ماجرای آذرآب،بانک کشاورزی و برادران پرنا/1 : پرنا: دلیل جلوگیری از ورود نماینده سهامدار عمده به مجمع انتخاب هیات مدیره/ دنبال پول مردم نیستیم

00:01 ۲۱۱ روز و ۱ ساعت پیش خبرگزاری فارس 1,088 0
ماجرای آذرآب،بانک کشاورزی و برادران پرنا/1 : پرنا: دلیل جلوگیری از ورود نماینده سهامدار عمده به مجمع انتخاب هیات مدیره/ دنبال پول مردم نیستیم

عبدالستار پرنا مدعی است بر اساس قرارداد حضور در مجامع از سوی کارگزاری بانک کشاورزی به متعهد تنفیذ شده و از این‌رو راه ندادن به مجمع بهانه‌ای است برای جنجال آفرینی و ماجراجویی که ترک نماینده سازمان بورس را در پی داشت.

خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس؛رضا امامی_عبدالستار پرنا از مجموعه سهامداران عمده و عضو سابق هیات مدیره شرکت صنایع آذرآب که خود را به عنوان مشاور مدیر عامل شرکت صنایع آذرآب معرفی کرده، پیرامون مجمع جنجالی این شرکت در عصر روز دوشنبه هفته گذشته و ترک جلسه از سوی نماینده سازمان بورس و در عین حال ماجرای قراردادی که درنهایت مجموعه بانک کشاورزی را مالک 30 درصدی سهام "فاذر" کرده به گفت و گو نشسته است.

گفتنی است بررسی ماجرای مدیریت سهام کنترلی شرکت صنایع آذرآب در مصاحبه‌های جداگانه از سوی خبرگزاری فارس با دو طرف مطرح در این ماجرا و در راستای تنویر افکار عمومی صورت گرفته و مسئولیت موارد مطرح شده دراین مطلب بر عهده مصاحبه شونده است و به معنای تایید یا بازتاب دیدگاه این خبرگزاری نیست.

فارس: آقای پرنا شما در مجمع گذشته حضور داشتید. چرا این مجمع به جنجال کشیده شد و نماینده سازمان بورس آنرا ترک کرد؟ بطور مشخص ماجرای قرارداد مجموعه مدیریت کنونی شرکت آذرآب با بانک کشاورزی چیست؟

عبدالستار پرنا : این مجموعه [منتسب به برادران پرنا] به عنوان مالک سهام کنترلی شرکت تجهیزاتی صنایع آذرآب بر اساس قراردادی که با کارگزاری بانک کشاورزی در اواخر پارسال منعقد کرده علاوه بر 30 درصد سهام شرکت صنایع آذرآب در محدوده قیمت 300 تومان، سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی دیگری از جمله در گروه خودرویی، شرکت صدار، گروه حمل و نقل دریایی، نیروگاه دماوند، گروه سرب و روی، فلزات اساسی و غیره را نزد مدیر عامل این کارگزاری به ارزشی معادل 230 میلیارد تومان را به عنوان وثیقه گذاشت و در ازای صدور چک، مجموعاً به مبلغ 160 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری گرفت.

اما به دلایل نامعلومی از زمان دریافت این تسهیلات تاکنون سنگ اندازی‌های بسیاری در مقابل مدیریت شرکت تجهیزاتی آذرآب ایجاد شده است.

فارس: تصور می‌کنید چه هدفی از این سنگ‌اندازی دنبال می‌شود؟

پرنا: متاسفانه پیش‌نویس پرونده‌ای با عنوان پولشویی در کمیته تخلفات سازمان بورس که در مرحله بدوی بوده به طرق قابل‌تامل و غیر قانونی به دست معاون حقوقی این شرکت کارگزاری رسید که خسارت‌های اعتباری و مالی به سهام "فاذر" را در پی داشت و هم اکنون پرونده‌ای تحت همین عنوان در دادسرای جرایم رایانه‌ای بر علیه وی مطرح کرده‌ایم.

