برنامه از سرگیری فعالیت‌ها در فرانسه

11:37 ۳۲ روز پیش ایسنا 531 0
برنامه از سرگیری فعالیت‌ها در فرانسه

با شروع مرحله جدید رفع قرنطینه در روز سه شنبه (۱۳ خرداد) در فرانسه، بسیاری از ممنوعیت ها لغو شد، اما این به معنای بازگشت به حالت عادی نیست.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از سایت فرانس ۲۴، رستوران‌ها، کافه‌ها و مراکزی مانند پارک‌ها و باغ‌ها در سراسر فرانسه از سه‌شنبه دوم ژوئن بازگشایی شده‌اند.

چه تغییراتی در زندگی روزمره فرانسوی‌ها با این مرحله جدید ایجاد می‌شود؟

سفر با ماشین، تاکسی و هواپیما

اکنون امکان تردد در شعاع بیش از ۱۰۰ کیلومتر از محل سکونت وجود دارد که تا پیش از این فقط در صورت داشتن برگه عبور امکان پذیر بود. بدین ترتیب امکان سفر با هواپیما و قطار به صورت عادی مانند گذشته فراهم می‌شود، مشروط بر اینکه  مسافران از ماسک استفاده کنند ( برای افراد دارای سن ۱۱ سال به بالا).

از طرف دیگر سفر هوایی بین سرزمین اصلی فرانسه و خاک کشور در آنسوی آب‌ها یا کورس (بخشی از فرانسه) تا اطلاع ثانوی، محدود به داشتن دلایل ضروری خانوادگی و حرفه‌ای است.

همچنین استفاده از ماسک برای مسافران تاکسی‌ها و VTC (‌تاکسی‌های با راننده برای توریست‌ها) و همچنین در وسایل حمل و نقل عمومی شهری نیز اجباری است، تردد در ساعات شلوغی نیز به تردد به سوی خانه و محل کار، مدرسه و اماکن درمانی محدود می‌شود.

بازگشایی کافه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها

کافه‌ها و رستوران‌ها از روز سه شنبه در مناطق سبز با رعایت برخی قوانین خاص بازگشایی شده‌اند: حداکثر ده نفر در محیط، حداقل یک متر فاصله در بین هر میز یا صندلی (حتی در کافه) باید وجود داشته باشد، همچنین استفاده از ماسک ضروری است.

برنامه از سرگیری فعالیت‌ها در فرانسه

در مناطق نارنجی فقط رستوران‌هایی که میزهای آنها در بالکن و فضاهای باز هستند امکان بازگشایی مجدد را دارند.

هتل‌ها می‌توانند در سراسر کشور بازگشایی شوند. سایر محل‌های اقامتی توریستی (روستاها، اردوگاه‌ها، مسافرخانه‌های جمعی) فقط می‌توانند در منطقه سبز بازگشایی شوند.

بازگشایی پارک‌ها و موزه‌ها

پارک‌ها و باغ‌ها و همچنین مناطق جنگلی و سواحل، دریاچه ها و مراکز دریایی و ساحلی در سراسر فرانسه بازگشایی شدند و استفاده از ماسک به عهده بخشدار آن منطقه قرار گرفته شده است.

همچنین با پوشیدن ماسک اجباری، موزه‌ها، بناهای تاریخی و باغ وحش‌ها می‌توانند دوباره بازگشایی شوند.

با این حال، قوانین مختلفی برای فعالیتهای خاص بین مناطق سبز و مناطق نارنجی اعمال می‌شود.

بدین ترتیب تئاترها می‌توانند از تاریخ ۲ ژوئن با پوشیدن ماسک اجباری در مناطق سبز بازگشایی شوند.

اما همچنان در مناطق نارنجی این امکان فراهم نشده است و تا ۲۲ ژوئن (سوم تیرماه ) بسته خواهند ماند که این تاریخ سومین مرحله از تصمیم‌گیری برای شرایط  برداشته شدن قرنطینه در فرانسه است.

برنامه از سرگیری فعالیت‌ها در فرانسه

پارک‌های تفریحی همچنین می‌توانند در منطقه سبز بازگشایی شوند، پوشیدن ماسک نیز در آنجا اجباری است اما در مناطق نارنجی در تاریخ ۲۲ ژوئن این بازگشایی صورت می‌گیرد.

هم‌چنین در سراسر کشور، اردوهای تابستانی فقط مانند سینماها می‌توانند در ۲۲ ژوئن بازگشایی شوند.

