"ائتلاف عراقیون" متشکل از نیروهای سیاسی و چهره‌های مستقل ملی است

21:39 ۳ روز و ۱۹ ساعت پیش افکار نیوز 317 0

«سید عمار الحکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق عصر امروز (سه‌شنبه) در سخنرانی خود با اعلام تشکیل «ائتلاف عراقیون» اظهار داشت: «امروز در حالی کنار هم جمع شده‌ایم که کشورمان با چالش‌های بزرگ و پرمخاطره‌ای درگیر شده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،«سید عمار الحکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق عصر امروز (سه‌شنبه) در سخنرانی خود با اعلام تشکیل «ائتلاف عراقیون» اظهار داشت: «امروز در حالی کنار هم جمع شده‌ایم که کشورمان با چالش‌های بزرگ و پرمخاطره‌ای درگیر شده است.
اخبار بین الملل- با گسترش اپیدمی کرونا که جهان را درنوردیده و عراقنیز شاهد گسترش این بیماری و افزایش آمار مبتلایان و جان باختگان است. از خداوند متعال برای فرزندان میهنمان و همه بشریت صحت و سلامت و برای مبتلایان شفای عاجل و برای جان باختگان رحمت و غفران و برای خانواده‌هایشان صبر و اجر طلب می‌کنیم».
وی ادامه داد: «همزمان شاهد بحران اقتصادی سخت و کاهش شدید درآمدهای کشور هستیم که به چالشی بزرگ دربرابر دولت تبدیل شده و ترتیب اولویت‌بندی‌های آن را تغییر داده است، اولویت‌هایی که در رأس آن‌ها تأمین حقوق کارکنان و فراهم کردن بودجه‌های ضروری برای ایجاد شغل و نیز بودجه‌های لازم برای پیشرفت و شکوفایی کشور و افزایش درآمدهای آن است».
رهبر جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه همه تحت فشاری شدید هستیم که نتیجه مجموعه‌ای از بحران‌های امنیتی و اداری و اجتماعی و سیاسی است، افزود: «در بخش پویای صحنه سیاسی ملی با اراده مردمی و جوانی مواجهیم که برای اصلاحات کمر همت بسته و عزم خود را جزم کرده است. جوانان ما به نحوی درخشان در تظاهراتی مسالمت‌آمیز و آگاهانه و مسئولانه اراده خود را بیان کردند و در این راه خون‌های پاکی ریخته شد. رویارویی با این چالش‌ها و تحقق مطالبات ملت و جوانانمان گام‌های جدی و فوری در همه سطوح سیاسی و اقتصادی و پارلمان و دولتی را لازم دارد».
سید عمار الحکیمدر ادامه اعلام کرد: «در این چارچوب و با در نظر گرفتن مسئولیت ملی خویش و در صدمین سالروز انقلاب جاودانه ۱۹۲۰ تشکیل ائتلاف پارلمانی بزرگی را اعلام می‌کنیم. ائتلافی بزرگ و فراگیر که فعالیت خود را از نهاد حکومت آغاز می‌کند و در فضای حکومت عمل می‌کند و نتیجه تلاشش نیز به سود حکومت خواهد بود. ائتلافی که از دولت مقتدر قدرتمند دارای حاکمیت ارضی و اراده ناب مردمی حمایت می‌کند، به دور از سهمیه بندی‌ها و برنامه‌های تنگ و بسته باندها و دسته‌ها و خارج از زدوبندهای مشکوک و تفاهمات بی‌نتیجه موقت».
وی تصریح کرد: «این ائتلاف بزرگ که از گروهی از نیروهای سیاسی و چهره‌های مستقل ملی تشکیل شده به خواست اعضایش «ائتلاف عراقیون» نام گرفته تا بازتاب راستین تحولات پی در پی کشور باشد و اعتدال و میانه‌گرایی و حمایت از پروژه ملی و گفتمان وحدت طلب را بنیان استوار نمایندگی صریح و عادلانه نیروهای حکومتی سازد.
سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه اهداف ائتلاف عراقیون را اینگونه تشریح کرد:* تقویت حکومت و نهادهای آن و کمک به اجرای برابر قانون درمورد همگان و بازگرداندن اعتماد به نظام سیاسی کشور؛* حمایت از نیروهای مسلح کشور، شامل ارتش و پلیس و حشد الشعبی و دستگاه مبارزه با تروریسم و نیروهای پیشمرگه در چارچوب نهادینه شده آنها و در چارچوب پایبندی آنها به مسئولیتشان درون ساختارهای قانونی و سیاست‌های حکومت؛* کمک به روند اصلاحات جدی و شجاعانه و قاطعانه در مبارزه با فساد و تضییع اموال عمومی و تحقق مطالبات مشروع ملت و حمایت از آن.
