تعلل فدراسیون تیراندازی در برگزاری اردوی المپین ها-کرونا بهانه است؟

00:15 ۱۱ روز و ۱۶ ساعت پیش ایسنا 701 0
تعلل فدراسیون تیراندازی در برگزاری اردوی المپین ها-کرونا بهانه است؟

با وجودی که مجوز برگزاری اردو در رشته های انفرادی از سوی ستاد مقابله با کرونا مدت ها است که صادر شده اما فدراسیون تیراندازی برای برگزاری اردوی متمرکز برای المپین‌ها تعلل می‌کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، ملی پوشان تیراندازی چهار ماه (از ابتدای اسفندماه) است که به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه نشین شده و تمرینات خشک و بدون فشنگ را انجام می دهند. در حالی که ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش از نیمه اردیبهشت اجازه فعالیت در رشته‌های انفرادی از جمله تیراندازی را صادر کرد اما فدراسیون تیراندازی چندین تاریخ برای آغاز اردوها اعلام و بعد هر بار با دلایلی از برگزاری اردوهای متمرکز در تهران امتناع کرده است.
تیراندازی ایران 6 ورزشکار المپیکی  دارد. این رشته کاملا انفرادی است و ورزشکارانش حین تمرین و مسابقه هیچ برخوردی با یکدیگر ندارند. همچنین سالن 80 خط فدراسیون در محل مجموعه آزادی آنقدر بزرگ هست که هر کدام از این ورزشکاران امکان تمرین در فاصله بیش از 2 متر از یکدیگر را داشته باشند. با این وجود مشخص نیست که چرا فدراسیون هر بار با دلایلی همچون خسته نکردن ملی‌پوشان، امتحانات آن ها، ممنوع اعلام شدن فعالیت رستوران و خوابگاه، نبودن مسابقات جهانی و ... از برگزاری اردوها ی متمرکز خودداری می کند.
استفاده از خوابگاه یکی از عمده ترین دلایل فدراسیون برای آغاز نشدن اردوهای تیم ملی است اما این در صورتی است که تنها سه تن از المپین های تیراندازی در شهرستان اقامت دارند. به نظر نمی رسد اقامت سه ورزشکار در اتاق‌های انفرادی کار بسیار دشواری باشد. فاطمه کرم‌زاده (بوشهر)، آرمینا صادقیان (ایلام) نجمه خدمتی (بیرجند) و مهیار صداقت، هانیه رستمیان و جواد فروغی (تهران) 6 تیرانداز ایران هستند که سهمیه بازیهای توکیو را بدست آورده اند.
مشخص نیست مشکلاتی که عنوان می‌شود و همچنین ویروس کرونا بهانه ای برای آغاز نشدن اردوهای تیم ملی تیراندازی است یا دلیل اصلی آن چیز دیگری است. با توجه به صحبت های مربیان تیم‌های ملی یکی از مشکلات مداوم این رشته کمبود فشنگ است. در حال حاضر و با شیوع کرونا اردوها و سفر به سایر کشورها سخت یا غیر ممکن شده و فدراسیون برای تهیه فشنگ با مشکلاتی روبه رو است؛ در نتیجه یکی از دلایل آغاز نشدن اردوهای تیم ملی می تواند کمبود فشنگ باشد. فدراسیون باید اندک فشنگ موجود که در اردوی آلمان تهیه شده بود را تا چند ماهی حفظ کند.
البته دبیر فدراسیون تیراندازی در آخرین مصاحبه خود از احتمال آغاز اردوهای تیم ملی تیراندازی از اواسط تیرماه خبر داده است که باید دید در آن زمان اردوهای متمرکز آغاز می شود یا خیر.
در ادامه بخشی از مصاحبه‌های مسئولان فدراسیون تیراندازی بعد از صدور مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش (22 اردیبهشت) در خصوص آغاز اردوهای تیم ملی و همچنین نظر مربیان در خصوص کمبود فشنگ را می خوانید.
