سی‌وسومین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان دری جدید به روی سینمای ایران و رسانه‌های دیجیتال گشود

20:22 ۵ روز و ۱۸ ساعت پیش قدس 393 0
سی‌وسومین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان دری جدید به روی سینمای ایران و رسانه‌های دیجیتال گشود

آیین افتتاحیه سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان طی مراسمی عصر امروز در فضای باز اصفهان برگزار شد.

قدس

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین ، مراسم افتتاحیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان طی مراسمی در فضای باز اصفهان برگزار شد. این در حالی بود که این مراسم به صورت مستقیم از شبکه امید، شبکه اصفهان و وب سایت تیوا پخش شد و گروهی از مردم اصفهان در ساختمان‌های مشرف به فضای برپایی افتتاحیه از بالکن منازل خود، این مراسم را تماشا می کردند.
در ابتدای این مراسم و پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و نماهنگی به یاد سردار «حاج‌قاسم سلیمانی»، دکتر قدرت‌الله نوروزی شهردار اصفهان روی سن حاضر شد و طی سخنانی اظهار کرد: به کودکان سراسر ایران، نوجوانان و تلاشگران، فیلمسازان، دست‌اندرکان برگزاری و شش شهردار خواهرخوانده‌ اصفهان در این عرصه هنری سلام می کنم و امیدوارم جشنواره سی و سوم در شهر سی و سه پل، شعار خود را «هر خانه یک سینما و هر کودک یک داور» تحقق بخشد.
هر خانه باید یک پایگاه فرهنگی باشد وی در ادامه عنوان کرد: در این شرایط سخت کودکان و نوجوانان بیشترین زمان خود را در فضای مجازی می‌گذرانند و ما باید از این فرصت استفاده کنیم و به وسیله سینما، هر خانه به عنوان یک پایگاه فرهنگی باشد و کودکان و نوجوانان فیلم‌هایی که در جشنواره تولید شده و از طریق فضای مجازی نمایش داده می‌شود  را ببینند و این آثار را داوری کنند.
نوروزی خاطرنشان کرد: امروز این امکان فراهم است. این پیام جشنواره این است که زندگی جاری است. خوشحالیم امسال ببش از صد فیلم به خانه‌ها راه پیدا می‌کند و بیشتر خوشحال هستیم که فیلم‌ها به مناطق کم‌برخوردار هم می‌رود.
در ادامه این مراسم، پیام‌های مختلفی که از کشورهای خواهرخوانده اصفهان برای تبریک آغاز جشنواره سی و سوم به صورت ویدئویی ارسال شده بود به همراه پیام دبیر جشنواره، در آئین افتتاحیه این رویداد پخش شد.
دری که باز شد دیگر به این راحتی بسته نمی‌شود علیرضا تابش دبیر سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در پیامی ویدئویی به مناسبت آغاز به کار جشنواره بیان کرد: «با نام و یاد خدا سی‌وسومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان را آغاز می‌کنیم، «هر خانه یک سینما و هر کودک یک داور» شعار جشنواره سی‌وسوم است. جشنواره‌ای که بخشی از خاطرات تصویری کودکان و نوجوانان را با خود حمل می‌کند. خرسندم آغاز عصر جدید جشنواره‌های سینمایی را در سال ۱۳۹۹ و در شرایط کرونایی اعلام کنم. به قول فیلسوفی بزرگ دری که باز شد دیگر به این راحتی بسته نمی‌شود.
جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان امسال در شرایط کرونایی دری جدید به روی سینمای ایران و عصر رسانه‌های دیجیتال گشود. تلاش دوماهه همکارانم در بخش فنی، نویدبخش جشنواره‌ای متفاوت است تا کودکان و نوجوانان ایرانی بتوانند لحظات متفاوت و شادی را در خانه‌های خود با دیدن فیلم‌های کودکان و نوجوان تجربه کنند.»
