وزن مرغ باکیفیت ۱.۲ کیلو هست نه ۲.۵ کیلو

11:55 ۳۲ روز و ۱۱ ساعت پیش مشرق نیوز 199 0
وزن مرغ باکیفیت ۱.۲ کیلو هست نه ۲.۵ کیلو

یک فعال صنعت مرغ و تخم مرغ گفت: نظم بخشی به برنامه ریزی‌ها در صنعت مرغ و تخم مرغ کشور این امکان را می‌دهد که تولید را در این حوزه، ۴۰ درصد مازاد بر نیاز کشور افزایش دهیم.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،مهدی معصومی افزود: هم اکنون ۲۰ درصد از ظرفیت تولید صنعت مرغداری ایران خالی است در حالی که می‌توانیم هم این ۲۰ درصد را به تولید بیاوریم و هم ۲۰ درصد تولید کنونی را افزایش دهیم یعنی می‌توانیم حداقل تا ۴۰ درصد در ۲ تا ۳ سال آینده مازاد بر نیاز کشور تولید کنیم.
وی اضافه کرد: برای اینکه برنامه صادراتی آماده شود پیشنهاد دادیم ۲۰ درصد از محصولات را صادر کنیم و همزمان هم بتوانیم واردات را انجام دهیم تا تمرینی برای صادرات باشد که این امر موجب نظم بخشی، پیدا کردن مشتری‌های دائمی و تولید برای بازارهای صادراتی می‌شود و از آنجا که هر کشوری نوع خاصی از محصولات را می‌خواهد بنابراین برای تولید مرغ و تخم مرغ صادراتی باید برنامه‌ای درازمدت داشته باشیم.
معصومی گفت: یکی از مواردی که امکان صادرات را افزایش یا توسعه می‌دهد و درآمد برای کشور ایجاد می‌کند صنایع تبدیلی مرغ و تخم مرغ است، اما متاسفانه فقط یک تا دو شرکت صنایع تبدیلی در ایران در این حوزه فعال است.
وی با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در حوزه صنایع تبدیلی مرغ و تخم مرغ می‌توانیم در کشور ایجاد کنیم، افزود: تولید تخم مرغ پاستوریزه، تولید پودر تخم مرغ و تولید انواع محصولات خاص مانند تولید مرغ پخته، مرغ نیمه پخته و مرغ منجمد، امکان صادرات را افزایش می‌دهد.
این فعال صنعت مرغ و تخم مرغ گفت: همه برنامه‌ها در صنعت مرغداری اعم از ورود، قیمت‌گذاری، میزان تولید و امکان صادرات در اختیار دولت است در واقع اگر دولت در برنامه‌های خود نظم داشته باشد ما با استفاده از این نظم می‌توانیم کار خود را توسعه دهیم بنابراین تنها نیاز ما برنامه‌ریزی منظم دولت در تأمین مواد اولیه، مجوزهای صادراتی و میزان تولید است که با این برنامه می‌توانیم توسعه و جهش تولید را در صنعت مرغداری محقق کنیم.
معصومی با اشاره به اینکه بهره وری از مهمترین مسائل در صنعت مرغ و تخم مرغ است، افزود: اگر بتوانیم نظمی در تولید داشته باشیم حتماً بهره وری را هم افزایش خواهیم داد همچنان که در طول سال‌های گذشته این کار را انجام دادیم.
وی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در جوجه ریزی، گفت: یکی از عوامل معدوم سازی تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک روزه این بود که بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای سه ماهه پایان سال ۹۸ و برای ماه رمضان امسال، ۲۰ درصد افزایش در تولید هدفگذاری شد، اما متاسفانه شیوع ویروس کرونا، مصرف را به شدت کاهش داد و موجب شد مرغ جذب بازار نشود و بر این اساس جوجه هم جذب نشد این در حالی بود ما مازاد تولید داشتیم بنابراین از روی اجبار جوجه‌های یک روزه و تخم مرغ‌های نطفه دار معدوم شد.
معصومی افزود: اکنون تخم مرغ نطفه دار را کمتر در دستگاه می‌خوابانند ضمن اینکه با کاهش تولید، قیمت مرغ هم متعادل شد، اما برای اینکه بتوانیم بر اساس نیاز کشور تولید کنیم یک برنامه دراز مدت نیاز است.
وی ادامه داد: هم اکنون تولید مرغ به حد استاندارد خود رسیده و کسری هم نخواهیم داشت و در صورتی که مواد اولیه تامین شود و مرغدار نگران تامین مواد اولیه نباشد تولید به اندازه سال گذشته خواهیم داشت.
این فعال صنعت مرغ و تخم مرغ با بیان اینکه تولید در این حوزه در داخل کشور معمولا روند ثابتی در این سال‌ها داشت، گفت: از آنجا که با این کیفیت تولیدی، مصرف در داخل کشور وجود دارد تغییراتی در کیفیت داده نشده است، اما اگر بازارهای صادراتی ایجاد شود به نوآوری، تغییر و بالابردن کیفیت نیاز است که موجب می‌شود تحولی در صنعت مرغداری ایجاد شود و مرغدار با انگیزه‌ای مضاعف، محصولی بهتر با بهره‌وری و کیفیت بالاتر را تولید کند.
معصومی افزود: اگر بخواهیم بازارها را توسعه دهیم باید کیفیت‌ها را هم تغییر دهیم و بر اساس نیاز بازارهای صادراتی و مصرف‌کنندگان کیفیت را تغییر دهیم به طور نمونه در کشورهای عربی، مرغ را با حداکثر وزن یک کیلو و ۲۰۰ گرم می‌خرند در حالیکه تولید داخلی ما بر اساس دو کیلو و نیم انجام می‌شود بنابراین اگر ما بخواهیم مرغ را صادر کنیم باید بر اساس نیاز بازار صادراتی باشد یعنی لازم است تغییراتی در برنامه تولید صورت گیرد؛ بنابراین صادرات می‌تواند هم تنوع تولید و کیفیت‌ها را افزایش دهد.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