دبیر فدراسیون تیراندازی: آغاز اردوی تیراندازی بعد از ماه رمضان/ نباید ملی‌پوشان را خسته کرد دبیر فدراسیون تیراندازی بعد از صدور مجوز برای آغاز فعالیت ورزش‌های انفرادی از آغاز اردوهای متمرکز از بعد از ماه رمضان خبر داد و گفت: اردوهای تیم ملی بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد. با شروع اردوها برنامه تیم ملی را به جد پیگیری می‌کنیم و ملی‌پوشان را آرام‌آرام برای المپیک آماده می‌کنیم. زمان زیادی تا المپیک داریم و نباید ملی‌پوشان را خسته کنیم. هنوز تاریخ دقیق برگزاری اردوها مشخص نیست. با مربیان جلسه خواهیم داشت و زمان دقیق اردوها را مشخص می‌کنیم. همچنین باید برنامه مسابقات فدراسیون جهانی نیز مشخص شود. نمی‌توان ورزشکاران را به اردو دعوت و آن‌ها را خسته کرد. کشورهای اروپایی هنوز برنامه‌های خود را شروع نکرده است. باید میزبان مسابقات جهانی مشخص شود تا بتوانیم ورزشکاران را برای حضور در مسابقات به اردو دعوت کنیم.
نایب رییس بانوان فدراسیون تیراندازی: ‌آغاز اردوها بعد از امتحانات ملی‌پوشان/ مشکل اصلی ما خوابگاه است بدرالملوک کهرنگی در مورد دلیل امروز و فردا کردن فدراسیون برای آغاز اردوها گفت: شرایط فدراسیون و سالن تیراندازی برای آغاز اردوها فراهم است و مربیان نیز آماده‌اند اما منتظریم در جلسه به یک جمع بندی برسیم. مشکل اصلی ما حضور تیراندازان در خوابگاه است. ستاد مقابله با کرونا فعالیت آبدارخانه‌ها و آشپزخانه‌ها را ممنوع اعلام کرده در نتیجه باید به یک جمع بندی برسیم. با آغاز اردوها مشکلاتی هم وجود دارد. یکی از پیشنهادهای خود من این است که ورزشکاران بعد از پایان امتحانات با فراغ بال به اردو بیایند. اکنون با آغاز اردوها باید برای امتحانات رفت و آمد داشته باشند.
سخنگوی فدراسیون تیراندازی: فعلا خبری از اردوی متمرکز نیست/ نداشتن مسابقه در سطح بین الملل کار را سخت می کند ناصر رسولی، در خصوص آغاز اردوهای تیم ملی تیراندازی گفت: مدت زیادی است که اعلام کردیم برگزاری اردو با حفظ نکات بهداشتی منعی ندارد. ورزشکارانی که در تهران هستند می توانند از مجموعه استفاده کنند. اما برای برگزاری اردوی متمرکز در تهران هیچ درخواستی از مربیان نداشتیم. با توجه به اینکه در سطح دنیا نیز هیچ مسابقه ای برگزار نشده، مربیان هم نمی‌توانند برنامه‌ ریزی کنند. نداشتن مسابقه در سطح بین‌الملل کار را سخت می کند. ولی باید بدانید که مربیان از روند تمرینی ملی‌پوشان غافل نیستند. همه تیراندازان تحت تمرین هستند اما فعلا خبری از اردوی متمرکز در تهران نیست.
الهام هاشمی سرمربی تیم ملی تفنگ، در مورد مشکلات سر راه تیم ملی با آغاز اردوها گفت: با توجه به این که فدراسیون به دنبال تهیه مهمات مورد نیاز تیم است، امیدوارم با شروع اردو مشکلی از این بابت نداشته باشیم. تامین مهمات مورد نیاز یکی از نیازهای اساسی تیم ملی و بقیه تیراندازان کشور است که امیدوارم هرچه زودتر حل شود.
محسن نصراصفهانی مربی تیم ملی تپانچه در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع کرونا و لغو برخی از پروازها چطور می توان فشنگ لازم را تهیه کرد و آیا فشنگ داخلی منظور شما است گفت: تهیه فشنگ شرایط خاص خودش را دارد که به دلیل مسائل امنیتی نمی توان تشریح کرد. فشنگ داخلی به درد تمرین نمی خورد. در حال حاضر باید تیراندازان المپیکی با فشنگ محدود که از گذشته داریم به صورت قطره چکانی تمرین کنند. قرار است فشنگ تهیه شود تا تیراندازان بتوانند تمریناتشان را به طور مداوم ادامه دهند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

سایت پیک خودرو، مرجع تخصصی معرفی مشاغل مربوط به خودرو
با توجه به نیاز وجود مرجع اینترنتی برای یافتن مشاغل خودرویی و مورد نیاز صاحبان خودرو، سایت تخصصی و بی رقیب پیک خودر به عنوان بانک مشاغل خودرویی در سطح کشور فعالیت خود را به صورت گسترده و به نحو احسن انجام می‌دهد.
پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به فرهیختگان
بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از فرهیختگان تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان پرداخت می‌نماید.
لذت سفرهای هوایی خود را دوچندان کنید
سفر با هواپیما لذت‌بخش و شیرین است زمانی که بر فراز آسمان‌ها ساختمان‌های قد و نیم قد را به‌اندازه یک نقطه می‌بینید.
راهنمای خرید سیستم اعلام حریق آریاک
امروزه استفاده از سیستم اعلام حریق گسترش زیادی یافته است. این سیستم تا حد زیادی امنیت ساختمان را در برابر آتش‌سوزی تأمین می‌کند.
نکات محاسبه قیمت و استعلام بیمه بدنه البرز+ خرید آنلاین
در چند سال اخیر، شاهد رشد چند برابری قیمت خودرو بوده‌ایم. در این شرایط لازم است دارندگان خودرو بیش از پیش از این دارایی خود محافظت کنند.
اسرار کاخ کرملین، آنسوی دیوار سرخ چه می‌گذرد؟
بزرگترین قلعه قرون وسطایی روسیه و بزرگترین کاخ سرپا و زنده سراسر اروپا، اسرار بسیاری برای فاش کردن دارد. کاخی مرموز، در قلب میدان سرخ مسکو، با تاریخ غنی، که در طول تاریخ، آبستن ماجراهای سیاسی و نظامی و فرهنگی بسیاری بوده است.
دیزل ژنراتور و تأمین برق اضطراری ساختمان
اگر تابه‌حال به فکر تأمین برق اضطراری برای ساختمان خود نبوده‌اید فرصت را از دست ندهید.
گوشی‌های شیائومی که با قیمت مناسب در بازار ایران می‌توانید پیدا کنید
در حال حاضر و با بالا رفتن قیمت‌های گوشی تلفن همراه، یکی از دغدغه‌های کاربران هنگام خرید گوشی‌های هوشمند، قیمت آن است.
ابزار لازم برای نصب تاسیسات برقی
ساختمان سازی مراحل مختلفی را شامل می شود و از مرحله سفت کاری تا نازک کاری فعالیت‌های متفاوتی صورت می‌گیرد. اجرای تاسیسات نیز مرحله‌ای در فرآیند کلی ساختمان سازی است.
استعلام قیمت و شرایط بیمه تکمیلی پاسارگاد انفرادی و گروهی
این روزها بیمه درمان تکمیلی یکی از ضروری‌ترین بیمه‌هایی است که هر فرد به آن نیاز دارد؛ به این دلیل که متاسفانه هزینه‌های درمانی به شدت افزایش پیدا کرده است و بیمه‌های پایه (بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و.) پاسخگوی بخش اعظم این هزینه‌ها نیستند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سخنگوی وزارت خارجه: حضرت آقا از یک موضع بنده درباره مذاکره تعریف کردند
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در برنامه بدون تعارف حضور یافت.
تدوین طرح دو فوریتی برای ساماندهی خانه های خالی در مجلس
نماینده ساری در مجلس از تدوین طرح دو فوریتی برای ساماندهی خانه های خالی در پارلمان خبر داد.
بیانیه رسمی آژانس انرژی اتمی درباره حادثه نطنز
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صدور بیانیه‌ای به صورت رسمی اعلام کرد که در محل حادثه اخیر در تأسیسات هسته‌ای نطنز، آثاری از مواد هسته‌ای و پرتوزا یافت نشده است.
باختی دیگر برای یاران حامد حدادی
تیم بسکتبال نانجینگ، پنجمین باخت خود را در پلی‌آف لیگ بسکتبال چین تجربه کرد.
زور روسیه به ایران و آمریکا چربید-برگزاری رقابت های جهانی کشتی ۲۰۲۰ در صربستان
علی رغم مخالفت کشورهای ایران و آمریکا برای برگزاری رقابت های جهانی بزرگسالان طی سال جاری میلادی، اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد قصد برگزاری این رقابت ها در صربستان را دارد.
چالشِ بی‌مربی!
«من چطور می‌توانم ضد زن باشم؟»
مهسا جاور: من و همسرم می‌خواهیم یک بازیهای آسیایی دیگر با هم باشیم