صریح درباره ماجرای کنتور سازی/بخش سوم : فاضلی: اتاق اصناف هیچ مراوده‌ای با «عاملی‌ها» نداشته است/ حل مشکل کنتور سازی در نشست آتی وزارت صنعت و سازمان مالیاتی

12:12 ۲۳۱ روز و ۲ ساعت پیش خبرگزاری فارس 1,071 0
صریح درباره ماجرای کنتور سازی/بخش سوم : فاضلی: اتاق اصناف هیچ مراوده‌ای با «عاملی‌ها» نداشته است/ حل مشکل کنتور سازی در نشست آتی وزارت صنعت و سازمان مالیاتی

رییس اتاق اصناف با بیهوده دانستن ادعای مطرح شده از سوی عاملی از حل مشکلات کنتور سازی خبر داده و گفته است: در این زمینه در نشستی که هفته آینده با وزارت صنعت و سازمان مالیاتی خواهم داشت این موضوع دراولویت دستور کار قرار خواهیم داد.

خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس ؛ رضا امامی _ به دنبال انتشار گفتگوی جنجالی مدیر عامل بازداشت شده شرکت کنتور سازی،علی فاضلی رییس اتاق اصناف با برائت خود از هر گونه مراوده و یا مذاکره بر سر صندوق‌های فروشگاهی از کشیده شدن پای اتاق اصناف به این ماجرا شکایت دارد.
انتشار این مطالب در خبرگزاری فارس صرفا در راستای رسالت اطلاع‌رسانی خبرگزاری فارس و انتقال دیدگاه طرف‌های مختلف درگیر در این پرونده انجام می‌شود و مسئولیت ادعاهای اشاره شده بر عهده مصاحبه‌شونده است.
فاضلی در این گفت‌وگو اغلب ادعاهای عاملی را رد کرده است.
فارس: در مصاحبه‌ای که با مدیر عامل کنتورسازی داشته‌ام وی از تایید شفاهی جنابعالی در حضور پدر ایشان در انتخاب این شرکت برای تامین صندوق های فروشگاهی و ماموریت شرکت هوشمند سامانه باران در اوایل زمستان سال 94 سخن گفته است. ماجرا از چه قرار بوده است؟
فاضلی : اصلا معنای شفاهی چیست؟ اتاق اصناف یک شخصیت حقوقی و تشکل ملی است که حدود 3 میلیون بنگاه اقتصادی را رهبری می‌کند. از آقای عاملی باید پرسید قراردادی که مدعی انعقاد با اتاق اصناف شده کجاست؟ اتاق اصناف اگر مذاکره یا مراوده‌ای با این شرکت داشته مکتوب آن را در اختیار دارد یا نه؟ اتاق اصناف هیچ سندی با کارخانه کنتور سازی ایران تحت عنوان صندوق‌های فروشگاهی ندارد. در عین حال هیچ گفت و شنود و مراوده‌ای هم نداشته و قبل از وقوع جریانات اخیر در بورس اصلاً این شخص و بنگاه وی را نمی‌شناخته است.
فارس: عاملی مدعی است که اتاق اصناف به شرکت هوشمند سامانه باران ماموریت نصب صندوق‌های فروشگاهی را داده و بر همین اساس شرکت کنتور سازی به آن اعتماد کرده است.
فاضلی : ببینید ،شرکتی نامه‌ای خطاب به اتاق اصناف می‌نویسد که از محل منابع داخلی می‌تواند مجانی صندوق‌های فروشگاهی را تامین و نصب کند. اتاق اصناف نیز بر مبنای قوانین و مقررات به این شرکت یعنی باران ماموریت انجام این کار را می‌دهد. بعد از گذشت 5 ماه از این ماموریت و عدم ایفای تعهدات این شرکت را از ماموریت داده شده عزل می‌کند و تمام. این وسط کنتورسازی ایران چه کاره است؟ مگر مراوده‌ای با اتاق اصناف داشته یا دارد؟
فارس: اما ایشان به نقل از معاونین شما صحبت هایی عنوان کرده و از قول مساعد شما برای حل و وفصل این مشکلات خبر داده است.
