جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با فارس: آمریکا و صهیونیست‌ها برای تسلط بر منطقه به دنبال تجزیه کشورها هستند/ همه‌پرسی در کردستان عراق در راستای طرح خاورمیانه جدید انجام شد

17:30 ۱۴۳ روز و ۸ ساعت پیش خبرگزاری فارس 679 0
جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با فارس: آمریکا و صهیونیست‌ها برای تسلط بر منطقه به دنبال تجزیه کشورها هستند/ همه‌پرسی در کردستان عراق در راستای طرح خاورمیانه جدید انجام شد

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق در راستای طرح خاورمیانه جدید آمریکا و صهیونیست‌ها انجام شد، گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا با تجزیه کشورها به دنبال تسلط بر منطقه هستند تا خطری صهیونیست‌ها را تهدید نکند.

خبرگزاری فارس

محمدجواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس ، با اشاره به برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق، اظهار داشت: این رفراندوم در کردستان عراق اقدامی از سوی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در راستای همان طرح ایجاد خاورمیانه جدید است، آنان به دنبال تجزیه کشورها و کوچک شدن کشورهای منطقه هستند.
وی افزود: داعش که ساخته و پرداخته خود آمریکایی‌ها و صهیونیست‌هاست با هدف ایجاد چالش و ناامنی در منطقه به منظور تضعیف حکومت‌های مرکزی، سوریه و عراق شکل گرفت تا بتوانند کشورهای منطقه را تجزیه کنند البته پیش از این نیز از زبان «جوبایدن» سیاستمدار آمریکایی شنیده بودیم که آنان به دنبال ایجاد مناطق سنی‌نشین، شیعه‌نشین و کردنشین در عراق هستند. 
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق و حمایت رژیم صهیونیستی از این همه‌پرسی نیز در همین راستاست، آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که کشورهای منطقه کوچک شوند تا خطری برای رژیم صهیونیستی نداشته باشند و دستورپذیر باشند مثل کشور بحرین که کشورهای جیبی هستند. 
جمالی نوبندگانی با بیان اینکه همه سعی و تلاش آمریکایی‌ها این است که بتوانند روی منطقه کنترل داشته باشند و خطری برای رژیم صهیونیستی متصور نباشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در حالی که قوانین بین‌المللی بر یکپارچگی دولت‌ها تأکید دارد اما آمریکایی‌ها یا صهیونیست‌ها هیچ گاه تجزیه در اروپا را قبول ندارند مثل همه‌پرسی در ایالت کاتولیا در اسپانیا. اما سؤال این است که چگونه از تجزیه در عراق حمایت می‌کنند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

پر بازدید ترین اخبار امروز

رضایی: آشوبگران بدانند که پلیس انقلابی ایران اجازه ناامنی نخواهد داد
شورای عالی استان ها خواستاررفع تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد شد
سیاوشی: نزدیک به چهار سال است که سازمان مدیریت بحران به شکل قانونی در کشور نداریم
انتقاد یک نماینده از احداث کارخانه ید در شهرستان گنبد کاووس
انتقاد یک نماینده از پرداخت نشدن خسارت کشاورزان از صندوق بیمه کشاورزان
لاریجانی: نمایندگان رسیدگی به لایحه بودجه 97 را با نشاط به پایان رساندند
مرادی: دولت هر چه در توان دارد برای توقف جنایات اردوغان در عفرین به کار گیرد
تقدیر نمایندگان مجلس از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی
تعیین مصارف هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۷-درآمد هدفمندی تا ۱۱ هزار میلیارد تومان قابل افزایش است
پایان بررسی تبصره‌های 22گانه بودجه 97