فرصت مجمع جهانی بیداری اسلامی برای مقابله با جریان سازش

11:24 ۲ روز و ۵ ساعت پیش قدس 35 0
فرصت مجمع جهانی بیداری اسلامی برای مقابله با جریان سازش

این روزها که توطئه‌های استکبار جهانی برای قبح‌زدایی از چهره پلید و متجاوز رژیم صهیونیستی با مطرح کردن دسیسه آمریکایی «معامله قرن» و همچنین فرایند عادی‌سازی روابط رنگ و لعاب جدیدی به خود گرفته، موضوع آگاهی‌بخشی افکار عمومی جهانی در راستای خنثی‌سازی این روندها امری مهم و حیاتی به نظر می‌رسد.

قدس

مجتبی رحماندست- دبیر کل اسبق جمعیت دفاع از ملت فلسطین این روزها که توطئه‌های استکبار جهانی برای قبح‌زدایی از چهره پلید و متجاوز رژیم صهیونیستی با مطرح کردن دسیسه آمریکایی «معامله قرن» و همچنین فرایند عادی‌سازی روابط رنگ و لعاب جدیدی به خود گرفته، موضوع آگاهی‌بخشی افکار عمومی جهانی در راستای خنثی‌سازی این روندها امری مهم و حیاتی به نظر می‌رسد. بر این اساس پیش‌بینی برگزاری جلساتی مانند نشست فوق‌العاده مجمع جهانی بیداری اسلامی که روز گذشته و در واکنش به اعلام عادی‌سازی روابط دو شیخ‌نشین عربی امارات و بحرین با اسرائیل در حضور آنلاین اندیشمندان ۵۰ کشور اسلامی برگزار شد از چند منظر مهم به نظر می‌رسد.
واقعیت آن است روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا و تکیه وی بر اریکه قدرت در کاخ سفید، از چهار سال پیش به این‌ سو موقعیت مناسبی به صهیونیست‌ها برای رو کردن ایده‌های ضدفلسطینی و جهانیشان داده است. اعلام انتقال سفارتخانه ایالات‌متحده از تل‌آویو به قدس اشغالی، پذیرش الحاق بلندی‌های جولان اشغالی سوریه به فلسطین اشغالی و در ادامه هم مطرح ‌شدن معامله قرن و عادی‌سازی روابط همه هدایایی بود که در دوره حاکمیت ترامپ به صهیونیست‌ها اهدا شد.
با وجود این در میان تحولات روی ‌داده اعتراض‌های گسترده رخ‌ داده در جوامع اسلامی در مقوله اجرایی شدن معامله قرن موضوع جالبی بود. مخالفت گسترده مردمی که به سطح سران در بسیاری از کشورهای مسلمان رسید و از سوی دیگر اتحاد بزرگی که پس‌ از این رویداد میان گروه‌های فلسطینی که بعضاً بر سر مسائل کوچک با هم دچار اختلاف بوده و همین مسئله آن‌ها را در مقابل دشمن صهیونیست تضعیف می‌کرد درنهایت سبب عقب‌نشینی آمریکا و توقف طرح خبیثانه معامله قرن شد. این موضوع نشان داد در صورتی ‌که جوامع اسلامی به ‌صورت ید واحده عمل کرده و در موضوع منافع مشترک متحد باشند توانایی خنثی‌سازی هر سناریو علیه خود را دارند.
