نگاهی به هفته بیست و پنجم لیگ برتر -فینالی برای نایب قهرمانی -جدال مرگ و زندگی در کویر

11:52 ۲۵ روز و ۱۴ ساعت پیش افکار نیوز 720 0

در هفته بیست و پنجم لیگ برتر روز جمعه 6 مسابقه برگزار می‌شود و در یکی از حساس ترین مسابقات تیم تراکتور تبریز میزبان سپاهان اصفهان است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،در هفته بیست و پنجم لیگ برترروز جمعه با انجام 6 مسابقه به پایان می ‌رسد در حالیکه این هفته شاهد پدیده حیرت انگیز چرخش و تعویض مکرر سرمربیان تیم ها در برخی تیم ها بودیم و بسیاری از این مسابقات نسبت به نیم فصل اول با سرمربیان جدیدی برگزار می شود . 
نگاهی به این بازی‌ها می‌اندازیم؛ تراکتور- سپاهان؛فینالی برای نایب قهرمانی اخبار ورزشی-یکی از حساس ترین مسابقه های هفته در تبریز برگزار می شود. مسابقه ای که شاید بتوان آن را یکی از فینال های جذاب لیگ دانست. دو تیم مدعی دوم و چهارم جدول مقابل یکدیگر صف آرایی می کنند آن هم در حالیکه امیر قلعه نویی سابقه سرمربیگری در تراکتور را داشته است. سپاهان دو هفته متوالی 4 امتیاز از دست داد تا فاصله اش با پرسپولیس صدرنشین 14 امتیاز شود و نایب قهرمانی خودش هم به خطر بیفتد.تراکتور هم به دنبال سهمیه اسیایی و نایب قهرمانی است. در واقع دو تیم فقط برای برد به میدان خواهند رفت و تقسیم امتیازها به نفع هیچ تیمی نیست. اگر کرونا نبود یکی از پرتماشاگرترین مسابقات لیگ را شاهد بودیم اما اکنون هواداران دو تیم از تلویزیون شاهد این رقابت جذاب خواهند بود. بازی رفت را تیم قلعه نویی 2 بر صفر برد.
پارس جنوبی جم - شهرخودرو مشهد؛ تقابل با مربیان جدیداین مسابقه هم حکایت منحصر به فردی دارد. دو تیم برای سومین مرتبه در این فصل سرمربیان خود را تغییر داده اند! شهر خودرو با یحیی
گل محمدیمسابقات را شروع کرد و سپس مجتبی سرآسیایی جانشین او شد و اکنون هم سهراب بختیاری زاده سکان هدایت تیم مشهدی را برعهده دارد و اولین حضورش در لیگ برتر را با این تیم در شهر جم تجربه می کند. پارس جنوبی هم فصل را با فراز کمالوند آغاز کرد و سپس تیم به هومن افاضلی رسید و اکنون هم این مربی استعفا کرده است. پارس جنوبی یک بازی معوقه دارد ولی برای فرار از منطقه خطر باید در این دیدار خانگی پیروز شود. شهر خودرو هم به دنبال سهمیه آسیایی است. بازی رفت را شهر خودرو با گل محمدی یک بر صفر برد.
گل گهرسیرجان - شاهین شهرداری بوشهر؛ جدال مرگ و زندگی در کویرجدال قعرنشینان جدول هم جذاب و دیدنی  خواهد بود بخصوص اینکه مهدی پاشازاده جانشین مهرداد کریمیان در شاهین شده این تیم قعرنشین سرمربی خود را عوض کرده است. گل گهر هم ابتدای هفته با استعفای مجید جلالی موافقت کرد اما بعد پشیمان شد و او به تیمش برگشته است! این مسابقه حکم مرگ و زندگی برای دو تیم دارد. برنده مسابقه به بقا امیدوار خواهد بود و بازنده شرایط سخت تری را در ادامه لیگ تجربه می کند. البته شاهین در صورت برد هم از رده شانزدهم جدول جدا نمی شود اما روزهای آینده برایش روشن تر می شود. گل گهر هفته گذشته بازی حساس و 6 امتیازی را به پیکان واگذار کرد و  جلالی سه باخت متوالی را در کارنامه اش در این تیم ثبت کرد. شاهین هم 4 هفته است که رنگ برد را ندیده و هفته گذشته نیز 5 بر یک مقابل ذوب آهن شکست خورد. باید دید پاشازاده چه تغییراتی در این تیم به وجود آورده است. بازی رفت دو تیم یک بر یک به پایان رسید.