فاضلی : چرا پای اتاق اصناف را وسط می‌کشند؟ یقینناً باید همه اصناف به منظور ردیابی مسیر قاچاق و نیز فرآیند شفاف مالیات ستانی بر اساس الویت‌ها به صندوق‌های فروشگاهی تجهیز شوند و حتماً از محل تولیدات داخلی این موضوع باید انجام پذیرد زیرا اتاق اصناف با استفاده از صندوق‌های فروشگاهی به صورت ساخت داخلی موافق است.
شرکت کنتور سازی ایران می گوید تولید کننده داخلی هستم بنابراین چه کسی برتر از این واحد تولیدی وجود دارد؟ اما باید ثابت کند که تولید کننده داخلی است نه وارد کننده.
اگر در قالب مجوزی که از وزارت صنعت برای تولید صندوق‌های فروشگاهی گرفته اما در مقابل واردات صرف را انجام دهد و هیچ کاری روی آن انجام ندهد بطور یقین اتاق اصناف نمی‌پذیرد.
ولی با این حال برای جلوگیری از آسیب عموم سهامداران این شرکت که با ترفندهای رخ داده سهام این شرکت را در بورس خریده و زیان دید‌ اند ، تاکید شده که اگر تولید چنین کالاهایی وجود دارد شرکت کنتور سازی در الویت طرح نصب صندوق‌های فروشگاهی برای اصناف کشور قرار گیرد .
فارس: این یعنی قرارداد صندوق‌های فروشگاهی در نهایت برای کنتورسازی است؟ فاضلی: در الویت نخست شرکت کنتور سازی و در الویت دوم دو کارخانه دیگر داخلی هستند. حالا هر واحدی که می خواهد باشد که از تولید داخلی برخوردار باشند و ثابت شود که تولیدی هستند برای اجرای نصب صندوق ها بکار گرفته خواهند شد.
به عبارتی باید 80 درصد تولید به صورت خط مونتاژ(CKD)  قطعات منفصله و 20 درصد مابقی بر اساس تولید داخلی باشد تا عملیات نصب صندوق‌ها را بتواند انجام دهد.
فارس: پس چرا با وجود ابلاغ آیین‌نامه تجهیز اصناف به صندوق‌های فروشگاهی همچنان برای اجرا تعلل می‌کنید؟ فاضلی : آیین نامه ابلاغ شده اما تا زمانیک ه تعاریف سخت افزاری و نرم افزاری فرآیند آن و همچنین متولی اجرا مشخص نشود کاری نمی توان انجام داد. از این رو باید سازمان مالیاتی و وزارت صنعت به همراه اتاق اصناف تشکیل جلسه بدهند و بر اساس بند 3 ماده 16 آیین نامه نصب صندوق ها مسئولیت اجرای این قانون را مشخص کنند.
فارس: در مورد افشاگری مدیر عامل بازداشت شده شرکت کنتور سازی چه نظری دارید؟ فاضلی : در مورد صحبت های عاملی من هیچ صحبتی نخواهم کرد. این شخص در مورد اتاق اصناف نمی تواند صحبت کند. درباره حرفی که می زند باید دید که آیا اساساً قرار دادی با اتاق اصناف داشته یا فقط اتهام و ادعا مطرح کرده است.
فارس: اما آقای عاملی مدعی عقد قرارداد با شرکت باران با تایید شما است.
فاضلی : اتاق اصناف به لحاظ جایگاه و ماهیت خود اصلاً نمی تواند وارد داد و ستد شود.
اینکه شخصی با ردیف کردن کلمات بیهوده هر حرفی را بگوید که قابل قبول برای هیچ کس نیست. آنچه که باید برای رفع مشکلات بوجود آمده برای سهامداران و کارخانه کنتور سازی انجام شود از جانب اتاق اصناف انجام خواهیم داد و بطور یقین از محل تولید داخلی طرح نصب صندوق‌های فروشگاهی به شرحی که گفته شد انجام خواهد پذیرفت.
