فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۴۱۹واحدی شاخص کل بورس/ افت حجم معاملات سهام در آستانه تسویه اعتباری‌ها

13:11 ۳۸۱ روز و ۱ ساعت پیش خبرگزاری فارس 931 0
فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۴۱۹واحدی شاخص کل بورس/ افت حجم معاملات سهام در آستانه تسویه اعتباری‌ها

معامله‌گران بورس تهران امروز بیشترین افت حجم معاملات سهام از آغاز سال جاری تاکنون را به نظاره نشستند، شاخص کل بورس تهران نیز با افت ۴۱۹ واحدی رو به رو شد.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 19 شهریور ماه 96 با کاهش 419 واحدی روی رقم 83 هزار و 255 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 61 واحدی عدد 17 هزار و 573 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 640 واحدی به رقم  91 هزار و 73  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما  در حالی با کاهش 438 واحدی به رقم  58 هزار و 105  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 129 واحدی عدد  182 هزار و 727  واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش5 واحدی  به رقم 943 واحد رضایت داد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های همراه اول با 14واحد ، پتروشیمی جم با 13 واحد و تاپیکو با 7 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ملی صنایع مس ایران با 143  واحد ، فولاد مبارکه اصفهان با 66 واحد و معدنی و صنعتی گلگهر با 49 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 143 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 403  میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 36 هزار و 16  نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی سبحان انکولوژی، بیمه اتکایی امین، الحاوی، اوراق گواهی سپرده عام بانک رفاه کارگران، واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه یکم آرمان آتی، اوراق مشارکت طرح قطار شهری شهرداری تبریز، اوراق اجازه صایتل، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، سیمان لارستان، آتاویل تایر، پشم‌بافی طوس، ورزیران، جوش اکسیژن ایران، شیرین دارو، صنعتی و شیمیایی رنگین، مالیبل سایپا، پشم‌بافی افشار یزد، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر و مهندسی فیروزا از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های گلتاش، پتروشیمی جم، صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس و اوراق اختیار فروش تبعی جمع متوقف شدند. 
به گزارش فارس امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 12 میلیون سهم سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شدد. 
در معدنی و صنعتی گلگهر نیز 5 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. 
همچنین 4 میلیون سهم پتروشیمی خراسان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 
در تابلوی الف بازار پایه فرابورس نیز اندکی بیش از یک میلیون سهم در نماد تولیدکنندگان بورس کالای ایران به ارزش کمتر از 400 میلیون تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده جابجا شد. 
براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی کم‌عمق‌ترین روز معاملاتی خود را پشت سر گذاشت که توقف روند افزایش قیمت‌ها در بازارهای جهانی و در عین حال منتفی شدن حذف تعرفه واردات فولاد از سوی دولت باعث شد، تا معامله‌گران بورس تهران امروز با خبرهای نه چندان خوشحال‌کننده به استقبال نخستین روز معاملاتی هفته بروند. 
امروز در گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها نیز لیدر این گروه یعنی ملی صنایع مس ایران با انباشت عرضه معامله‌گران اغلب حقیقی و صف فروش پایدار 12 میلیون سهمی در حالی مواجه شد که خریداران حقوقی، اصلی‌ترین خریداران این سهم در حداقل کف قیمتی این سهم در دامنه نوسان قیمتی امروز بودند.
در فولاد مبارکه نیز روند معاملات متعادل در ادامه نوسان نزولی قیمت‌ها در حالی ادامه یافت که اغلب معامله‌گران حقیقی در این سهم فروشنده بودند. 
مشابه همین وضعیت نیز در گروه معدنی‌ها و دوقلوهای سنگ‌آهنی به وقوع پیوست، به طوری که علی‌رغم حجم معاملات پایین و متعادل، اما معامله‌گران حقوقی، اصلی‌ترین خریداران در این گروه در دامنه نزولی قیمت‌ها بودند.
در فرابورس اما سهم‌های کوچک  نوسانی در بازار کساد امروز مورد توجه معامله‌گران کوتاه‌مدت قرار گرفتند، به طوری که در گروه غذایی‌ها، لبنیات کالبر، در گروه محصولات کاغذی، صنایع کاغذسازی کاوه و در گروه قندی‌ها؛ قند ثابت خراسان و قند اصفهان لیدر گروه‌های مذکور بودند. 
در فرابورس ایران امروز نماد معاملاتی «اوان» برای 25 روز معاملاتی پی‌درپی وارد بازدهی 125 درصدی بر روی تابلوی معاملات فرابورس شد. این سهم در روز عرضه اولیه با سهمیه قطره‌چکانی برای هر خریدار به قیمت 347 تومان کشف قیمت شده بود. 
به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری کم‌عمق و به شدت بی‌رونق بود که در آستانه موعد تسویه معاملات اعتباری شرکت‌های گارگزاری و بستن حساب‌ها در پایان عملیات یک ساله منتهی به 31 شهریور ماه اغلب این شرکت‌ها با افت شدید حجم معاملات سهام و در عین حال اقبال به گروه قندی‌ها و تک‌سهم‌های کوچک نوسانی بود، بازاری که با توقف افزایش قیمت‌ها در بازارهای جهانی این روزها چشم به سیاست‌های بانک مرکزی در بازار ارز دوخته است.
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

