فارس خبر می‌دهد : سامانه سهام عدالت از دسترس خارج شد/ جامانده‌ها ۱۰روز دیگر مراجعه کنند

12:51 ۱۵۲ روز و ۱۷ ساعت پیش خبرگزاری فارس 979 0
فارس خبر می‌دهد : سامانه سهام عدالت از دسترس خارج شد/ جامانده‌ها ۱۰روز دیگر مراجعه کنند

سامانه الکترونیکی سهام عدالت از روز شنبه اول مهر ماه به مدت ۱۰ روز به دلیل آنچه که به روز رسانی این سامانه عنوان شده، متوقف و از دسترس خارج شد.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ؛ با پایان یافتن مدت قانونی مشمولان سهام عدالت برای واریز مبالغ مابه‌التفاوت ارزش سهام و رویت صورت حساب در آخرین روز از شهریور ماه امسال ؛سازمان خصوصی سازی از توقف سامانه سهام عدالت تا 10 مهر ماه جاری خبر داده است.
سازمان خصوصی سازی بر اساس آیین نامه اجرایی توزیع سهام عدالت مهلت داشت تا از ابتدای سال جاری برای مدت شش ماه نسبت به دریافت مبالغ ناشی از مابه التفاوت اقساط باقیمانده مشمولان سهام عدالت اقدام کند که برای این منظور با راه اندازی سامانه الکترونیکی سهام عدالت، ضمن انتشار صورت حساب هر یک از مشمولان امکان دریافت شماره شبای حساب بانکی به منظور واریز سود نقدی شرکت‌های سرمایه پذیر را فراهم کرد.
سازمان خصوصی سازی در عین حال اعلام کرده که این سامانه از تاریخ 10 مهر ماه با امکانات جدیدی دوباره در دسترس عموم مشمولان سهام عدالت خواهد بود.
اطلاعات دریافتی از سازمان خصوصی سازی نشان می دهد از حدود 49 میلیون ایرانی دارنده برگه موسوم به سهام عدالت تا کنون بیش از 30 میلیون نفر از مشمولان در سامانه سهام عدالت شماره شبای حساب بانکی خود را ارایه داده‌اند.
از میان 61 شرکت سرمایه پذیر در سبد داریی های سهام عدالت تا کنون سهام 49 شرکت بورس و فرابورسی به این سبد منتقل شده و به زودی نخستین سود نقدی دریافتی از محل مجامع عادی سالیانه این شرکت ها بر اساس اولویت بندی صورت گرفته به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می شود.
بر این اساس قرار است در نخستین اقدام، همه مستمری بگیران و اقشار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به علاوه عشایر فاقد شغل و یا از کار افتاده سود 150 هزار تومانی خود را طی سه قسط تا پایان امسال از سوی سازمان خصوصی سازی دریافت می‌کنند.
در عین حال آن دسته از مشمولانی که اقساط باقیمانده ناشی از ارزش یک میلیون تومانی سهام عدالت را تا مهلت قانونی شش ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 96 به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کرده‌اند، نیز می‌توانند از جمله نخستین دریافت کنندگان سود سهام عدالت به شمار آیند.
مجموع کل سود دریافتی از مجامع امسال شرکت‌های حاضر در سبد سرمایه‌گذاری سهام حدود ٤ هزار و ١٥٠ میلیارد تومان است که حدود ٣٥٠ میلیارد تومان آن تاکنون از شرکت‌ها دریافت و باید به حساب مشمولان واریز شود.
به گزارش فارس، توزیع سود نقدی شرکت های سهام عدالت در حالی است که هنوز هیچ خبری از زمان دقیق آزاد سازی سهام عدالت با وجود اتمام دوره 10 ساله توزیع و دریافت اقساط آن نیست.
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

نبض بازار
نبض بازار
ˮسامانه تعاملی کاشفˮ در راستای ارتقای سلامت نظام بانکی است
ممنوعیت خروج افراد توسط بانک ها خلاف حقوق شهروندی است
توسعه گران بهترین انتخاب برای ساخت و ساز بافت‌های فرسوده شهری هستند
تاثیر مثبت نوسانات ارزی بر معاملات بورس در آذربایجان غربی
قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهش یافت
سکه 26 هزار تومان سقوط کرد/ دلار 4493 تومان + جدول
تالار حافظ روی خوشی به شاخص‌ها نشان نداد/ معاملات بازار تحت تأثیر تصمیم بانک مرکزی است
نرخ بانکی 19 ارز افزایش یافت+جدول
معرفی 13طرح ایجاد گلخانه در خراسان شمالی به بانک ها
بیش از 13میلیون سهم در بازار بورس سیستان و بلوچستان معامله شد