کریمی: متاسفم دوران استراماچونی کوتاه بود

20:25 ۱۱ روز و ۹ ساعت پیش مشرق نیوز 132 0
کریمی: متاسفم دوران استراماچونی کوتاه بود

هافبک استقلال گفت: استراماچونی باهوش و با شخصیت بود، او توانست تیمی را بسازد و متاسفانه دوران حضورش کوتاه بود، ما همان راه را با آقای مجیدی ادامه می‌دهیم.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق ، برنامه نوروز فوتبالی که در تعطیلات عید ۹۹ هرروز برای انتخاب برترین‌های فوتبال ایران در سال ۹۸ روی آنتن شبکه ورزش سیما می‌رود، امروز میزبان علی کریمیهافبک توانمند استقلالبود. کریمی در این گفتگو صحبت‌های جالبی را درباره مسائل مختلف انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:
بیشتر بخوانید:وضعیت پزشک استقلال پس از ابتلا به کرونا پیک نوروزی‌ام را خودم حل می‌کردمعید مرا یاد دید و بازدیدهای دوستانه و خانوادگی می‌اندازد. عید البته مرا یاد پیک نوروزی هم می‌اندازد. من آن را خودم حل می‌کردم و در یکی دو روز آن را تمام می‌کردم.
مهم‌ترین دغدغه‌ام کرونا استسال نود و هشت هم اتفاقات خوب و هم خاطرات تلخ داشت. از نظر فوتبالی برایم سال خوبی بود. زیاد به این فکر نکردم که چه اتفاق خوبی می‌تواند مرا خوشحال کند. تنها چیزی که ذهنم را درگیر کرده این است که این بحران به وجود آمده بگذرد و بعد بتوانیم برنامه ریزی خوبی کنیم.
مردم فیلم سرخپوست را در خانه ببینندمن مثل همه سعی می‌کنم در خانه بمانم. هم در خانه ورزش می‌کنم و بالاخره باید طوری سرگرم شویم. فیلم می‌بینم و آخرین فیلمی که دیدم سرخپوست بود و از مردم می‌خواهم آن را ببینند. کتاب هم می‌خوانم و الان کتاب خداوند الموت را پیشنهاد می‌کنم.
فوتبالیست‌ها باهوش‌ترین هستندمردم فکر می‌کنند فوتبالیست‌ها اهل مطالعه نیستند، اما فوتبالیست‌ها واقعا جزو باهوش‌ترین اقشار جامعه هستند. دوستان من در فوتبال چه در تیم ملی و چه در باشگاه هم اهل مطالعه هستند و اطلاعات عمومی خوبی دارند.
با استقلال اتفاقات خوبی را رقم زدیممهم‌ترین اتفاقات سال ۹۸ این بود که ما بازی‌های خوبی انجام دادیم. جدا از نتایج استقلال، اما فوتبال زیبایی به نمایش می‌گذاشتیم. می‌توانم بازی تراکتور را بگویم، مقابل الریان خوب بودیم و فکر می‌کنم خیلی سال بود که با آن نتیجه الریان را ببریم. این‌ها اتفاقات خوب سال ۹۸ بود.
قائدی به عنوان یک جوان فوق العاده بودبازیکنان خیلی خوبی در استقلال داریم و نمی‌شود از کسی نام برد. با این حال فکر می‌کنم مهدی قائدی مرد سال استقلال در ۹۸ بود. او بعد از اتفاقاتی که پشت سر گذاشت را به عنوان یک جوان نمایشی باثبات و فوق العاده را پشت سر گذاشت. وریا غفوری و شیخ را هم می‌توانم بگویم، اما این‌ها سال‌ها است این نمایش را داشته اند. قائدی، اما به خاطر اینکه در دو سال گذشته نتوانست پتانسیل خود را نشان دهد و امسال در تک تک بازی‌ها تاثیرگذار بود و کمک کرد مهم‌تر است.
وریا غفوری ارزشمندترین استکاپیتان ما وریا غفوری، اما ارزشمندترین است. او در روند مثبت تیم تاثیرگذار بوده است. چه داخل زمین و چه بیرون از زمین روی تیم تاثیر دارد.
انتظار نداشتم دانشگر آن گل را به شاهین بزندمن فکر می‌کنم گلی که به محمد دانشگر به شاهین زد، زیباترین گل استقلال بوده است. او در تمرین هم گل زیاد می‌زند، اما اینکه یک مدافع در بازی چنین گلی بزند، جذاب و شیرین است.