در این زمینه در نشستی که هفته آینده با وزارت صنعت و سازمان مالیاتی خواهم داشت این موضوع در الویت دستور کار قرار خواهیم داد.
هفته گذشته نیز در دیداری که با مدیر عامل بانک پاسارگاد داشتم تاکید شد که اولاً هیچ کارخانه‌ای نباید تعطیل شود و به عنوان یک ایرانی باید از صنعت حمایت کرد و دوم اینکه باید دست آسیب دیده را گرفت .
مجموعه حاکمیتی نظام بویژه وزارت صنعت تمام تلاش خود را خواهد کرد تا تب بالای این موضوع فروکش کند.
فارس: البته گویا بانک‌های پاسارگاد و اقتصاد نوین در تکاپوی تعیین نماینده در هیات مدیره شرکت کنتورسازی هستند. آیا در جریان اعتراض‌های پراکنده منتسب به سهامداران کنتورسازی در مقابل سازمان بورس و شرکت بورس هستید؟
فاضلی : درتایید یا تکذیب مطالب اینکه کسی در بورس خلاف کرده باید گفت این کار خلاف اخلاق بوده و نباید سوء‌استفاده می کرد. از سویی دیگر زیبنده نیست که این موضوع با اعتراض‌های گاه و بیگاه این همه برجسته شود زیرا از این طریق خوراک رسانه‌ای برای خارج نشین‌ها درست می‌شود.
سرمایه‌گذار می‌داند که ممکن است یک روز برنده باشد و روز دیگر متضرر و بازنده. نباید روزی که از سود خبری نیست را به عنوان یک عامل بر علیه حاکمیت سوء استفاده کرد. دستگاه قضایی کشور در حال پیگیری این پرونده است و خواهش من این است که با این اعتراض ها بهانه به دست فرصت طلبان ندهیم.
من به عنوان شهروند شرمنده اشخاصی هستم که به دلیل خریداری این سهام و ضررهای ایجاد شده امروز با آسیب های جسمی و یا التهاب خانواده خود مواجه شده و احساس گناه می کنم. این اطمینان را می دهم به این اراده در اتاق اصناف وجود دارد که برای حمایت از سهامداران این موضوع را حل و فصل نماید.
گفت و گو از رضا امامی  


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

تفاوت‌‌ها را پیدا کنید؟
حتی اگر هیچ علاقه‌ای نداشته باشید که روی دست شرلوک هولمز بزنید، یادگرفتن توجه به جزئیات کوچک، اصلا کار بیهوده‌ای نیست.
تبلیغات خلاقانه؛ نیسان ایمنی را تبلیغ می‌کند
شرکت ژاپنی خودروسازی نیسان با داشتن بیش از ۸ دهه سابقه، در زمره شرکت‌های موفق جهانی قرار دارد و در کنار نام‌های معتبری مانند تویوتا و هوندا دیگر غول‌های ماشین‌سازی ژاپن قرار گرفته است.
۹ عبارتی که هنگام صحبت کردن، نباید بکار ببرید
هر فردی ممکن است برداشت متفاوتی از حرف‌های ما داشته باشد. وقتی نسنجیده صحبت کنید، حرف‌هایتان احساس بدی در اطرافیان به وجود می‌آورد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که درباره چیزی که اطلاع کافی نداریم اظهار نظر می‌کنیم. در ادامه شما را با جملاتی آشنا می کنیم که افراد باهوش و موفق هیچ گاه در مکالمات خود به کار نمی‌برند.
