صریح درباره ماجرای کنتور سازی/بخش سوم : فاضلی: اتاق اصناف هیچ مراوده‌ای با «عاملی‌ها» نداشته است/ حل مشکل کنتور سازی در نشست آتی وزارت صنعت و سازمان مالیاتی

12:12 ۳۱۴ روز و ۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 1,071 0
صریح درباره ماجرای کنتور سازی/بخش سوم : فاضلی: اتاق اصناف هیچ مراوده‌ای با «عاملی‌ها» نداشته است/ حل مشکل کنتور سازی در نشست آتی وزارت صنعت و سازمان مالیاتی

رییس اتاق اصناف با بیهوده دانستن ادعای مطرح شده از سوی عاملی از حل مشکلات کنتور سازی خبر داده و گفته است: در این زمینه در نشستی که هفته آینده با وزارت صنعت و سازمان مالیاتی خواهم داشت این موضوع دراولویت دستور کار قرار خواهیم داد.

خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس ؛ رضا امامی _ به دنبال انتشار گفتگوی جنجالی مدیر عامل بازداشت شده شرکت کنتور سازی،علی فاضلی رییس اتاق اصناف با برائت خود از هر گونه مراوده و یا مذاکره بر سر صندوق‌های فروشگاهی از کشیده شدن پای اتاق اصناف به این ماجرا شکایت دارد.
انتشار این مطالب در خبرگزاری فارس صرفا در راستای رسالت اطلاع‌رسانی خبرگزاری فارس و انتقال دیدگاه طرف‌های مختلف درگیر در این پرونده انجام می‌شود و مسئولیت ادعاهای اشاره شده بر عهده مصاحبه‌شونده است.
فاضلی در این گفت‌وگو اغلب ادعاهای عاملی را رد کرده است.
فارس: در مصاحبه‌ای که با مدیر عامل کنتورسازی داشته‌ام وی از تایید شفاهی جنابعالی در حضور پدر ایشان در انتخاب این شرکت برای تامین صندوق های فروشگاهی و ماموریت شرکت هوشمند سامانه باران در اوایل زمستان سال 94 سخن گفته است. ماجرا از چه قرار بوده است؟
فاضلی : اصلا معنای شفاهی چیست؟ اتاق اصناف یک شخصیت حقوقی و تشکل ملی است که حدود 3 میلیون بنگاه اقتصادی را رهبری می‌کند. از آقای عاملی باید پرسید قراردادی که مدعی انعقاد با اتاق اصناف شده کجاست؟ اتاق اصناف اگر مذاکره یا مراوده‌ای با این شرکت داشته مکتوب آن را در اختیار دارد یا نه؟ اتاق اصناف هیچ سندی با کارخانه کنتور سازی ایران تحت عنوان صندوق‌های فروشگاهی ندارد. در عین حال هیچ گفت و شنود و مراوده‌ای هم نداشته و قبل از وقوع جریانات اخیر در بورس اصلاً این شخص و بنگاه وی را نمی‌شناخته است.
فارس: عاملی مدعی است که اتاق اصناف به شرکت هوشمند سامانه باران ماموریت نصب صندوق‌های فروشگاهی را داده و بر همین اساس شرکت کنتور سازی به آن اعتماد کرده است.
فاضلی : ببینید ،شرکتی نامه‌ای خطاب به اتاق اصناف می‌نویسد که از محل منابع داخلی می‌تواند مجانی صندوق‌های فروشگاهی را تامین و نصب کند. اتاق اصناف نیز بر مبنای قوانین و مقررات به این شرکت یعنی باران ماموریت انجام این کار را می‌دهد. بعد از گذشت 5 ماه از این ماموریت و عدم ایفای تعهدات این شرکت را از ماموریت داده شده عزل می‌کند و تمام. این وسط کنتورسازی ایران چه کاره است؟ مگر مراوده‌ای با اتاق اصناف داشته یا دارد؟
فارس: اما ایشان به نقل از معاونین شما صحبت هایی عنوان کرده و از قول مساعد شما برای حل و وفصل این مشکلات خبر داده است.
