در آستانه عرضه اولیه پانصد و پانزدهمین ناشر پذیرفته شده در بورس تهران : سهام یک شرکت خانوادگی دوشنبه معارفه می‌شود/ شریک ایرانی وودافون در بورس

16:34 ۳۱۰ روز و ۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 711 0
در آستانه عرضه اولیه پانصد و پانزدهمین ناشر پذیرفته شده در بورس تهران : سهام یک شرکت خانوادگی دوشنبه معارفه می‌شود/ شریک ایرانی وودافون در بورس

با درج نماد معاملاتی "های وب" در بازار دوم بورس تهران و در آستانه عرضه اولیه سهام این شرکت پس فردا این سهم به عموم سرمایه گذاران معارفه می شود.

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ؛ شرکت داده گستر عصر نوین از روز 31 مرداد امسال به ‌عنوان پانصد و پانزدهمین شرکت پذیرفته‌ شده بورس اوراق بهادار در بخش «پست و مخابرات»، گروه و طبقه «مخابرات» با کد صنعت «642002» و نماد «های وب، HiWEB» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس درج شده است.
این شرکت از سال 1382 و با سرمایه یک میلیون تومانی به ‌عنوان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات انتقال داده (PAP) آغاز بـه کار کرده و در سال 1388 به مالکیت خانوادگی سه شخص حقیقی درآمده است.
هم اکنون در فهرست سهامداران عمده این شرکت نام سه شخص حقیقی شامل سید ایمان میری، سید علیرضا میری و شادی میری با سرمایه 400 میلیارد تومانی عنوان شده است.
مرکز اصلی این شرکت در شهر گرگان قرار داشته و در خیابان پاسداران تهران نیز دفتر مدیریت خود را مستقر کرده است.
همچنین این شرکت دارای 705 نفر پرسنل است و موسسه حسابرسی اندیشمند تدبیر را به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی خود معرفی کرده است.
های وب در سال مالی 94 در حالی توانسته سود 606 ریالی به ازای هر سهم با سرمایه 50 میلیارد تومانی را محقق سازد که در سال مالی 95 با وجود افزایش سرمایه 300 درصدی از محل مطالبات حال شده موفق به تحقق عایدی 327 ریالی به ازای هر سهم شده است. به عبارتی سود خالص این شرکت در سال مالی 95 با احتساب سرمایه 50 میلیارد تومانی بیش از دو برابر سود سال مالی 94 و اندکی بیشتر از 130 تومان به ازای هر سهم بوده است.
گفتنی است این شرکت در ازای بیش از 699 میلیارد تومان دارایی در سال مالی 95 مبلغ 401 میلیارد و 578 میلیون تومان بدهی را در بیلان خود ثبت کرده است.
شرکت داده گستر عصر نوین دارای پروانه رادیوترانک عمومی،پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت( FCP) و موافقت اصولی اپراتور مجازی موبایل MVNO)) از سازمان تنظیم مقررات رادیویی شده و علاوه بر موفقیت در مناقصه(USO) ارایه اینترنت پرسرعت به بیش از 25 هزار روستا از انحصار ارایه خدمات شبکه ارتباطی به مدت 10 سال در کشور برخوردار است.
شرکت ایرانی «های‌وب» (HiWeb) در حال حاضر بطور انحصاری نماینده رسمی و شریک تجاری اپراتور انگلیسی «وودافون» (Vodafone) است که قصد مدرنیزه‌ کردن زیرساخت سرویس‌های موبایل در ایران را دارد که گفته می شود محور این همکاری،کمک به توسعه‌ی زیرساخت‌های ارایه‌ سرویس‌های اینترنتی است.
