فرهادی‌زاد: انتظار حداقل ۹ سهمیه المپیک برای بانوان داریم- عباسعلی به توکیو می‌رسد

00:30 ۱۰ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 409 0
فرهادی‌زاد: انتظار حداقل ۹ سهمیه المپیک برای بانوان داریم- عباسعلی به توکیو می‌رسد

معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: در بخش بانوان برای المپیک ۲۰۲۰ تاکنون ۶ سهمیه کسب کرده‌ایم اما نگاهمان این بوده که حداقل ۹ سهمیه دوره قبل را تکرار کنیم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بانوان ورزشکار ایران تاکنون ۶ سهمیه المپیک توکیو را در تیراندازی و کاراته کسب کرده‌اند. با توجه به تعویق یک ساله المپیک و لغو مسابقات انتخابی به دلیل شیوع کرونا، انتظار این است که با از سرگیری رویدادهای بین‌المللی تعداد سهمیه‌های بانوان نیز افزایش پیدا کند.
مهین فرهادی‌زاد، معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان در مورد تعویق المپیک به ایسنا گفت: قرار بود بازی‌های المپیک و پارالمپیک مرداد و شهریور امسال برگزار شود اما به دلیل شیوع کرونا بازی ها به تعویق افتاد. امیدوار هستیم که با فروکش کردن این ویروس شرایط لازم برای برگزاری بازی‌ها فراهم شود اما اگر ویروس کرونا همچنان ادامه پیدا کند باید منتظر تصمیم IOC باشیم. در هر صورت به تعویق افتادن المپیک برای ما فرصت‌ها و تهدیدهایی همانند همه کشورهای دنیا به همراه دارد. برخی از ورزشکارانمان از جمله حمیده عباسعلی به دلیل مصدومیت، زمان بیشتری برای ریکاوری نیاز دارند تا به حالت اول و توانایی‌های جسمانی خود برگردند و در مسابقات حضور چشمگیری داشته باشند.
او در مورد تهدیدهای به تعویق افتادن المپیک بیان کرد: در پی شیوع کرونا ورزشکاران سراسر جهان باید در فضایی محدودتر تمرینات آمادگی جسمانی خود را انجام بدهند و از تمرینات گروهی و کار با حریف تمرینی دور باشند. در هر صورت ورزشکاران و مربیان باید با لحاظ کردن این شرایط، بهترین فرصت‌ها را برای خود مهیا کنند، یعنی آمادگی جسمانی خود را نگه دارند، مربیان تمرینات لازم را ارائه دهند و تمامی رفتارهای ورزشکاران خود را دنبال و پیگیری کنند. در نهایت امیدوارم که به زودی فضای مناسب تمرینات گروهی همچون قبل فراهم شود.
انتظار کسب حداقل ۹ سهمیه المپیک را داریم معاون بانوان وزارت ورزش در مورد تاثیر تعویق المپیک در افزایش تعداد سهمیه های المپیک و پارالمپیک بانوان ایران اظهار کرد: علاوه بر ۶ سهمیه‌ المپیک و 7 سهمیه پارالمپیک امیدوار هستیم که بانوان ایران در رشته‌های دیگر نیز مجوز حضور در این بازی‌ها را به دست آورند. با توجه به شیوع کرونا در جهان، مسابقات انتخابی المپیک در رشته‌های مختلف به تعویق افتاده است، بنابراین شرایط کسب سهمیه برای ورزشکاران فراهم نیست، به همین دلیل کسانی که شانس کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک را به ویژه در رشته‌هایی چون تنیس روی میز، قایقرانی، تکواندو و دوومیدانی دارند باید با کمک مربیان و انجام تمرینات شخصی از توانایی خود مراقبت کنند. حفظ آمادگی جسمانی جزو ضروریات کار آنها است تا زمانی که فدراسیون‌های جهانی زمان مسابقات را اعلام و ورزشکاران بر اساس آن در مسابقات انتخابی حضور پیدا کنند.