من و شریفی و حاج صفی باهم رشد کردیممن متولد اصفهان هستم، اما خانواده پدرم اهل ایذه خوزستان و بختیاری هستند. فوتبالم را از ۱۰ سالگی در مدرسه فوتبال ذوب آهن شروع کردم. بعد از دو سال به سپاهان رفتم و حدود ۱۰ سال در سپاهان بازی کردم. در رده‌های مختلف این تیم حضور داشتم. احسان حاج صفی، مهدی شریفی، جلال علی محمدی و خیلی‌ها دیگر شرایطی مثل من داشتند.
بزرگترین اشتباهم ترک فوتبال کرواسی بودحضور در کرواسی تجربه خوبی بود. دیناموزاگرب تیم بزرگی بود. بزرگترین اشتباهم این بود که به ایران برگشتم. شرایط سختی داشتم، اما باید می‌ماندم و می‌جنگیدم. تلاشم این بود که قبل از جام جهانی بیشتر بازی کنم. متاسفانه قبل از جام جهانی هم مصدوم شدم و به این تورنمنت نرسیدم. با این حال کرواسی لیگ بزرگی است و بازیکنان زیادی به لیگ‌های معتبر ترانسفر می‌کند. فکر می‌کنم اشتباه بزرگی کردم که از کرواسی برگشتم.
۳ آقای گل داریم، این فوق العاده استسبکی که تیم ما این فصل بازی کرد، استایل ترکیب ما ۲-۵-۳ بود، اما در حمله بسیار پرتعداد بازی کردیم. همه بازیکنان موقعیت‌های زیادی داشتیم و من هم به عنوان یک هافبک موقعیت‌هایی پیش آمد که نتوانستم همه را استفاده کنم. ما الان ۳ بازیکن در خط حمله داریم که در کورس آقای گلی هستند. این نشان دهنده موفقیت تیم ما است.
مسی از مارادونا و پله بهتر استبه نظرم مسی از مارادونا و پله بهتر است. البته من بازی‌های مسی را دیده ام. ضمن اینکه مارادونا و پله هم فوتبالشان شگفتی ساز است. اعتقاد دارم هرچه جلوتر رفتیم فوتبال پیشرفت کرده است. شاید زمان پله فوتبال آسان‌تر بوده است. دستاوردهای پله شاید از مسی بیشتر باشد، اما کاری که مسی با توپ می‌کند مارادونا هم انجام می‌داد و مسی پیشرفته‌تر است.
استقلال از سوی وزارت ورزش مظلوم واقع شدخودم فکر می‌کنم سال خوبی را پشت سر گذاشتم. تلاشم را می‌کنم فصول آینده هم بهتر از این باشد. فکر می‌کنم استقلال مظلوم واقع شده است. به ما آنطور که باید توجه نشد. مسئولین تصمیم گیرنده خیلی می‌توانستند به ما بیشتر کمک کنند. حواسشان به ما باشد. دو تیم هستند که تحت نظر وزارت ورزش هستند. البته که نباید اینطور باشد، ولی فکر می‌کنم اگر اینقدر مظلوم واقع نمی‌شدیم می‌توانستیم بهتر از این‌ها باشیم.
دژاگه بهترین هافبک راست ۹۸ استانتخاب من در پست هافبک راست اشکان دژاگه است، اما امیری، ابراهیمی و ... هم عملکرد خوبی داشتند. با این حال اشکان بازیکن بزرگی است و امسال خیلی آماده بود وخوب کار کرد.
زود عصبی، اما سریع آرام می‌شوممن کمی زود عصبانی می‌شوم، ولی زود ریکاوری می‌کنم و آرام می‌شوم. خیلی از شلختگی‌ها و ناملایمتی‌ها زود ناراحت می‌شوم.
۶، ۷ سال است می‌خواهند سرخابی‌ها را خصوصی کنند۶، ۷ سال است می‌گویند استقلال و پرسپولیس خصوصی می‌شوند و اتفاقی نمی‌افتد. در فوتبال ما سوءمدیریت وجود دارد، ولی نکته اصلی این است که برخی باشگاه‌های ما مثل سپاهان بدهی ندارند. چون مشخص است ساز و کارش چیست.
دوران کودکی سپاهانی بودم، بعد استقلالی شدمترک سپاهان اتفاقات فوتبالی بود. من به استقلال خیلی علاقه داشتم. سپاهان یکی از بهترین باشگاه‌های ایران بود و من در دوران کودکی سپاهانی بودم، ولی قبل از حضور در استقلال فکر می‌کردم این باشگاه بزرگ و باشخصیت است. گرایشم به استقلال بود.