فاضلی : چرا پای اتاق اصناف را وسط می‌کشند؟ یقینناً باید همه اصناف به منظور ردیابی مسیر قاچاق و نیز فرآیند شفاف مالیات ستانی بر اساس الویت‌ها به صندوق‌های فروشگاهی تجهیز شوند و حتماً از محل تولیدات داخلی این موضوع باید انجام پذیرد زیرا اتاق اصناف با استفاده از صندوق‌های فروشگاهی به صورت ساخت داخلی موافق است.
شرکت کنتور سازی ایران می گوید تولید کننده داخلی هستم بنابراین چه کسی برتر از این واحد تولیدی وجود دارد؟ اما باید ثابت کند که تولید کننده داخلی است نه وارد کننده.
اگر در قالب مجوزی که از وزارت صنعت برای تولید صندوق‌های فروشگاهی گرفته اما در مقابل واردات صرف را انجام دهد و هیچ کاری روی آن انجام ندهد بطور یقین اتاق اصناف نمی‌پذیرد.
ولی با این حال برای جلوگیری از آسیب عموم سهامداران این شرکت که با ترفندهای رخ داده سهام این شرکت را در بورس خریده و زیان دید‌ اند ، تاکید شده که اگر تولید چنین کالاهایی وجود دارد شرکت کنتور سازی در الویت طرح نصب صندوق‌های فروشگاهی برای اصناف کشور قرار گیرد .
فارس: این یعنی قرارداد صندوق‌های فروشگاهی در نهایت برای کنتورسازی است؟ فاضلی: در الویت نخست شرکت کنتور سازی و در الویت دوم دو کارخانه دیگر داخلی هستند. حالا هر واحدی که می خواهد باشد که از تولید داخلی برخوردار باشند و ثابت شود که تولیدی هستند برای اجرای نصب صندوق ها بکار گرفته خواهند شد.
به عبارتی باید 80 درصد تولید به صورت خط مونتاژ(CKD)  قطعات منفصله و 20 درصد مابقی بر اساس تولید داخلی باشد تا عملیات نصب صندوق‌ها را بتواند انجام دهد.
فارس: پس چرا با وجود ابلاغ آیین‌نامه تجهیز اصناف به صندوق‌های فروشگاهی همچنان برای اجرا تعلل می‌کنید؟ فاضلی : آیین نامه ابلاغ شده اما تا زمانیک ه تعاریف سخت افزاری و نرم افزاری فرآیند آن و همچنین متولی اجرا مشخص نشود کاری نمی توان انجام داد. از این رو باید سازمان مالیاتی و وزارت صنعت به همراه اتاق اصناف تشکیل جلسه بدهند و بر اساس بند 3 ماده 16 آیین نامه نصب صندوق ها مسئولیت اجرای این قانون را مشخص کنند.
فارس: در مورد افشاگری مدیر عامل بازداشت شده شرکت کنتور سازی چه نظری دارید؟ فاضلی : در مورد صحبت های عاملی من هیچ صحبتی نخواهم کرد. این شخص در مورد اتاق اصناف نمی تواند صحبت کند. درباره حرفی که می زند باید دید که آیا اساساً قرار دادی با اتاق اصناف داشته یا فقط اتهام و ادعا مطرح کرده است.
فارس: اما آقای عاملی مدعی عقد قرارداد با شرکت باران با تایید شما است.
فاضلی : اتاق اصناف به لحاظ جایگاه و ماهیت خود اصلاً نمی تواند وارد داد و ستد شود.
اینکه شخصی با ردیف کردن کلمات بیهوده هر حرفی را بگوید که قابل قبول برای هیچ کس نیست. آنچه که باید برای رفع مشکلات بوجود آمده برای سهامداران و کارخانه کنتور سازی انجام شود از جانب اتاق اصناف انجام خواهیم داد و بطور یقین از محل تولید داخلی طرح نصب صندوق‌های فروشگاهی به شرحی که گفته شد انجام خواهد پذیرفت.
در این زمینه در نشستی که هفته آینده با وزارت صنعت و سازمان مالیاتی خواهم داشت این موضوع در الویت دستور کار قرار خواهیم داد.
