وقتی کوموله پوست از سر سمیه کردستان کَند تا او را زجرکش کُند

11:17 ۲ روز و ۵ ساعت پیش قدس 35 0
وقتی کوموله پوست از سر سمیه کردستان کَند تا او را زجرکش کُند

به ما گفتند که کوموله ها موهای سر ناهید را تراشیده و او را می‌گرداندند. شرط رهایی‌اش را توهین به امام خمینی (ره) قرار داده بودند.

قدس

قدس آنلاین : دفاع مقدس از آن عرصه‌هایی است که زن و مرد و پیر و جوان در آن حضور پیدا کردند و خوش درخشیدند. جنگی که به ما تحمیل شد تا جلوی رشد نهال انقلاب را بگیرد؛  اما نه تنها جلوی رشد آن را نگرفت، بلکه باعث پیشرفت روز افزون این نهال شد و امروز آن را به اوج رشد و بالندگی رسانده است.
یکی از شهدای بزرگوار جنگ تحمیلی، شهیده ناهیده فاتحی است که زیر دست منافقین کوردل و زیر شکنجه های آنها به شهادت رسید؛ شکنجه هایی که باعث شد تا به ناهید لقب سمیه کردستان را بدهند؛ زیرا او هم به مانند حضرت سمیه زیر شکنجه به شهادت رسید. تاریخ شهادت سمیه کردستان روز نخست آذرماه سال شصت و یک ذکر شده است. 
وقتی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، غرب کشور دچار هرج و مرج  شد؛ گروهک های ضد انقلاب مثل کوموله و دموکرات که فکر می کردند نظام نمی تواند جلوی آنها باایستد قد علم کردند. غرب کشور شلوغ شد.
تشکیلات مارکسیستی به شدت فعالیت می‌کردند و حتی اجازه نمی دادند که نیروهای ارتش و سپاه وارد کردستان شوند. 
ناهید فاتحی کرجو که از فعالان انقلابی در غائله کردستان به شمار می‌رفت، با برادران سپاه پاسداران در سنندج همکاری داشت و چند تن از اعضای کوموله نقش مهمی ایفا کرد. درپی همین شناسایی‌ها بود که ناهید
هدف اول منافقین شد و آنها به دنبال فرصتی برای انتقام جویی از وی بودند.
ناهید فاتحی کرجو متولد تیر ماه ۱۳۴۴ در سنندج و در خانواده‌ای مذهبی است. پدرش در ژاندارمری کار می کرد و
اهل سنت بود. مادرش سیده زینب،
زنی شیعه ، زحمتکش و خانه دار بود که فرزندانش را با عشق به اهل بیت (ع) بزرگ می‌کرد.
ناهید ۱۵ سالش شد که برایش خواستگار آمد. خواهرش در مورد آن خواستگار می‌گوید: «گذشته از فاصله سنی زیاد بین شان، او از لحاظ مسایل اخلاقی هم آدم خوبی به نظر نمی‌رسید. رفتارش مشکوک بود و بر خلاف ناهید که طرفدار سپاه پاسداران؛ بسیج و انقلاب اسلامی بود، او از
هواداران کوموله‌ حساب می‌شد. مدتی بعد، خواستگار ناهید توسط نیروهای انقلابی دستگیر و به عنوان جنایتکار
اعدام شد .
اوایل زمستان سال ۱۳۶۰ ناهید به شدت بیمار شد و برای مداوا به درمانگاهی در میدان مرکزی شهر سنندج مراجعه کرد. چند ساعتی از رفتن ناهید گذشته بود، اما از بازگشتش خبری نشد. آن روزها