معاون حقوقی این شرکت کارگزاری از طرق غیر قانونی در حالی پرونده مدیریت شرکت آذرآب را که در مرحله تکمیل اطلاعات و بدوی بوده از درون سازمان بورس به دست می‌آورد که پس از آن به یک باره جزییات آن سر از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها بیرون می‌آورد و قیمت سهام آذرآب در بورس از 630 تومان به 300 تومان تنزل می‌یابد.

همزمان با این اتفاق، مدیر عامل کارگزاری منتسب به بانک کشاورزی با توجه به موقعیت مدیریت حاضر در شرکت آذرآب توانسته این سهم را در پایین‌ترین قیمت تصاحب کند و هم اکنون خود را مالک آن می داند.

فارس: یعنی ادعای شما این است که مسبب این اتفاقات و جنجال‌ها کارگزاری بانک کشاورزی است؟

پرنا: هم اکنون بابت تسهیلات اعتباری دریافتی از کارگزاری بانک کشاورزی به طور روز شمار سود 27 درصدی را پرداخت می‌کنیم و این در حالی است که این کارگزاری از طریق تلگرام و سایر ابزارهای رسانه‌ای فضای کارخانه‌ای که برند صنعت تجهیزاتی کشور است را تهییج می‌کند. این در حالی است که ما دنبال انجام شدن کار هستیم. ولی وقتی محیط تهییج می‌شود چه باید کرد؟

فارس: دلیل ممانعت از ورود نماینده شرکت کارگزاری بانک کشاورزی به مجمع فوق‌العاده دو هفته قبل چیست؟ مگر نماینده کارگزاری با توجه به اینکه سهامدار محسوب می‌شود حق ورود به جلسه مجمع را نداشت؟ چرا از ورود او جلوگیری کردید؟

پرنا: در تبصره 14 متن قرارداد تعهد فروش و بازخرید سهام با کارگزاری بانک کشاورزی بطور صریح  عنوان شده: «خریدار یعنی کارگزاری بانک کشاورزی موظف است کلیه حقوق ناشی از شرکت در مجامع مختلف یا هر جایی که لازم باشد به استثنای موارد مندرج در تبصره 5 ماده 2 که همان بحث سهام می‌شود، در طول مدت قرارداد به متعهد یا فرد معرفی شده توسط وی تنفیذ و واگذار نماید و به موجب همین تبصره نیاز به مجوز یا معرفی‌نامه جدید ازسوی خریدار نیست.»

بر اساس این بند شرکت در مجامع از سوی این کارگزاری به متعهد تنفیذ شده و از این رو عدم حضور یا راه ندادن به مجمع بهانه‌ای است برای جنجال آفرینی و ماجراجویی که متاسفانه منجر به توقف مجمع هفته قبل پس از ترک نماینده سازمان بورس شد.

فارس :چرا تا کنون برای بازگرداندن تسهیلات دریافتی اقدام به مذاکره با این کارگزاری نکرده‌اید؟

پرنا: تا به امروز چندین بار با این عنوان که در ازای برگشتن سهام این خانواده پول خود را بگیرید نامه نگاری شده که اسناد آن هم اکنون موجود است و بارها گفته‌ایم بطور نقد حاضریم سهام را بخریم ولی متاسفانه وارد بازی شده‌اند که برنده‌ای ندارد و فقط صنایع را از بین می‌برد.

مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی ادعا می‌کند که با توجه به اتمام مدت قرارداد در پایان 31 شهریور ماه امسال باید ضمانت نامه به وی ارایه شود در حالی که باید دانست ولو با پایان تاریخ رسمی در قرار داد اما مرجع رسمی قضایی باید آن را ابطال کند چون کیفیت آن مشابه چک است.