‌* تقویت روش اعتدالی در حمایت از ثبات سیاسی کشور و دور کردن عراق از جبهه‌بندی‌های منطقه‌ای و نزاع‌های بین‌المللی و تبدیل کردن آن به بازیگری اصلی در روند نزدیک کردن دوستان و برادران به یکدیگر و حل بحران‌ها و رفع نزاع‌ها در منطقه و کمک به برقراری روابط دوستانه و تقویت منافع متقابل با کشورهای منطقه و جهان.
* تأکید بر مطالبه اساسی برگزاری انتخابات پیش از موعد. انتخاباتی شفاف و عادلانه که در آن حقوق همگان بدون هیچ تبعیض یا فریبکاری تأمین شود و کمک به تدارک مقدمات اجرای آن.
* حمایت از تلاش‌ها برای اصلاح و بهبود واقعی نظامی سیاسی کشور به صورتی کلی و کنار گذاشتن روش‌های بی‌فایه توافقی که روند اصلاح و ساخت و بازسازی کشور را متوقف کرده است.
* تقویت اقدامات برای توسعه بهداشتی و اقتصادی و بازگشت به دوره پیشگامی عراق.
* حمایت از روند بازسازی و تأمین خدمات در استان‌های جنوبی و تقویت حکومت‌های محلی و حمایت از بازگشت آوارگان و بازسازی مناطق آزادشده از چنگ داعش تا رسیدن به مرحله خدمات عادلانه و تأمین زندگی آزاد و شرافتمندانه برای همه شهروندان.
به گزارش کانال تلگرامی سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه با بیان اینکه ویژگی ائتلاف امروز ما شمار بالای نمایندگان عضو آن در مجلس است، اما به شمار کرسی‌ها بسنده نمی‌کند بلکه می‌‌کوشد که الگوی تازه‌ای در مدیریت آگاهانه و مسئولانه سیاست ارائه کند، گفت: «باید همه تلاش‌های مخلصانه و خیرخواهانه در کشور، اهم از نیروهای و چهره‌های پارلمانی و دولتی و تشکل‌های سیاسی و نهادها و فعالان مدنی در همه عرصه‌ها با یکدیگر متحد شوند تا به هدف یگانه و کانونی‌ای برسند که همانا تلاش و تقویت حکومت مقتدر است».
وی تاکید کرد: «بدون حکومت مقتدر نمی‌توان به جنگ چالش‌ها و بحران‌ها رفت. بدون حکومت مقتدر نمی‌توان از حقوق صیانت کرد و حرمت‌ها را پاس داشت. بدون حکومت مقتدر نمی‌توان مانع از فساد شد و دست سارقان و جنایتکاران را برید. پس از حکومت مقتدر و قدرتمندی که بتواند حقوق مردم را تأمین و آینده جوانان و فرزندانمان را تضمین کند گریز و گزیری نداریم».
رهبر جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر اینکه جنگ و دعوا، نزاع و ترور شخصیت، بدنام کردن این و آن و غبارآلود کردن فضا بس است، تصریح کرد: «امروز روز اقدام و اصلاح است. روز رقابت سالم در چارچوب نهاد حکومت و نه خارج از آن».
سید عمار حکیم با دعوت از همه سیاسیون برای حضور در این ائتلاف گفت: «ما در ائتلاف "عراقیون" به سوی دیگر ائتلاف‌های سیاسی و اجتماعی و مردمی استوار بر پایه همکاری و همبستگی و هم‌افزایی دست خود را دراز می‌کنیم. برای خدمت به میهن و ملتمان و یکپارچه‌سازی تلاش‌ها برای فعال‌سازی نقش مجلس و تصویب قوانین لازم برای تأمین خدمات و حمایت از مسیر اصلاحات در کشور. تأکید می‌کنیم که به هرکس که خواستار پیوستن به این ائتلاف باشد، هرکس که در خود توانایی ایثار و فداکاری و غلبه دادن منافع عالی کشور بر هر منفعت دیگری را می‌بیند خوش آمد می‌گوییم».
وی در پایان عنوان کرد: «به یاری خدا به مسیر اصلاح سیاسی و بازگشت اقتدار حکومت و حاکمیت و تثبت اعتدال و ثبات ادامه می‌دهیم و در این راه از سرزنش‌ها بیم نداریم که حق قطب‌نمای ما و تحقق رؤیای جوانانمان هدف اصلی ماست. به یاری خداوند متعال. درود بر مرجعیت آگاه، و نیروهای مسلح، و حشد الشعبی، و شهدای والا مقامی که در راه این میهن جان سپردند. درود بر ملت بزرگ عراق».
