کرونا در پرواز خالی نادیده گرفته شد؟!

17:49 ۱۰ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 246 0
کرونا در پرواز خالی نادیده گرفته شد؟!

درحالی که با افزایش نسبی سفرها، پروازهای داخلی با رونق بیشتری در جریان است، ضرورت رعایت نکات بهداشتی در سفرها بیش از پیش جدی است، اما به نظر می‌رسد در برخی موارد این نکات رعایت نمی‌شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، پرواز صبح امروز تهران-مشهد که تقریبا با ظرفیتی کمتر از یک سوم انجام شد، بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک توسط برخی مسافران انجام شد که به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری رعایت کردن الزامات پروتکل‌های بهداشتی ضروری است و در صورت تخلف با شرکت‌های هواپیمایی برخورد می‌شود.

صبح امروز ساعت ۸:۵۰ دقیقه پرواز ایران‌ایرتور به شماره ۹۶۰ فرودگاه مهرآباد را به سمت مشهد ترک کرد و در حالی که در این هواپیما تعداد کمی مسافر حضور داشت و بیش از دو سوم کابین پرواز خالی بود،   فاصله اجتماعی از سوی کروی پروازی برای مسافران رعایت نشد و برخی مسافران نیز با وجود اینکه بسته‌های بهداشتی در اختیار آن‌ها قرار داده شده بود چندان اهمیتی به استفاده از ماسک در طول پرواز ندادند. برای پیگیری این مشکلات که مورد اعتراض مسافران قرار گرفته بود به سراغ شرکت هواپیمایی مورد نظر و سازمان هواپیمایی کشوری رفتیم تا علت را جویا شویم.

کرونا در پرواز خالی نادیده گرفته شد؟!

رضا رضایی - مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور- درباره علت رعایت نکردن پروتکل‌ها در این پرواز به ایسنا گفت: هیچ دستورالعملی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) درباره رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در صندلی‌های هواپیما به ما ابلاغ نشده است اما درباره استفاده از ماسک باید بگویم که در همه پروازها پروتکل‌ها رعایت می‌شود و همه لوازم بهداشتی مورد نظر از جمله ماسک، دستکش، الکل و... را به مسافران می‌دهیم اما اگر مسافری نسبت به رعایت پروتکل‌ها بی‌توجه باشد، تذکرات لازم به او داده می‌شود.

کرونا در پرواز خالی نادیده گرفته شد؟!

وی افزود: یکی از دلایلی که توصیه‌ای درباره رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در کابین هواپیما نشده، این است که مرکز ثقل هواپیما باید رعایت شود و چینش مسافران بر این اساس صورت می‌گیرد.

این اظهارات در حالی صورت گرفت که رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با ایسنا تأکید کرد که شرکت‌های هواپیمایی و تمامی ذینفعانی کهشیوه‌نامهسازمان هواپیمایی کشوری را درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا دریافت کرده‌اند موظف به رعایت آن هستند و انجام اقدامات پیشگیرانه برای ورود به کابین هواپیما مانند استفاده از ماسک الزامی است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: همه عوامل مربوطه از جمله گروه پروازی باید در داخل کابین هواپیما نظارت کافی بر رعایت این موضوعات داشته باشند، در غیر این صورت رعایت نکردن اقدامات پیشگیرانه می‌تواند منجر به ایجاد محدودیت‌ها و برخوردهای دیگر با متخلفان شود.

جعفرزاده ادامه داد: اگر شرکت هواپیمایی و یا هر ذینفعی در حوزه صنعت هوانوردی اقدامات پیشگیرانه و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده را رعایت نکند در ابتدا به او تذکر می‌دهیم و اگر در مراحل بعد بر انجام آن تخلفات اصرار کند در وهله نخست محدودیت‌ها برای انجام فعالیت‌ها و پروازهایش اعمال می‌شود و نهایتا ممکن است برخوردهای دیگری در انتظار متخلفان باشد.

وی با تأکید بر اینکه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا در شرایطی که کشور به موفقیت‌های قابل توجهی در مهار این ویروس دست پیدا کرده ممکن است سلامت تک تک افراد را به خطر بیاندازد، گفت: مردم مسلما تاکنون ثابت کرده‌اند که رعایت کردن الزامات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا برایشان اهمیت دارد کما اینکه طی این ایام ضمن کاهش پروازها و لغو بلیت سفرهایشان بسیاری از آن‌ها در خانه ماندند اما اگر بعضی این موارد را رعایت نکنند مسلما با تذکر و توصیه از سوی کروی پروازی موارد را رعایت خواهند کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی در کابین پرواز چگونه در دستورالعمل‌ها آورده شده و به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است، اظهار کرد: اگر هواپیما با لود پرواز پایین و صندلی‌های خالی مواجه باشد کروی پروازی و شرکت هواپیمایی مورد نظر موظف هستند که فاصله اجتماعی را در کابین برای مسافران رعایت کنند چرا که اقدامات قبل از ورود به هواپیما از نظر ما اهمیت بسیاری دارد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