اکنون نیز برگزاری نشست‌هایی مانند مجمع جهانی بیداری اسلامی مانند انداختن سنگی در آب که امواج بسیاری ایجاد می‌کند، در راستای آگاهی‌بخشی بسیار مهم و مفید است. از سوی دیگر برگزاری این‌ گونه جلسات و اعلام حمایت از آرمان فلسطین ارسال سیگنالی به افراد و گروه‌های حامی خط مقاومت است. نشست‌های مختلف با موضوع جهان اسلام در پشت‌گرمی دادن به منادیان وحدت دقیقاً مانند حالتی است که تمامی تحرکات به خاطر یک ترس بزرگ متوقف ‌شده اما بلند شدن تنها یک ‌صدای اعتراض، امید به جمع داده و نویدبخش می‌شود. دقیقاً مانند راهپیمایی‌های ضدآمریکایی در جمهوری اسلامی که امروز به الگویی برای بسیاری از کشورها تبدیل ‌شده است. این نشست‌ها مصداق ساده از این حدیث امام علی(ع) «لاینتشر الهدی الا من حیث انتشر الضلال» نیز هست. معنای ساده این حرف آن است که از امکاناتی که دشمنان برای نشر گمراهی استفاده می‌کنند، ما باید استفاده مثبت داشته باشیم. برگزاری این ‌گونه نشست‌ها می‌تواند یکی از راه‌های انتشار مقاومت و یارگیری در این مسیر باشد.
اما اگرچه اعلام عادی‌سازی روابط میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی به ‌واسطه پیشینه ارتباط پنهانی دو طرف امری محتمل بود با این‌ حال در مرحله کنونی رسواسازی ابعاد این توطئه و همچنین جلوگیری از دسیسه‌های دومینووار مشابه مهم به نظر می‌رسد. در شرایط کنونی مسئله مهم استفاده از ظرفیت نخبگان، افکار عمومی و رسانه‌ها در راستای مقابله با توطئه‌های احتمالی آینده است. جنگ بین سازش و مقاومت یک مبارزه واقعی و علنی است و تردید در آن پذیرفتنی نیست. نخبگان از آنجا که می‌توانند صدای ملت‌ها بوده و از سوی دیگر ممری برای انتقال پیام به رهبران اسلامی باشند در شرایط کنونی باید رودربایستی را کنار گذاشته و در راستای اتحاد امت اسلامی بکوشند. رسانه‌ها نیز موظف هستند باب رساندن پیام بطن جامعه به رأس هرم حاکمیت بوده و همچنین در رساندن پیام مقاومت به عرصه جهانی تلاش کنند. در نهایت همان ‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی نوید داده‌اند پیمان عادی‌سازی دو کشور عربی امارات متحده عربی و بحرین زیاد طول نکشیده و آن‌ها سرانجام مجبور به عقب‌نشینی شده و رسوا خواهند شد. اگر چنین امیدی از سوی نخبگان و رسانه‌ها نیز القا شود دولت‌های سازشکار خواهند فهمید که مسیر آن‌ها اشتباه بوده و آن گاه مقاومت نیز در جایگاه حقیقی خود قرار خواهد گرفت.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

