فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۴۱۹واحدی شاخص کل بورس/ افت حجم معاملات سهام در آستانه تسویه اعتباری‌ها

13:11 ۲۸۵ روز و ۸ ساعت پیش خبرگزاری فارس 931 0
فارس از آن سوی تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد : عقبگرد ۴۱۹واحدی شاخص کل بورس/ افت حجم معاملات سهام در آستانه تسویه اعتباری‌ها

معامله‌گران بورس تهران امروز بیشترین افت حجم معاملات سهام از آغاز سال جاری تاکنون را به نظاره نشستند، شاخص کل بورس تهران نیز با افت ۴۱۹ واحدی رو به رو شد.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 19 شهریور ماه 96 با کاهش 419 واحدی روی رقم 83 هزار و 255 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 61 واحدی عدد 17 هزار و 573 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 640 واحدی به رقم  91 هزار و 73  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما  در حالی با کاهش 438 واحدی به رقم  58 هزار و 105  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 129 واحدی عدد  182 هزار و 727  واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش5 واحدی  به رقم 943 واحد رضایت داد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های همراه اول با 14واحد ، پتروشیمی جم با 13 واحد و تاپیکو با 7 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ملی صنایع مس ایران با 143  واحد ، فولاد مبارکه اصفهان با 66 واحد و معدنی و صنعتی گلگهر با 49 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 143 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 403  میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 36 هزار و 16  نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی سبحان انکولوژی، بیمه اتکایی امین، الحاوی، اوراق گواهی سپرده عام بانک رفاه کارگران، واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه یکم آرمان آتی، اوراق مشارکت طرح قطار شهری شهرداری تبریز، اوراق اجازه صایتل، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، سیمان لارستان، آتاویل تایر، پشم‌بافی طوس، ورزیران، جوش اکسیژن ایران، شیرین دارو، صنعتی و شیمیایی رنگین، مالیبل سایپا، پشم‌بافی افشار یزد، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر و مهندسی فیروزا از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های گلتاش، پتروشیمی جم، صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس و اوراق اختیار فروش تبعی جمع متوقف شدند. 
به گزارش فارس امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 12 میلیون سهم سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شدد. 
در معدنی و صنعتی گلگهر نیز 5 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. 
همچنین 4 میلیون سهم پتروشیمی خراسان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 
در تابلوی الف بازار پایه فرابورس نیز اندکی بیش از یک میلیون سهم در نماد تولیدکنندگان بورس کالای ایران به ارزش کمتر از 400 میلیون تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده جابجا شد. 
براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی کم‌عمق‌ترین روز معاملاتی خود را پشت سر گذاشت که توقف روند افزایش قیمت‌ها در بازارهای جهانی و در عین حال منتفی شدن حذف تعرفه واردات فولاد از سوی دولت باعث شد، تا معامله‌گران بورس تهران امروز با خبرهای نه چندان خوشحال‌کننده به استقبال نخستین روز معاملاتی هفته بروند. 
امروز در گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها نیز لیدر این گروه یعنی ملی صنایع مس ایران با انباشت عرضه معامله‌گران اغلب حقیقی و صف فروش پایدار 12 میلیون سهمی در حالی مواجه شد که خریداران حقوقی، اصلی‌ترین خریداران این سهم در حداقل کف قیمتی این سهم در دامنه نوسان قیمتی امروز بودند.
در فولاد مبارکه نیز روند معاملات متعادل در ادامه نوسان نزولی قیمت‌ها در حالی ادامه یافت که اغلب معامله‌گران حقیقی در این سهم فروشنده بودند. 
مشابه همین وضعیت نیز در گروه معدنی‌ها و دوقلوهای سنگ‌آهنی به وقوع پیوست، به طوری که علی‌رغم حجم معاملات پایین و متعادل، اما معامله‌گران حقوقی، اصلی‌ترین خریداران در این گروه در دامنه نزولی قیمت‌ها بودند.
در فرابورس اما سهم‌های کوچک  نوسانی در بازار کساد امروز مورد توجه معامله‌گران کوتاه‌مدت قرار گرفتند، به طوری که در گروه غذایی‌ها، لبنیات کالبر، در گروه محصولات کاغذی، صنایع کاغذسازی کاوه و در گروه قندی‌ها؛ قند ثابت خراسان و قند اصفهان لیدر گروه‌های مذکور بودند. 
در فرابورس ایران امروز نماد معاملاتی «اوان» برای 25 روز معاملاتی پی‌درپی وارد بازدهی 125 درصدی بر روی تابلوی معاملات فرابورس شد. این سهم در روز عرضه اولیه با سهمیه قطره‌چکانی برای هر خریدار به قیمت 347 تومان کشف قیمت شده بود. 
به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری کم‌عمق و به شدت بی‌رونق بود که در آستانه موعد تسویه معاملات اعتباری شرکت‌های گارگزاری و بستن حساب‌ها در پایان عملیات یک ساله منتهی به 31 شهریور ماه اغلب این شرکت‌ها با افت شدید حجم معاملات سهام و در عین حال اقبال به گروه قندی‌ها و تک‌سهم‌های کوچک نوسانی بود، بازاری که با توقف افزایش قیمت‌ها در بازارهای جهانی این روزها چشم به سیاست‌های بانک مرکزی در بازار ارز دوخته است.
ب