سایپا - پیکان؛ دربی خودرو سازان برای فرار از خطردربی خودرو سازان هم جدال نفسگیر و 6 امتیازی در قعر جدول است. دوتیم با امکانات و صنعتی در این فصل خوب نتیجه نگرفته اند. پیکان هم مثل بسیاری از تیم ها سرمربی خود را تغییر داده و عبدالله ویسی جانشین حسین فرکی شد اما سایپا همچنان پای ابراهیم صادقی مربی جوان این تیم ایستاد. تیم ویسی هفته گذشته توانست گل گهر را شکست بدهد و تا حدی به بقا امیدوار شود و سایپا هم در جدال با سه مدعی سپاهان، شهر خودرو و
استقلالسه امتیاز به دست آورد تا در رده دوازدهم جدول قرار بگیرد. برنده این مسابقه از منطقه خطر تا حدی جدا خواهد شد. دو مربی هم جوان هستند و شجاعت ارایه بازی هجومی در این مسابقه را دارند زیرا تک امتیاز به سود هیچ تیمی نیست. 
نساجی مازندران - نفت مسجدسلیمان؛ مسابقه ای بدون استرس!نساجی هفته گذشته از آبادان با یک امتیاز بازگشت و اکنون در رده هشتم جدول جا خوش کرده و خیالش راحت است که سقوط نمی کندو دغدغه ای هم برای کسب سهمیه نباید داشته باشد نفت مسجدسلیمان رده نهمی هم همین شرایط را دارد.  نفت می خواهد رتبه تک رقمی  اش را حفظ کند. مهدی تارتار سرمربی پرسپولیسی نفت مسجدسلیمان از معدود مربیان نیم فصل اول است که روی نیمکت خود باقی مانده اما محمود فکری هم در نساجی مربی جدیدی است. دو تیم قطعا به دنبال بازی تماشایی و بدور از جنجالی خواهند بود زیرا دغدغه و استرسی ندارند.  بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید. 
صنعت نفت آبادان - استقلال؛ آبی های بدون سرمربی به دنبال بردرقابت تیم های ششم و هفتم جدول هم جذاب است زیرا هر دو تیم هواداران پرشمار و پرشوری دارند البته استقلال با یک مسابقه معوقه در رده ششم قرار گرفته است.آبی پوشان در این هفته فرهاد مجیدی را به دلیل محرومیت انضباطی روی نیمکت ندارند و فرهاد در آبادان از روی سکوهای خالی ورزشگاه تماشاگر بازی تیمش خواهد بود. استقلال در 4 هفته اخیر فقط 2 امتیاز کسب کرده و 10 امتیاز حساس را از دست داده تا از جمع مدعیان کسب سهمیه آسیایی فاصله بگیرد. این مساله کار استقلال را سخت تر می کند. البته در این هفته وریا غفوری به میدان برمی گردد و آبی پوشان در شهری که به برزیل ایران مشهور است کاپیتان خود را در اختیار دارند.
صنعت نفت هم با بهنام سراج روند سینوسی را طی کرده و گاهی خوب بوده و گاهی بد اما این مسابقه برای سراج و بازیکنانش اهمیت ویژه ای دارد و صنعت نفت می تواند در صورت پیروزی جانشین استقلال در جدول لیگ شود و برای کسب سهمیه آسیایی هم امیدواری هایی داشته باشد. بازی رفت دو تیم در تهران با نتیجه 5 بر صفر به سود استقلال تمام شد اما بعید است آبی پوشان بتوانند آن نتیجه را تکرار کنند. ان زمان اسکوچیچ سرمربی نفت آبادان بود که اکنون هدایت تیم ملی را برعهده گرفته و استراماچونی ایتالیایی هم سرمربی آبی پوشان تهرانی که اکنون در ایتالیا نشسته و منتظر تولد فرزند جدیدش است! در این مسابقه نیز شاهد حضور مربیان جدیدی نسبت به بازی رفت هستیم.
اسامی داوران و برنامه مسابقات هفته  بیست و پنجم لیگ برتر:*پنجشنبه ۲۶ تیرماهذوب آهن اصفهان – ماشین سازی تبریز ساعت 20:45محمدحسین ترابیان – علی اکبر نوری – محسن بابایی – مهدی مرجانزادهناظر: یدالله جهانبازیپرسپولیس – فولاد خوزستان ساعت 21بیژن حیدری – سعید علی نژادیان – مهدی الوندی – احمد محمدیناظر: حسن کامرانی فر*جمعه ۲۷ تیرماهتراکتورسازی تبریز – فولاد مبارکه سپاهان ساعت  20»:15محمدحسین زاهدی فرد – آرمان اسعدی – علی احمدی – مرتضی منصوریانناظر: محسن ترکیپارس جنوبی جم – شهرخودرو مشهد  ساعت 20:30سعید رحیمی مقدم – علیرضا ایلدروم – رضا حیدری – جواد رحیم زادهناظر: نادر جعفریگل گهر سیرجان – شاهین شهرداری بوشهرساعت  20:30حمید حاج ملک – حسن یوسفی – مهدی سیفی – حامد سیریناظر: محمود رفیعیصنعت نفت آبادان – استقلال تهران ساعت  21اشکان خورشیدی – محمد جواد مداح – امیرمحمد داودزاده – رضا عادلناظر: حیدر شکوریسایپا تهران – پیکان تهران ساعت   21امیر عرب براقی – یعقوب سخندان – یعقوب حجتی – ناصر جنگیناظر: بهرام مهرپیمانساجی مازندران – نفت مسجد سلیمان ساعت  21یاسر همرنگ – میلاد قاسمی – علیرضا طاهرخانی – حسین زمانیناظر : فریدون اصفهانیان 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

مربی وزنه‌برداری ایران بر اثر کرونا درگذشت
مربی سازنده وزنه‌برداری ایران به علت ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
بازگشت ام­‌باپه به تمرین گروهی PSG
مهاجم جوان پاری سن ژرمن در تمرین امروز تیمش شرکت کرد تا شانس او برای حضور در دیدار برابر آتالانتا بیشتر شود.
