آخرین وضعیت شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزک

20:08 ۶۴ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 173 0
آخرین وضعیت شیوع کرونا در آسایشگاه کهریزک

رییس کمیته پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار بهزیستی استان تهران از اختصاص کمک‌های ویژه به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا به آسایشگاه خیریه سالمندان و معلولان کهریزک خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر امین شاهرخی در خصوص فعالیت‌های کمیته پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر بهزیستی استان تهران گفت: به دلیل گستره و تنوع جامعه هدف تحت پوشش و به تبع آن وجود مراکز متعدد نگهداری سازمان بهزیستی و اهمیت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در خصوص بیماری ها بویژه بیماری‌های واگیر کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیر استان در عالی‌ترین سطح استانی تحت نظارت و بر اساس سیاست‌ها و برنامه‌های کمیته کشوری بیماری‌های واگیر فعال است و بطور مستمر امور مربوط به بیماری‌های مربوطه را رصد می‌کند.
وی ادامه داد: با انتشار خبر  شیوع بیماری کرونا در کشور چین و پیش از ورود به ایران این کمیته با توجه به وجود تجارب قبلی درباره بیماری هایی همچون آنفولانزا که در مراکز تحت پوشش بهزیستی اتفاق افتاده بود از بهمن ماه سال ۹۸ جلسات متعددی را برگزار و پیش بینی های لازم را با هماهنگی و نظارت کمیته کشوری اتخاذ کرد.
شاهرخی با اشاره به جامعه متنوع و بزرگ تحت حمایت سازمان بهزیستی و گروه های سنی مختلف از نوزادی تا سالمندی گفت: مراکز دولتی تحت پوشش و غیر دولتی دارای مجوز از سازمان بهزیستی از گروه های متنوع و حساسی مانند سالمندان، کودکان، افراد دارای معلولیت و معتادان که معمولا دارای مشکلات و بیماری های زمینه ای جسمی هستند نگهداری می کنند  و ضروری است به هریک از گروه ها توجه و تدابیر ویژه مربوط به خود اتخاذ شود که به همین دلیل دستور العمل های ویژه ای برای هر یک از گروه ها توسط کمیته مذکور تدوین و به مراکز ابلاغ شد.
رئیس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر بهزیستی استان تهران از برگزاری جلسات و اقدامات متعدد کمیته های کشوری و استانی پیشگیری از بیماری های واگیردار بهزیستی خبر داد و گفت: در یکی از اولین اقدامات سازمان بهزیستی کشور در اوایل اسفندماه اعتباری خاص تحت عنوان کمک هزینه تهیه مواد و وسایل بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس با سرانه ۳۰ هزار تومان برای هر فرد مقیم در مراکز اختصاص و بصورت متمرکز و الکترونیک مستقیما به حساب مراکز واریز کرد و در همین راستا در هفته اول سال جدید با نظر مساعد رییس سازمان بهزیستی کشور مبلغ پنج میلیون ریال به ازای هر فرد مقیم در مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان و معلولین به حساب مراکز واریز شد.
وی گفت: با مساعدت بنیاد مستضعفان بالغ بر سه هزار و پانصد نفر معلول ضایعه نخاعی و بسترگرای تحت پوشش استان تهران از کمک هزینه تامین وسایل بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کروناویروس به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان بهره مند شده اند که این مبلغ هم مستقیما به حساب خود این افراد واریز شد.
شاهرخی در مورد نظارت بر مراکز مختلف بهزیستی جهت رعایت بخشنامه ها و دستورالعمل ها گفت: تیم های متعددی در سطوح مختلف کار نظارت و بازرسی از مراکز را بر عهده دارند و نحوه فعالیت و عمل به دستورالعمل ها را بررسی می کنند که این تلاش ها موجب شد شاهد کمترین آسیب در مراکز باشیم.
وی از آگاهی بخشی و توزیع اقلام بهداشتی به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا در میان کودکان کار و خیابان و افراد معتاد گفت و تشریح کرد: با مذاکرات اولیه با بنیاد مستضعفان و پیگیری های  صورت گرفته مبلغ پنج میلیارد تومان از سوی بنیاد برای حمایت از کودکان کار و خیابان در کشور بویژه استان تهران اختصاص یافت که در استان تهران اورژانس اجتماعی و گروه های مردم نهاد با حضور در محل های تجمع کودکان کار و خیابان، بسته های بهداشتی شامل بروشور، ماسک، مواد ضد عفونی کننده و دستکش را روزانه بین کودکان توزیع می کنند و آگاهی بخشی لازم در خصوص بیماری کرونا بین کودکان و خانواده های آنان صورت می گیرد.