مالک و سهامدار عمده در این ماجراجویی ضرر خاصی نمی‌کند و همچنان مالک شرکت است اما باید مدیریت کارگزاری بانک کشاورزی به مشکلاتی همچون بدهی مالیاتی یا بدهی 38 میلیاردتومانی به سازمان گسترش و همچنین معوقات 12 میلیارد تومانی تامین اجتماعی در این شرکت تجهیزاتی توجه کند در حالی که این موضوعات برای آنها اهمیت ندارد.

فارس: ماجرای وعده حضور در هیات مدیره آذرآب در ازای اعطای اعتبار تا چه حد صحت دارد؟

پرنا: جزییات آن موضوع را باید از طریق وادی‌های دیگری دید که در ازای چه چیزی مبادله و معامله شده است. ما دنبال مال مردم نیستیم کما اینکه مسئله‌ای که برای ما در اتاق پایاپای سپرده گذاری در سال گذشته پیش آمد باعث شد تا بسیاری فکر کنند ما دنبال خوردن پول مردم هستیم در حالی که 105 میلیارد تومان از پول کارگزارها را پس دادیم.

در حال حاضر گروه منتسب به برادران پرنا به همراه کارگزاری بانک کشاوزی صاحب 45 درصد از سهام شرکت صنایع آذرآب است که با توجه به موضوع توثیق سهام از سوی مجموعه متعلق به بانک کشاورزی سهم مستقیم آن به 30 درصد می‌رسد که در صورت ورود به هیات مدیره دو کرسی در اختیار خواهند داشت.

 

ماجرای آذرآب،بانک کشاورزی و برادران پرنا/1 : پرنا: دلیل جلوگیری از ورود نماینده سهامدار عمده به مجمع انتخاب هیات مدیره/ دنبال پول مردم نیستیم

 

فارس: سرنوشت شرکت آذرآب با توجه به نگرانی های کارگری و سهامداران آن در شهر اراک چه می‌شود؟

پرنا: تنها کسی که داعیه انجام کار و جلو بردن فعالیت ها در شرکت آذرآب را دارد مجموعه مدیریتی کنونی منسب به برادران پرنا بوده و طی روزهای آینده نیز نماد معاملاتی شرکت در بورس بازگشایی خواهد شد. ما به بازار سرمایه اعتماد داریم ولی از طریق نفوذ در ارکان بازار سرمایه فضای تشویش را برای مدیریت شرکت ایجاد کرده اند.

فارس: زمان برگزاری مجدد مجمع فوق العاده انتخاب هیات مدیره جدید شرکت صنایع آذرآب کی خواهد بود؟

پرنا: عصر روز دوشنبه هفته گذشته صورتجلسه‌ای در حضور نماینده سازمان بورس ارایه شد در حالی که این اشخاص منتسب به کارگزاری بانک کشاورزی حق ورود به مجمع آذرآب را نداشته‌اند و فضای مجمع را مشوش و آنرا به توقف کشاندند که از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهیم کرد.

در حال حاضر مدیریت شرکت آذرآب همچنان در اختیار خانواده پرنا است و طبق قانون باید مجمع دیگری برگزار شود منتهی باید دید در روزهای آتی چه اتفاق هایی رخ خواهد داد.

ماجرای آذرآب،بانک کشاورزی و برادران پرنا/1 : پرنا: دلیل جلوگیری از ورود نماینده سهامدار عمده به مجمع انتخاب هیات مدیره/ دنبال پول مردم نیستیم