سانچو در دورتموند ماندنی شد
باشگاه بوروسیا دورتموند به شایعه پیوستن سانچو به یونایتد پایان داد و تاکید کرد که این بازیکن فصل بعد هم در بوندسلیگا خواهد بود.
سیمیکاس اولین خرید تابستانی لیورپول
قهرمان این فصل لیگ برتر انگلیس مدافع یونانی را با ۱۱ میلیون پوند جذب کرد.
مجیدی و کاری که باتجربه‌ها از پس آن برنیامدند
یک پیشکسوت استقلال معتقد است که استقلال در بازی با سپاهان بهترین عملکرد دفاعی‌اش را در بازی‌های اخیر داشته است.
مربی ماشین سازی: بعد از بازی با ذوب آهن در ۳ مسابقه تقاص دادیم
مربی تیم فوتبال ماشین سازی می گوید تیمش در سه بازی گذشته از داوری ضرر کرده است.
مربی نفت مسجدسلیمان: گل سوم گل‌گهر کاملا آفساید بود
حسین پاشایی اعتقاد دارد گل سوم گل‌گهر سیرجان در شرایط کاملا آفساید به ثمر رسیده اما او و همکارانش نمی‌دانند چطور با این مسائل برخورد کنند.
مربی پیکان: می‌خواهیم با تلاش خودمان در لیگ بمانیم
مربی تیم فوتبال پیکان می‌گوید تیمش دو بازی سخت دیگر برای بقا در لیگ پیش رو دارد.
قلعه‌نویی استعفا کرد
سرمربی تیم فوتبال سپاهان بعد از شکست برابر استقلال از سمت خود استعفا کرد.
مربی تراکتور: تساوی مقابل شاهین عادلانه ترین نتیجه بود
مربی تراکتور گفت: باتوجه شرایط آب و هوا بازی نسبتا خوبی را دیدیم و تساوی عادلانه ترین نتیجه بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مجیدی و کاری که باتجربه‌ها از پس آن برنیامدند
یک پیشکسوت استقلال معتقد است که استقلال در بازی با سپاهان بهترین عملکرد دفاعی‌اش را در بازی‌های اخیر داشته است.
با حضور نظامیان تروریست آمریکایی مسامحه نشود
نماینده ائتلاف سائرون تأکید کرد که در جریان سفر نخست وزیر عراق به آمریکا، باید تکلیف اخراج فوری نیروهای آمریکای اشغالگر از خاک این کشور مشخص شود.
بین دو نیمه به بازیکنان پرسپولیس چه گفتند؟
یکی از بازیکنان پرسپولیس گفت: در نیمه اول مقابل ذوب آهن آنقدر بد بازی کردیم که سر و صدای خودمان هم در زمین درآمده بود.
پنالتی استقلال اشتباه بود
کارشناس داوری فوتبال ایران تاکید کرد صحنه ای که مهدی قایدی با شایان مصلح برخورد داشت پنالتی نبود.
قلعه نویی: خداحافظ اصفهان زیبا!
سرمربی تیم فوتبال سپاهان بعد از شکست برابر استقلال از سمت خود استعفا کرد.
بازگشت ام­‌باپه به تمرین گروهی PSG
سانچو در دورتموند ماندنی شد
سیمیکاس اولین خرید تابستانی لیورپول
بین دو نیمه به بازیکنان پرسپولیس چه گفتند؟
تماشاگران بازی استقلال و سپاهان+ تصاویر
پاشازاده: مساوی به درد هیچ تیمی نمی‌خورد
خداحافظی قلعه‌نویی از سپاهان
مربی سپاهان: چطور یک بازیکن 5 هفته با یک حربه پنالتی می گیرد؟
شرایط انتهای جدول بغرنج است
نامجو مطلق: حق این تیم است یک جام بگیرد