هفته گذشته نیز در دیداری که با مدیر عامل بانک پاسارگاد داشتم تاکید شد که اولاً هیچ کارخانه‌ای نباید تعطیل شود و به عنوان یک ایرانی باید از صنعت حمایت کرد و دوم اینکه باید دست آسیب دیده را گرفت .
مجموعه حاکمیتی نظام بویژه وزارت صنعت تمام تلاش خود را خواهد کرد تا تب بالای این موضوع فروکش کند.
فارس: البته گویا بانک‌های پاسارگاد و اقتصاد نوین در تکاپوی تعیین نماینده در هیات مدیره شرکت کنتورسازی هستند. آیا در جریان اعتراض‌های پراکنده منتسب به سهامداران کنتورسازی در مقابل سازمان بورس و شرکت بورس هستید؟
فاضلی : درتایید یا تکذیب مطالب اینکه کسی در بورس خلاف کرده باید گفت این کار خلاف اخلاق بوده و نباید سوء‌استفاده می کرد. از سویی دیگر زیبنده نیست که این موضوع با اعتراض‌های گاه و بیگاه این همه برجسته شود زیرا از این طریق خوراک رسانه‌ای برای خارج نشین‌ها درست می‌شود.
سرمایه‌گذار می‌داند که ممکن است یک روز برنده باشد و روز دیگر متضرر و بازنده. نباید روزی که از سود خبری نیست را به عنوان یک عامل بر علیه حاکمیت سوء استفاده کرد. دستگاه قضایی کشور در حال پیگیری این پرونده است و خواهش من این است که با این اعتراض ها بهانه به دست فرصت طلبان ندهیم.
من به عنوان شهروند شرمنده اشخاصی هستم که به دلیل خریداری این سهام و ضررهای ایجاد شده امروز با آسیب های جسمی و یا التهاب خانواده خود مواجه شده و احساس گناه می کنم. این اطمینان را می دهم به این اراده در اتاق اصناف وجود دارد که برای حمایت از سهامداران این موضوع را حل و فصل نماید.
گفت و گو از رضا امامی  


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

این تصاویر نشان می‌دهد زمین گریه‌کنان از ما کمک می‌خواهد
هر روز چیز‌های زیادی درباره گرمایش جهانی یا حوادث عجیب در محیط زیست می‌شنویم، اما آن‌ها را به مسخره می‌گیریم و بی توجهی می‌کنیم.
حرکات نمایشی دیدنی با اسکوتر
اگر از علاقه مندان به هنرنمایی های ورزشی هستید، شما را دعوت به دیدن حرکات نمایشی دیدنی چند نوجوان اهل بوستون آمریکا با استفاده از اسکوتر می کنیم.
با ۱ دلار در کشور‌های مختلف چه غذایی می‌توانید بخورید؟
فکر می‌کنید با ۱ دلار در کشور‌های مختلف جهان چه غذایی می‌توان خورد؟
انسان‌های صفر تا صد سال در ۳ دقیقه!
ما چطور زندگی می‌کنیم؟ چطور بزرگ می‌شویم؟ ما انسان‌ها از نوزادی تا پیری خیلی متفاوت و در عین حال خیلی شبیه هستیم. همه ما زمان محدودی داریم، بنابراین آن را خوب و با احترام به این سیاره و موجودات ساکن در آن بگذرانید و از خودتان لذت ببرید. در ویدئو دیدنی زیر که در نیویورک، نیوجرسی و هلند تصویربرداری شده است، ۱۰۰ نفر از صفر تا صدسال حضور دارند و سن خودشان را به ترتیب معرفی می‌کنند.
تصاویر هوایی شگفت انگیز از مزارع گل لاله
کشاورزان هلندی هر سال حدود ۲ میلیارد گل لاله به عمل می‌آورند. گل‌ها به مدت ۳ تا ۴ هفته در سال بین ماه‌های آوریل و می‌ به شکوفایی کامل می‌رسند. تام هلنِ عکاس، تصاویر هوایی زیبای زیر را از این فرآیند ثبت کرده است.
