از سنگرهای جبهه و جنگ تا دفاع از سلامت

15:02 ۶۷ روز و ۲ ساعت پیش مشرق نیوز 171 0
از سنگرهای جبهه و جنگ تا دفاع از سلامت

شاید انصاف نباشد که تنها یک روز به یاد مردان شجاعی باشیم که از سال‌های دور تا کنون برای سرزمین خود فداکاری می‌کنند و حماسه می‌آفرینند؛ پاسداران از گذشته تا کنون برای حفظ اسلام و انقلاب از جان مایه می

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،امروز در تقویم مناسب‌های کشورمان به عنوان روز پاسدار معرفی شده است؛ این روز مصادف است با سوم شعبان و روز ولادت امام حسین (ع)؛ پاسدار در لغت به معنی نگهبان و مراقب است، پاسداران کسانی‌ هستند که در حساس‌ترین لحظه‌های تاریخ از میان خلق برمی‌خیزند و همچون دژی مستحکم، مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن، گام برمی‌دارند.
پاسداران همان‌ افرادی هستند که در مواقع سختی، مشکلات و آلام جامعه در کنار همه مردم حضور دارند و سنگرها را رها نمی‌کنند تا نتیجه دلخواه حاصل آید؛ هنوز رشادت‌های پاسداران را در سیل و زلزله‌های کشور از یاد نبرده‌ایم. مردانی بی ادعایی که از همان آغاز سیل، زلزله و هر مصیبت دیگری در کنار مردم قرار گرفته و از آنها حمایت می‌کردند و آخرین کسانی هم بودند که آن منطقه را ترک می‌کردند.
ببینید:عکس/ رونمایی از آزمایشگاه بیولوژیک سیار بسیجعکس/ پاسداران مدافع سلامتما به عنوان آدم‌های عادی وقتی از منظر خودمان به پاسداران نگاه می‌کنیم شجاعت و مردانگی آنها را با چشم می‌بینیم، آنها در برابر همه ناملایمات و سختی‌ها هرگز سرخم نکرده و دست از رسالت خود برنداشتند.
امروز روز پاسدار است، بر کسی پوشیده نیست که پاسداران از گذشته تا امروز اقدامات و فعالیت‌های بسیاری برای این مرز و بوم انجام دادند و ما از بسیاری از آنها اطلاعی نداریم. اما می‌دانیم که اگر رشادت و شجاعت پاسداران ما نبود در بسیاری از امور کشور دچار مشکلات جدی می‌شدیم.
پاسداران روحیه شهادت طلبی و فداکاری دارندیکی از پاسداران انقلاب اسلامی که از پاسداران گذشته این سرزمین است و در سال‌ها پیش نیز در جبهه‌ها حضوری فعال داشت گفت: پاسداران کسانی هستند در برای دفاع از کشور فداکاری‌های بسیاری کردند و روحیه شهادت طلبی داشتند، آنها هرگز هراسی به خود راه ندادند و در صحنه‌های مختلف به مبارزه پرداختند؛ سید الشهدا (ع) را سرمشق قرار دادند و از جان و خون خود گذشتند و اجازه ندادند که ذره‌ای از خاک وطن به دست بیگانگان برسد.
وی افزود: پاسداران دیروز ما در میدان نبرد و در جبهه‌ها حضوری فعال و بی باکانه داشتند و امروز نیز در صحنه حضوری شجاعانه دارند و از ممکلت و مردم دفاع می‌کنند. پاسداران چه متعلق به امروز باشند و چه دیروز همه یک هدف دارند و آن هم از جان مایه گذاشتن برای این سرزمین و مردم است. خدا را شاکر هستیم که توفیق خدمت به خلق نصیبمان شده است.
اگر پاسداران نبودند امنیت و آرامش امروز را نداشتیممهران خدارحمی یکی از دانشجویان اصفهانی در مورد پاسداران گفت: پاسدار یعنی روییدن و بالیدن و مردانه مردن در مکتب امام حسین (ع)؛ پاسداران مردان شجاع و بی باک این سرزمین هستند که به جرات می‌گویم اگر نبودند آرامش و آسایش امروز را نداشتیم، هر جا که به مشکل برمی‌خوریم، سختی داریم و یا هر حادثه‌ای پیش می‌آید این پاسداران هستند که پیش قدم می‌شوند و از جان خود برای حفظ جان مردم می‌گذرند.
