فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۴۱۹واحدی شاخص کل بورس/ افت حجم معاملات سهام در آستانه تسویه اعتباری‌ها

13:11 ۱۶۷ روز و ۶ ساعت پیش خبرگزاری فارس 931 0
فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۴۱۹واحدی شاخص کل بورس/ افت حجم معاملات سهام در آستانه تسویه اعتباری‌ها

معامله‌گران بورس تهران امروز بیشترین افت حجم معاملات سهام از آغاز سال جاری تاکنون را به نظاره نشستند، شاخص کل بورس تهران نیز با افت ۴۱۹ واحدی رو به رو شد.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 19 شهریور ماه 96 با کاهش 419 واحدی روی رقم 83 هزار و 255 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 61 واحدی عدد 17 هزار و 573 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 640 واحدی به رقم  91 هزار و 73  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما  در حالی با کاهش 438 واحدی به رقم  58 هزار و 105  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 129 واحدی عدد  182 هزار و 727  واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش5 واحدی  به رقم 943 واحد رضایت داد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های همراه اول با 14واحد ، پتروشیمی جم با 13 واحد و تاپیکو با 7 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ملی صنایع مس ایران با 143  واحد ، فولاد مبارکه اصفهان با 66 واحد و معدنی و صنعتی گلگهر با 49 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 143 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 403  میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 36 هزار و 16  نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی سبحان انکولوژی، بیمه اتکایی امین، الحاوی، اوراق گواهی سپرده عام بانک رفاه کارگران، واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه یکم آرمان آتی، اوراق مشارکت طرح قطار شهری شهرداری تبریز، اوراق اجازه صایتل، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، سیمان لارستان، آتاویل تایر، پشم‌بافی طوس، ورزیران، جوش اکسیژن ایران، شیرین دارو، صنعتی و شیمیایی رنگین، مالیبل سایپا، پشم‌بافی افشار یزد، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر و مهندسی فیروزا از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های گلتاش، پتروشیمی جم، صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس و اوراق اختیار فروش تبعی جمع متوقف شدند. 
به گزارش فارس امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 12 میلیون سهم سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شدد. 
در معدنی و صنعتی گلگهر نیز 5 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. 
همچنین 4 میلیون سهم پتروشیمی خراسان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 
در تابلوی الف بازار پایه فرابورس نیز اندکی بیش از یک میلیون سهم در نماد تولیدکنندگان بورس کالای ایران به ارزش کمتر از 400 میلیون تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده جابجا شد. 
براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی کم‌عمق‌ترین روز معاملاتی خود را پشت سر گذاشت که توقف روند افزایش قیمت‌ها در بازارهای جهانی و در عین حال منتفی شدن حذف تعرفه واردات فولاد از سوی دولت باعث شد، تا معامله‌گران بورس تهران امروز با خبرهای نه چندان خوشحال‌کننده به استقبال نخستین روز معاملاتی هفته بروند. 
امروز در گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها نیز لیدر این گروه یعنی ملی صنایع مس ایران با انباشت عرضه معامله‌گران اغلب حقیقی و صف فروش پایدار 12 میلیون سهمی در حالی مواجه شد که خریداران حقوقی، اصلی‌ترین خریداران این سهم در حداقل کف قیمتی این سهم در دامنه نوسان قیمتی امروز بودند.
در فولاد مبارکه نیز روند معاملات متعادل در ادامه نوسان نزولی قیمت‌ها در حالی ادامه یافت که اغلب معامله‌گران حقیقی در این سهم فروشنده بودند. 
مشابه همین وضعیت نیز در گروه معدنی‌ها و دوقلوهای سنگ‌آهنی به وقوع پیوست، به طوری که علی‌رغم حجم معاملات پایین و متعادل، اما معامله‌گران حقوقی، اصلی‌ترین خریداران در این گروه در دامنه نزولی قیمت‌ها بودند.
در فرابورس اما سهم‌های کوچک  نوسانی در بازار کساد امروز مورد توجه معامله‌گران کوتاه‌مدت قرار گرفتند، به طوری که در گروه غذایی‌ها، لبنیات کالبر، در گروه محصولات کاغذی، صنایع کاغذسازی کاوه و در گروه قندی‌ها؛ قند ثابت خراسان و قند اصفهان لیدر گروه‌های مذکور بودند. 
در فرابورس ایران امروز نماد معاملاتی «اوان» برای 25 روز معاملاتی پی‌درپی وارد بازدهی 125 درصدی بر روی تابلوی معاملات فرابورس شد. این سهم در روز عرضه اولیه با سهمیه قطره‌چکانی برای هر خریدار به قیمت 347 تومان کشف قیمت شده بود. 
به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری کم‌عمق و به شدت بی‌رونق بود که در آستانه موعد تسویه معاملات اعتباری شرکت‌های گارگزاری و بستن حساب‌ها در پایان عملیات یک ساله منتهی به 31 شهریور ماه اغلب این شرکت‌ها با افت شدید حجم معاملات سهام و در عین حال اقبال به گروه قندی‌ها و تک‌سهم‌های کوچک نوسانی بود، بازاری که با توقف افزایش قیمت‌ها در بازارهای جهانی این روزها چشم به سیاست‌های بانک مرکزی در بازار ارز دوخته است.
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