 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

پیروزی با اقتدار والیبال نشسته ایران برابر آمریکا
تیم ملی والیبال نشسته ایران در پنجمین و آخرین دیدار خود در دور مقدماتی لیگ جهانی به مصاف آمریکا رفت و با اقتدار این تیم را شکست داد.
شکست صدرنشین و پیروزی بزرگ نساجی
هفته سی و سوم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول به صورت همزمان از ساعت ۱۷ آغاز شد و مهمترین اتفاق این هفته سقوط ایرانجوان بوشهر به لیگ دسته اول بود.
برانکو: فصل بعد فقط از داوران می‌ترسیم!
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بار دیگر از داوران لیگ برتر انتقاد کرد.
خطر آقای گلی در کمین جهانبخش!
علیرضا جهانبخش توانسته تاکنون ۱۸ گل در لیگ هلند به ثمر برساند.
درگیری فکری با بازیکن بادران و هجوم تماشاگران
پس از پایان دیدار بادران و نفت هواداران مسجد سلیمانی به داخل زمین ریختند و درگیری‌های ایجاد شد.
توصیه جالب کلوپ به هواداران پیش از دیدار با رم
یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول مدعی شد از کیفیت بالای رم خبردار است.
فخرالدینی: کار استقلال را در اصفهان یکسره می‌کنیم
مدافع ذوب آهن معتقد است تیمش می تواند در مجموع بازی رفت و برگشت استقلال را شکست داده و به مرحله بعدی رقابت های لیگ قهرمان آسیا صعود کند.
یاوری: این بازیکنان به درد سپاهان نمی‌خورند!
محمود یاوری می گوید که در فصل آینده هم تیم سپاهان با این بازیکنان موفق نمی شود.
از لحاظ ذهنی آماده فتح تِرِدسیما هستیم
رئال برای هشتمین بار متوالی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان حاضر است و برای فتح سیزدهمین جام خود در این رقابت ها باید بایرن را در نیمه نهایی از پیش رو بردارد.
حریفان ایران در جام جهانی فوتبال ۵ نفره
طبق قرعه کشی مسابقات ۵ نفره جهانی، تیم ایران در گروه دوم با آرژانتین، فرانسه و کلمبیا دیدار می کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جنجال بر سر برگزاری جشن در برج سلمان مشهد
معاون دادستان مشهد گفت: معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل جریحه دار کردن عفت عمومی، عدم رعایت قوانین مربوطه و ایجاد مزاحمت برای کاسبان برج سلمان بازداشت شدند.
داستان عجیب پست اینستاگرامی بازیکن پرسپولیس !
بازی دو تیم در فولادشهر در نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت. 45 دقیقه‌ای که با کمترین فرصت از سوی دو تیم همراه شد. در آغاز بازی در نیمه دوم اما اتفاق عجیبی رخ داد و یکی از بازیکنان تیم با انتشار یک پست در استوری اینستاگرام خبرساز شد.
کاربران فضای مجازی از رای دادگاه های فرانسه انتقاد کردند
تهران – ایرنا – تصمیم دادگاه های فرانسه در رد تابعیت زن مسلمانی که از دست دادن با نامحرم خودداری کرده بود با تعجب و انتقاد کاربران رسانه های اجتماعی مواجه شد.
نشانه های ˮفروتنیˮ و حدومرز آن از زبان ائمه معصومین(ع)
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو، در برنامه مهربان باشیم رادیو معارف به جایگاه و نقش تواضع پرداختند.
اعمال شب و روز سوم شعبان
همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت امام حسین(ع)، برخی اعمال بیان شده از سوی اهل‌بیت (ع) در شب و روز سوم شعبان منتشر می‌شود.
واحدهای تولیدی بدهکار غیرقابل احیا در آذربایجان غربی واگذار می شود
سیف: مسافران برای تامین ارز صبر کنند
جهانگیری: سامانه نیما اطمینان فعالیت های ارزی را بیشتر کرد
ارزش وام مسکن، به حدود نصف قیمت ملک رسید
رییس کل بیمه مرکزی: نرخگذاری غیرفنی دلیل رشد ضریب خسارت بیمه ای است
وزیر علوم:مشکل ارز دانشجویی برطرف شد
شاخص بورس 194 واحد افت کرد
معاملات بورس با نگاه به احکام فقهی طراحی می شود
بانک ها کار آفرینی را در جامعه احیا کنند
نیکوکاران هرمزگان 77 میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند