برای از بین بردن پشه‌های گل آپارتمانی چه‌کار کنیم؟

16:33 ۲ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 514 0
برای از بین بردن پشه‌های گل آپارتمانی چه‌کار کنیم؟

مراقبت از گل و گیاهان آپارتمانی همیشه لذت و هیجان مخصوص به خود را به همراه دارد. این‌که بخواهید برای حفظ طراوت و شادابی گیاه خود تلاش کنید و روزانه آن را آبیاری نمایید حس خوبی را در دل و شما به‌جا می‌گذارد. علاوه بر این، وجود گیاهان آپارتمانی در خانه مزایای بسیار دیگری نیز دارد، برای مثال تصفیه هوای داخل منزل یکی دیگر از فواید داشتن گلدان و مراقبت از گیاهان آپارتمانی است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام وی آی پی شاپ، اما همه‌چیز بهخرید گل آپارتمانیو آبیاری آن خلاصه نمی‌شود، آفات، بیماری‌ها و مشکلات، در هنگام خرید گل آپارتمانی و بعد آن دغدغه بسیاری از گیاه دوستان است که در این مقاله به راهکارهای کاربردی برای نابود کردن آفات و حشرات موذی مثل پشه خواهیم پرداخت.

۲۰ راه حل باورنکردنی برای از بین بردن پشه‌های خانگی و گلدان

۱) برای از بین بردن پشه‌های گلدان آن است که از وجود خاک خیس و اشباع از آب در گلدان خود جلوگیری کنید. معمولا پشه‌های گلدان در محیط خشک کمتر دیده می‌شوند.

۲) حتما در انتهای گلدان خود سوراخ‌های زهکشی مناسبی ایجاد کنید که آبی که وارد گلدان می‌شود از آن خارج گردد.

۳) چسب زرد

احتمالاً تابه‌حال کارت‌های چسبناک و یا چسب‌های زردرنگی را دیده‌اید که در اطراف درختان می‌بندند. کارت‌های چسبنام به‌عنوان یک تله برای به دام انداختن حشرات مضر گلدان مورداستفاده قرار می‌گیرد.

۴) سیب‌زمینی

وجود سیب‌زمینی در گلدان نیز مانند یک تله عمل می‌کند و می‌تواند پشه‌های گلدان را به سمت خود بکشد.

برای از بین بردن پشه‌های گل آپارتمانی چه‌کار کنیم؟

۵) دارچین

مقداری دارچین را آسیاب کرده و یا به همان شکل خریداری نمایید. بعد مقداری از آن را در خاک گلدان خود بپاشید. بعد از مدتی نیز شاهد کاهش حشرات گلدانتان خواهید بود.

۶) سیر

قسمت‌های برش خورده سیر را درون خاک گلدان خود فروکنید. بعد از گذشت زمانی شاهد کاهش حشرات گلدان خودخواهید بود. بوی سیر می‌تواند باعث فراری دادن و البته از بین رفته پشه‌های گلدان شود.

۷) چای بابونه

برای این کار مقداری چای بابونه تهیه کنید و اجازه دهید تا کاملاً سرد شود. بعد چای سرد شده را به نسبت سه قسمت آب و یک قسمت چای بابونه مخلوط‌کنید و بر سطح گلدان خود اسپری نمایید.

۸) تنباکو

مقداری تنباکو را در آب خیس کنید و دو سه عدد سیر خردشده نیز به آن بیفزایید. بعد آن را خوب هم بزنید و از یک صافی رد کنید. محلول به‌دست‌آمده را با چند قطره روغن مایع مخلوط‌کنید و در یک اسپری و یا آب‌پاش بریزید. حالا به مدت ۱۰ روز با فاصله سه مرتبه از این محلول استفاده کرده و آن را به سطح گلدان خود اسپری نمایید.

۹) گرما و نور

آفتاب گرم باعث ضدعفونی شدن گلدان و کاهش تعداد پشه‌های آن خواهد شد. برای این کار می‌توانید گلدان خود را بیرون از خانه ببرید و آن را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار دهید.