رییس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر بهزیستی استان تهران با تشکر از تلاش های گروه های فعال در حوزه معتادان گفت: تیم های سیار کاهش آسیب معتادان و گروه های مردم نهاد با حضور در پاتوق های معتادان، اقلام بهداشتی و پیشگیرانه را بین معتادان توزیع می کنند.
شاهرخی همچنین در مورد حمایت از مراکز نگهداری از معتادان گفت:  سازمان بهزیستی از آغاز شیوع کرونا تاکنون مبلغ پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در دو مرحله به هر مرکز درمان اعتیاد و کاهش آسیب برای تهیه و توزیع اقلام پیشگیرانه اختصاص داده است.
رئیس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر دار بهزیستی استان تهران از افزایش ظرفیت و ساعات کاری مرکز مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ به منظور کاهش اضطراب ناشی از این بیماری در عموم مردم خبر داد و گفت:  همزمان با افزایش ظرفیت خطوط مرکز مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ از ۴۰ خط به ۸۰ خط، ساعات کاری مرکز نیز از ساعت ۸ صبح  تا ساعت ۲۴ با توجه به نیاز بیشتر مردم و افرادی که دچار اضطراب و مشکلات ناشی از این بیماری نیازمند مشاوره روانشناختی شده اند افزایش یافته است.
شاهرخی همچنین از تعطیلی مهدهای کودک و مراکز توانبخشی روزانه سراسر استان با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا استان تهران از اول اسفندماه سال ۱۳۹۸ تا اطلاع بعدی خبر داد.
وی با بیان اینکه ۹۰۰ مهد کودک، ۲۰۰ مرکز درمان معتادان، ۱۹۰ مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه روزی معلولان و ۷۶ مرکز نگهداری کودک و نوجوان در تهران فعالیت می کنند افزود: مراکز بزرگی چون اخوان با دارابودن یک هزار و ۵۰۰ نفر مقیم و شفق با یک هزار مددجو در حوزه درمان معتادان خیابانی و آسایشگاه خیریه کهریزک با یک هزار و ۴۰۰ معلول و سالمند در استان فعالیت می کنند که به منظور کنترل شیوع بیماری در مراکز، پذیرش های جدید و ملاقات های عمومی مگر در موارد خاص متوقف شد. 
شاهرخی در خصوص اقدامات حمایتی صورت گرفته در رابطه با آسایشگاه خیریه کهریزک توسط بهزیستی استان تهران به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا گفت: سازمان بهزیستی در طی چند مرحله و تحت عناوین مختلف حمایت های خود را جهت افزایش سطح بهداشتی و به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا انجام داده است که از جمله این اقدامات، می توان به پرداخت مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان علاوه بر یارانه ماهیانه مرکز برای تهیه اقلام و وسایل بهداشتی و پیشگیرانه اشاره کرد.
رییس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر دار بهزیستی استان تهران ضمن تشکر از همراهی و مساعدت بنیاد مستضعفان گفت: به دلیل شرایط خاص و ابتلاء چند نفر از کارکنان و مددجویان این مرکز، در مرحله بعد به درخواست ریاست سازمان بهزیستی کشور مبلغ سه میلیارد تومان دیگر از سوی بنیاد مستضعفان به حساب این مرکز اختصاص یافت.
وی به تخصیص همه اقلام اختصاص یافته به استان تهران از کمک های صندوق بین المللی جمعیت سازمان ملل شامل ماسک، مواد ضد عفونی کننده و دستکش به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان به مرکز کهریزک اشاره کرد و افزود: طی جلساتی که با همکاران وزارت بهداشت به عنوان متولی درمان برگزار شد مصوب شد با توجه به حضور سالمندان و جمعیتی که نسبت به جمعیت عمومی آسیب پذیرتر اند، از طرف وزارت بهداشت تیمی شامل ۵ نفرجهت تشخیص سریعتر بیماری کرونا و تسهیل در امر اعزام بیماران مبتلا در این مرکز مستقر شوند.
شاهرخی افزود: به علت ابتلا تعدادی از کارکنان مرکز کهریزک به بیماری کرونا، از طرف جمعیت هلال احمر قول مساعد برای تامین نیروی انسانی جهت کمک در بخش های خدماتی و کمک بهیاری داده شد که تا کنون ۸ نفر از طرف جمعیت هلال احمر به این مرکز معرفی شده اند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

ویدئو - از تداوم اعتراض در آمریکا تا پایان روابط با سازمان بهداشت جهانی
در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی دربارۀ پایان یافتن روابط آمریکا با سازمان بهداشت جهانی، اعتراضات سراسری در آمریکا به خاطر کشته‌شدن یک شهروند سیاهپوست به دست پلیس، ارسال محمولۀ دارویی نیم میلیون دلاری کرۀ جنوبی به ایران و دو خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
آخرین رده‌بندی فدراسیون جهانی تیراندازی
آخرین رده‌بندی تیراندازان در فدراسیون جهانی تیراندازی در ۳۱ مارس ۲۰۱۹ (۱۱ فروردین) به روز شده است.
