نایب رییس هندبال: نتایج تست های کرونا محرمانه به باشگاه ها اعلام می شود

06:09 ۴۱ روز و ۸ ساعت پیش ایسنا 620 0
نایب رییس هندبال: نتایج تست های کرونا محرمانه به باشگاه ها اعلام می شود

الهام سلوکی گفت: شرایط ما این است که هر بازیکن در هر مرحله که تستش مثبت شود از دور مسابقات لیگ برتر هندبال خارج می‌شود.

ایسنا

نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آغاز رقابت‌های لیگ برتر هندبال اظهار کرد: با وجود شیوع کرونا از ماه‌ها قبل تر تدابیر و تمهیداتی را برای برگزاری رقابت‌ها اندیشیدیم. یکسری پروتکل وزارت بهداشت به ما اعلام کرد، چند پروتکل و دستورالعمل هم از سوی وزارت ورزش به ما ابلاغ شد. از طرفی کشورهای اروپایی ورزششان را تعطیل نکردند و با رعایت پروتکل‌ها مسابقاتشان در حال برگزاری است، ما هم از شیوه‌نامه‌های آنها استفاده و الگوبرداری کردیم. با این شرایط لیگ را آغاز کردیم.
سلوکی در ادامه گفت: ما جزو فدراسیون‌هایی بودیم که زودتر پروتکل‌هایمان را به وزارت ورزش و ستاد مقابله با کرونا در ورزش ارسال کردیم. به محض اینکه به ما مجوز داده شد، پروتکل‌ها را به باشگاه‌ها ارسال کردیم. این تمهیدات روی برگه با اجرا متفاوت است. پیگیر شدیم و با افرادی که باید آن موارد را رعایت می‌کردند جلسات متعددی را برگزار کردیم تا با شایستگی آن تمهیدات را اجرا کنند و خداراشکر لیگ به خوبی آغاز شد.
نایب رییس بانوان فدراسیون افزود: ما ۸ تیم در لیگ برتر بانوان داریم. خداراشاکر هستیم که این ۸ نماینده از نظر مالی مشکلی ندارند و قوی هستند. اشتادسازه، شاملی، ذوب آهن، تاسیسات دریایی و فولاد سپاهان از جمله تیم‌های قدیمی در لیگ برتر هستند. چند تیم جدید هم همانند سنگ آهن بافق، کربنات سدیم و پرسپولیس بهبهان را نیز داریم. این نمایندگان از نظر اقتصادی بنیه خوبی دارند.
وی در ادامه در خصوص اجرای پروتکل‌های بهداشتی در حین رقابت‌ها گفت: نمایندگان و مالکان باشگاه‌ها با همکاری فدراسیون تا ۲۶ مهر ۴ مرحله تست PCR را انجام دادند و هر بازیکنی در هر مرحله که تستش مثبت شد به قرنطینه خانگی فرستاده شد. در بدو ورود به تهران هم در فدراسیون هندبال توسط یک آزمایشگاه معتبر تست PCR را از همه عوامل انجام دادیم و تنها واجدین شرایط وارد مسابقات شدند. مسابقات به صورت متمرکز در تهران در حال انجام است و همه پروتکل‌ها به نحو احسن در حال انجام است.
سلوکی در پاسخ به این سوال که تست چه تعدادی در آزمایش فدراسیون مثبت شد گفت: تست که انجام شد نتیجه آن به صورت محرمانه به باشگاه‌ها اعلام شد و آن‌ها هم نفراتی که مثبت بود را از تیم خارج و به استان‌ها اعزام کردند.
نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در واکنش به این موضوع که یک بازیکن در تست دوم و بعد از انجام مسابقه اول مثبت شده گفت: شرایط ما این است که هر بازیکن در هر مرحله که تستش مثبت شود از دور مسابقات و تیم خارج می‌شود.  
نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در ادامه در خصوص آغاز مرحله بعدی رقابت‌های لیگ برتر هندبال گفت: روز شنبه مرحله نخست مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان تمام می‌شود و برای مرحله بعدی باید تمامی مراحل را از ابتدا انجام دهیم. باید مجوزهای لازم را از ستاد و وزارت بگیریم. شرایط تیم‌ها را بسنجیم و میزبان را انتخاب کنیم. میزبان‌های دیگری هم داریم که باید ببینیم شرایط به چه شکل پیش خواهد رفت. به محض اینکه مجوز دریافت شود دور دوم هم انجام خواهد شد. مسابقاتی که امروز برگزار می شود دو ماه وقت فدراسیون را گرفته و برای این مسابقات برنامه تدوین شده است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

