در آستانه عرضه اولیه پانصد و پانزدهمین ناشر پذیرفته شده در بورس تهران : سهام یک شرکت خانوادگی دوشنبه معارفه می‌شود/ شریک ایرانی وودافون در بورس

16:34 ۲۲۴ روز و ۱۶ ساعت پیش خبرگزاری فارس 711 0
در آستانه عرضه اولیه پانصد و پانزدهمین ناشر پذیرفته شده در بورس تهران : سهام یک شرکت خانوادگی دوشنبه معارفه می‌شود/ شریک ایرانی وودافون در بورس

با درج نماد معاملاتی "های وب" در بازار دوم بورس تهران و در آستانه عرضه اولیه سهام این شرکت پس فردا این سهم به عموم سرمایه گذاران معارفه می شود.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ؛ شرکت داده گستر عصر نوین از روز 31 مرداد امسال به ‌عنوان پانصد و پانزدهمین شرکت پذیرفته‌ شده بورس اوراق بهادار در بخش «پست و مخابرات»، گروه و طبقه «مخابرات» با کد صنعت «642002» و نماد «های وب، HiWEB» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس درج شده است.
این شرکت از سال 1382 و با سرمایه یک میلیون تومانی به ‌عنوان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات انتقال داده (PAP) آغاز بـه کار کرده و در سال 1388 به مالکیت خانوادگی سه شخص حقیقی درآمده است.
هم اکنون در فهرست سهامداران عمده این شرکت نام سه شخص حقیقی شامل سید ایمان میری، سید علیرضا میری و شادی میری با سرمایه 400 میلیارد تومانی عنوان شده است.
مرکز اصلی این شرکت در شهر گرگان قرار داشته و در خیابان پاسداران تهران نیز دفتر مدیریت خود را مستقر کرده است.
همچنین این شرکت دارای 705 نفر پرسنل است و موسسه حسابرسی اندیشمند تدبیر را به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی خود معرفی کرده است.
های وب در سال مالی 94 در حالی توانسته سود 606 ریالی به ازای هر سهم با سرمایه 50 میلیارد تومانی را محقق سازد که در سال مالی 95 با وجود افزایش سرمایه 300 درصدی از محل مطالبات حال شده موفق به تحقق عایدی 327 ریالی به ازای هر سهم شده است. به عبارتی سود خالص این شرکت در سال مالی 95 با احتساب سرمایه 50 میلیارد تومانی بیش از دو برابر سود سال مالی 94 و اندکی بیشتر از 130 تومان به ازای هر سهم بوده است.
گفتنی است این شرکت در ازای بیش از 699 میلیارد تومان دارایی در سال مالی 95 مبلغ 401 میلیارد و 578 میلیون تومان بدهی را در بیلان خود ثبت کرده است.
شرکت داده گستر عصر نوین دارای پروانه رادیوترانک عمومی،پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت( FCP) و موافقت اصولی اپراتور مجازی موبایل MVNO)) از سازمان تنظیم مقررات رادیویی شده و علاوه بر موفقیت در مناقصه(USO) ارایه اینترنت پرسرعت به بیش از 25 هزار روستا از انحصار ارایه خدمات شبکه ارتباطی به مدت 10 سال در کشور برخوردار است.
شرکت ایرانی «های‌وب» (HiWeb) در حال حاضر بطور انحصاری نماینده رسمی و شریک تجاری اپراتور انگلیسی «وودافون» (Vodafone) است که قصد مدرنیزه‌ کردن زیرساخت سرویس‌های موبایل در ایران را دارد که گفته می شود محور این همکاری،کمک به توسعه‌ی زیرساخت‌های ارایه‌ سرویس‌های اینترنتی است.
