برگزاری انتخابات ۲ فدراسیون ورزشی در وضعیت قرمز کرونا؟

02:05 ۳۳ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 1,420 0
برگزاری انتخابات ۲ فدراسیون ورزشی در وضعیت قرمز کرونا؟

با اعلام تعطیلی مجدد فعالیت های ورزشی و بسته شدن ورزشگاه ها در برخی شهرهای با وضعیت قرمز یا هشدار بالا از نظر شیوع ویروس کرونا، قرار است انتخابات دو فدراسیون ورزشی در ۲۵ و ۳۱ تیرماه سال جاری در تهران برگزار شود!

ایسنا

به گزارش ایسنا، برگزاری مجامع انتخابات ۲ فدراسیون ورزشی که هر کدام از آن ها به تنهایی حدود ۱۰۰ نفر شرکت کننده دارد از سوی ۲ وزارت خانه ورزش و جوانان و نیز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جای سوال دارد و زمینه ساز این پرسش است که به چه علت در روزهایی که (تیرماه ۹۸) آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کووید۱۹ طبق اعلام وزارت بهداشت از زمان ورود این ویروس به کشور به بیشترین حد رسیده است باید چنین مجامعی با حضور روسای هیئت های استانی سراسر کشور، دست اندرکاران برگزاری، سایر مسئولان و نیز اهالی رسانه برگزار شود؟   نکته قابل تامل اما اتفاقاتی است که در مورد روند برگزاری انتخابات دو فدراسیون ورزشی ورزش های همگانی و فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی تا پیش از آغاز اوج گیری شیوع کرونا رخ داد؛ انتخابات فدراسیون ورزش های همگانی طی ۱۶ ماه گذشته که بدون رییس کار خود را دنبال کرده است، در مقاطع زمانی مختلف و مناسب امکان برگزاری مجمع انتخاباتی را داشته است و فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی نیز یک بار پیش از سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا از سوی ستاد سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری لغو و برگزاری آن منوط به بهتر شدن اوضاع کشور از نظر شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از شیوع کووید۱۹ شد.
فدراسیون ورزش های همگانی ۳۱ خردادماه سال جاری بود که وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد قرار است در تاریخ ۲۵ تیرماه سال جاری در نهایت مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش های همگانی با حضور ۱۰ نامزد تایید صلاحیت شده برگزار شود؛   اتفاقی که در مقطع زمانی فعلی جای سوال دارد و باید از مسئولان تصمیم گیرنده در این رابطه پرسید: انتخابات فدراسیونی که حدود ۱.۵ سال بدون رییس کار خود را دنبال کرده و در برهه های زمانی مناسب دیگری این امکان را داشته که مجمع خود را تشکیل دهد،  به چه علت باید در صعودی ترین روزهای شیوع ویروس کرونا برگزار شود؟
از فروردین ۹۸ تاکنون، فدراسیون ورزش‌های همگانی بدون رییس کار خود را دنبال کرده است، اتفاقی عجیب که به نوعی در ورزش ایران جهت تصدی ریاست یک فدراسیون ورزشی بی سابقه است، آن هم فدراسیونی که مخاطب آن آحاد افراد جامعه در تمامی رده‌های سنی است و نقش بسزایی را در سلامت مردم ایفا می کند. دوره ریاست چهارساله علی مجدآرا در فدراسیون ورزش‌های همگانی بر اساس قانون باید ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷ به پایان می‌رسید، با این وجود وی تا ۱۹ فروردین‌ماه سال ۹۸ تصدی ریاست این فدراسیون را بر عهده داشت و وزیر ورزش و جوانان در همین تاریخ افشین مولایی را که مدیرکل ورزش همگانی این وزارتخانه بود به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی منصوب و بر برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون در موعد مقرر تاکید کرد.
اما ۲۱ مهرماه سال گذشته بود که با پایان دوره سرپرستی افشین مولایی در فدراسیون ورزش‌های همگانی، وزیر ورزش و جوانان، احمد گواری را به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب کرد تا کماکان صندلی ریاست در فدراسیون ورزش‌های همگانی بلاتکلیف باشد. جالب اینکه ثبت نام از کاندیداها ۱۹ مهر به پایان رسید و مسئولان منتظر اساسنامه جدید بودند! حال اما به نظر کار تصویب اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی در شورای نگهبان به بن بست خورده است و در نهایت وزارت ورزش و جوانان تصمیم گرفته طبق همین اساسنامه انتخابات فدراسیون ورزش های همگانی را برگزار کند.
فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی مجمع انتخاباتی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی که قرار بود ۱۹ اسفندماه سال جاری برگزار شود با اعلام این فدراسیون و بر اساس مصوبه ستاد سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری به جهت شیوع ویروس کرونا لغو شد و در نهایت ۱۶ تیرماه سال جاری بود که اعلام شد قرار است مجمع انتخاباتی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برای انتخاب رئیس فدراسیون ۳۱ تیرماه به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شود.
مسئله قابل تامل این است که آیا مجمع انتخاباتی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی که یک بار پیش از سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو و برگزاری آن منوط به بهتر شدن اوضاع کشور از نظر شیوع ویروس شده بود این بار قرار است با چه استدلالی همزمان با اوج گیری شمار مبتلایان و مرگ و میرها برگزار شود؟ مساله ای که در ارتباط با آن باید منتظر تصمیم و اظهار نظر نهایی ستاد سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری بود.
آخرین مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۹۴ برگزار و محمدرضا دهخدا با ۳۹ رای از مجموع ۵۲ رای به عنوان ریاست فدراسیون‌ ورزش‌های دانشگاهی برای چهار سال انتخاب شد، بنابراین حضور وی به عنوان رییس فدراسیون دانشگاهی تا ۱۷ اسفندماه سال گذشته بلامانع بود که در نهایت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی محمدحسین علیزاده را ۲۶ اسفندماه به عنوان سرپرست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی منصوب کرد.
خطر ویروس گرفتگی...
آیا در روزهایی که تب شیوع ویروس کرونا در کشور داغ شده است، متولیان امر نسبت به خطر شیوع این ویروس در تجمع های ورزشی نظیر مجامع انتخاباتی فدراسیون ها به میزان کافی تامل کرده اند؟ به طور حتم در صورت ابتلای هر یک از افراد به دلیل حضور در چنین جمعی که احتمال شیوع ویروس در آن بالاست، خانواده های مبتلایان نیز در معرض خطر قرار دارند. آنچه در چنین فضاهایی مدنظر قرار نمی گیرد رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و چه در هنگام نشست و برخاست ها، سخن گفتن حاضرین با یکدیگر و حتی در حین انجام مصاحبه از سوی اهالی رسانه شاهد نقض توجه به رعایت فاصله ۱.۵ تا ۲ متری هستیم و خطر انتقال ویروس به بیشترین حد خود می‌رسد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

