سریعترین مرد ایران: مسئولان فقط به فکر فوتبال هستند

09:32 ۵ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 396 0
سریعترین مرد ایران: مسئولان فقط به فکر فوتبال هستند

سریعترین مرد ایران می‌گوید با بازگشایی مجموعه‌های ورزشی تمرکز و حساسیت مسئولان به سمت فوتبال رفت و به سایر رشته‌ها از جمله المپیکی‌ها توجه لازم نشد.

ایسنا

سریعترین مرد ایران به شروع تمرینات خود پس از بازگشایی مجموعه‌های ورزشی اشاره کرد و به ایسنا گفت: نزدیک به دو ماه است که ورزشگاه‌ها باز شده‌اند و من هم در ورزشگاه آفتاب انقلاب به صورت انفرادی تمرین می‌کنم. البته اردویی تقریبا ۱۰ روزه هم در مشهد داشتم.
ورزشکار المپیکی ایران در ماده دوی ۱۰۰ متردر مورد بررسی برنامه‌های خود توسط فدراسیون گفت: با آقای مبینی(سرپرست فدراسیون دوومیدانی) در مورد برگزاری اردو و دنبال کردن جدی‌تر تمریناتم، صحبت کرده‌ام و علاوه بر اردوی مشهد، ‌درخواست شرکت در مسابقات دایموند لیگ، چند مسابقه بین‌المللی و اردوی خارجی زیر نظر مربی فرانسوی‌ام داشتم که نظرش مساعد بود و قول حمایت ۱۰۰ درصد داد اما هنوز اردویی تشکیل نشده است. امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد.
او در این مورد افزود: درخواستم این بود که اردوی داخل کشورم از بیستم خرداد شروع شود که نظر آقای مبینی هم مساعد بود اما تصمیم بر این شد که تا زمان طرح موضوع در شورای فنی منتظر خبر فدراسیون باشم. من هم اردویی ۱۰ روزه در مشهد برگزار کردم و به تهران برگشتم.
تفتیان درمورد پایان قرارداد مربی فرانسوی خود گفت: از آنجایی که قرارداد مربی‌ام تمام شده با او در ارتباط نیستم. تقریبا اواخر سال گذشته و بعد از اردوی فرانسه بود که قراردادمان تمام شد و هنوز قرارداد جدید نبسته‌ایم. درخواست تمدید داده‌ام تا زیر نظر مربی‌ام کار کنم. از طرفی پنج مسابقه بین المللی هم در نظر دارم که شرکت کنم.
او در مورد مسابقات برون مرزی مد نظر خود بیان کرد: مسابقات از ۲۱ مرداد ماه شروع می‌شود و تا ۳۰ شهریور ادامه دارد که در سطوح مختلف دایموند لیگ، ورلد چلنج و بین المللی است.
تمرکز مسئولان روی فوتبال است این دونده در مورد تاثیر تعطیلی فعالیت‌های ورزشی بر آمادگی و برنامه‌ریزی خود گفت: خیلی تاثیرگذار بود، مخصوص اینکه وقفه‌ای سه ماهه و طولانی مدت ایجاد شد. علاوه بر این مسئولان بعد از بازگشایی باشگاه‌ها، برخلاف تصورم بیشتر به فوتبال و شروع لیگ این رشته اهمیت دادند، در حالی که به سایر رشته‌ها توجه لازم را از نظر بحث سلامتی، گرفتن تست، برگزاری اردوها و سروسامان دادن به مسابقات نکردند.