در مقام دبیر جشنواره امسال این احساس را دارم که در کنار کادر قهرمان درمان، مدیران و مسئولان کشور توانسته‌ایم باری هرچند کوچک از دوش مردم قهرمان کشورمان برداریم و لحظاتی خوش و متفاوت برای کودکان و نوجوانان در مدت شش روز از ۲۷ مهرماه تا ۲ آبان برای آن‌ها رقم بزنیم.
کودکان و نوجوانان نظراتشان را درباره فیلم ها اعلام کنند او با بیان اینکه در جشنواره امسال ۱۰۷ عنوان فیلم در ۳۹ باکس در پلتفرم‌های نماوا، فیلیمو و تیوا عرضه می‌شودف افزود: کودکان و نوجوانان ایرانی می‌توانند برای اولین بار ایده و نظر خود را به دست‌اندرکان برگزاری جشنواره و تولیدکنندگان آثار اعلام‌کنند. برگزاری جشنواره امسال سبب شد تا به این شعار برسیم که (هر خانه یک سینما و هر کودک یک داور)، پس کودکان و نوجوانان متولد ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۴ یعنی بچه‌های پنج تا پانزده ساله هر روز در ایام جشنواره نظر خود را درباره فیلم‌های جشنواره به ما اعلام کنند.
دبیر سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان تصریح کرد: معنی مخاطب و نحوه ارائه اثار در جشنواره امسال کاملا با جشنواره‌های سابق متفاوت است. بستر پخش فیلم‌های جشنواره به دلیل شرایط کرونایی سالن‌های سینما نیست، بلکه پلتفرم‌هایی است که تمام هموطنان ما در خانه‌هایشان می‌توانند با مراجعه به آن در طول مدت شش روز فیلم‌های جشنواره را تماشا کنند.
امیدوارم جشنواره سی‌وسوم خاطرات متفاوتی برای کودکان و نوجوان ایرانی رقم بزند وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی جشنواره در بخش ملی و بین‌المللی را از جمله برنامه‌های جشنواره دانست و افزود: این کارگاه‌ها هر روز از اصفهان پخش خواهد ‌شد. پنل‌های تولید مشترک، جلسات گفت‌وشنود درباره فیلم‌ها و کتابخانه ویدئویی جشنواره ویژه پخش‌کننده‌ها از طریق پلتفرم‌ها و سامانه‌های پخش و نمایش فیلم نیز در دسترس است. امیدوارم جشنواره سی‌وسوم خاطرات متفاوتی برای کودکان و نوجوان ایرانی رقم بزند. کودکانی که متولدین عصر دیجیتال هستند از ما که متولدین عصر آنالوگ هستیم در بهره‌برداری از آثار و فیلم‌های ارائه شده مهارت بیشتری دارند.
تابش به برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و انجمن‌ سینمای جوانان ایران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال به صورت مجازی اشاره کرد و ادامه داد: امسال برای همه جوانان حاضر در این المپیاد آرزوی موفقیت دارم، المپیادی که زمینه‌ساز حضور استعدادهای نوجوان در آینده سینمای این کشور است. بار دیگر از همه همکارانم در ستاد برگزاری جشنواره و همه هنرمندانی که امسال آثارشان در جشنواره فیلم کودک و نوجوان به نمایش گذاشته می‌شود همچنین داوران و تمام همراهان این دوره از جشنواره در فضای مجازی تشکر می‌کنم، به خصوص کودکان و نوجوانان ایرانی که مخاطبان فراگیر این دوره از جشنواره هستند. منتظریم تا نظرات مخاطبانمان را در پلتفرم‌های نمایش فیلم مشاهده کنیم».
پخش آهنگ های نوستالژیک پس از پخش پیام ویدئویی دبیر، آهنگ‌های نوستالژیک یکی بود یکی نبود، خونه مادربزرگه، خواهران غریب، توسط تعدادی از نوجوانان اصفهانی روی سن اجرا شدو در ادامه تیزر معرفی فیلم‌های بخش‌های مختلف جشنواره پخش شد.