کشتی چگونه راه اندازی می‌شود؟
راه اندازی کشتی فرآیند انتقال کشتی به آب و یک سنت دریایی در بسیاری از فرهنگ هاست که قدمت آن به هزاران سال پیش می‌رسد. انداختن کشتی به آب فشار زیادی به کشتی وارد می‌کند که علاوه بر اندازه و وزن کشتی، یک چالش مهندسی قابل توجه و یک منظره دیدنی است.
حیواناتی که نمی‌توانند احساساتشان را پنهان کنند
فکر می‌کنید حیوانات می‌توانند خودشان را بروز دهند؟ اگر به نظریه داروین اعتقاد دارید، پس بله، حیوانات احساس و توانایی ابراز آن را دارند.
وینگ سوت در میان ابرهای توگولاوا
وینگ‌ سوت یا همان لباس بالدار تجربه‌ای است که افراد کمی سراغش می‌روند چراکه رسیدن به پیش‌زمینه آن‌که انجام تعداد قابل‌توجهی (200 پرش استاندارد) سقوط آزاد است به‌راحتی به‌دست نمی‌آید. لاک راجرز و همکارش کریس بایرن وینگ سوت را در میان ابرهای توگولاوا استرالیا تجربه و آن را با دوربین گوپرو خود به ثبت رساندند. شما را دعوت به دیدن این تجربه لذت بخش می کنیم.
ساخت کیف و کلاه از پول بی ارزش ونزوئلا!
نرخ تورم ونزوئلا در ماه ژوئن به ۱۲۸.۴ درصد رسید که بیشترین نرخ تورم در سال جاری میلادی بوده است. هم اکنون یک دلار آمریکا برابر حدود ۱۲۰ هزار بولیوار (واحد پول ونزوئلا) است. همین کاهش ارزش پول سبب شده است برخی از افراد از اسکناس‌های ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ بولیواری برای تولید صنایع دستی نظیر انواع کیف و کمربند استفاده نمایند. قیمت یک کیف تولید شده از اسکناس در مناطق مرزی، ۵ دلار است که ارزشی بسیار بیشتر از اسکناس‌های مصرف شده در تولید آن دارد.
جوان روستایی در جاده آزادشهر - شاهرود به قتل رسید
گنبدکاووس - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان آزادشهر واقع در شرق استان گلستان از قتل یک جوان اهل روستای فارسیان در جاده آزادشهر به شاهرود خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بولتون: تا زمانی که تهدید ایران پابرجا باشد در سوریه می‌مانیم
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه منتشر شده ادعاها علیه ایران را تکرار کرده و گفته نظامیان آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند.
وحشت نخست وزیر سابق ایتالیا از رونالد!
مالک سابق باشگاه میلان از قدرت گرفتن رقیب دیرینه این تیم با جذب ستاره پرتغالی رئال مادرید ناراحت است.
زمان واریز یارانه تیرماه 97
هشتاد و هفتمین مرحله یارانه نقدی مربوط به تیر ماه سال جاری ساعت ۲۴ روز سه شنبه مورخ ۹۷.۰۴.۲۶ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت خواهد شد.
درباره کولیندا کیتاروویچ؛ آغوش گرم برای همه!
تلویزیون برای اولین بار در آغوش کشیده شدن زن و مرد را پخش کرد؛ آن هم یک زن و چندین مرد! حالا اگر عذرخواهی کند بابت این همه سال سانسور بی جهت دست دادن مردان و زنان در فیلم‌ها و مراسم‌ها شاید مردم رسانه ملی را ببخشند.
پرونده 50 خریدار عمده سکه در دست بررسی است
بهای جهانی طلا در پی افت شاخص دلار بالا رفت
تمامی آمار اشتغال در استانها واقعی است
تسهیلات به مثابه مفر رهایی از بیکاری
نوسان ارزی دامن الکامپ را گرفت
مالیات خراسان شمالی 220 میلیارد ریال به شهرداریها پرداخت
صندوق جسورانه سرمایه گذاری حامی جدید در حوزه معادن است
برق پنج ساختمان مرکزی بانک ها قطع شد
بیمه زنان خانه دار در گیلان استقبال شد
بیشترین طرح اشتغال مربوط به شهرستان بیرجند است