تمام وزنه برداران دسته 109 کیلوگرم قهرمانی غرب آسیا دوپینگی بودند
تست دوپینگ تمام نمایندگان دسته 109 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری غرب آسیا مثبت شد و فعلا تعلیق هستند.
ستین: لواندوفسکی بهتر از مسی نیست
سرمربی بارسلونا گفت که می داند مهاجم بایرن مونیخ در اوج به سر می برد اما معتقد است بازیکن لهستانی بهتر از ستاره آرژانتینی نیست.
مدیرعامل استقلال: کشتی ویترین افتخارات ورزش ایران است- پر قدرت در لیگ کشتی حاضر می شویم
مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: اگرچه دیر آمدیم اما تصمیم داریم با یک تیم خوب در لیگ برتر شرکت کنیم.
هشدار هواشناسی به استانهای شمالی
براساس هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی بعد ازظهر امروز (۲۳ مرداد ماه) رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در ارتفاعات هرمزگان و احتمال طغیان رودخانه های فصلی، آب گرفتگی و برخورد صاعقه پیش‌بینی می‌شود.
واکنش ها به توافق امارات و اسرائیل برای آغاز روابط رسمی
در پی اعلام توافق آمریکا، اسرائیل و امارات برای آغاز روابط رسمی میان تل آویو و ابوظبی و همچنین توقف طرح الحاق اراضی فلسطینی مقامات مختلف منطقه و جهان به این توافق واکنش نشان دادند.
اختلاف نظر فرانسه و آمریکا درباره تغییر ماموریت «یونیفل» در لبنان
برخی منابع دیپلمات در آمریکا فاش کردند که فرانسه در جلسه‌ای پشت درهای بسته درخواست آمریکا مبنی بر تغییر مأموریت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان (یونیفل) را رد کرده است.
توییت ولیعهد امارات پس از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی امارات در واکنش به توافق این کشور با رژیم اشغالگر قدس بر سرعادی‌سازی روابط با این رژیم در توییتر نوشت:
ضرب الاجل یک گروه فلسطینی به رژیم صهیونیستی
یک گروه معروف به یگان‌های «هراس افکنان شب» در نوار غزه رژیم صهیونیستی را تهدید کرده است که اگر تا فردا شب محاصره غزه را نشکند، آرامش شب را از اشغالگران صهیونیست خواهند گرفت.
ضرر ۲۰ میلیاردی پرسپولیس از قهرمانی لیگ برتر!
یکی از انگیزه‌های تیم‌هایی که در سطح دنیا اقدام به حضوری پرقدرت در فصل نقل‌وانتقالات کرده و سعی می‌کنند با جذب نفرات برجسته در نقاط مختلف زمین تیمی پرقدرت را روانه بازی‌های مختلف کنند، کسب عنوان قهرمانی و در پی آن جذب منابع مالی مختلف جهت جبران هزینه‌های انجام‌شده و حتی درآمدزایی است که این موارد از طریق پاداش‌های قهرمانی و آپشن‌هایی که در قراردادشان با اسپانسر گنجانده شده به دست می‌آید.
فتل: رقابت و برنده شدن را دوست دارم
سباستین فتل قهرمان ۴ دوره فرمول یک جهان امروز اعلام کرد هیچ مذاکره ای با فراری در مورد ترک این تیم در پایان فصل انجام نداده است. این راننده آلمانی در ۵ مسابقه فقط ۱۰ امتیاز کسب کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اختلاف نظر فرانسه و آمریکا درباره تغییر ماموریت «یونیفل» در لبنان
برخی منابع دیپلمات در آمریکا فاش کردند که فرانسه در جلسه‌ای پشت درهای بسته درخواست آمریکا مبنی بر تغییر مأموریت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان (یونیفل) را رد کرده است.
امیرعبداللهیان: امارات در آتش صهیونیسم گرفتار  می‌شود
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی را خطای راهبردی توصیف کرد و گفت که با این اقدام امارات در آتش صهیونیسم گرفتار می‌شود.
تمام وزنه برداران دسته 109 کیلوگرم قهرمانی غرب آسیا دوپینگی بودند
لغو مسابقات جام جهانی فوتبال پیوند اعضا به میزبانی ایتالیا
ستاره اسنوکر جهان: من مارادونا هستم!
واکنش مقصودلو به بازگشت اسکندری به فدراسیون بولینگ
انصراف سوئیس از میزبانی دوچرخه سواری قهرمانی جهان بخاطر کرونا
بازگشت بی سر و صدای اسکندری به کرسی ریاست فدراسیون بولینگ و بیلیارد
زارعی: تمامی قرارگاه‌های کوهنوردی از اسفند تا خرداد تعطیل بودند
علی‌نژاد در پاسخ به خبر ایسنا: اگر پروتکل‌ها اجرا شود کوهنوردی ممنوع نیست
ضرورت وجود قانون بالادستی برای حمایت از قهرمانان ملی- احساس خطر نسبت به آینده تیم‌های نفتی
علی نژاد: ارز دریافتی از کوهنوردان خارجی فروخته نشود