در سنندج امنیت برقرار نبود . جستجوی خانوادگی با رفتن دختر بزرگ خانواده به سمت درمانگاه شروع شد، اما او هم با تمام دل نگرانی‌ها بعد از ساعت‌ها جستجو، خواهر نوجوانش را پیدا نکرد. انگار که اصلا به درمانگاه نرفته بود. آن وقت‌ها پدر ناهید در جبهه خرمشهر با بعثی‌ها می‌جنگید و مادر شیرزنی که مسئولیت سرپرستی و مدیریت عاطفی خانواده را بر عهده داشت به تنهایی همه جا دنبال دخترش می‌گشت تا اینکه بالاخره از چند نفر که ناهید را می‌شناختند و او را آن روز دیده بودند شنید که چهار نفر، ناهید را دوره کرده و به زور سوار مینی بوس کرده و برده اند.
پس از دستگیری و آغاز اسارت ناهید او را در روستای «حلوان» در مدرسه‌ای که به زندان «کوموله» تبدیل شده بود مدتی زندانی کردند و شکنجه کردند و سپس به روستای «هشمیز» برده و وی را در تعاونی روستا زندانی کردند.
«کوموله»‌ها ناهید ۱۶ ساله را به شدت شکنجه می کردند. موهای سرش را تراشیده بودند و
همه ناخن های دست و پایش را کشیده بودند.
تمام سر و بدنش به علت ضربات ناشی از شکنجه کبود بود. کوموله به ناهید گفته بود
اگر به (امام) خمینی دشنام بدهی تو را آزاد می کنیم. سرانجام سمیه کردستان را شبانه به بیابان‌های اطراف روستا می‌برند و جلوی چشمان خودش برایش قبر حفر کرده و
او را زنده زنده دفن می‌کنند . ناهید شانزده ساله زنده زنده دفن می‌شود.
یک روز پس از شهادت ناهید در میان اهالی آبادی صحبت‌هایی درباره زنده به گور کردن دختر ۱۶ ساله به گوش می‌رسد. گروهک «کوموله» برای آن که بر جنایت خود سرپوش بگذارد ابتدا اعلام می‌کند که ناهید را آزاد کرده، اما با پافشاری مردم و پیدا شدن قبر شهید «ناهید فاتحی کرجو» معروف به «سمیه کردستان» آن‌ها اقرار می‌کنند که چون او جاسوس بوده او را اعدام کرده اند.
مادر ناهید که تمام استان را به دنبال دخترش بود، سرانجام رد ناهید را در روستای «هشمیز» پیدا می‌کند . مردم روستا محل زنده به گور شدن این شهید را به مادر نشان می‌دهند. مادر ناهید از نیروهای سپاه پاسداران می‌خواهد تا برای شناسایی دخترش، نبش قبر انجام شود و پس از شناسایی ناهید، پیکر او را به بهشت زهرا (س) تهران منتقل می‌کنند.
شهلا فاتحی کرجو خواهر ناهید می‌گوید: به ما گفتند که کوموله ها، موهای سر ناهید را تراشیده و او را در روستا می‌گرداندند. شرط رهایی ناهید را
توهین به حضرت امام خمینی (ره) قرار داده بودند، اما ناهید استقامت کرده و در برابر این خواسته آنها، شهادت را بر زنده بودن ترجیح داده بود.
سرانجام یکی دیگر از رزمندگان ایرانی در مقابل دشمنان ایستاد و تن به ذلت نداد؛ در دفاع مقدس رزمندگان جمهوری اسلامی ایران بر خلاف سایر جنگ‌های رخ داده در تاریخ کشورمان، مردانه ایستادند و حتی یک وجب از خاک کشورمان را به بیگانه ندادند . همین موضوع دفاع مقدس را در تاریخ این کشور به یک نقطه عطف تبدیل کرده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