۱۰) سم

سم پشه گلدان را می‌توانید به‌راحتی از گلخانه‌ها تهیه کنید. مقداری از این سم را در فضای باز و بیرون از خانه‌ روی گلدان خود اسپری کنید و گلدان را زیر نور خورشید قرار دهید. با تکرار این کار به مدت سه تا چهار روز شاهد کاهش پشه‌های گلدان و بهبود گیاه خودخواهید بود.

۱۱) گیاه جعفری، نعنا و شوید

گیاه جعفری، نعنا و شوید می‌تواند آفاتی چون مگس سفید و نماتدها را دفع کند؛ که گل‌های جعفری می‌توانند آفاتی همچون عنکبوت و حلزون را جذب کند.

برای از بین بردن پشه‌های گل آپارتمانی چه‌کار کنیم؟

۱۲) یخ خشک

یخ خشک را در یک ظرف دردار قرار دهید و آن را در یک‌فاصله معینی دور از خودتان قرار بدهید.

۱۳)پودر قهوه

‌کمی پودر قهوه روی آن بپاشید. تخم‌های پشه‌ی موجود در آب مجبور می‌شوند به سطح آب بیایند و از اکسیژن محروم خواهند شد. این کار سبب می‌شود که آن‌ها قبل از این‌که از تخم خارج شوند، از بین بروند. به‌این‌ترتیب از زادوولد پشه‌ها جلوگیری می‌شود.

۱۴) کافور

کافور هم یکی دیگر از داروهای خانگی برای خلاص شدن از شر پشه‌ها است به شیوه‌ای که هیچ آسیبی هم به محیط‌زیست وارد نکنیم. تمام‌کاری که باید انجام بدهید این است که همه‌ی درها و پنجره‌ها را در فضای خانه باز بگذارید و سپس کافور را روشن کنید و اجازه بدهید حدود نیم ساعت همان‌طور بماند. هنگامی‌ که  آن اتاق پرشد، پشه‌ها همه رفته‌اند.

۱۵) مایع ظرف‌شویی

فقط مخلوطی از مایع ظرف‌شویی و آب آماده کنید و آن را روی پشه‌ها بپاشید و به‌طور طبیعی آن‌ها را بکشید.

برای از بین بردن پشه‌های گل آپارتمانی چه‌کار کنیم؟

۱۶) ماء شعیر

فقط یک‌کاسه را با ماءالشعیر ساده پر کنید و آن را در خانه قرار دهید.

۱۷) از بین بردن پشه گلدان با سرکه

با استفاده از یک ظرف سرکه در بسته و ایجاد چندین روزنه در درب و قرار دادن آن در مجاورت گیاهان در از بین بردن پشه گلدان از این ماده ضدعفونی‌کننده استفاده کنید.

۱۸)روغن یاس خوشه‌ای و روغن نارگیل

۱۹) خارج کردن آب اضافی از گلدان

۲۰) تعویض خاک گلدان

خرید گل آنلاین

با توجه به‌شدت شیوع ویروس کرونا در ایام اخیر، بسیاری مجالس و مراسم عزا و شادی برگزار نمی‌شود؛ اما شما می‌توانید با خرید آنلاین گل وتاج گل مراسمهمچنان به یاد عزیزانتان باشید.