رزرو بهترین تورهای داخلی از آژانس ندا بال آسمان
کشور عزیز و پهناور ما دارای دیدنی‌های بسیار زیادی می‌باشد که این امر سبب شده تا ظرفیت بسیار بالایی در جذب توریست داشته باشیم. انواع مقاصد گردشگری با آب و هواهای گوناگون در همه فصول پیش روی شما قرار دارد که می‌توانید آن‌ها را انتخاب نمایید. مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی ایران و همینطور جزیره زیبای قشم دو پیشنهاد آژانس ندا بال می‌باشد که امکان رزرو تور را برای شما مهیا شده است.
ساخت تیزر تبلیغاتی برای شبکه های اجتماعی
هر روز وقتی از سر کار به خانه برمی‌گردیم، به‌محض اینکه تلویزیون را روشن می‌کنیم تا برنامة محبوب‌مان را تماشا کنیم در معرض موج گسترده‌ای تبلیغات قرار می‌گیریم.
شرایط خرید و امکانات شهرک الهیه غرب تهران
شهرک الهیه غرب از پروژه های در حال ساخت در منطقه ۲۲ تهران می باشد که برخی واحدهای آن درحال فروش و پیش فروش است.
یک کیف پول با صاحبانی بیشتر از جمعیت کانادا
۴۰ میلیون ایرانی اکنون از خدمات کیف پول الکترونیک آپ استفاده می‌کنند که رقمی بیش از جمعیت ۳۸ میلیونی کانادا را نشان می‌دهد.
معرفی خدمات سیستم های هوشمند خانگی KNX
با پیشرفت دنیای تکنولوژی و گره خوردن زندگی های شهری به تکنولوژی نقش سیستم های اتوماسیون خانگی بسیار پررنگ تر از گذشته شده است.
با این هفت ویژگی سفر با قطار آشنا شوید
وسیله نقلیه حمل و نقل عمومی بسیار زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که جابه جایی مسافران را انجام می دهند.
چاپ عکس آنلاین
عکس اپ دست هایی که به زیباترین خاطراتتان جانی دوباره می بخشد.
یک توهم شایع در برخی زوج‌ها
هیچ لازم نبود روانشناس باشم تا تشخیص دهم زنی که روبه‌رویم نشسته، از «افسردگی» رنج می‌برد. بعد از دیدن چهره او، کمی صحبت و دقایقی همنشینی با او به خصوص که خودش هم مدام از کلمه ناامیدی درباره همه چیز استفاده می‌کرد، تشخیص بیماری روانی‌اش سخت نبود. اما آن چیزی که من به عنوان یک روانشناس می‌دانستم، این بود که پشت هر افسردگی، انبوهی از افکار و عقاید غلط وجود دارد؛ باورها و انحرافات شناختی که وقتی در ذهن کسی جاخوش کنند، او را ناچار می‌کنند به «افسرده» شدن.
مکرون در خاورمیانه به دنبال چیست؟
امانوئل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه، تلاش می‌کند خاورمیانه را آن‌طور که می‌خواهد شکل بدهد، اما آیا او آن‌قدر نفوذ دارد که چنین رویایی را در سر بپروراند؟
هزینه ۲۰۰۰‌ میلیاردی دانش‌آموزان خارجی برای ایران
هرساله با نزدیک‌شدن به آغاز سال تحصیلی، مسئله کودکان خارجی بازمانده از تحصیل که در ایران زندگی می‌کنند، یکی از مسائل و دغدغه‌های مردم و فعالان مدنی است. کودکان و محصلانی که یا در ایران به دنیا آمدند یا از سنین کودکی در کشور ما بودند، اما به دلیل نداشتن اوراق هویتی و ورود غیرقانونی به کشور، عموما تحصیل‌شان با چالش‌های جدی مواجه می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ستاره الدحیل بازی با پرسپولیس را از دست داد
مهدی بن عطیه به دلیل اخراج در بازی برابر شارجه نمی تواند تیمش را در بازی با پرسپولیس همراهی کند.
تولید؛ قربانی لجبازی مجلس با دولت!
وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بیش از چهار ماه است که با سرپرست اداره می‌شود و این موضوع باعث معطلی و افزایش مشکلات تولیدکنندگان و بلاتکلیفی مدیران و کارشناسان و اخلال در فعالیت‌های مهم این وزارتخانه شده است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه هشدار داد: در روز واقعه جنازه‌های دشمنان را از تنگه هرمز خارج می‌کنیم
۲۶ ام شهریور ماه سال ۱۳۶۴ و یازده روز بعد از درخواست محسن رضایی فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر تأسیس سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی در سپاه امام خمینی (ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران طی حکمی موافقت خود را با این درخواست اعلام کردند.
تحریم‌های ما و قصه مورچه‌ها
کشوری که اکنون خود را با درآمد اندک نفت اداره می کند چرا در روزهایی که 5 برابر الان درآمد فروش نفت داشت به فکر اقتصاد بدون نفت نبود؟
آغاز بوندسلیگا با شروع توفانی بایرن؛ باواریایی‌ها شالکه را گلباران کردند
بایرن مونیخ در آغاز فصل جدید بوندسلیگا توانست شالکه را در آلیانس آره نا با ۸ گل در هم بکوبد.
فاصله ۱۰ درصدی بایدن از ترامپ همزمان با آغاز رای گیری زودهنگام
زمان اعلام نتیجه بررسی شورای امنیت سازمان ملل در قبال ایران
پمپئو، مادورو را «قاچاقچی مواد مخدر» خواند
تد کروز: مکانیسم ماشه آخرین گام برای نابودی برجام است
ترامپ: روابط خوب من با پوتین مانع جنگ شد
«فلوریدا» چگونه از ترامپ فاصله گرفت؟
اعلام تعداد مفقودی‌های انفجار بیروت
جزییات آخرین تغییرات قانون انتخابات ریاست جمهوری
طرح ساماندهی بازار خودرو دلالی را کنترل می کند
شاکری: اصلاح‌طلبان خودزنی می‌کنند