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

بررسی حادثه حریق کلینیک سینا در صحن علنی شورای شهر
رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران از بررسی ویژه حادثه حریق کلینیک سینا در صحن علنی فردا صبح شورای شهر خبر داد.
لایحه اصلاح ماده۱۰۰قانون شهرداری‌ها به دولت ارائه شد-مجازات ساخت و سازهای غیرمجاز تشدید می‌شود
سخنگو و معاون هماهنگی وزارت کشور از ارائه لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده 100 قانون شهرداری ها به هیأت دولت خبر داد.
پیاده‌سازی 5G در کشور، نمایشی نیست
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه قرار نیست 5G را پیاده‌سازی کنیم تا یک کار نمایشی انجام دهیم تأکید کرد 5G نیاز بازار و آینده ماست.
نیاز کشور به ۲۵۰۰ کمباین برنج در سال
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در خصوص ویدیوی منتشر شده در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.
قوه قضاییه: محمدعلی کامفیروزی تبرئه شد
قوه قضاییه اعلام کرد: رأی برائت محمد علی کامفیرزوی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان فارس صادر شد.
ستاد دیه اعلام کرد: آزادی ۱۴۰ زندانی جرایم غیرعمد در ˮدهه کرامتˮ
ستاد دیه کشور اعلام کرد که ۱۴۰ زندانی جرایم غیرعمد در "دهه کرامت" آزاد شده‌اند.
مالک زیاده‌خواه نمی‌تواند مستاجر را بیرون کند
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، اگر مالک بخواهد بیش از سقف تعیین شده، اجاره بها را افزایش دهد مستاجر می‌تواند نپذیرد و صاحبخانه حق اخراج او را ندارد.
یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی
یازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی صبح امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
ماجرای اکران فیلم‌های روز در برج‌های لاکچری چیست؟
به تازگی برخی از سینماگران فیلمشان را قبل از اکران عمومی برای برخی از گروه‌های مرجع به نمایش درمی‌آورند که ظاهرا این ماجرا در ماه‌های اخیر شکل جدیدی پیدا کرده است.
آخرین نقش آفرینی مرحوم «گرجستانی» که ناتمام ماند
مرحوم سیروس گرجستانی در ماه‌های اخیر مشغول نقش آفرینی در سریال «شرم» بود که با درگذشت او، سرنوشت این نقش ناتمام ماند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سخنگوی وزارت خارجه: حضرت آقا از یک موضع بنده درباره مذاکره تعریف کردند
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در برنامه بدون تعارف حضور یافت.
تدوین طرح دو فوریتی برای ساماندهی خانه های خالی در مجلس
نماینده ساری در مجلس از تدوین طرح دو فوریتی برای ساماندهی خانه های خالی در پارلمان خبر داد.
بیانیه رسمی آژانس انرژی اتمی درباره حادثه نطنز
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صدور بیانیه‌ای به صورت رسمی اعلام کرد که در محل حادثه اخیر در تأسیسات هسته‌ای نطنز، آثاری از مواد هسته‌ای و پرتوزا یافت نشده است.
باختی دیگر برای یاران حامد حدادی
تیم بسکتبال نانجینگ، پنجمین باخت خود را در پلی‌آف لیگ بسکتبال چین تجربه کرد.
زور روسیه به ایران و آمریکا چربید-برگزاری رقابت های جهانی کشتی ۲۰۲۰ در صربستان
علی رغم مخالفت کشورهای ایران و آمریکا برای برگزاری رقابت های جهانی بزرگسالان طی سال جاری میلادی، اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد قصد برگزاری این رقابت ها در صربستان را دارد.
چین از بابت شیوع کرونا مقصر است
۳۲۰ مقام از آمریکای لاتین خواستار تحریم اسرائیل شدند
شکایت عراق از ترکیه در شورای امنیت
سیل در ژاپن و ده‌ها کشته و مفقود
سعودی‌ها از من خواستند تنور را روشن کنم
پسر ترامپ و دوستش قرنطینه شدند
برگزاری انتخابات میان دوره ای در استرالیا
نخست وزیر اتیوپی: توطئه جنگ داخلی در کشور را خنثی کردیم
خشونت، اعتراضات پورتلند را تحت‌الشعاع قرار داده و جامعه سیاه‌پوستان را ناامید کرده است
ظریف در نشست مجازی «مدیترانه 2020» شرکت می‌کند