او در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی چند سهمیه دیگر برای بانوان دارید؟ گفت: بانوان ایران در دوره قبل المپیک ۹ سهمیه گرفتند که ارزش بسیار بالایی داشت، برای المپیک ۲۰۲۰ نیز تاکنون ۶ سهمیه کسب کرده‌ایم اما فعلا فضای موثر برای کسب سهمیه وجود ندارد با این حال نگاهمان این بوده که حداقل ۹ سهمیه را تکرار کنیم. موضوع مشخص این است که هنوز تعدادی سهمیه وجود دارد که برای کشورهاست و در زمان برقراری آرامش و کنترل ویروس کرونا بر اساس توانمندی و رنکینگ بین کشورها توزیع ‌می‌شود. امیدوارم این شرایط بهتر شود و تعداد سهمیه‌های دریافتی بازیکنان ما هم قابل توجه باشد. ما هم از آنها انتظار درخشش بهتری را داریم.
فرهادی‌زاد در پاسخ به این سوال که انتظار دارید تعداد سهمیه‌های دریافتی بانوان از ۹ سهمیه بیشتر باشد؟ بیان کرد: انتظار داریم در صورت شروع مسابقات انتخابی المپیک، سهمیه‌های بیشتری برای بانوان به دست بیاید. با بهبود شرایط و آغاز فعالیت‌های تمرینی ورزشکاران تعداد سهمیه‌ها هم افزایش پیدا می‌کند. اکنون نمی‌توانیم عدد ثابتی را اعلام کنیم اما تعدادی سهمیه توزیع نشده موجود است که ما هم به عنوان کشوری فعال، تمام کوشش خود را برای کسب سهمیه بیشتر و حضور درخشان در المپیک انجام می‌دهیم.
عباسعلی به المپیک می‌رسد، الهه احمدی شانس دارد معاون توسعه ورزش بانوان در مورد وضعیت جسمانی حمیده عباسعلی گفت: عباسعلی دختر توانمندی است که با جان و دل برای کسب سهمیه تلاش کرد، المپیکی شد و در مسابقه آخر آسیب دید. او اکنون در حال ریکاوری است. المپیک سال آینده برگزار می‌شود و خانم‌ عباسعلی تا آن زمان به آمادگی و نقطه اوج خود برمی‌گردد، امیدوارم شاهد درخشش این ورزشکار در بازی‌های توکیو باشیم.
معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان در مورد شانس الهه احمدی برای حضور درالمپیک گفت: احمدی از ورزشکاران بسیار محجوب و باهوش تیراندازی است که با بدشانسی سهمیه توکیو را از دست داد. او پیش از این در المپیک خوش درخشیده و رتبه ششم را کسب کرده که جزو افتخارات بانوان ایران است. الهه احمدی می‌توانست با شرکت در مسابقات هند و ارتقاء رنکینگ خود سهمیه بگیرد اما این مسابقات به دلیل شیوع کرونا لغو شد و هنوز تقویم جدیدی از سوی فدراسیون جهانی اعلام نشده است. احتمال دارد به جای یک مسابقه، چند کاپ و مسابقه جهانی در نظر گرفته شود و احمدی با شرکت در آن ها جایگاه جهانی خود را ارتقاء بدهد و سهمیه بگیرد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

تمجید پولادگر از درخشش میرهاشم حسینی در کسب سهمیه المپیک
رییس فدراسیون تکواندو با تمجید از افتخار آفرینی میرهاشم حسینی در کسب سهمیه المپیک، گفت: علی رغم اینکه او با اقدام زشت انگلیس نتوانست ویزای حضور در رقابت های جهانی را بدست بیاورد اما در ادامه با جدیت و تلاش به سهمیه المپیک رسید.
نتیجه تست کرونای دو سپاهانی مثبت اعلام شد
پزشک تیم فوتبال سپاهان از مثبت شدن تست کرونای دو بازیکن این تیم خبر داد.