فعالیت‌های «وودافون» (Vodafone) مربوط به مخابرات نمی‌شود و در زمینه‌ سرویس‌های انتقال پول با موبایل نیز فعالیت می‌کند. این شرکت در فروردین ماه سال 2007 با همکاری شرکت Safaricom از کشور کنیا اولین سرویس پرداخت موبایلی را راه‌اندازی کرد.
شرکت داده گستر عصر نوین در سال 1391 نام تجاری «های‌وب» را در بازار مخابرات و ارتباطات کشور معرفی کرد و به عنوان اولین و تنها شرکت دارنده پروانه توزیع پهنای باند اینترنتی کشوری (ISDP) و نیز یکی از 11 شرکت دارنده پروانه ندا (PAP)در زمره یکی از بزرگترین شرکت های صنعت ITدر کشور مشغول به فعالیت است.
این شرکت افزایش سرمایه 400 میلیارد تومانی را در سال جاری ثیت کرده و در عین حال اصلاح ساختار تشکیلاتی ،آموزش و ارتقا سطح کیفی کارکنان،برون سپاری بخشی از فعالیت ها و تکمیل و راه اندازی شبکه 4G را به عنوان برنامه های پیش روی خود اعلام کرده است.
های وب تا پایان سال مالی 95 از بدهی احتمالی یک هزار و 98 میلیارد و 62 میلیون تومانی سخن گفته که تمامی آن مربوط به اسناد تضمینی موضوع حساب های انتظامی بوده و در سر فصل بدهی احتمالی صورت های مالی 95 افشا شده است.
در ترازنامه این شرکت بیش از 67 میلیارد تومان موجودی نقد آورده شده در حالی که دریافتنی های تجاری و غیر تجاری آن از 133 میلیارد تومان فراتر رفته است.
در حساب های پرداختنی تجاری و غیر تجاری آن نیز بیش از 87 میلیارد تومان بدهی آورده شده است.
از کل فروش 303 میلیارد تومانی "های وب" در نهایت 11 میلیارد تومان سود عملیاتی و نزدیک به 5.5 میلیارد تومان سایر درآمد های غیر عملیاتی بر جای می ماند که با کسر مالیات 20 میلیارد تومانی سود خالصی بالغ بر بیش از 65 میلیارد تومان را در پایان سال مالی 95 برجای گذاشته است.
این در حالی است که این شرکت بیش از 31 میلیارد تومان از درآمد عملیاتی خود را برای تسویه تسهیلات بانکی کنار گذاشته که از این رقم مبلغ 11 میلیارد تومان تنها به عنوان سود پرداختی بابت تسهیلات مالی پرداخت می شود.
های وب در بودجه سال مالی 96 با پیش بینی فروش 406 میلیارد و 165 میلیون تومانی از برآورد عایدی 38 تومان و 6 ریالی به ازای هر سهم خبر  داده است که در عملکرد سه ماهه حسابرسی نشده اول امسال با سرمایه 400 میلیارد تومانی 13 درصد از این عایدی را محقق کرده است.
حسابرس "های وب" در خصوص صورت های مالی سال 96 این شرکت عنوان کرده است « همانگونه که در یادداشت 5 همراه صورت سود و زیان پیش بینی شده منعکس است مانده سرفصل درآمدهای عملیاتی به مبلغ 4.061 میلیارد ریال می باشد که لازم به ذکر است تحقق هریک از منابع درآمدی حاصل از مجوزهای اخذ شده از سازمان تنظیم و مقررات رادیویی منوط به ادامه سطح فعالیت شرکت در سطوح قبلی و ایجاد بستر های مناسب درخصوص درآمدهای جدید شرکت، طی 9 ماهه پایانی سال می باشد. »
به گزارش فارس، در آستانه عرضه اولیه سهام شرکت داده گستر عصر نوین(های وب) در بازار دوم بورس تهران قرار است روز یکشنبه این هفته جلسه معارفه ای در هتل اسپیناس پالاس برگزار شود .