وی افزود: به شخصه علاقه بسیاری به مردان پاسدار و سپاهی کشورم دارم و می‌دانم که همه مردم هم همین نظر را دارند، خیلی بی انصافی است اگر زحمات و از خودگذشتگی آنها را نادیده بگیریم. پاسداران ما چه آنها که سال‌های گذشته در حال خدمت رسانی بودند و چه جوانان امروز همگی انسان‌های شجاع و توانمندی هستند که هیچ چیز را برای خودشان نمی‌خواستند و نمی‌خواهند.
سپیده رنجبر نیز گفت: مردم ما خود از تمام اقدامات و فعالیت‌های بزرگ پاسداران آگاهی دارند و می‌بینند اما فقط یک جمله من اضافه کنم و آن هم این است که این روزها که کشور درگیر بیماری کرونا است بازهم پاسداران دست از تلاش برنمی‌دارند و در کنار مردم قرار دارند.
وی افزود: یکی از اقوام نزدیک ما از پاسداران سپاه انقلاب اسلامی است و از نزدیک شاهد اقدامات و خدماتش هستیم، کمتر نزد خانواده هستند و در این زمینه واقعا خانواده‌هایشان مظلوم هستند؛ اما آنها منافع مردم را به منافع خود ترجیح می‌دهند؛ امیدوارم قدر این انسان‌های بزرگ را بدانیم.
پاسداران در راه حفظ آرمان‌های اسلام و انقلاب حماسه آفریدندمهدوی از دانشجویان اصفهانی گفت: پاسداران با تاسی به شجاعت و ایمان اخلاقی امام حسین (ع) در راه حفظ آرمان‌های والای اسلام و انقلاب و حراست از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی حماسه‌ها آفریدند و سر مشق جوانان مومن امروزی شدند. ما جوانان باید آنها را الگوی خودمان قرار دهیم و در مردانگی و شجاعت و از خودگذشتگی مانند آنان باشیم تا بتوانیم از سرزمین و مردم خود حمایت و دفاع کنیم.
وی ادامه داد: اگر فداکاری پاسداران نبود بدون شک آرامش و زندگی راحت امروز را نداشتیم، شاید این حرف تکراری باشد اما باید بگویم که رشادت‌ها، از خودگذشتگی‌ها و فداکاری پاسداران در تمام میدان‌های زندگی ما مشهود است، هر زمانی که یک مشکل یا حادثه‌ای در کشور رخ می‌دهد این پاسداران هستند که از جان مایه می‌گذارند، باید قدرشان را بدانیم و برای سلامتی‌شان دعا کنیم.
پاسداران چه آنها که دیروز در میدان مبارزه و نبرد بودند و چه آنها که امروز از کیان مملکت و مردم این سرزمین دفاع می‌کنند مردانی شجاع و فداکار هستند که وجودشان باعث افتخار و سربلندی ماست. روز پاسدار بهانه‌ای است برای اینکه به آنها بگوییم قدردان‌شان هستیم و وجودشان به تک تک ما آرامش و اطمینان خاطر می‌دهد.
منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

ماجرای قرائت وصیتنامه امام توسط رهبر انقلاب
کانال مرکز اسناد انقلاب اسلامی در رابطه با روایت‌هایی از انتخاب رهبری در خرداد ۱۳۶۸ به تسلط در قرائت وصیت‌نامه امام(ره) اشاره کرد.
چرا سوم ژوئن یک روز تاریخی برای رئال مادرید است؟
دو اتفاق مهم برای رئال مادرید در روز سوم ژوئن رخ داده است.
عکس روز- هواداری از دیار شاخه‌ها
خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا
پوتین دعوت انگلیس برای شرکت در نشست کرونا را رد کرد
سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) گفت، رئیس جمهوری روسیه برنامه‌ای برای شرکت در نشست مربوط به کروناویروس که از سوی دولت انگلیس برگزار می‌شود، ندارد.