چرا كتاب خواندن مهم است؟
پرسشي ساده مطرح مي‌كنم، پاسخي صادقانه بدهيد چراكه پاسخ شما ميزان لذت زندگي روزانه‌تان را بالا مي‌برد، آلزايمر را به تاخير مي‌اندازد و حتي عمرتان را بلندتر مي‌كند: در هفته گذشته چند ساعت را به مطالعه كردن اختصاص داديد؟
سفیدآب، معجزه‌ای برای لایه برداری پوست
سفیداب بهترین لایه‌بردار طبیعی است که می‌تواند جایگزین خوبی برای انواع ماسک‌های لایه‌بردار باشد. سفیداب با پاک کردن سلول‌های مرده باعث می‌شود تا به قول معروف پوست‌مان نفس راحت بکشد.
با وضعیت‌های مختلف جنین آشنا شوید
سر جنین بالاست یا پایین؟ این سوالی است که از ماه هشتم بارداری به بعد معمولا برای تمام خانم‌های باردار پیش می‌آید و در هر سونوگرافی پزشک سعی می‌کند آن را مورد بررسی قرار دهد.
خطرات بی تحرکی را جدی بگیرید
بی‌تحرکی، عامل اصلی ابتلا به دیابت و افزایش خطر مرگ در اثر بیماری‌های قلبی عروقی است.
طرز تهیه میت بال با سس گوجه فرنگی
اگه تصمیم دارین با گوشت چرخ کرده غذا درست کنین و از طرفی دلتون تنوع هم میخواد بهتون پیشنهاد میکنم که حتما از گوشت چرخ کرده به شکل میت بال داخل غذاهاتون استفاده کنین.
شیشلیک‌ها را با سس زیتون مزه دار کنید
کباب شیشلیک، نوعی کباب است که از شش تکه گوشت راسته یا دنده گوسفندی تهیه می شود و در بین ایرانیان غذایی بسیار محبوب است.
نالایقان لایق! ۱۰ بازیگر زنی که برنده اسکار نشده‌اند
بسیار تلخ است که وقتی شما روح و جسم خود را برای ایفای یک نقش به کار گرفته اید اما ناگهان جایزه ای که شما خود را مستحق آن می دانید به شخص دیگری داده می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خطرات بی تحرکی را جدی بگیرید
بی‌تحرکی، عامل اصلی ابتلا به دیابت و افزایش خطر مرگ در اثر بیماری‌های قلبی عروقی است.
تصویر مومیایی منتسب به رضا شاه
تصویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و ادعا می‌شود متعلق به جسد مومیایی کشف شده در شهر ری است. تایید اصالت این تصاویر یا ارتباط آن با رضا پهلوی هنوز ممکن نیست.
وزیر دادگستری: عبور از مشکلات هدف اصلی دولت است
تبریز- ایرنا - وزیر دادگستری گفت: هدف دولت حل مشکلات مردم و برداشتن گام های اساسی در راستای توسعه کشور است.
معاون سیاسی استانداری اصفهان منصوب شد
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان در حکمی، سید حمیدرضا طباطبایی نائینی را به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی این استان منصوب کرد.
بردهای استقلال و یک قدم تا نایب‌قهرمانی
طرفداران استقلال حالا بیشتر از هر زمان دیگر افسوس روزهای ابتدایی فصل را می‌خورند، روزهایی که بدون مربی موفق و محبوب این روزها با از دست دادن امتیازات هدر رفت.
4147 میلیارد ریال تسهیلات مسکن در استان مرکزی پرداخت شد
معاملات بورس آذربایجان غربی بیش از 33 میلیون سهم کاهش یافت
واحدهای تولیدی بدهکار غیرقابل احیا در آذربایجان غربی واگذار می شود
سیف: مسافران برای تامین ارز صبر کنند
جهانگیری: سامانه نیما اطمینان فعالیت های ارزی را بیشتر کرد
ارزش وام مسکن، به حدود نصف قیمت ملک رسید
رییس کل بیمه مرکزی: نرخگذاری غیرفنی دلیل رشد ضریب خسارت بیمه ای است
وزیر علوم:مشکل ارز دانشجویی برطرف شد
شاخص بورس 194 واحد افت کرد
معاملات بورس با نگاه به احکام فقهی طراحی می شود