فعالیت‌های «وودافون» (Vodafone) مربوط به مخابرات نمی‌شود و در زمینه‌ سرویس‌های انتقال پول با موبایل نیز فعالیت می‌کند. این شرکت در فروردین ماه سال 2007 با همکاری شرکت Safaricom از کشور کنیا اولین سرویس پرداخت موبایلی را راه‌اندازی کرد.
شرکت داده گستر عصر نوین در سال 1391 نام تجاری «های‌وب» را در بازار مخابرات و ارتباطات کشور معرفی کرد و به عنوان اولین و تنها شرکت دارنده پروانه توزیع پهنای باند اینترنتی کشوری (ISDP) و نیز یکی از 11 شرکت دارنده پروانه ندا (PAP)در زمره یکی از بزرگترین شرکت های صنعت ITدر کشور مشغول به فعالیت است.
این شرکت افزایش سرمایه 400 میلیارد تومانی را در سال جاری ثیت کرده و در عین حال اصلاح ساختار تشکیلاتی ،آموزش و ارتقا سطح کیفی کارکنان،برون سپاری بخشی از فعالیت ها و تکمیل و راه اندازی شبکه 4G را به عنوان برنامه های پیش روی خود اعلام کرده است.
های وب تا پایان سال مالی 95 از بدهی احتمالی یک هزار و 98 میلیارد و 62 میلیون تومانی سخن گفته که تمامی آن مربوط به اسناد تضمینی موضوع حساب های انتظامی بوده و در سر فصل بدهی احتمالی صورت های مالی 95 افشا شده است.
در ترازنامه این شرکت بیش از 67 میلیارد تومان موجودی نقد آورده شده در حالی که دریافتنی های تجاری و غیر تجاری آن از 133 میلیارد تومان فراتر رفته است.
در حساب های پرداختنی تجاری و غیر تجاری آن نیز بیش از 87 میلیارد تومان بدهی آورده شده است.
از کل فروش 303 میلیارد تومانی "های وب" در نهایت 11 میلیارد تومان سود عملیاتی و نزدیک به 5.5 میلیارد تومان سایر درآمد های غیر عملیاتی بر جای می ماند که با کسر مالیات 20 میلیارد تومانی سود خالصی بالغ بر بیش از 65 میلیارد تومان را در پایان سال مالی 95 برجای گذاشته است.
این در حالی است که این شرکت بیش از 31 میلیارد تومان از درآمد عملیاتی خود را برای تسویه تسهیلات بانکی کنار گذاشته که از این رقم مبلغ 11 میلیارد تومان تنها به عنوان سود پرداختی بابت تسهیلات مالی پرداخت می شود.
های وب در بودجه سال مالی 96 با پیش بینی فروش 406 میلیارد و 165 میلیون تومانی از برآورد عایدی 38 تومان و 6 ریالی به ازای هر سهم خبر  داده است که در عملکرد سه ماهه حسابرسی نشده اول امسال با سرمایه 400 میلیارد تومانی 13 درصد از این عایدی را محقق کرده است.
حسابرس "های وب" در خصوص صورت های مالی سال 96 این شرکت عنوان کرده است « همانگونه که در یادداشت 5 همراه صورت سود و زیان پیش بینی شده منعکس است مانده سرفصل درآمدهای عملیاتی به مبلغ 4.061 میلیارد ریال می باشد که لازم به ذکر است تحقق هریک از منابع درآمدی حاصل از مجوزهای اخذ شده از سازمان تنظیم و مقررات رادیویی منوط به ادامه سطح فعالیت شرکت در سطوح قبلی و ایجاد بستر های مناسب درخصوص درآمدهای جدید شرکت، طی 9 ماهه پایانی سال می باشد. »
به گزارش فارس، در آستانه عرضه اولیه سهام شرکت داده گستر عصر نوین(های وب) در بازار دوم بورس تهران قرار است روز یکشنبه این هفته جلسه معارفه ای در هتل اسپیناس پالاس برگزار شود .