پاپ خواستار سازش در آمریکا شد و نژادپرستی را محکوم کرد
رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (چهارشنبه) خواستار سازش ملی در آمریکا شد و تاکید کرد، در حالی که نژادپرستی غیرقابل تحمل است، خشونت خیابانی که به راه افتاده خودتخریبی و محکوم به شکست است.
روسیه قوانین جدید استفاده از تسلیحات اتمی‌اش را اعلام کرد
روسیه قوانین جدیدش را برای استفاده از سلاح اتمی در صورت وقوع جنگ به عنوان بخشی از دکترین نظامی نوین خود اعلام کرده است.
غنی: حملات تروریستی بر مساجد، تکایا، بیمارستان‌ها و غیرنظامیان جنایت جنگی است
رئیس‌ جمهوری افغانستان در مراسم ختم محمد ایاز نیازی، امام و خطیب مسجد جامع وزیر محمد اکبرخان شرکت کرد.
سوریه: قانون ˮسزارˮ نقض صریح حقوق بشر و قانون بین‌الملل است
وزارت خارجه سوریه قانون تحریم‌های آمریکا علیه دمشق موسوم به "سزار" را نقض صریح حقوق بشر و قانون بین‌الملل خواند.
دولت مستعفی یمن: امارات به جای حمایت مالی یمن به شورشیان کمک می‌کند
مشاور وزیر اطلاع رسانی دولت مستعفی یمن در سخنانی گفت که امارات در کنفرانس حامیان مالی یمن سهیم نبوده است و در مقابل از شورشیان حمایت می‌کند.
مودی دعوت ترامپ برای شرکت در نشست گروه ۷ را دریافت کرد
نخست وزیر هند دعوتنامه ترامپ را برای شرکت در نشست گروه هفت دریافت کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم مصطفی الکاظمی برای کاهش حقوق رؤسای سه گانه عراق
نخست وزیر عراق از تصمیم خود برای کاهش حقوق رؤسای سه‌گانه (ریاست جمهوری، نخست‌وزیر و ریاست پارلمان) این کشور خبر داد.
توصیه کرونایی فدراسیون جهانی به وزنه‌برداران: از پودر مشترک استفاده نکنید
فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای ابتلا نشدن وزنه‌برداران به ویروس کرونا نکاتی را اعلام کرد.
امام دل‌ها و اخلاق معلمانه
ای کاش عادت‌های عیب‌جویانه از رفتار نخبگان و فعالان جامعه ایرانی دور می‌شد و به راحتی تمام خوبی‌ها را با خط‌کش سلیقه شخصی نمی‌سنجیدند تا مردم نیز به رفتار و گفتار آنها استناد نمی‌کردند هر چند در دهنه اخیر و به دلایل گوناگون طرز فکر مستقل در مردم ایجاد شده است اما تاثیر نخبگان و فرهیختگان در اندیشه مردم غیر قابل انکار است.
ویدئو - از سفر مادورو به ایران تا شیوع دوباره ابولا در کنگو
در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی دربارۀ ادامه ناآرامی‌ها در آمریکا در اعتراض به کشته‌شدن جورج فلوید توسط پلیس این کشور، اعلام برنامه سفر رئیس‌جمهور ونزوئلا به ایران، شیوع دوباره ابولا در کنگو و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
تهدید ستاره اسنوکر جهان به ترک مسابقات
رونی اُ سالیوان، ستاره اسنوکر جهان می‌گوید که اگر سلامتی‌اش در مسابقات لیگ قهرمانان اسنوکر به دلیل شیوع کرونا تهدید شود مسابقات را ترک خواهد کرد.
کدام بتمن جلوی جوکرها می‌ایستد؟
آشنایی ترامپ با چهره جدید سیاست به روایت اردشیر زاهدی +فیلم
روایت نمکی از دو عامل موفقیت در برابر کرونا
دیدگاه امام خمینی درباره بانوان چه بود؟
بارش‌های امسال ۸ درصد کمتر از پارسال شد
آب آشامیدنی در چه مواردی ضرر دارد؟
کرونا تاکنون در ایران بیش از ۸ هزار قربانی گرفته است
ممکن است سال تحصیلی جدید از تابستان شروع شود
کرونا جان ۷۰ نفر دیگر را در کشور گرفت- شمار مبتلایان به ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر رسید
زلزله ۵ ریشتری ایلام را لرزاند