مجاز بودن فعالیت ورزشی در محیط سرپوشیده فقط در مناطق سبز

در منطقه سبز، سالن‌های بدنسازی و استخرهای شنا از تاریخ ۲ ژوئن بازگشایی شده‌اند، همچنین امکان فعالیت تمرینی برای سالن‌های ورزشی نیز تنها با پوشیدن اجباری ماسک بجز در زمان ورزش وجود دارد.

استادیوم‌ها، میادین و مسابقات اتومبیلرانی می‌توانند دوباره باز شوند اما بدون تماشاگر. اما در منطقه نارنجی، همه این مکان‌ها بسته است.

تمرین ورزشی انفرادی مجاز است اما ورزش‌های جمعی یا ورزش‌هایی که تماس فیزیکی دارند حداقل تا پایان مرحله سوم لغو قرنطینه ممنوع می‌باشند.

بازگشایی مدارس همچنان ادامه دارد

پس از اولین مرحله در ۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت)، مدارس به تدریج بازگشایی شدند، مدارس ابتدایی که شروع به پذیرش دانش آموزان کرده‌اند، همه باید حداقل در بخشی از هفته با محدودیت ۱۵ دانش آموز در هر کلاس فعالیت کنند.

مدارس راهنمایی که در مناطق سبز شروع به بازگشایی کرده بودند، تمامی کلاس‌های آن‌ها بازگشایی می‌شوند. در منطقه نارنجی به دانش آموزان ششم و پنجم اولویت داده می‌شود. استفاده از ماسک نیز اجباری است.

برنامه از سرگیری فعالیت‌ها در فرانسه

برای دبیرستان‌ها، بازگشایی تدریجی خواهد بود، اما فقط در منطقه سبز اما انتظار نمی‌رود دانشگاه‌ها تا سپتامبر آینده بازگشایی شوند.

آرامش شرایط قرنطینه در خانه سالمندان

با گسترش امکان بازدید از روز جمعه (نهم خرداد)، شرایط در خانه‌های سالمندان دوباره به حالت آرام برگشت. بازدید بیش از دو نفر در خارج از اتاق هم اکنون مجاز است اما دیدارهای دو نفر در یک اتاق به طور مشروط  است و مراجعه توسط افراد زیر سن قانونی به شرط آن است که بتوانند ماسک بپوشند.

برنامه هوشمند توقف کووید از طریق موبایل

به رغم انتقادات گسترده در فرانسه برنامه StopCovid یا "توقف کووید" که به افرادی که با مبتلایان به کرونا ویروس در تماس بوده‌اند هشدار می‌دهد، اکنون در دسترس کاربران قرار گرفته است. جریان‌های حامی آزادی‌های فردی و حفاظت از اطلاعات شخصی افراد نگرانند که این برنامه موجب تسلط دولت بر حریم خصوصی شهروندان فرانسوی می‌شود.

برنامه برای تلفن‌های هوشمند است که از طریق بلوتوث کار می‌کند و از موقعیت‌یابی جغرافیایی استفاده نمی‌کند، این برنامه در صورت قرارگرفتن کاربر در فاصله حداقل کمتر از یک متر به مدت حداقل پانزده دقیقه از فرد آلوده شده به کرونا ویروس، به کاربران خود هشدار می‌دهد.

جلسات هنوز محدودیت دارند

گردهمایی بیش از ده نفر در فضای عمومی حداقل تا ۲۱ ژوئن (یکم تیرماه) ممنوع است و همچنین رویدادهای بزرگ بیش از ۵۰۰۰ نفر تا ۳۱ اوت (دهم شهریورماه) ممنوع اعلام شده است، همچنین مراسم عروسی نیز طبق پروتکل مجاز می‌باشد.

مرزها تا ۱۵ ژوئن بسته هستند

محدودیت‌های مرزی در اتحادیه اروپا تا ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) همچنان برقرار خواهد بود. نخست وزیر فرانسه موافقت خود را برای بازگشایی دوباره در این تاریخ  "مشروط بر اینکه وضعیت سلامتی و بهداشتی این اجازه را بدهد، بدون دو هفته قرنطینه برای مسافران از کشورهای اروپایی" اعلام کرده است.

برنامه از سرگیری فعالیت‌ها در فرانسه

برای مسافران مرزهای خارج از اروپا، تاریخ طولانی‌تری در نظر گرفته شده است. اقدامات متقابل همچنین برای مسافران کشورهایی که سیستم قرنطینه برای مسافران فرانسوی تنظیم کرده‌اند، اعمال می‌شود.