او در ادامه افزود: استادیوم‌های دوومیدانی از خرداد ماه باز شده‌اند و تمریناتم را به صورت شخصی پیش می‌برم. فدراسیون اواخر تیر ماه مسابقه‌ای در نظر گرفته که اگر مشکل خاصی پیش نیاید، برگزار می‌شود اما فکر می‌کردم با توجه به در پیش بودن المپیک منسجم‌تر کار کنند.
شرایط تمرینی المپین‌ها را فراهم نکرده‌اند سریعترین مرد ایران به شرایط تمرینی ورزشکاران سایر کشورها اشاره و بیان کرد: من با خیلی از رقبایم در  کشورهای دیگر ارتباط دارم و می‌دانم که شرایط تمرینی برایشان فراهم شده است. آنها در کمپ‌های ورزشی ایزوله که از نظر بهداشتی و تغذیه کنترل می‌شوند، تمرین می‌کنند. در ورزش قهرمانی با یک ماه تمرین نمی‌توان چند ماه تعطیلی را جبران کرد و به آمادگی رسید چون زمانبر است و باید با برنامه‌ریزی باشد اما در این زمینه ضعیف عمل شده و روی کار ما تاثیر گذاشته است. دغدغه فعلی من همین است و چندین بار هم با فدراسیون صحبت کرده ام. امیدوارم برای شروع اردوها و تمرینات تصمیمات جدی‌تری گرفته شود.
او در مورد توجه مسئولان ورزش کشور به شروع مسابقات فوتبال و بی‌توجهی به سایر رشته‌ها گفت: شاید همه دنیا به دلیل طرفداران زیاد و محبوبیت فوتبال به فکر بازگشایی لیگ کشورشان باشند اما اینگونه نیست که سایر رشته‌ها را رها کنند. آنگونه که خبر دارم خیلی از کشورها کمپ‌های ورزشی‌شان برای تمرین المپین‌ها باز است، در حالی که تمرکز و حساسیت ما روی فوتبال بود و لیگ شروع شد اما به المپین‌ها و ملی پوشان آنقدری که باید توجه نشده و هنوز هم در بلاتکلیفی هستند. فکر می کنم تمام رشته‌ها نتوانستند اردوهایشان را برگزار کنند و شرایط نرمالی را به دست بیاورند.
لغو المپیک بزرگترین لطمه به ورزش است  او در ادامه افزود: اصلا دوست ندارم، فکر کنم که المپیک لغو می‌شود. سن دوران قهرمانی کوتاه مدت است و ورزشکاران خیلی رده بالا هم در دو یا سه دوره المپیک شرکت می‌کنند. خوشبختانه من یک دوره شرکت کرده‌ام اما اگر المپیک توکیو لغو شود، تا سال ۲۰۲۴ باید منتظر باشیم که این وقفه هشت ساله زمان زیادی است و کار را سخت می‌کند. امیدوارم جهان به حالت عادی برگردد و اتفاقات خوبی برای همه بیفتد. لغو المپیک بزرگترین لطمه به ورزش است.
تفتیان در پاسخ به این سوال که آیا توکیو آخرین المپیک شماست؟ بیان کرد: خیر المپیک ۲۰۲۴ در پاریس برگزار می‌شود و  من هم چند ماه از سال در این شهر و زیر نظر مربی فرانسوی تمرین می‌کنم، در نتیجه خیلی دوست دارم که بازی‌های پاریس، بهترین المپیک دوران ورزشی‌ام باشد. به حضور در المپیک پاریس که قطعا فکر می‌کنم حتی نیم‌نگاهی هم به المپیک ۲۰۲۸ لس‌آنجلس دارم.  
   


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

چرا ساعت هوشمند Huawei Watch GT ۲e همراهی ایده‌آل است
این روزها ساعت‌های دیجیتالی فراوانی را پیرامون‌ خود در اختیارداریم؛ از گوشی‌های موبایل گرفته تا بی‌شمار نمایشگری که در طول روز به آنها نگاه می‌کنیم.
فروش ابزارهای اندازه‌گیری و ایجاد اتصال در فروشگاه اینترنتی چوبینر
کارگاه‌های صنایع مختلف از جمله چوب، فلز و... برای طراحی و تولید بهتر محصولات از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کنند.
واکنش رفیق‌دوست به اظهارات غرضی درباره سپاه
محسن رفیق‌دوست به اظهارات روز گذشته محمد غرضی درباره سپاه که در روزنامه شرق منتشر شده بود، واکنش نشان داد.
سهرابیان: قول چند طلا در بازی‌های آسیایی را می‌دهیم
رییس فدراسیون قایقرانی گفت: قول می دهم چند مدال بازی های آسیایی خود را به طلا تبدیل کنیم.
تعطیلی فوتبال در وضعیت سفید، برگزاری در وضعیت قرمز!
با وجود صدور ۱۸ اطلاعیه و تدوین پروتکل سلامت لیگ فوتبال اما در مورد تعطیلی‌های مجدد، تصمیم صریحی وجود ندارد. علاوه بر این علت اصرار مسئولان به برگزاری لیگ در این شرایط مشخص نیست، آن هم درحالی که چهار ماه قبل بدون حتی یک مبتلای رسمی، فوتبال و ورزش ایران به طور کلی تعطیل شد.
سلطه نفر اول شطرنج جهان در مسابقات آنلاین-کارلسن بار دیگر قهرمان شد
مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان در مسابقات شطرنج مسترز چسبل قهرمان شد و بار دیگر قدرتش را به رخ دیگر شطرنج بازان جهان کشاند.
وعده قمری برای بازی‌های آسیایی: مدال‌های خوبی می‌گیریم
رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: با پوست اندازی که در تیم های ملی شده در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ مدال‌های خوبی می‌گیریم.
شیوع مجدد کرونا لیگ برتر تنیس‌روی‌میز را لغو کرد
با درخواست کمیته پزشکی فدراسیون تنیس روی میز رقابت‌های لیگ برتر لغو شد.
تست کرونای لوکزامبورگو مثبت اعلام شد
سرمربی برزیلی به کووید ۱۹ مبتلا شده است و در قرنطینه به سر می‌برد.
آرتتا: چند هفته پیش کسب سهمیه لیگ قهرمانان برای ما ممکن نبود
سرمربی آرسنال می‌گوید تیمش توانسته خود را مدعی کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نشان دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فواید نگاه مثبت به زندگی
اگر بخواهیم مدام نگاه منفی داشته باشیم دچار افسردگی می‌شویم؛ بنابراین روش پیشگیری از منفی نگری این است که مهارت‌های زندگی را کسب کنیم تا بتوانیم از بروز بیماری‌های روحی و افسردگی جلوگیری کنیم .
از ˮنحوه برگزاری ترم آینده برای نودانشجویانˮ تا ˮزمان اعلام نتایج نهایی کنکورˮ
وزیر علوم با تاکید بر اینکه آموزش ترم آینده دانشجویان جدیدالورود حضوری است، گفت: فعلا برنامه این است که دانشگاه‌ها اگر بتوانند کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدیدالورود را به صورت حضوری شروع کنند. چرا که آنها باید محیط دانشگاه را بشناسند و با اساتید آشنا شوند  و به طور کلی از محیط دانشگاهی آشنایی کسب کنند.
سپهر حیدری: برگ برنده پرسپولیس، گل‌محمدی بود
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید برگ برنده این تیم در دیدار برابر شاهین شهرداری یحیی گل‌محمدی بود.
خلیلیان: استقلال به قرنطینه میرود- در جلسه امروز مدارک تست‌ها بررسی می‌شود
رئیس فدارسیون پزشکی ورزشی میگوید تیم استقلال با توجه به تعداد نفراتی که در این تیم به کرونا مبتلا شدند، به قرنطینه میرود.
یک کمپین و هزار حاشیه- ترکمانچای پرسپولیس فقط برای ۵٠٠ میلیون!
در چند روز گذشته حضور پرسپولیس در یک کمپین تبلیغاتی حواشی زیادی را برای این باشگاه ایجاد کرده و حالا مشخص شده درآمد سرخ‌ها از این راه فقط ۵٠٠ میلیون تومان است.
سهرابیان: قول چند طلا در بازی‌های آسیایی را می‌دهیم
تعطیلی فوتبال در وضعیت سفید، برگزاری در وضعیت قرمز!
سلطه نفر اول شطرنج جهان در مسابقات آنلاین-کارلسن بار دیگر قهرمان شد
وعده قمری برای بازی‌های آسیایی: مدال‌های خوبی می‌گیریم
شیوع مجدد کرونا لیگ برتر تنیس‌روی‌میز را لغو کرد
تابع: عجله‌ای برای برگزاری اردوهای پارالمپیکی‌ها نداریم
تلاش برای تمرین تیم ملی واترپلو در استخر روباز
خبری از انتخابات فدراسیون اتومبیلرانی نیست!
دوومیدانی‌کاران برتر ایران چه کسانی هستند؟
سفر دردساز سه کارمند برای کمیته ملی المپیک-تمام کارکنان تست کرونا دادند