خاطره بامزه از تشابه اسمی با جادوگر فوتبالسال ۸۲ به تیم ذوب آهن رفتم تا تست بدهم. اسمم را پرسیدند. آن سال اوج فوتبال آقای علی کریمی بزرگ بود. مربی تیم نگاهم کرد و دوباره پرسید: اسمت چیست؟ گفتم علی کریمی. گفتند مگر شوخی داریم؟ گفتم شوخی نمی‌کنم من علی کریمی هستم. آن بازی مرا به زمین هم نفرستادند! آخرش نزد مربی رفتم و گفتم به اسمم چه کار دارید؟ بازی ام را ببینید اگر خوب بودم فردا شناسنامه ام را می‌آورم. سن مرا هم پرسید و تعجب کرد. دقیقا ۹ سال و نیمه بودم. بالاخره بازی کردم و مربی گفت به منزل تان برویم تا شناسنامه ات را ببینیم. شناسنامه را دید و دو روز بعد با من قرارداد بستند.
بعد از فوتبالم دوست دارم مدیر ورزشی شوممدیریت ورزشی را برای آینده بیشتر از مربیگری دوست دارم. فکر می‌کنم در ورزش ما خیلی از مدیران مثل کاشانی و ساکت ورزشکار نبودند، اما مدیریت شان عالی بود. فکر می‌کنم اگر ورزشکاران بعد از تحصیلات عالی ورود کنند شاید بیشتر بتوانند کمک کنند. اگر من الان ناراحت می‌شوم دلیلش این است که او نمی‌تواند مرا و مشکلم را درک کند. اگر یک بازیکن یا ورزشکار در آن پست باشد بیشتر می‌تواند درک کند. در جودو و وزنه برداری و کشتی و.. این را دیده ایم که مدیریت آن رشته به دست همان ورزشکار سپرده شده است.
از دست دادن پنالتی دربی، بدترین شب زندگی‌ام را ساختفکر می‌کنم آن دربی که پنالتی از دست دادم، بدترین شب زندگی فوتبالی‌ام بود. هرگز هم جبران نکردم. چون اتفاق بدی بود که افتاد، اما تلاش کردم در بازی‌های دیگر به تیمم کمک کنم و تاثیرگذار باشم. نمی‌شود گفت جبران کردم.
از میلیچ خواهش کردم که برگرددمن میلیچ را منصرف نکردم. اما زمانی که رفته بود، تلاش کردم تا برگردد. او دوستم بود و بیشتر تایمش در ایران را با من می‌گذراند. او به خاطر خانواده نمی‌خواست برگردد، اما خواهش کردیم و برگشت.
متاسفم دوران استراماچونی کوتاه بوداستراماچونی به شخص من و بقیه بازیکنان خیلی کمک کرد. او سبکی را ایجاد کرد که خوب بود. استراماچونی باهوش است و شخصیت خوبی دارد. او توانست تیمی را بسازد و متاسفانه دوران حضورش کوتاه بود. ما همان راه را با آقای مجیدی ادامه می‌دهیم. او آدم باهوش و خوش اخلاقی است که به عنوان مربی جوان می‌تواند موفق باشد.
استراما با من شوخی می‌کرد، بچه‌ها متوجه نمی‌شدندبا استراماچونی زیاد حرف می‌زدیم. او با من خیلی شوخی می‌کرد، اما بقیه بچه‌ها زیاد متوجه نمی‌شدند. در داخل زمین از من می‌خواست با بچه‌ها صحبت کنم. در تمرینات نیز اینگونه بود. متاسفانه دوران حضور او زود تمام شد. شک نکنید مجیدی هم با استقلال موفق می‌شود. فکر می‌کنم موفقیتی که به دست می‌آید به خاطر تمرین خوب است. شوت زدن من هم برای تمرین زیاد است. همیشه تمرین زیادی روی شوتهایم کردم.
امیدوارم ما قهرمان جام حذفی شویمبه نظرم مسابقات دیگر انجام نمی‌شود. روی کاغذ شانس پرسپولیس برای قهرمانی زیاد است. البته جام حذفی هم رقابت سخت است، اما امیدوارم ما قهرمان شویم.
آرزو دارم مردم قشنگ‌تر زندگی کنندبه آقای خلیل زاده سرپرست باشگاه استقلال تسلیت می‌گویم. ایشان همسرشان را از دست دادند و امیدوارم خدا به ایشان صبر بدهد. امیدوارم بیمارانی که به ویروس جدید مبتلا شدند سلامتی شان را به دست بیاورند. فکر می‌کنم مردم قدر همدیگر را بیشتر می‌دانند. آرزو می‌کنم با توجه به مشکلات اقتصادی در سال گذشته داشتیم، اوضاع بهتر شود و مردم قشنگ‌تر و راحت‌تر زندگی کنند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

انصاری: برای کسب سهمیه المپیک به زمان و استخر نیاز داریم
شناگر تیم ملی گفت: در شرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلی استخر بعید می‌دانم که بتوانیم در خرداد ماه سهمیه المپیک بگیریم.