فلیک: با شایستگی به پیروزی رسیدیم
سرمربی بایرن مونیخ بعد از پیروزی قاطع برابر دوسلدورف به ستایش از عملکرد شاگردانش پرداخت.
فلیک رکورد گواردیولا را پشت سر گذاشت
سرمربی بایرن مونیخ با پیروزی که تیمش برابر دوسلدورف به دست آورد بهترین شروع تاریخ باشگاه را در بوندسلیگا به نام خود به ثبت رساند.
زندانی واقعی از نگاه امام صادق (ع) چه کسی است؟
حدیث امام صادق (ع) درباره میل به دنیا و زندانی شدن در امور دنیایی را در این مطلب بخوانید.
کرونا فینال لیگ قهرمانان آسیا را تک بازی می‌کند
در صورت ادامه بحران اجتماعی ناشی از ویروس کرونا در قاره آسیا، فینال لیگ قهرمانان آسیا به صورت تک بازی برگزار خواهد شد.
اولتیماتوم AFC با باشگاه های بد حساب- حذف از آسیا؟
کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا هشدار داد که چنانچه محکومیتی در فیفا داشته باشند اجازه حضور به آنها را در لیگ قهرمانان آسیا نخواهد داد.
بازگشایی مسجد النبی پس از ۷۴ روز بسته بودن
عربستان صبح امروز (یکشنبه) همانطور که وعده کرده بود، درهای مسجد النبی را بعد از ۷۴ روز بسته بودن به دلیل شیوع کرونا، به روی نمازگزاران باز کرد.
همه چیز درباره سریال های جدید تلویزیون- جایگزین بچه مهندس  مشخص شد
سامو بندری" بعد از سریال "بچه مهندس" به شبکه دو می‌آید و بعد از آن "شاهرگ" به آنتن خواهد رسید.
روسیه استقرار خود را در محدوده چاه‌های نفت حسکه سوریه افزایش داد
طرف روس حضور نظامی خود را در استان حسکه از طریق افزایش دایره استقرار در حومه شمالی استان افزایش داده است؛ گامی که به نظر می‌رسد با هماهنگی طرف آمریکایی بوده باشد که پایگاه‌ها و مراکز مهمی در اطراف چاه‌های نفت و گار منطقه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

همه چیز درباره سریال های جدید تلویزیون- جایگزین بچه مهندس  مشخص شد
سامو بندری" بعد از سریال "بچه مهندس" به شبکه دو می‌آید و بعد از آن "شاهرگ" به آنتن خواهد رسید.
دونده ۴۰۰ متر بامانع ایران: تمرین خسته‌ام کرد اما مصمم‌تر شده‌ام
مهدی پیرجهان می‌گوید به دلیل فشار تمریناتی که از بهمن ماه داشته است تا حدودی خسته شده اما دوباره روحیه خود را به دست آورده وتمرین می‌کند.
جابری: لیگ برتر فوتسال به سال بعد کشیده می‌شود
سرپرست سازمان لیگ فوتسال تاکیدکرد که فصل ۹۹ لیگ برتر به سال بعد کشیده می‌شود.
پرسپولیس‌، استوکس؛ ١۵٠هزار دلار و سوال‌های بی جواب
پرسپولیس در نقل‌وانتقالات زمستانی با یک مهاجم ایرلندی که سوابق متعدد بی انضباطی داشت، قرارداد همکاری امضا کرد که حالا با وجود دریافت پول کلان، این تیم را ترک کرده است.
«استفاده نیروهای وابسته به حفتر از روش‌های داعش در لیبی»
خبرگزاری آناتولی گزارش داد، نیروهای وابسته به خلیفه حفتر هنگام عقب‌نشینی از مناطق تحت سیطره خود در لیبی با استفاده از روش‌های گروه تروریستی داعش در داخل خانه‌ها و میان خرابه‌ها بمب‌های دست‌ساز جاسازی می‌کنند.
همه‌گیری کووید ۱۹ و مراقبت از چشم‌ها
«اویفویر» داروی مقابله با کرونا در روسیه
افزایش آمار کرونا در ایتالیا با شیب ملایم
ˮکروناˮ بیماری تنفسی است یا مشکل خونی؟
افزایش قربانیان کرونا در انگلیس
تشریح وضعیت بازگشایی صحن حرم مطهر رضوی
شروط و توصیه‌های ضدکرونایی درباره رستوران‌ها
افزایش آمار کرونا در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس
کاهش محدودیت‌های کرونایی در توکیو با وجود افزایش مبتلایان جدید
فراخوان WHO و برخی کشورها برای دسترسی همگانی به داروهای کرونا