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

قاضی عسکر:مسئله حج را از روابط سیاسی جدا کرده ایم
مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و سرپرست حجاج ایرانی گفت: مسئله حج را از روابط سیاسی با کشور عربستان جدا کرده ایم.
وزیرکشور: شمار معتادان 24درصد کاهش یافت
بجنورد- ایرنا- وزیرکشور گفت: شمار معتادان کشور هم اکنون دو میلیون و 800 هزار نفر است که این میزان در مقایسه با پیش از دولت تدبیر و امید 24 درصد کاهش دارد.
920 هزار میلیارد ریال طرح در دهه فجر افتتاح می شود
بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با اشاره به برنامه های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر امسال طرح های عمرانی به ارزش 920 هزار میلیارد ریال افتتاح می شود.
امامان جمعه: اقتدار جمهوری اسلامی در جهان بی نظیر است
استانها -ایرنا-امامان جمعه کشور در خطبه های این هفته، اقتدار نظام جمهوری اسلامی و ایستادگی درمقابل استکبار جهانی را بی نظیر دانستند و گفتند: آمریکا در ‌چند دهه گذشته با دسیسه های مختلف درصدد تفرقه در جامعه ایران بوده، اما با وجود تلاش های بسیار نتوانسته وحدت ایران اسلامی را از بین ببرد.
وزیر انرژی عربستان: اجماع کاملی داشتیم
وین- ایرنا- 'خالد الفالح' وزیر انرژی عربستان پس از نشست وزرای نفت و انرژی اوپک در وین، گفت: اجماع کاملی داشتیم.
مشاور ترامپ با نتانیاهو در باره معامله قرن گفت وگو کرد
تهران - ایرنا - 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی با 'جرد کوشنر' مشاور ارشدوداماد رئیس جمهوری آمریکا و'جیسون گرینبلات' فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه در سرزمین های اشغالی دیدار وبا آنها درباره روند سازش وتحولات مساله فلسطین و اوضاع انسانی غزه گفت وگو کرد.
چاووش اوغلو خواستار همکاری ترکیه و ایران درباره پ.ک.ک شد
آنکارا- ایرنا- مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه خواستار همکاری مشترک ایران کشورش در مبارزه علیه گروه پ.ک.ک در شمال عراق شد.
درگیری نیروهای ائتلاف سعودی و یمنی در الحدیده ادامه دارد
تهران - ایرنا - درگیری های شدید میان ارتش وکمیته های مردمی یمن با نیروهای طرفدار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و نیروهای ائتلاف سعودی در ساحل النخیله ومنطقه الحاج در شهر الحسینیه ومنطقه المجیلیس در شهر الدریهمی جنوب استان الحدیده یمن ادامه دارد.
الحریری از کابوس سعودی ها رها نشده است
بیروت- ایرنا-«رضوان عقیل» مقاله نویس روزنامه «النهار» لبنان طی گفت و گو با ایرنا به فشارهای عربستان سعودی در فرایند تشکیل دولت لبنان اشاره کرد و گفت: رخدادهای سال گذشته همچون استعفای اجباری «سعد الحریری» در ریاض باعث شده وی هنوز از کابوس سعودی ها رها نشود.
اقتصاد وپناهجویان سوری؛ محور رایزنی های مرکل و الحریری
بیروت - ایرنا - صدراعظم آلمان و نخست وزیر لبنان در حالی دیروز(پنجشنبه) با هم دیدار کردند که دو موضوع همکاری های اقتصادی و وضعیت پناهجویان سوری محور اصلی مذاکرات آنها بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاپیتان کراوسی بهترین بازیکن دیدار با آرژانتین شد
تهران - ایرنا - «لوکا مودریچ» کاپیتان تیم ملی کرواسی به عنوان بهترین بازیکن دیدار برابر آرژانتین انتخاب شد.
کابوس مسی
مهاجم آرژانتینی در شب شکست تیمش مقابل کرواسی یک ستاره خاموش بود.
کودک همسری از رنج آورترین آسیب های اجتماعی است
مراغه - ایرنا - فرماندار چاراویماق گفت: موضوع کودک همسری یکی از رنج آورترین مسائل اجتماعی است که باید با اتخاذ تمهیدات لازم، جلوی توسعه این آسیب اجتماعی گرفته شود.
مودریچ بهترین بازیکن دیدار کرواسی و آرژانتین
هافبک تیم ملی کرواسی به عنوان بهترین بازیکن دیدار کرواسی و آرژانتین انتخاب شد.
ویدئو - خلاصه دیدار آرژانتین و کرواسی در جام ۲۰۱۸
دیدار تیم‌های فوتبال آرژانتین و کرواسی در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با نتیجه سه بر صفر به سود کرواسی به پایان رسید. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.
خراسان شمالی از مواهب مصوبه توسعه غرب و شرق بهره مند شود
70 درصد جمعیت روستایی کشور زیرپوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرد
2540 واحد مسکونی سرپل ذهاب به بانک معرفی شدند
ارز سه نرخی یا خداحافظی ارزی با برخی کالاها
1732 فقره وام ازدواج به جوانان قزوینی پرداخت شد
تحقق درآمدهای مالیاتی رونق بخش تولید و اشتغال است
122 میلیون و 208 هزار سهم در تالار بورس کیش خرید و فروش شد
رونق صادرات مستلزم بازنگری در سیاست های ارزی است
رونق صادرات مستلزم بازنگری در سیاست های ارزی است
شهرک های صنعتی بدون درآمد خراسان شمالی شناسایی شود