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

تولید و تجارت
تولید و تجارت

آخرین اخبار

امیر کربلائی‌زاده؛ از صفر تا ١٠٠ یک بازیگر
بیشتر کمدین است یعنی مردم او را با این عنوان می‌شناسند. دلیلش هم مشخص است. آنهایی که برنامه‌های تلویزیونی را نگاه می‌کنند خندوانه احتمالا یکی از انتخاب‌های آنها بوده است.
اشک‌های اینیستا، تایید جدایی از بارسا؟
آندرس اینیستا، کاپیتان باتجربه بارسلونا، بعد از تعویض شدن در دیدار امشب برابر سویا، با چشمانی گریان روی نیمکت نشست.
عناوین روزنامه‌های امروز ۰۲/ ۰۲ / ۹۷
مروری بر عناوین مهم روزنامه‌های صبح کشور.
قهرمانی حدادی در لس‌آنجلس با پرتاب ۶۶.۲۴
پرتابگر دیسک ایران در رقابت‌های لس‌آنجلس با پرتابی به طول ۶۶.۲۴ قهرمان شد.
کدام یک از ائمه (ع) نزد پیامبر محبوب تر بودند؟
از ولادت حسین بن علی (ع) که در سال چهارم هجرت بود تا رحلت رسول الله (ص) که شش سال و چند ماه بعد اتفاق افتاد، مردم از اظهار محبت و لطفی که پیامبر راستین اسلام (ص) در باره حسین (ع) ابراز می داشت.
چشم امید دختران بسکتبال به کمیته ملی المپیک
رقابت های آسیایی جاکارتا در مرداد ماه سال جاری برگزار می شود و تیم بسکتبال سه نفره دختران به این مسابقه ها اعزام می شود، اما همه نگاه های دختران بسکتبالیست به کمیته ملی المپیک است که در روزهای آینده تصمیم خود را در مورد اعزام تیم بسکتبال پنج نفره صادر می‌کند.
بیایید امام سجاد(ع) را بهتر بشناسیم
حضرت سجاد(ع) فرزند حسین بن علی بن ابیطالب (ع) و ملقب به زین العابدین که در سال 38هجری در مدینه ولادت یافت .
دعایی سریع الاجابه و مجرب برای بچه دار شدن
در این مطلب دعایی مجرب و فوری برای طلب فرزند و بچه دار شدن بیان شده است.
۵۳ روز تا جام جهانی- لئوناردو داوینچی فوتبال
زیزینیو در ۵۳ بازی ملی همراه تیم ملی برزیل موفق شده ۳۰ گل به ثمر برساند.
فینالی که هرگز اتفاق نیفتاد
دیدار تیم‌های برزیل و انگلیس که همه دوست داشتند در فینال جام جهانی ۱۹۷۰ رخ دهد در مرحله گروهی برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کدام یک از ائمه (ع) نزد پیامبر محبوب تر بودند؟
از ولادت حسین بن علی (ع) که در سال چهارم هجرت بود تا رحلت رسول الله (ص) که شش سال و چند ماه بعد اتفاق افتاد، مردم از اظهار محبت و لطفی که پیامبر راستین اسلام (ص) در باره حسین (ع) ابراز می داشت.
اشک‌های اینیستا، تایید جدایی از بارسا؟
آندرس اینیستا، کاپیتان باتجربه بارسلونا، بعد از تعویض شدن در دیدار امشب برابر سویا، با چشمانی گریان روی نیمکت نشست.
عناوین روزنامه‌های امروز ۰۲/ ۰۲ / ۹۷
مروری بر عناوین مهم روزنامه‌های صبح کشور.
تیپ ˮپریناز ایزدیازˮ در حاشیه جشنواره جهانی فیلم فجر-عکس
تصویری از "پریناز ایزدیار" در حاشیه جشنواره جهانی فیلم فجر را مشاهده می کنید.
گوگل راه دور زدن فیلترینگ را بست!
روسیه فیس بوک را هم فیلتر می‌کند؟
افزایش ۱۰ برابری کاربران پیام‌رسان‌های داخلی از چهارشنبه گذشته
درصورت مسدود کردن تبلیغات گوگل کروم، هک می‌شوید!
البرز در جایگاه سوم شاخص توسعه ارتباطات کشور
گلکسی اس ۹ مینی یا دریم لایت؟
گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ کِی می آید؟
فیس‌بوک می‌خواهد تراشه اختصاصی بسازد
افزوده شدن ویژگی ضد باج افزار به آفیس
پنج روش رمزگذاری برای امنیت کسب‌وکارها