ورزش های مناسب کودکان در ایام قرنطینه
پزشک متخصص آسیب های ورزشی و دردهای عضلانی در مورد نحوه ورزش کردن کودکان در ایام قرنطینه توضیح داد.
استقلال و کوهی از بدهی‌های دردسرساز
باشگاه استقلال برای پیش‌برد اهداف خود، با تعداد قابل توجه‌ای از بدهی‌های مختلف و دردسرساز روبرو است.
کشف ۳۶ تن موادمخدر در تعطیلات نوروزی
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر از افزایش۵۰ درصدی کشفیات موادمخدر در تعطیلات نوروزی خبر داد.
چند نکته درباره ضدعفونی کردن سطوح با آب ژاول
تمیز کردن و ضد عفونی کردن خانه در دوران شیوع کروناویروس جدید و به ویژه پس آلوده شدن یکی از اعضای خانواده به این ویروس برای جلوگیری از شیوعِ بیشتر بیماری، اهمیت بسیاری دارد.
پایان عجیب و غریب «پایتخت6»- همه جنجال‌های خانواده معمولی و بستگان
فصل ششم «پایتخت» در حالی با یک پایان عجیب غریب تمام شد که پرحاشیه‌ترین فصل این سریال لقب گرفت.
آمادگی 3000 تخت بیمارستانی برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا
ایرج حریرچی گفت: حدود 3 هزار تخت بیمارستانی و پیش بیمارستانی با امکانات کامل و مجهز به دستگاه‌های ونتیلاتور و مانیتور مناسب، مهیا شده است.
ارتقای اینترنت خانگی به ۱۶ مگ تا پایان اردیبهشت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارتقای سرعت اینترنت خانگی به ۱۶ مگابیت‌برثانیه تا پایان اردیبهشت خبر داد.
کاهش 2 هزار و 50 میلیاردی درآمد در شهرداری تهران در پی شیوع کرونا
شهردار تهران به کاهش 2 هزار و 50 میلیاردی درآمد در شهرداری تهران در پی شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: همکارانم در تلاش هستند تا از راه‌های دیگر برای حل این مساله اقدام کنند.
اوضاع بیکاری در کشورهای اروپایی
یونان کماکان بالاترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای اروپایی دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیروزی درخشان شطرنج بازان ایران مقابل روسیه
تیم شطرنج آنلاین ایران طی دیداری در لیگ جهانی مقابل روسیه درخشید و موفق شد این حریف قدرتمند را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.
پیام جردن باروز به مردم ایران: اگر متحد باشیم کرونا را شکست می دهیم
چهره عنوان دار کشتی جهان از آمریکا، خطاب به مردم ایران گفت: مطمئنم پزشکان و پرستاران در ایران سخت تلاش می کنند تا از این بحران عبور کنید و به زندگی عادی بازگردید.
بازار پول‌ساز اینستاگرام فارسی برای خارجی‌های فوتبال ایران
تعداد زیاد هواداران تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس یکی از دلایل حضور بازیکنان و مربیان خراجی در این تیم‌ها بوده است. اما آیا هواداران از آنها فقط در ورزشگاه‌هایشان حمایت می‌کنند؟
سارا شیربیگی: بهترین اتفاق ۹۸، حضور در جمع برترین‌های فوتسال جهان بود
ملی‌پوش فوتسال بانوان قرار گرفتن در لیست برترین بازیکنان جهان را بهترین خاطره خود از سال ۹۸ می‌داند.
امیر قلعه نویی از سپاهان جدا می شود؟
افشاگری جدید یک پرسپولیسی علیه انصاری فرد+عکس
قول جالب سرپرست جدید پرسپولیس به یحیی گل محمدی
پرسپولیسی سابق عزادار شد
فیلم- مسی یا رونالدو؟
خودکشی پزشک تیم رمس به خاطر ابتلا به کرونا
افشاگری رویانیان درباره پیشنهاد پرسپولیس به قلعه نویی
3 سرمربی که مقابل گواردیولا دبل کردند+عکس
گرانترین نقل و انتقالات فوتبال جهان +تصاویر
خطر محرومیت و جریمه در کمین استقلال