افشاردوست: قرارداد کولاکوویچ تا سال ۲۰۱۸ بود
دبیر سابق فدراسیون والیبال، گفت: الزاما در عدم موفقیت در قهرمانی جهان مقصر کولاکوویچ نیست و بازیکنان یک بخش بزرگ دیگر این اتفاق هستند.
ساخت اسکله صادرات میعانات گازی بندر سیراف آغاز شد
بوشهر- ایرنا- به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس روزچهارشنبه در آیینی با حضور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران عملیات احداث اسکله صادرات میعانات گازی بندر سیراف در جنوب استان بوشهر آغاز شد.
سردیس مرضیه حدیدچی رونمایی شد
تهران- ایرنا- سردیس و کتاب صوتی مرحوم مرضیه حدیدچی (طاهره دباغ) بانوی مبارز انقلاب اسلامی روز چهارشنبه با حضور شماری از اعضای خانواده شهدا، همسر این مرحومه، همسر شهید حسین همدانی و جمعی از مسئولان نظامی و لشگری در محل موزه دفاع مقدس تهران رونمایی شد.
92 درصد روستاهای کشور از خدمات دهیاری ها بهره مند هستند
زنجان – ایرنا – معاون امور دهیاری های سازمان دهیاری ها و شهرداری های وزارت کشور گفت: 92 درصد جمعیت 69 هزار و 300 نفری روستاهای کشور تحت پوشش خدمات دهیاری ها قرار دارند.
890 خیریه در توسعه زیرساخت های درمانی مشارکت دارند
زنجان - ایرنا - معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایجاد و توسعه زیرساخت های بهداشتی درمانی توسط 890 خیریه و سازماندهی، آموزش و توانمندسازی مردم با حضور 723 سازمان مردم نهاد سلامت در کشور از مصادیق عینی برنامه های اجتماعی سلامت محور این وزارتخانه است.
8 مدرسه بنیاد برکت در آذربایجان غربی افتتاح شد
ارومیه- ایرنا- هشت مدرسه اهدایی بنیاد برکت به ساکنان مناطق محروم آذربایجان غربی همزمان با افتتاح 110 مدرسه این بنیاد در 21 استان کشور، افتتاح شد.
سیستان و بلوچستان نماد وحدت شیعه و سنی است
زاهدان - ایرنا - رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: سیستان و بلوچستان نماد وحدت شیعه و سنی است به طوری که مردم این دیار سالیان متمادی با رفاقت زندگی مسالمت آمیزی را سپری کرده اند.
زیگورات چغازنبیل به سیستم پایش دیجیتال تجهیز شد
دزفول - ایرنا - مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت ‌تپه گفت: زیگورات چغازنبیل با هدف افزایش داده های شناختی و پایش تدریجی بنا به سیستم پایش و مانیتورینگ دیجیتال مجهز شد.
بن بست در جمهوری اسلامی وجود ندارد
بیرجند - ایرنا - دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برای مردان بزرگ در نظام جمهوری اسلامی ایران بن بستی وجود ندارد و باید راهی بیابیم تا کمر مشکلات کشور را خم کنیم.
دیگر نیازی به پرینت نیست
تخفیفان نخستین و بزرگ‌ترین بستر تخفیف گروهی در ایران، یک شرکت پیشرو و حامی محیط‌زیست است. در این روز خدمتی جدید را به مشتریان عرضه داشت و بار دیگر ثابت کرد که نوآوری در تمام زمینه عضو جدایی‌ناپذیر این مجموعه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رافت: برومند تا تریبون می‌بیند خودش را گم می‌کند
یکی از عجیب‌ترین صحنه‌های دربی استقلال و پرسپولیس همچنان درگیری میان پرویز برومند و پایان رافت است؛ ماجرایی که هیچ وقت کهنه نمی‌شود.
دیگر دستتان به ماه درخشان می‌رسد!
هنرمندی به نام لوک جرم (Luke Jerram) چندین ماکت ۷ متری دقیق و با جزئیات از ماه ساخته که در حال حاضر به عنوان موزه ماه در سراسر جهان به نمایش درمی‌آید.
شیرخوار 6 ماهه در غسالخانه ارومیه دوباره جان گرفت
ارومیه- ایرنا- رییس سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه گفت: شیرخوار 6 ماهه ای که شب گذشته در یکی از بیمارستان های این شهر فوت کرده بود، در غسالخانه باغ رضوان این شهر دوباره جان گرفت.
جنجالی‌ترین سخنرانی‌های تاریخ سازمان ملل
مجمع عمومی سازمان ملل در سال‌های گذشته شاهد سخنرانی‌های بیادماندنی بسیاری از رهبران کشورهای جهان بوده، از خروشچف گرفته تا کاسترو و از قذافی تا چاوز.
روابط عمومی چه سهمی در توسعه سئو دارد؟
در سال‌های اخیر توجه بازاریابان به روابط عمومی و سئو و تفاوت میان اینها بیشتر شده است. بازاریابان بسیاری را می‌توان دید که طی سال‌ها تجربه در یکی از این شاخه‌ها مهارت یافته‌اند، ولی با گذشت زمان فاصله میان این دو روزبه‌روز کمتر شده است. به‌طوری‌که طی سال‌های اخیر یک نظریه نو پدیدار شده است. این نظریه می‌گوید: وقتی تاکتیک‌های روابط عمومی با استراتژی‌های سئو همراه می‌شوند، یک جهش مثبت در نتایج دیده به وجود می‌آید.
سود بالای بانکی، مانع تحقق اقتصاد مقاومتی است
275 میلیارد ریال به آبخیزداری خراسان شمالی اختصاص یافت
13 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به تیران اختصاص یافت
بانک مرکزی مستقل از دولت و سیاست عمل کند
استقلال نداشتن بانک مرکزی مهمترین چالش اقتصاد کشور است
75 درصد مشکلات بخش خصوصی در بخش تامین مالی است
دانشگاه تهران برای ارزِ فرصت های مطالعاتی نامه نگاری کرد
سرریز نقدینگی به خیابان حافظ
شهرداری قزوین 310 میلیارد تومان به بانک شهر بدهی دارد
روش تعیین «سطح توانگری بیمه» برای شرکت های دولتی تغییر کند