فاصله اینتر با یوونتوس ۲ رقمی شد
اینتر مقابل بولونیا شکست خورد و فاصله‌اش با یوونتوس صدرنشین سری آ به یازده امتیاز رسید.
انجام تشریفات رسمی برگزاری دیدار استقلال و پارس جنوبی- جمی‌ها ۳ بر صفر پیروز می‌شوند؟
در حالی که استقلالی‌ها به جم سفر نکرده‌اند، تشریفات رسمی برگزاری دیدارشان با پارس جنوبی در حال برگزاری است.
دشت سه امتیازی شهرخودرو از دل کویر
شهرخودرو با برتری یک بر صفر مقابل گل‌گهر سیرجان به پیشروی خود در صدر جدول ادامه داد.
فولاد در ˮوطنیˮ حاضر نشد- تمرین نساجی به جای مسابقه
با حاضر نشدن تیم فولاد در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر برای دیدار با نساجی، کمیته انضباطی باید درباره نتیجه این مسابقه تصمیم‌گیری کند.
افاضلی: هرچه قانون بگوید تمکین می‌کنیم- باید اطمینان حاصل شود تست‌ استقلالی‌ها صحیح است
سرمربی پارس جنوبی جم گفت: کسی نامردی نمی‌کند و فقط بحث ما این است که اطمینان حاصل شود تست‌های کرونا صحیح است.
اختصاص ۱۰ میلیون دلار به تحقیق درباره اثرات طولانی مدت کرونا در انگلیس
وزارت بهداشت انگلیس از اختصاص ۱۰ میلیون دلار به پروژه‌های تحقیقاتی به منظور بررسی اثرات دراز مدت ویروس کرونا در بدن انسان خبر داد.
برگزاری انتخابات پارلمانی مصر در اگوست
دولت مصر تاریخ برگزاری انتخابات مجلس سنای این کشور را ماه آگوست اعلام کرد.
نخست‌وزیر مراکش: امارات به ما حسادت می‌کند
نخست‌وزیر مراکش و دبیرکل حزب عدالت و توسعه این کشور بدون این‌که نامی ببرد از دولت امارات انتقاد کرد و گفت: کشورهایی در امور داخلی مراکش دخالت کرده و تصمیماتشان را بر آن دیکته می‌کنند.
قرنطینه به اسپانیا برگشت
دولت اسپانیا به منظور جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر کرونا اقدام به قرنطینه‌ی مجدد برخی از مناطق در کشور کرده است.
پوتین از ˮمین‌های تاخیریˮ قانون اساسی شوروی گفت
رئیس جمهوری روسیه اظهار کرد: حق خروج جمهوری‌ها از اتحاد جماهیر شوروی که در قانون اساسی آن زمان نوشته شده بود و سپس حق انحصار قدرت به حزب کمونیست در سند اصلی این کشور در سال ۱۹۷۷، به مین‌های تاخیری تبدیل شده بودند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فواید نگاه مثبت به زندگی
اگر بخواهیم مدام نگاه منفی داشته باشیم دچار افسردگی می‌شویم؛ بنابراین روش پیشگیری از منفی نگری این است که مهارت‌های زندگی را کسب کنیم تا بتوانیم از بروز بیماری‌های روحی و افسردگی جلوگیری کنیم .
مدارک باشگاه استقلال برای اعمال قرنطینه بررسی می شود!
سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: در صورت تایید مدارک باشگاه استقلال، آبی‌پوشان قرنطینه می‌شوند، اما هیچ اتفاقی برای لیگ فوتبال رخ نمی‌دهد.
لاکچری ترین اتومبیل جهان+عکس
بوگاتی Chiron یکی از منحصربه فرد ترین خودروهای تولیدی در جهان است که طراحی بی نظیری دارد.
آهنگ سروش فرهمند در عصر جدید+فیلم
اجرای سروش فرهمند در عصر جدید را می بینید.
از ˮنحوه برگزاری ترم آینده برای نودانشجویانˮ تا ˮزمان اعلام نتایج نهایی کنکورˮ
وزیر علوم با تاکید بر اینکه آموزش ترم آینده دانشجویان جدیدالورود حضوری است، گفت: فعلا برنامه این است که دانشگاه‌ها اگر بتوانند کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدیدالورود را به صورت حضوری شروع کنند. چرا که آنها باید محیط دانشگاه را بشناسند و با اساتید آشنا شوند  و به طور کلی از محیط دانشگاهی آشنایی کسب کنند.
معاون وزیر ارتباطات: مکالمات تلفن همراه و پیامک ارزان خواهد شد
مهلت ویرایش اطلاعات طرح اقدام ملی مسکن تا اطلاع ثانوی تمدید شد
ایست خرید و فروش ارز مقابل صرافی‌ها!
افزایش تولید در سایپا با وجود محدودیت‌های کرونایی و تحریمی
4 شرکت جدید، آماده عرضه اولیه در بورس
ویروس کرونا چه مشاغلی را بیشتر تهدید می کند؟ -اینفوگرافی
آخرین وضعیت شرکت‌ های بورسی سهام عدالت در 15 تیر 99
گمرک: واردات موبایل 3 برابر شد
برنج‌های وارداتی با ارز دولتی، با در چه صورت ترخیص می شوند؟
آغاز پیش فروش الکترونیکی بلیت قطار