رکوردشکنی ها در پاکسان ادامه دارد
شرکت پاکسان در آبان ماه سال جاری رکورد جدیدی در تولید ثبت نمود.
اکسیر فارابی در صدر بورس قرار گرفت
صندوق یکم اکسیر فارابی به‌عنوان برترین صندوق سرمایه‌گذاری بورس معرفی شد.
هوآوی همچنان در رتبه دوم جهانی فروش گوشی هوشمند
آخرین گزارش‌های به‌دست آمده از بازارهای جهانی گوشی هوشمند نشان می‌دهد که هوآوی همچنان در جایگاه دوم میزان فروش ایستاده است.
راهنمای خرید کارت شبکه برای سرور HPE
یکی از اساسی ترین قطعات سرور، کارت شبکه سرور می باشد. کارت شبکه سرور در واقع رابط میان سرور با شبکه کامپیوتری موجود است. در این مطلب به ارائه نکاتی در هنگام خرید کارت شبکه مناسب برای سرورهای اچ پی میپردازیم.
خرید کتاب های پزشکی معتبر از فروشگاه تخصصی کتاب
تصوراتی که همه ی ما از رشته ی پزشکی داریم، با واقعیتی که در این رشته می باشد، از زمین تا آسمان تفاوت دارد.
درباره پریزهای توکار و پریز صفحه کابینت بیشتر بدانید
طراحی آشپزخانه های امروزی به گونه ای است که یک بخش جداگانه برای نصب پریز توکار کابینت در نظر گرفته می شود.
آشنایی با مسیر برنامه نویسی
برنامه نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل های جهان و حتی ایران در سال های اخیر بوده است.
راهنمایی خرید لیفتراک دست دوم
صنعتگران در مواقعی به دلیل عدم بودجه ی کافی یا ساعت کاری بسیار محدود استفاده از لیفتراک، به خرید لیفتراک های دست دوم رو می­ آورند.
تزریقات در منزل با هوم کا
همه ما به بهانه های مختلف انواعی از تزریقات به بدنمان انجام می ‌دهیم.
تجارت با صدقه
بسیاری از مردم از تنگناهای اقتصادی ناله و فریاد دارند و خواهان دستگشایی در این زمینه هستند. خدا در قرآن راهکارهایی برای گشایش اقتصادی داده است که یکی از آنها صدقه دادن از داشته‌ها است؛ یعنی هر کسی از هرچه دارد مقداری را انفاق کرده و در راه خدا صدقه دهد. از جمله خدا در قرآن می‌فرماید: بر توانگری است که از دارایی خود انفاق و هزینه کند؛ و هر که روزی‌اش تنگ باشد، باید از آنچه خدا به او داده انفاق و خرج کند. خدا هیچ‌کس را جز به اندازه آنچه به او داده است تکلیف نمی‌کند. خدا به‌زودی پس از دشواری، آسانی فراهم می‌کند. (طلاق، آیه ۷)

پر بازدید ترین اخبار امروز

افزایش شهریه‌ها رشد منطقی داشته-ایجاد زیرساخت‌های آموزش مجازی به هزینه‌های دانشگاه افزوده است
سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان این که ایجاد زیرساخت‌های آموزش مجازی به هزینه‌های این دانشگاه افزوده است، گفت: افزایش شهریه‌ها مانند همه سال‌ها یک رشد منطقی دارد و دانشگاه آزاد و دانشگاههای غیرانتفاعی نیز مانند سایر دانشگاههای کشور، با یک روند منطقی شهریه را افزایش دادند. محاسبه‌ شهریه‌ ای که دانشجویان باید پرداخت ‌کنند متناسب با هزینه‌های دانشگاه انجام می‌شود.
بیماران کرونایی در ساوه ردیابی می شوند
سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه از تبدیل وضعیت بحرانی شهرستان به وضعیت هشدار خبر داد و گفت: برای کاهش آمار مبتلایان طرح استفاده اجباری از ماسک در اماکن عمومی و ممانعت از خروج مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از منزل، با اجرای طرح ردیابی هوشمند اجرایی می‌شود.
توقف روند صعودی نرخ بیکاری کشورهای اروپایی
پس از پنج افزایش توالی، متوسط نرخ بیکاری در منطقه یورو نزولی شد.
عقب گرد دوباره دلار
روند نزولی شاخص دلار باز هم ادامه یافت.
افزایش رقابت چین و آمریکا در آفریقا در دولت بایدن
یک کارشناس مسائل آفریقا، اظهار کرد: دولت بایدن تلاش خواهد کرد که روابط تجاری خود را با کشورهای آفریقایی گسترش داده و به موضوعاتی همچون بهداشت و حقوق بشر در این کشورها توجهات جدی تری داشته باشد.
برتری صدرنشین و قعرنشین در لیگ برتر هندبال زنان
نحوه انتخابی والیبال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ اعلام شد
تست کرونای دختران بسکتبال گرگان مثبت شد- ساعت مسابقات تغییر کرد
توضیح طباطبایی درباره عملکرد تیم ملی بسکتبال- ماجرای عکس جنجالی دوحه چه بود؟
مثبت شدن تست کرونای بازیکنانم بعد ۳۰ روز شوک‌آور بود
برتری پرگل اشتادسازه مشهد در لیگ برتر هندبال زنان
ایزدپناه: رویه تیم ملی بسکتبال باید تغییر کند- ۴۰ درصد ملی پوشان باید کنار بروند
رستم‌پور: گل نشدن پرتاب‌های سه امتیازی بار روانی ایجاد کرد
شاهین‌طبع: در کنترل بازی ناتوان بودیم
شکستن ساق پای بازیکن بافق در لیگ برتر هندبال زنان