در ادامه مراسم افتتاحیه جشنواره سی و سوم،  دو کودک برای قرائت بیانیه جشنواره روی سن آمدند و به زبان فارسی و انگلیسی، این متن را قرائت کردند.
در این بیانیه آمده است؛ نزدیک به سه دهه است که از برگزاری این جشنواره می‌گذرد و نزدیک به دو دهه است که اصفهان میزبان این ذویداد سینمایی است. جشنواره‌ای که به ایستگاه سی ‌و سوم رسیده و امسال به ناچار به دلیل بیماری کروتا به صورت محازی برگزار می‌شود و اسم این حسنواره با نام اصفهان و سی و سه پل گره خورده است. کودکان و نوجولنان اصفهانی دوره سی و سوم جشنواره را به‌صورت مجازی و ویژه آغاز می‌کنند و برپایی کتابخانه و موزه جشنواره از ویژگی‌های این دوره است. جشنواره با یادآوری این نکته که سینما زنده است و می‌توان از هر خانه بک سینما ساخت و هر کودک می‌تواند یک داور باشد، و این رویکرد، زمینه شکوفایی کودکان در هنر هفتم را بیش از پیش فراهم کرده است.
در ادامه این مراسم که در منطقه ۱۳ اصفهان برپا شد، چراغ‌های سی و سه پل اصفهان به مناسبت برگزاری این رویداد فرهنگی، یک به یک روشن و آسمان اصفهان نورانی شد. این مراسم با پخش موسیقی متن فیلم «منطقه پرواز ممنوع» از آثار برگزیده دوره گذشته جشنواره، به پایان رسید.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

اجاره ویلا در دماوند با لوکس ویلا
دماوند شهری در شرق تهران است که نزدیک به ۷۰ کیلومتر معادل یک ساعت و نیم تا تهران فاصله دارد.
انواع فیلتر شنی
سیستم های فیلتراسیون شنی با توجه نوع موادی که در ساخت بدنه مورد استفاده قرار می گیرد به چند دسته تقسیم می شوند که ذیلا به تشریح آنها خواهیم پرداخت.
آنچه باید از کفپوش ورزشی بدانیم
کفپوش گرانولی جزو کفپوش ورزشی است و با قدمتی کمتر از دو دهه جزو کفسازهای نوظهور ورزشی محسوب می شود.
تعمیرات محصولات اپل، به صرفه تر از خرید دستگاه جدید
مک بوک یکی از محصولات شرکت اپل است. این لپ‌تاپ قدرتمند که دارای پردازنده‌های شرکت اینتل است، کارایی بالایی دارد.
اعتماد به تعمیرات در آشفته بازار تعمیرات موبایل
به‌طورکلی تعمیرات وسایل دیجیتالی از اهمیت بالایی برخوردار است.
این پرسپولیس «دشمن» نمی‌خواهد
فایل صوتی لو رفته از آقای سرپرست موقت، آخرین حاشیه پرسپولیس است؛ باشگاهی که در 2 هفته گذشته از زمین و زمان برایش دردسر باریده و در بهترین روزهای تاریخش، شگفت‌انگیزترین ماجراهای ممکن را از سر می‌گذراند.
قضیه طلب ۱.۱ میلیارد دلاری ایران از رژیم صهیونیستی
بلومبرگ در گزارشی درباره خط لوله ایلات - اشکلون خبر داد که اسرائیل اقدام به امضای تفاهم‌نامه با امارات بر سر خط لوله ایلات - اشکلون کرده است که این خط لوله در زمان محمدرضا پهلوی، به‌عنوان سرمایه‌گذاری مشترک ۵۰ - ۵۰‌ درصدی با اسرائیل ایجاد شده بود. ماجرا اینجاست که شرکت اسرائیلی Eilat Ashkelon در سال ۱۹۶۸ به‌عنوان سرمایه‌گذاری مشترک ۵۰ - ۵۰ درصد بین اسرائیل و محمدرضا پهلوی برای انتقال نفت خام از خلیج‌فارس به اتحادیه اروپا تشکیل شد.
