توطئه وزرای دولت انگلیس برای جانشینی رهبر حزب حاکم

11:27 ۱۵۱ روز و ۱۴ ساعت پیش خبرگزاری فارس 576 0
توطئه وزرای دولت انگلیس برای جانشینی رهبر حزب حاکم

تعداد زیادی از هم‌حزبی‌های نخست‌وزیر انگلیس و ۴ نفر از وزرایش به دنبال توطئه‌ برای کنار گذاشتن وی از رهبری حزب و جانشینی او هستند.

خبرگزاری فارس

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس ، تعداد هم‌حزبی‌های مخالف «ترزا می» نخست وزیر انگلیس طی 3 ماه گذشته یعنی بعد از برگزاری انتخابات زودتر از موعد در این کشور، افزایش یافته است.
روزنامه ساندی تایمز نوشت، با از دست دادن کرسی‌های زیاد حزب محافظه‌کار انگلیس در پارلمان بعد از انتخابات زودتر از موعدی که ترزا می رهبر این حزب خواستار برگزاری آن شده بود، مخالفت با رهبری وی افزایش و خطر کنار گذاشتنش از رهبری حزب محافظه‌کار انگلیس وجود دارد.
برخی اخبار مبنی بر آن است که بعد از عملکرد نامناسب دولت در آتش‌سوزی برج گرنفل لندن که جان ده‌ها نفر را گرفت، مخالفت‌ها با رهبری ترزا می افزایش یافت.
همچنین اختلاف جمعی از هم‌حزبی‌های ترزا می در موضوع برگزیت(خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) است که طی بیش از یک سال گذشته هیچ پیشرفتی در مذاکرات میان بریتانیا و اتحادیه اروپا حاصل نشده است. 
ساندی تایمز افزود، 4 تن از وزرای ارشد کابینه خانم می برای جایگزینی‌اش تلاش می‌کنند. بوریس جانسون وزیر خارجه، فیلیپ هاموند وزیر دارایی، دیوید دیویس وزیر برگزیت و امبر راد وزیر کشور در توطئه جایگزینی ترزا می دخیل هستند. 
بعد از یادداشت هفته گذشته بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس که درباره برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) نظراتی مغایر با ترزا می منتشر کرده بود، منبعی در حزب محافظه‌کار گفت نخست وزیر برای کاهش تهدید وی علیه قدرت نخست وزیر، او را از ابتدا به عنوان وزیر خارجه انتخاب کرد. 
بر اساس قانون انگلیس، اگر 48 نفر از اعضای حزب طی نامه‌ای به رئیس پس‌نشینان حزب در پارلمان خواستار برگزاری انتخابات برای جایگزینی رهبر حزب شوند، انتخابات درون حزبی برای تغییر رهبر صورت خواهد گرفت. 
یک فرد نزدیک به دیوید دیویس وزیر برگزیت گفت نزدیک 50 نماینده محافظه‌کار خواستار کناره‌گیری ترزا می از رهبری این حزب و جایگزینی وی با وزیر برگزیت هستند. 
عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس  


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

پر بازدید ترین اخبار امروز

بشار الجعفری: تروریست ها به نماینده سازمان ملل اطلاعات می دهند
شورای امنیت سازمان ملل درباره آتش بس در سوریه به نتیجه نرسید
ورود خودرو به جمعیت انبوه کودکان در اسلواکی
نماینده سوریه در سازمان ملل: آمریکا به استخدام تروریست ها روی آورده است
اتحاديه اروپا پيشنهاد ترزا می درباره دوره پس از برکسیت را رد کرد
نماینده بولیوی در سازمان ملل: قطعنامه باید با هدف انسانی باشد نه سیاسی
استعفای معاون اجرایی یونیسف در پی سوء رفتار علیه زنان
نماینده چین در سازمان ملل: تروریست ها در سوریه جلوی فعالیت سازمان ملل را گرفته اند
نماینده روسیه:معارضان سوری و حامیان آن ها به جان انسان ها اهمیت نمی دهند
مقام سازمان ملل: پرتاب موشک از غوطه افراد زیادی را در دمشق کشته است