ایران خودرو ۱۰ هزار دستگاه خودرو صادر می کند
معاون صادرات و امور بین الملل گروه صنعتی ایران خودرو از صادرات 10 هزار دستگاه خودرو در سال 97 خبر داد و گفت: 75 درصد از این تعداد به کشورهای منطقه خاورمیانه و آفریقا و 25 درصد نیز به کشورهای CIS، آسیایی و آمریکای لاتین و اروپا صادر خواهد شد.
تونی اولیویرا: هرگز دوران حضورم در تبریز را فراموش نمی کنم
سرمربی پیشین تراکتورسازی از دوران سرمربیگری‌اش در تراکتورسازی و تجربه حضورش در لیگ قهرمانان آسیا با این تیم سخن گفت.
سهم انواع لوازم برقی در سبد مصرفی مشترکان خانگی، تجاری و اداری
تهران- ایرنا- معاون فنی و پتانسیل سنجی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) سهم لوازم و تجهیزات مختلف برقی از جمله سیستم های سرمایشی و گرمایشی و روشنایی را در سبد مصرفی مشترکان خانگی، تجاری و اداری تشریح کرد.
فیلم- گل دوم استقلال به فولاد توسط توسط چشمی
گل دوم استقلا به فولاد خوزستان توسط روزبه چشمی در دقیقه 7 به ثمر رسید. استقلال 2-0 فولاد خوزستان
ملکه رنجبر دوباره در بیمارستان
ملکه رنجبر که به تازگی پس از انجام عمل جراحی قلب باز از بیمارستان مرخص شده بود، بار دیگر به دلیل عارضه تنفسی در بیمارستان و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.
قیمت انواع فرش دستباف دربازار -جدول
قیمت برخی از انواع فرش دستباف در بازار تهران را مشاهده می کنید.
فیلم- گل اول استقلال به فولاد توسط بابا تیام
گل اول استقلال به فولاد خوزستان در دقیقه 3 بازی توسط مامه بابا تیام به ثمر رسید.
مسی به کدام بازیکن گفت از بارسلونا جدا شود؟+عکس
رافینیا، هافبک سابق بارسلونا از توصیه مسی برای انتقال به اینترمیلان گفت.
مرور آثار فیلم‌ساز ایرانی در جشنواره جهانی «ریگارد» کانادا
بیست‌ودومین جشنواره جهانی فیلم «ریگارد» کانادا، از جشنواره‌های مورد تایید آکادمی اسکار که گفته می‌شود یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم کوتاه در آمریکای شمالی است، در این دوره بخشی را به مرور فیلم‌های کوتاه قصیده گلمکانی اختصاص داده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش آیت الله شاهرودی به حوادث خیابان پاسداران
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقدامات مخل امنیت عمومی جامعه، به هیچ وجه قابل قبول نیست و لازم است مسئولان با قاطعیت برخوردهای قانونی لازم را به عمل آورند.
واکنش‌ها به ادامه ماجرای برداشتن روسری
«برخی از چهره‌های اصولگرا هم از نحوه تصمیم‌گیری برای مواجهه با دختران خیابان انقلاب گلایه کردند.»
دیدار سردار فضلی با خانواده شهید بسیجی ˮمحمدحسین حدادیانˮ+عکس و فیلم
سردار علی فضلی با خانواده شهید بسیجی «محمدحسین حدادیان» دیدار و گفت‌وگو کرد.
آخرین فرصت بهره­‌مندی از طرح بانک آینده در بخشودگی جرائم
۱۵ اسفند­ماه سال ۱۳۹۶، آخرین فرصت برای استفاده از مزایای طرح «زرین ۴» بانک آینده است.
اتصال سیم برق فاجعه آفرید
ساعت ۱۸ و ۵۲ دقیقه عصر دیروز پسر و دختری خردسال در شهرستان قاین بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند.
نرخ تورم در بهمن ماه ۹.۹ درصد محاسبه شد
سکه طرح جدید یک میلیون و ۴۴۵ هزار تومان/ قیمت دلار در بازار آزاد کاهش یافت
یک بند از FATF در امور کشور نفوذ می‌کند
کاهش 1.4 درصدی ارزش طلا در بازار جهانی
نرخ دلار آزاد به کمتر از 45هزار ریال رسید
پرداخت 1200 میلیارد ریال خسارت به زلزله زدگان کرمانشاه
یک بانک ایرانی در هند شعبه می زند
بیش از 16 میلیون سهم در بورس خوزستان مبادله شد
پرونده حراج سکه در بانک کارگشایی بسته شد
بانک مرکزی نرخ تورم بهمن را 9.9 درصد محاسبه کرد