انتهای رپرتاژ آگهی


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

«رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» منصوب شد
وزیر آموزش‌وپرورش طی حکمی «الهام یاوری» را به‌عنوان «رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» منصوب کرد.
سه برنامه سازمان سمپاد در دوره جدید
رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اظهار کرد: سه برنامه سازمان در دوره جدید؛ شکل‌گیری سازمان، چهره‌سازی سمپاد و کادرسازی نیروی انسانی است.
حضور معاون آموزش و پرورش در آستانه روزخبرنگار در ایسنا و اهدای لوح تقدیر
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در آستانه روز خبرنگار با حضور در ایسنا از تلاش و عملکرد این رسانه در عرصه اطلاع رسانی در حوزه آموزش و پرورش تقدیر کرد.
کشف بیش از ۱۸ تن موادمخدر در هفته گذشته- دستگیری ۵۱۰۰ متهم
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۱۸ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی چهارم تا دهم مرداد ماه خبر داد.
پرداخت تسهیلات به کارگزاری‌های صندوق بیمه روستاییان
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از پرداخت تسهیلات به کارگزاری‌های این صندوق در سراسر کشور خبر داد.
هیچ کالای تنظیم بازاری به غیر از شکر در فروشگاه های زنجیره ای توزیع نمی‌شود
عضو علی البدل هیئت مدیره فروشگاه های زنجیره ای گفت: به غیر از شکر هیچ کالاهای تنظیم بازاری برای عرضه در اختیار فروشگاه های زنجیره ای قرار نگرفته و وضعیت توزیع آنها نامشخص است.
استفاده از سربازان مددجو در شرکت‌های دانش‌بنیان
رئیس کمیته امداد بر ضرورت استفاده از سربازان مددجوی متخصص و آموزش‌دیده در فرصت‌های شغلی و شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد و گفت: مهارت‌آموزی جوانان در طول خدمت سربازی نقش زیادی در ورود آنان به بازار کار دارد.
پیشنهاداتی برای افزایش بازدارندگی مالیات بر خانه‌های خالی-مناطق آزاد مشمول پرداخت مالیات شوند
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی اخذ مالیات خانه‌های خالی را گام رو به‌جلویی عنوان و چند پیشنهاد را برای افزایش بازدارندگی این نوع مالیات ارائه کرده است.
احتمال مرگ معتادان مبتلا به کرونا ۶.۵ برابر افراد عادی است
معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه حدود ۱۵ هزار نفر از معتادان متجاهر از سطح کشور جمع‌آوری و زخم‌های بازشان کنترل شده و داروهایشان نیز در اختیارشان قرار گرفته است گفت: افرادی که مصرف کننده مواد مخدر هستند اگر کارشان به بیمارستان برسد، ۶.۵ برابر بیش از سایر مبتلایان فوت می‌کنند.
بررسی پیشنهاد وزارت نفت برای استفاده از ابزارهای متنوع مالی در بازار سرمایه
پیشنهاد وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و نفت برای استفاده از ابزارهای متنوع مالی در بازار سرمایه در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بررسی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نشست ویدیویی پامپئو و معاون سیاسی طالبان
وزیر امور خارجه آمریکا با مذاکره‌کننده ارشد طالبان به صورت ویدیویی نشستی برگزار کرد.
ملی پوش واترپلو: تنها ۵۶ درصد قراردادمان را گرفتیم- ۲ پیشنهاد از صربستان داشتم
ارشیا الماسی گفت: در حالی که هفته گذشته فدراسیون پایان لیگ برتر واترپلو را اعلام کرد اما هنوز هیچ صحبتی برای پرداخت مابقی مبلغ قرادادها نیست.
ملی‌پوش رکابزن: شکایتم را پیگیری می‌کنم- بخاطر کرونا به سختی می‌توانیم دعوتنامه خارجی بگیریم
ملی‌پوش دوچرخه سواری جاده ایران گفت: مسابقات قهرمانی جهان برای من ایجاد انگیزه کرده بود که تمریناتم را منظم انجام دهم اما آن هم برای ایرانی ها از دست رفت.
نظری‌افشار: تیم ملی والیبال مربی خوب خارجی می‌خواهد
کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران گفت: به نظر من برای موفقیت تیم‌ ملی نیازمند یک‌ مربی خوب خارجی هستیم، اما بعد از المپیک‌ می‌توان از مربیان داخلی استفاده‌کرد.
درگیری پدافند هوایی سوریه با ˮاهداف متخاصمˮ اسرائیلی
منابع سوری از درگیری سامانه پدافند هوایی این کشور با "اهداف متخاصم" خبر دادند که از سمت سرزمین های اشغالی وارد آسمان سوریه شده بودند.
خرید و اجاره آپارتمان در شمال شهر تهران با کیلید آسان‌تر است
فارابی، کارگزاری در مسیر استانداردهای جهانی
دمای خواب خود را چگونه تنظیم کنیم؟
ترازو دیجیتال چیست؟
معرفی مارکت‌های وردپرس در ایران
تهیه میوه و سبزیجات در سایه کرونا
دانلود سریال دل قسمت ۳۳
ضرورت خرید آنلاین کتاب در این روزها
چند نکته مهم برای عمر طولانی‌تر گوشی موبایل
درخواست همراه اول از مالکان سیم کارت‌های اعتباری غیرفعال