وام ۵۰ میلیونی ازدواج، ۲ میلیون و ۵۰۰!
«وام برای ازدواج مجددهاست، منتها باید یک فاصله ای بین ازدواج اول و ازدواج دوم باشه. ما با آشنایی که تو بانک مرکزی داریم، می تونیم این کار رو انجام بدیم». این ادعای یک دلال است که مدعی می شود با واسطه گری فردی در بانک مرکزی و دستکاری اطلاعات توسط وی، ازدواج مجددها هم می توانند وام ازدواج دریافت کنند!
پریچهره: برای رشد ورزش استان تهران از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهم کرد
مدیرکل ورزش جوانان استان تهران اظهار کرد: سیستم ما کارشناسی محور است و تلاشم بر این است که در پیشرفت استان تهران هرکاری که از دستم بر آید کوتاهی نکنم.
ماجرای مثبت شدن تست کرونای ۵ ملی پوش هاکی در مغان!
فدراسیون پزشکی ورزشی نسبت به ادعای فدراسیون هاکی مبنی بر اینکه نمایندگان فدراسیون پزشکی ورزشی قبل از مشخص شدن نتیجه تست کرونای اردونشینان تیم ملی هاکی، مجوز شروع اردو را صادر کرده اند، پاسخ داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۲۸ نماد بورسی متوقف شدند
از میان نمادهای بورسی، ۲۸ نماد بورسی تا تاریخ ۳۰ مهر ماه به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده، افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف و... متوقف شدند.
آتشی: برنامه لیگ بسکتبال ایران ذاتا خوب است اما...
کارشناس بسکتبال ایران گفت: تصمیم فدراسیون برای برگزاری متمرکز رقابت‌های لیگ تصمیم درستی است اما باید دید در عمل چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود.
کتایون خسرویار: با بازیکنان ایران در ارتباطم- یاد گرفتم ته‌دیگ درست کنم!
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال جوانان دختر ایران در مورد زندگی خود در روزهای شیوع کرونا صحبت کرد.
گروسی:‌ نادری به استقلال کمک می‌کند- از کسی انتظار حمایت نداریم، فقط ضربه نزنید
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید محمد نادری می‌تواند به آبی‌پوشان پایتخت کمک کند و باید از او حمایت شود.
تاثیر مخرب همراهی والدین در تقلب کردن دانش آموزان
یک روانشناس با اشاره به همراهی برخی والدین در تقلب کردن دانش آموزان هنگام پرسش و پاسخ مجازی، گفت: والدین باید توجه داشته باشند که دانش آموز کنونی، شهروند آینده این جامعه است و از این رو آموزش کنترل درونی به دانش آموز و عدم تقلب در هنگام نبود کنترل بیرونی در آموزش مجازی، امری مهم محسوب می‌شود.
نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه فراخوان داد
دکتر عبدالمجید ارفعی‌زاده به دلیل کرونا بستری شد
حبس نگهدارنده زمین از فروپاشی در پادگان
بهترین عبادت در نظر امام حسن عسکری(ع) تفکر است-سیاستمداران ما باید از زندگی امام عسکری درس تقوا بگیرند
«تنبل نرو به سایه، سایه خودش می‌آیه»
وقتی سلبریتی و لاکچری جای مثل‌ها را می‌گیرند
جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان به ایستگاه پایانی رسید-  پروانه‌های زرین در دستان «خورشید»
روایتی از گلوله‌باران آمبولانس نخستین شهید مدافع حرم
گشت و گذاری در «باغ‌های سرگردان» تا نگاهی به «روایت و راوی» در گالری فرمانفرما
من به این بچه‌ها به شکل گنج نگاه می‌کنم- استعدادهای بالقوه‌ای که خاک می‌خورند