آغاز عملیاتی طرح نوسازی کامیون های فرسوده
مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از آغاز طرح نوسازی ناوگان فرسوده باری (کامیون) خبر داد و گفت: برای کامیون‌دارانی که بر اساس سن وسیله نقلیه‌شان در اولویت قرار دارند، پیامک ارسال کردیم و آن‌ها می‌توانند با مراجعه به شرکت‌هایی که امسال با آن‌ها قرارداد امضاء کرده‌ایم، در طرح نوسازی ناوگان ثبت نام کنند.
به جای نفت چه کالاهایی را صادر کنیم؟
یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه باید از نسخه اقتصاد نفتی فاصله بگیریم، بهترین جایگزین برای درآمدهای نفتی را تکیه بر سرمایه های انسانی و نیروهای تحصیلکرده داخلی دانست و بر فعال شدن بیشتر بخش کشاورزی و تسهیل صادرات محصولات ارزآور در شرایط موجود تاکید کرد.
مصرف سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون جفت کفش توسط ایرانی ها
یک فعال تعاونی حوزه چرم با تاکید بر توان بالای صادراتی صنعت چرم ایران، گفت: با توجه به سرانه مصرف کفش و محصولات چرمی در کشور،این صنعت از اشتغالزایی و ارزآوری بسیار بالایی برخوردار است.
سهم ۲۵ درصدی ایران از اکتشاف نفت و گاز جهان
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: ایران در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۴.۹۷ میلیارد بشکه نفت قابل استحصال کشف کرده که این عدد معادل ۲۵ درصد اکتشافات نفت و گاز جهان در سال ۲۰۱۹ است.
کاهش مصرف ۱۵ میلیون لیتر بنزین با توسعه سی ان جی
سرپرست پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با تبدیل یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودروی عمومی به سی ان جی، ‌۱۵ میلیون لیتر در روز در مصرف سی ان جی صرفه‌جویی می‌شود.
استان مرکزی در حوزه آب صاحب چراغ راه می‌شود
18 سپتامبر مقارن با 28 شهریورماه روز جهانی نظارت بر آب است، آبی که در طول یک دهه اخیر کمبود آن زمین را تشنه نگهداشت و همین تشنه‌ بودن، دست اندازی به آب‌های زیرزمینی را افزایش داد.
کاهش ۸۲ درصدی صادرات ایران به ترکیه
بررسی عملکرد تجاری ایران و ترکیه در هفت ماهه ابتدایی سال جاری میلادی نشان می‌دهد که میزان صادرات ایران به این همسایه غربی ۸۲ درصد کاهش یافته است.
واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می خورد؟
با گذشت حدود ۹ ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون ۸۰ میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
واردکنندگان هیچ نقشی در توزیع نهاده های دامی ندارند
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: واردکنندگان نهاده های دامی صرفا مباشر دولت در تامین نهاده های دام و طیور هستند و هیچ نقشی در توزیع این کالاها ندارند.
لازم است همه تولید کارخانه‌های فولاد در بورس قیمت‌گذاری و عرضه شود
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به تاکید وزارت صمت بر عرضه محصولات در بورس کالا، علت این تاکید را بهره‌مندی شرکت‌های تولیدکننده فولاد از مزایای بورس عنوان کرده و اعلام کرد که در همین راستا باید کل تولید کارخانجات فولاد در بورس قیمت‌گذاری و عرضه شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ستاره الدحیل بازی با پرسپولیس را از دست داد
مهدی بن عطیه به دلیل اخراج در بازی برابر شارجه نمی تواند تیمش را در بازی با پرسپولیس همراهی کند.
تولید؛ قربانی لجبازی مجلس با دولت!
وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بیش از چهار ماه است که با سرپرست اداره می‌شود و این موضوع باعث معطلی و افزایش مشکلات تولیدکنندگان و بلاتکلیفی مدیران و کارشناسان و اخلال در فعالیت‌های مهم این وزارتخانه شده است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه هشدار داد: در روز واقعه جنازه‌های دشمنان را از تنگه هرمز خارج می‌کنیم
۲۶ ام شهریور ماه سال ۱۳۶۴ و یازده روز بعد از درخواست محسن رضایی فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر تأسیس سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی در سپاه امام خمینی (ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران طی حکمی موافقت خود را با این درخواست اعلام کردند.
تحریم‌های ما و قصه مورچه‌ها
کشوری که اکنون خود را با درآمد اندک نفت اداره می کند چرا در روزهایی که 5 برابر الان درآمد فروش نفت داشت به فکر اقتصاد بدون نفت نبود؟
آغاز بوندسلیگا با شروع توفانی بایرن؛ باواریایی‌ها شالکه را گلباران کردند
بایرن مونیخ در آغاز فصل جدید بوندسلیگا توانست شالکه را در آلیانس آره نا با ۸ گل در هم بکوبد.
فاصله ۱۰ درصدی بایدن از ترامپ همزمان با آغاز رای گیری زودهنگام
زمان اعلام نتیجه بررسی شورای امنیت سازمان ملل در قبال ایران
پمپئو، مادورو را «قاچاقچی مواد مخدر» خواند
تد کروز: مکانیسم ماشه آخرین گام برای نابودی برجام است
ترامپ: روابط خوب من با پوتین مانع جنگ شد
«فلوریدا» چگونه از ترامپ فاصله گرفت؟
اعلام تعداد مفقودی‌های انفجار بیروت
جزییات آخرین تغییرات قانون انتخابات ریاست جمهوری
طرح ساماندهی بازار خودرو دلالی را کنترل می کند
شاکری: اصلاح‌طلبان خودزنی می‌کنند