آمار عجیب کرونا در لیگ یک؛ ۱۲ بادرانی کرونایی شدند
۱۲ نفر از اعضای کادر فنی و بازیکنان بادران تهران در لیگ لیگ یک به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
محور کندوان مسدود شد
رئیس پلیس راه مازندران اعلام کرد: محور کندوان به دلیل سیلاب تا اطلاع ثانوی مسدود است.
ربیعی: خیلی‌ها فکر می‌کردند در ماجرای کرونا زمین می‌خوریم اما بیماری را کنترل کردیم
سخنگوی دولت ضمن تقدیر از کادر درمانی کشور به عنوان مدافعان سلامت در برابر کرونا و خانواده های ۱۱۰ شهید سلامت، گفت: خیلی‌ها فکر می‌کردند که ما زمین می‌خوریم و بلند نمی‌شویم، بیمارستان هایمان پر از کشته می‌شود و تخت‌هایمان خالی نخواهد بود، سالمندان‌مان خواهند مرد اما خوشبختانه هیچ یک از این‌ها رخ نداد و داریم بیماری را مهار می کنیم.
پیام تبریک رییس دیوان عالی کشور به رییس مجلس یازدهم
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور طی پیامی به محمدباقر قالیباف رییس مجلس یازدهم تبریک گفت.
پاسخ قاطع سخنگوی وزارت خارجه به ˮهوکˮ
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات اخیر «برایان هوک» علیه ایران پاسخ گفت.
روسیه عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران را محکوم کرد
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اقدام آمریکا در عدم تمدید معافیت‌ همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران را خطرناک توصیف کرد.
واعظی انتخاب قالیباف به ریاست مجلس را تبریک گفت
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پیامی با تبریک انتخاب محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی، ابراز امیدواری کرد که در این فصل نوین همکاری مشترک دولت و مجلس، بیش از پیش شاهد همکاری و پیشرفت و آبادانی کشور و آرامش و رفاه مردم فهیم ایران عزیز باشیم.
جزئیات ساخت سریال سنجرخان از زبان کارگردان
محمد حسین لطیفی عصر امروز در آئین پیش تولید سریال فاخر سنجرخان در سنندج اظهار کرد: در برابر حکمت الهی همه گردن خم می کنیم و امروز گرچه ضیاء الدین دری در میان ما نیست اما قلم ایشان و آثارش ماندگار است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعترافات- رنه هیگوئتا
دروازه‌بان کلمبیایی به خاطر حرکت عقربی‌اش مشهور شد اما دوستی‌اش با پابلو اسکوبار و مصرف مواد مخدر برایش حواشی به دنبال داشت.
مصرف‌کنندگان دخانیات؛ ناقلان بالقوه کرونا
بیش از ۱.۱ میلیارد نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال جهان محصولات تنباکو را به صورت کشیدنی مصرف می‌کنند؛ این درحالیست که مصرف تنباکو و انواع آن تقریبا به تمام دستگاه‌های بدن آسیب رسانده و یکی از اصلی‌ترین عوامل مرگ قابل پیشگیری در جهان است و سالانه ۸ میلیون نفر در اثر مصرف مواد دخانی جان خود را از دست می‌دهند.
چند نکته درخصوص ایمنی‌ هودها
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه سالانه عدم توجه به سلامت هودها برخی از حوادث را رقم می‌زند گفت: لزوم رعایت فاصله مناسب میان گاز و هود یکی از نکات بسیار مهم است.
فرزندان پرورشگاهی ارث نمی‌ برند
براساس قانون به فرزندان پرورشگاهی هیچ ارثی نمی‌رسد.
تبعات ازدواج با مرد شکاک
یک روانشناس درباره ازدواج با مرد شکاک و بد دل، توضیحاتی داد.
واکنش فدراسیون پزشکی ورزشی به سرنوشت لیگ‌برتر
اعلام زمان آغاز لیگ برتر تنیس روی میز بانوان
موافقت با فعالیت رسمی پاورلیفتینگ بانوان در گام پایانی