ماجرای قرائت وصیتنامه امام توسط رهبر انقلاب
کانال مرکز اسناد انقلاب اسلامی در رابطه با روایت‌هایی از انتخاب رهبری در خرداد ۱۳۶۸ به تسلط در قرائت وصیت‌نامه امام(ره) اشاره کرد.
چرا سوم ژوئن یک روز تاریخی برای رئال مادرید است؟
دو اتفاق مهم برای رئال مادرید در روز سوم ژوئن رخ داده است.
عکس روز- هواداری از دیار شاخه‌ها
خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا
پوتین دعوت انگلیس برای شرکت در نشست کرونا را رد کرد
سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) گفت، رئیس جمهوری روسیه برنامه‌ای برای شرکت در نشست مربوط به کروناویروس که از سوی دولت انگلیس برگزار می‌شود، ندارد.
پاپ خواستار سازش در آمریکا شد و نژادپرستی را محکوم کرد
رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (چهارشنبه) خواستار سازش ملی در آمریکا شد و تاکید کرد، در حالی که نژادپرستی غیرقابل تحمل است، خشونت خیابانی که به راه افتاده خودتخریبی و محکوم به شکست است.
روسیه قوانین جدید استفاده از تسلیحات اتمی‌اش را اعلام کرد
روسیه قوانین جدیدش را برای استفاده از سلاح اتمی در صورت وقوع جنگ به عنوان بخشی از دکترین نظامی نوین خود اعلام کرده است.
غنی: حملات تروریستی بر مساجد، تکایا، بیمارستان‌ها و غیرنظامیان جنایت جنگی است
رئیس‌ جمهوری افغانستان در مراسم ختم محمد ایاز نیازی، امام و خطیب مسجد جامع وزیر محمد اکبرخان شرکت کرد.
سوریه: قانون ˮسزارˮ نقض صریح حقوق بشر و قانون بین‌الملل است
وزارت خارجه سوریه قانون تحریم‌های آمریکا علیه دمشق موسوم به "سزار" را نقض صریح حقوق بشر و قانون بین‌الملل خواند.
دولت مستعفی یمن: امارات به جای حمایت مالی یمن به شورشیان کمک می‌کند
مشاور وزیر اطلاع رسانی دولت مستعفی یمن در سخنانی گفت که امارات در کنفرانس حامیان مالی یمن سهیم نبوده است و در مقابل از شورشیان حمایت می‌کند.
مودی دعوت ترامپ برای شرکت در نشست گروه ۷ را دریافت کرد
نخست وزیر هند دعوتنامه ترامپ را برای شرکت در نشست گروه هفت دریافت کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم مصطفی الکاظمی برای کاهش حقوق رؤسای سه گانه عراق
نخست وزیر عراق از تصمیم خود برای کاهش حقوق رؤسای سه‌گانه (ریاست جمهوری، نخست‌وزیر و ریاست پارلمان) این کشور خبر داد.
آبی‌پوشان پایتخت امروز در کمپ ناصر حجازی تمرین می‌کنند
تمرین تیم فوتبال استقلال امروز (پنج‌شنبه) در کمپ ناصر حجازی برگزار می‌شود.
درباره پارک‌های ملی استان تهران چه می‌دانیم؟
استان تهران دارای سه پارک ملی خجیر، سرخه حصار و لار است که آب و هوای متفاوتی دارند.
اریکسون بجای هواوی؛ مسئول توسعه شبکه 5G در آلمان
شرکت تلفنیکا به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد با بهره‌مندی از تجهیزات مخابراتی اریکسون به توسعه زیرساختهای مربوط به شبکه فایل جی در آلمان بپردازد.
چند هزار نفر مقرری بیمه بیکاری کرونا گرفتند؟
با اعلام سازمان برنامه و بودجه اولین فهرست مقرری بگیران بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا برای ۱۰۳ هزار نفر از ثبت نام کنندگان در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار واریز شده و پرداخت مقرری به فهرست دوم مشمولان طی روزهای آینده صورت خواهد گرفت.
بورس مسکن، اتکای ساخت و ساز به وام بانکی را کم می‌کند؟
چند هزار نفر مقرری بیمه بیکاری کرونا گرفتند؟
جزییات بازگشایی مرز ترکمنستان- مذاکره با عراق و گرجستان
هواپیمایی روسیه میلیون ها دلار از کرونا ضرر کرد
هیاهوی سلطان‌های مسکن پردیس بعد از افزایش آورده
بازی از پیش‌باخته نوسان گیران در بازار مسکن
آخرین وضعیت جاده‌های شمالی کشور + محورها و ساعات پرترافیک
هواپیمایی امارات ۱۲ کشور جدید را به لیست پروازی خود افزود
خط ریلی رشت - انزلی در انتظار مجوز محیط زیست- آغاز پروژه رشت - کاسپین
بیشتر کارگران پس‌اندازی برای خرید مسکن ندارند