که زیر سایه معاملات کد به کد حقوقی‌ها تلاش می‌کرد، تا اهرمی برای مقاومت شاخص در کانال 85 هزار واحدی بیابد. 
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

نخستین وزنه‌بردار بانوی ایران روی تخته رفت
محمودیان به عنوان نخستین وزنه بردار بانوی تاریخ ایران در مسابقات بین المللی وزنه برداری نوجوانان و جوانان آسیا روی تخته رفت.
نشست خبری مهابادی و تارتار لغو شد
نشست خبری سرمربیان تیم‌های مشکی پوشان و پارس جنوبی لغو شد.
افاضلی: فردا برای شرافت فوتبال بازی می‌کنیم
سرمربی نفت تهران گفت: تیم سقوط کرده شرایط روحی خوبی ندارد و فردا برای شرافت فوتبال بازی می‌کنیم.
مهدی قائدی: می‌خواهم دل هواداران را بدست آورم
بازیکن جوان استقلال می‌گوید به دنبال بدست آوردن دل هواداران این تیم است.
اظهارنظر جالب راموس درباره اینیستا
سرخیو راموس، کاپیتان رئال مادرید مدعی شد که اگر نام اینیستا، آندرسینیو بود، دو توپ طلا برده بود.
گرشاسبی: اجازه ندارم پرسپولیس را کوچک کنم
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: ۵ نفر از بازیکنان باقی مانده‌اند که هیچکدام نگفتند که در پرسپولیس نمی‌مانیم.
خوردبین: کار پرسپولیس برای فصل بعد سخت‌تر است
سرپرست سابق تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید این تیم فصل آینده کار سخت‌تنری پیش رو دارد.
یوفا، بایرن مونیخ را جریمه خواهد کرد
یوفا قصد دارد باشگاه بایرن مونیخ را به خاطر حضور یک هوادار در میانه بازی در داخل زمین و همینطور استفاده از بنرهای غیرقانونی، با جریمه روبرو کند.
شکست دختران فوتبالیست ایران در گام نخست تورنمنت ایتالیا
تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال ایران در نخستین بازی خود در تورنمنت ایتالیا با دریافت ۸ گل نتیجه را به آمریکا واگذار کرد.
کریمی: ۷ پله صعود، نشان دهنده کیفیت ماست
سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز با بیان این‌که در اوج حساسیت به این تیم آمده است، گفت که صعود هفت پله‌ای این تیم شان دهنده کیفیت کار آنها بوده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ترامپ: بن سلمان شپش دارد
رئیس جمهور آمریکا ولیعهد عربستان را دارای شپش دانست.
ارتش سوریه چند منطقه در جنوب دمشق را آزاد کرد
دمشق- ایرنا- ارتش سوریه در ادامه پیشروی های اخیر در جنوب دمشق امروز (پنجشنبه) نیز چند نقطه جدید در منطقه حجرالاسود را آزاد کرد.
شکواییه علیه ضارب معلم حمیدیه تقدیم مراجع قضایی شد
اهواز - ایرنا - رییس روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان گفت: شکایتی علیه ولی یک دانش آموز مدرسه روستای دهکده از توابع شهرستان حمیدیه که روز چهارشنبه دبیر فیزیک را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، به مراجع قضایی تسلیم شد.
مالک باشگاه سپیدرود: از کریمی حمایت می‌کنم
مالک باشگاه سپیدرود گفت: علی کریمی به دلیل دور ماندن باشگاه سپیدرود از حواشی موجود استعفا داد که با این استعفا مخالفت شد.
درخواست اشد مجازات برای پدر کودکان ماهشهری
روزنامه شهروند با عموی سه کودک ماهشهری آزار دیده گفتگویی انجام داده است.
بانک مسکن در اجرای طرح بازآفرینی شهری سنندج مشارکت می کند
750میلیارد تومان برای بهبود کسب و کار در مازندران اختصاص یافت
59 روستای بدون دهیاری جاسک کمک مالی دریافت کردند
46 میلیارد ریال سهم در بورس مازندران معامله شد
31 تن از سران مفسد اقتصادی شناسایی شدند
دیدگاه 2 کارشناس اقتصادی درباره نظام تک نرخی دلار
جذب تسهیلات اشتغال خراسان شمالی همراهی بانک ها را می طلبد
رییس اتاق اصناف: مانعی برای تامین ارز مواد اولیه نیست
2 میلیون و 433 هزار سهم در بورس سمنان معامله شد
584 هزار رکورد ساختمانی در چهارمحال و بختیاری ثبت شد