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

راه های ناهموار توسعه در خراسان شمالی- کبری علی آبادی*
بجنورد - ایرنا- جاده ها و راه های ارتباطی اعم از زمینی، ریلی و هوایی همانند رگ های بدن هستند و از نظر اقتصادی اهمیت ویژه ای در توسعه مناطق دارند، اما این شریان ها در خراسان شمالی با مشکلات حاد روبه رو است.
دولت امروز بیش از گذشته به حمایت نیاز دارد
قزوین-ایرنا-استاندار قزوین گفت: امروز دولت از هر زمان دیگری به حمایت نیاز دارد تا بتواند شرایط سخت و حساس کنونی را با موفقیت پیش سر بگذارد.
امام جمعه تبریز به ممنوعیت آموزش زبان محلی واکنش نشان داد
تبریز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز به اظهارات روز گذشته وزیر آموزش و پرورش مبنی بر ممنوعیت آموزش به زبان محلی در مدارس واکنش نشان داد و گفت: ما همان گونه که به ایران عشق و علاقه داریم، همه به آذربایجان نیز علاقه مندیم.
متولیان آب نیز حکم قانونی بگیرند- غلامرضا مالک زاده*
شیراز - ایرنا - ریسه یا ریسمان های لامپ را شرکت توزیع برق شیراز بنا به حکم قضایی،جمع کرده و قصد دارد این روند جمع کردن را در مورد مشترکان تجاری ادامه دهد.
نوسانات اقلیمی منابع طبیعی کشور را تهدید می کند
ساری - ایرنا - معاون امور جنگل کاری سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور گفت که نوسانات اقلیمی منابع طبیعی کشور را تهدید می کند و امنیت زیستی را با خطر مواجه خواهد کرد.
انتقال تجارب بیابان زدائی ایران به دیگر کشورها، درآمدزاست
اصفهان-ایرنا- کارشناس امور بیابان سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری گفت: انتقال تجارب ایران در زمینه بیابان زدایی و انجام طرح هایی از این دست در دیگر کشورها می تواند به ارزآوری و درآمدزایی منجر شود.
سنسورهای هشدار آتش سوزی در جنگل ها نصب می شود
ساری - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور گفت که برای سرعت بخشیدن به خاموشی آتش سوزی ، سنسور های هشدار دهنده در جنگل های کشور نصب می شود.
دولت پاکستان باید با تروریست ها جدی تر برخورد کند
زاهدان - ایرنا - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که گروهک های تروریستی مشکلات امنیتی و اختلافات قومی و مذهبی برای مردم 2 کشور دوست و همسایه «ایران و پاکستان» ایجاد می کنند ضروری است دولت پاکستان با آنان برخورد جدی تری داشته باشد.
اردوغان و ترامپ درباره سوریه به صورت تلفنی گفت و گو کردند
آنکارا- ایرنا- رجب طیب اردوغان و دونالد ترامپ رییسان جمهوری ترکیه و آمریکا طی تماس تلفنی درباره آخرین تحولات سوریه و همکاری دو کشور در منبج گفت و گو کردند.
بازداشت گسترده اغتشاشگران در تظاهرات جنوب عراق
بغداد – ایرنا – دستگاه های امنیتی عراق از امروز دوشنبه در عملیات گسترده ای به تعقیب و بازداشت عناصر اغتشاشگر در استان های جنوب و مرکز عراق پرداختند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیمارستان درحال ساخت«تازه آباد»آسیب دید
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی اعلام کرد: بیمارستان در حال ساخت شهر تازه آباد در زلزله امروز ( دوشنبه 25 تیر) آسیب جدی دیده است.
زمانی: پول بیت‌المال را الکی خرج نمی‌کنیم
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: باشگاه با بازیکن مصدوم قرارداد نمی‌بندد و پول بیت‌المال را الکی خرج نمی‌کند.
چه کار کنیم تا ام اس (MS) نگیریم؟
بیماری مالتیپل اسکلروزیس که به اختصار به آن ام اس (MS) گفته می‌شودیک بیماری دستگاه عصبی مرکزی است. در این بیماری پوشش محافظ اعصابی که در داخل، اطراف مغز ویانخاع قرار دارند تخریب می‌شوند.
واکنش نمایندگی ایران در سازمان ملل به ادعای اسرائیل درباره جزییات عملیات دزدی اسناد هسته‌ای
سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به ادعای برخی مقامات رژیم صهیونیستی درباره انجام عملیاتی مخفیانه در تهران که منجر به کشف اسنادی درباره برنامه طراحی کلاهک هسته‌ای شده است، گفت: این ادعا که ایران هر اطلاعات حساسی را در انبارها و بایگانی‌های رندوم در تهران نگه‌داری کند بسیار خنده‌دار است.
درباره کولیندا کیتاروویچ؛ آغوش گرم برای همه!
تلویزیون برای اولین بار در آغوش کشیده شدن زن و مرد را پخش کرد؛ آن هم یک زن و چندین مرد! حالا اگر عذرخواهی کند بابت این همه سال سانسور بی جهت دست دادن مردان و زنان در فیلم‌ها و مراسم‌ها شاید مردم رسانه ملی را ببخشند.
سرورهای تلگرام پیدا نشدند!
امروز ساعت ۱۴
شکست اپل در هند
پاسخ تند آذری جهرمی به ادعای سردار جلالی
ظهور یک گوشی میان‌رده جدید در بازار
به‌روزرسانی نسخه موبایلی مرورگر مایکروسافت اج
اطلاعات فرودگاه‌های بین‌المللی از سوی هکرها به فروش می‌رسد!
مشکل دوربین گوشی‌های گوگل حل می‌شود
امن‌ترین شهرهای جهان از لحاظ سایبری
سیم‌کارت‌های به نام‌ خودتان را حتما پیگیری کنید