گزارش و ترجمه از: ازهار منتظری


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

«اسرار عمارت تابان» در بازار کتاب
رمان «اسرار عمارت تابان» نوشته شیوا مقانلو منتشر شد.
نرخ ارز آزاد در 15 تیر 99 - قیمت دلار به 21 هزار و 250 تومان رسید
نرخ خرید و فروش دلار امروز نسبت به روز گذشته در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی روندی رو به رشد داشته است.
گربه سیاه ایران از طارمی و رضاییان بالا زد+عکس
عمر خربین، مهاجم تیم فوتبال الهلال عربستان بالاتر از مهدی طارمی و کاوه رضایی، به عنوان بهترین مهاجم لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.
معرفی برگزیدگان جایزه «جمالزاده»
مراسم پایانی جایزه «جمالزاده» با معرفی برگزیدگان برگزار شد.
برگزیدگان جایزه «جمالزاده» معرفی شدند
مراسم پایانی جایزه «جمالزاده» با معرفی برگزیدگان برگزار شد.
بازیگر نقش نجاشی در فیلم محمد رسول الله(ص) درگذشت
ارل کامرون بازیگر سرشناس سینمای انگلستان در ۱۰۲ سالگی درگذشت. او در فیلم مشهور «محمد رسول‌الله (ص)» نقش بازی کرده بود.
مدافع سابق تیم ملی به قطر می رود؟
تیم "المعیذر" قطر به دنبال جذب مهرداد پولادی، مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران است.
«تفسیر آه» بررسی شد
نشست نقد و بررسی کتاب «تفسیر آه» نوشته محمدحسین ملکیان به صورت مجازی برگزار شد.
«صحنه‌زنی» کلید خورد- انتشار اولین تصویر
فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی در تهران کلید خورد.
بیانیه پارس جنوبی علیه استقلال
باشگاه پارس جنوبی پس از انتشار اطلاعیه اول صبح امروز خود بابت عدم سفر استقلال به این شهر برای برگزاری بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر اطلاعیه دوم را صادر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فواید نگاه مثبت به زندگی
اگر بخواهیم مدام نگاه منفی داشته باشیم دچار افسردگی می‌شویم؛ بنابراین روش پیشگیری از منفی نگری این است که مهارت‌های زندگی را کسب کنیم تا بتوانیم از بروز بیماری‌های روحی و افسردگی جلوگیری کنیم .
از ˮنحوه برگزاری ترم آینده برای نودانشجویانˮ تا ˮزمان اعلام نتایج نهایی کنکورˮ
وزیر علوم با تاکید بر اینکه آموزش ترم آینده دانشجویان جدیدالورود حضوری است، گفت: فعلا برنامه این است که دانشگاه‌ها اگر بتوانند کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدیدالورود را به صورت حضوری شروع کنند. چرا که آنها باید محیط دانشگاه را بشناسند و با اساتید آشنا شوند  و به طور کلی از محیط دانشگاهی آشنایی کسب کنند.
سپهر حیدری: برگ برنده پرسپولیس، گل‌محمدی بود
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید برگ برنده این تیم در دیدار برابر شاهین شهرداری یحیی گل‌محمدی بود.
خلیلیان: استقلال به قرنطینه میرود- در جلسه امروز مدارک تست‌ها بررسی می‌شود
رئیس فدارسیون پزشکی ورزشی میگوید تیم استقلال با توجه به تعداد نفراتی که در این تیم به کرونا مبتلا شدند، به قرنطینه میرود.
یک کمپین و هزار حاشیه- ترکمانچای پرسپولیس فقط برای ۵٠٠ میلیون!
در چند روز گذشته حضور پرسپولیس در یک کمپین تبلیغاتی حواشی زیادی را برای این باشگاه ایجاد کرده و حالا مشخص شده درآمد سرخ‌ها از این راه فقط ۵٠٠ میلیون تومان است.
ایران در نشست صلح افغانستان شرکت می‌کند
پرچم آمریکا بیرون کاخ سفید به آتش کشیده شد
جنگ لفظی مراکش و عفو بین‌الملل
معترضان مجسمه کریستف کلمب در بالتیمور را خراب کردند- پرچم آمریکا بیرون کاخ سفید به آتش کشیده شد
حمله ترامپ به چپ رادیکال و رسانه‌های خبری در روز استقلال
عفو ۴۷۰۰ زندانی الجزایر به مناسبت سالروز استقلال این کشور
روسیه برنامه ادعا شده برای شرکت پوتین در نشست گروه هفت را رد کرد
تاکید روسیه بر پایبندی به ممنوعیت آزمایش‌های اتمی
روسیه: اتحادیه اروپا درصدد مسموم کردن سازش میان دولت و مخالفان ونزوئلا است
رئیس‌جمهور الجزایر: اوضاع لیبی بدتر از سوریه می‌شود